Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

Radyo

Jedna z nejpovedenějších zahraničních pohádek. Vzhledem k faktu, že se natáčelo z velké části u nás (Bouzov aj.), hraje zde docela dost českých herců. Kromě nich se v celé sérii objeví i jiné známé tváře (Brigitte Nielsen, Mario Adorf) a i díky nim můžeme hovořit o skutečně povedeném díle italského režiséra Lamberta Bavy. ()

gouryella

Pokracovani pohadky stale snese ta nejprisnejsi meritka - stale napinava, oku lahodici pohadka s neskutecne okouzlujicim hudebnim doprovodem. ()

tron

V dvojke už rozpráva všetko. Vrátane koňa, ktorý doteraz síce nerozprával, ale len preto, že nebolo o čom. Séria č. 2 sa nesie v znamení príchodu novej postavy, ktorá sa stáva divácky obľúbenou a vracia sa aj v neskorších dieloch: Čierna čarodejnica v podaní nesympatickej a netalentovanej dánskej modelky Bigitte Nielsen (Cobra, Rocky IV, Červená Sonja). Brigitte je nevábna a vôbec nevie hrať, ale aj tak sa jej rola vpísala do, hmmm, análov. Dvojka sa nesie prevažne v znamení dvoch vecí: dvojníčky Fanthaghiro + amnézie chudáka Romualda. Dokonca zachádza tak ďaleko, že až 30 minút (!) pred koncom sú všetky bojové a iné motívy úspešne ukončené a zvyšná polhodina je venovaná čisto romantike resp. tomu, ako sa Fanthaghiro stoj čo stoj snaží oživiť Romualdove spomienky. Tento seriál bol ozaj skôr pre dievčatá, než pre chalanov frčiacich na spriaznených projektoch Barbar Conan a Excalibur. Ako jednotka, aj dvojka sa bohato nakrúcala v Čechách. Tomu odpovedá masívny český kasting. Šéfku elfov hrá Anna Geislerová, jednookého zbojníka Karel Roden, Fantaghirine sestry Češky, rovnako česká herečka hrá Bielu čarodejnicu (v jednotke ju hrala talianska). ()

flanker.27

Tohle už bylo hodně infantilní a trochu přiblblé. Už jako dítěti se mi to moc nelíbilo, zvláště všechna ta mluvící stvoření, kameny a stromy. Jak pokračování Nekonečného příběhu. ()

TeeAge

Pokračovanie príjemnej jedničky mi bolo trochu nesympatické, a to hlavne kôli zápornej postave. Možno to bol aj zámer... Nuž ale nemal som to rád :P ()

NinadeL

2/2 Nové dobrodružství Fantaghiro začíná v momentě svatebních příprav, ale to by to nebyli Italové, aby k veselce mohlo dojít jakkoli snadno. Tentokrát veškerému zlu vévodí hvězda akčních filmů 80. let Brigitte Nielsen, první představitelka Rudé Sonji. O proměnách hereckých představitelů dost a dost píší v komentářích ostaní, já jen doplním, že je zajímavé, že i v pohádkové fantasy funguje tehdejší klasické rozložení sil, v prvním díle vystoupila jako svůdná vodní nymfa poodhalená Markéta Hrubešová, ale jako éterická královna lesa se samozřejmě představila Aňa Geislerová. ()

Jezinka.Jezinka

První díl končí tím, že se ze tří princezen stanou královny, jejich partneři králi, tedy z logiky věci, všechny tři páry si odbyly svatbu. Starý král se koruny vzdal a jel se toulat po okrese. Druhý díl začíná tím, že starší princezny se chystají slehnout, Fantaghiró, aniž by to mělo nějakou logiku, se teprve hotoví ke svatbě a to tak, že pobíhá po okolí hradu a mečem mydlí kde koho. Těsně před tou dlouho odkládanou svatbou složí přísahu, že meč už nevezme do ruky. Jen to dořekne, už se něco zvrtne a Romualdo se svými spolukráli odjíždí dělat hrdinu, zatímco Fantaghiró, co strážkyně hradu, zůstává doma. Jak by tedy bez meče ubránila cokoliv mi je záhadou, ale asi by útočníka umlátila pantoflíčkem. Nebyla by to ale Fantaghiró, aby vydržela doma, takže navzdory slibu, hrad nechá bez ochrany a pádí za Romualdem. Mezi tím Černá královna dál kuje svoje pikle, zakuje otce Fantaghiry do kovové masky a než se Fantaghiró dopotácí k hradu, zlobotomizuje Romualda (ne, že by to proti dřívějšímu stavu byl zas takový rozdíl). Po nezbytném zápase, kde se z kouzelných sil vydá Bílá víla, následuje úprk, vzpoura hraček a podobné malichernosti. Bílá víla kouzla zbavená pak po vodě chodí a na stromy se bez šplhání dostává jen na základě prostého zázraku, nebo na základě síly své sugesce, ale rozhodně to není kouzlo. Fantahgiró se snaží získat zpět lásku svého snoubence, který trpí sklerózou ve stádiu těsně před totální demencí a to tím, že se opakovaně pokouší ho znásilnit. Následuje peripetie se vzpomínkami, vzedmutí síly zla, líbání ropuch a veselý s m í ch. Z celého tohoto dílu fantasy vyplývá jedno. Černá čarodějka k tomu, by si utřela zadek, musela používat kouzla, protože s těmi drápy, co měla, tenhle úkon jinak myslitelný není. ()

JohnnyD

Ešte lepšie ako skvelá jednotka. Priamočiarejšia zábava, skvelá Brigitte Nielsen a jej ešte lepší poskokovia a pravdaže vždy čarokrásna Alessandra Martines. ()

salahadin

Ze zlobivé pricezničky se stala milující žena, ale stále v sobě má ten tvrdohlavý a lstivý výraz. Alessandra Martines má erotický šmrnc, skvěle se na ni kouká (hlavně když tančí:). Kvůli ní (jejím očím), kvůli podmanivé hudbě jsou 4 zasloužené. Ačkoli za změnu herecké tváře Bílé čarodějky a za mizernou Brigitte Nielsen vystrkující dudy bych tvůrce nejradši polil ledovou vodou. Ale pořád funguje chemie, která vyčarovává velepříjemnou atmosféru při sledování...nevadí mi mluvící husa, kámen ani myš - a to je co říct (já jinak tyhle prvky nesnáším), i když přiznávám, mluvící červi už byli moc. Přiznávám však také, že úroveň I. části trochu poklesla. Tu a tam kroutíte hlavou nad nesmyslnými "bugy", např. považovat Fantaghiro s odhaleným dekoltem za mladého chlapce (v jeskyni požírače citrónů) je trochu moc i na mě :-D Ale II. část zase šlape a je parádní. ()

Allien.9

První část druhého dílu je sice skvělá (Černá čarodějka, lesní skřítci), zato ta druhá se neskutečně vleče. Romualdo je sice nádherný, ale 40 minut zaměřených na jeho ztrátu paměti (včetně stále se opakujících událostí a dialogů), to je prostě zbytečné...;-) ()

heyda

V dětství jsem to se sestrou miloval a vážně až doteď jsem netušil, že je to koprodukční film s velkým zastoupením českých herců. To mě teď natolik potěšilo, že dám 4 hvězdičky... ()

Ilicka

Trochu zapracovala nostalgie, ale i dnes tento díl považuji za nejlepší Fantaghiro. Navzdory tříhodinové stopáži v ní není tolik hluchých míst jako v prvním díle, který se místy potácí odnikud nikam. Navzdory tomu, že triky jsou až neuvěřitelně nepřiměřené své době, zlepšila se výprava (české hrady a tak podobně), tradičně na výbornou zafungovala hudba a slušně hrající herci (Karel Roden jako Zlatoočko!). Navíc, navzdory tomu, že od dob, kdy jsem Fantaghiro fandila poprvé, uběhlo snad patnáct let a já naprosto zapomněla, o co tam jde, příběh Romualda a Fantaghiro v dějství druhém mě opět dostal do kolen, navzdory tomu, jak celá pohádka zestárla. ()

Tommassi3

"Jestli Černá královna pod nějakou záminkou dokáže, aby ji Romualdo políbil, v ten okamžik na tebe tvůj milý navždy zapomene.." ()

Marek1991

Radšej nemal tento film vzniknúť. Nepáčilo sa mi to, nepoučilo sa to z minulosti. Bola to hlúposť a hlavne nudná hlúposť. Poriadne neuchopený film, proste len taká Béčková romantická fantasy hlúposť. No myslím, že najviac to trpí na naivitu, aj keď tie krásne dobré dialógy sú také rozprávkové, ale na rozdiel od prvého dielu to proste nebolo niečo, na čo by som sa tešil aspoň trocha. ()

corpsy

Podobne ako časť prvá, má táto televízna rozprávka milo naivné kúzlo a kus tej pravej italo trash atmosféry. ()

Astaroth12

To isté ako v jednotke, len tu je viacero nových postáv, ale len jedna stojí za povšimnutie a to čierna čarodejnica, ktorá zo sebou priniesla zábavnosť, ale bola sama, ostatné postavy ako napr. Zlatoočko alebo lúpač citrónov,boli totálne trápne. A príbeh je jednoduchý a nič nové neponúka, čo by som nevidel niekde inde. Ešte tato časť si zachovala akú takú úroveň, lebo práve od tejto časti, úroveň ostatných častí po nej rapídne klesala. ()