Rock’n Roll

• Francie

Komedie

Francie, 2017, 123 min

Skutečná delikatesa pro milovníky filmů a psychická vzpruha pro muže, kteří se potýkají s krizí středního věku. Ta první výše zmíněná kategorie diváků si může díky Rock'n'Rollu poopravit svoji představu o za všech okolností vyjímečném životě svých hereckých idolů, ta druhá skupina- muži po čtyřítce- zjistí, že by je to zvláštní životní období mohlo sešrotovat ještě mnohem víc. Tedy pokud už nechodí stejně jako hlavní hrdina pravidelně na botox a do koutů nad čelem si nevlepují kusy chlupatýho koberce. Ale zase tak moc se z toho neradujte- celé je to jedna ohromná nadsázka. Nelze tedy vyloučit, že Marion Cotillardová se ve svém pařížském bytě nestará o záhon se zeleninou nebo že ty největší hvězdy současného francouzského filmu obrážejí ve volném čase Paříž na skútrech.(4.8.2017)

Když se nejhvězdnější a bulvárem nejobletovanější pár Francie rozhodne hrát sebe sama, zatáhne do toho svého potomka, rodinu, přátele a tématitují krizi středního věku, tak potenciál samožerství je nezměrný. Speciálně když si to Canet i natočil, napsal, hraje hlavní roli, jde o jeho krizi středního věku, smutní nad svou páprdovitost, usedlostí života ve stínu ještě slavnější a kariérně úspěšnější hvězdy než je on sám či je zhrozen, že herečtí kolegové jeho generace jsou za sexsymboly a on je přesným opakem... Jenže Canet tohle vše ví a jeho řešením je nastavení obou prostředníčků. Dělá si tak srandu ze všeho; sebe sama (stylizuje se do überdebila typického pro francouzské šílené komedie), filmového zákulisí, kolegů před i za kamerou (včetně svých skutečných producentů), klišé artových "já chudáček slavný s úspěšným životem" počinů, výstřelků celebrit i (hlavně a především) z diváka, protože jakkoli to započne normálně, tak čím pokročilejší stopáž, tím šílenější anarchie jdoucí natruc všemu co byste čekali, se z toho vyklube. Je to dokonce až tak svébytné, že to je lehké upřímně milovat či z duše nenávidět a nic mezi tím. Takto se rodí kulty. PS: Škoda jen, že nedotáhl i svou ex či skoro otce svého druhého dítěte; Diane i Brad by do toho dramatickým i komediálním talentem padli jak ulití.(3.2.2018)

Nemá to tempo, ale jinak je ten celkový koncept super :-)(23.1.2018)

Malinko přetažená stopáž (druhá půlka); veškerá jiná přetaženost naprosto v pořádku, však by si jeden tu domácnost i dovedl představit. Krize středního věku ještě nebyla taková zábava. [20. Festival francouzského filmu](25.11.2017)

Hodně zvláštní film, který osciluje někde mezi pseudorealistickým I'm Still Here a absurdní komedií o mužské krizi středního věku. První polovina filmu je bez nejmenších pochyb o dost lepší, než ta druhá, nicméně za celkové pojetí a nebojácný WTF závěr ty 4 dám. Logiku v příběhu nehledejte, alespoň ne od půlky dál. Konečně aspoň vím, jaké to je, žít s Marion. 7/10(14.12.2017)

Původně jsem ani na tento film jít nechtěl, ale pobavil jsem se pořádně [LFŠ2017](12.8.2017)

Jak jen to napsat a neurazit... Bylo to... Prostě to bylo. Něco natočili, trochu se u toho pobavili, trochu si nakáleli do vlastního hnízda a divák může odejít domů s pocitem, že vlastně není jediná nula a že je vlastně i rád, že o něm nikdo neví. Případně si slibuje, že on takhle trdlovat nebude, až na něj čtyřicítka uhodí. Místy k pousmání, místy k odvrácení zraku. Prý komedie, ale po návratu domů mi do smíchu nebylo (tedy pokud jsem si nevzpomněla na krokodýla :-)).(14.1.2018)

Geniální! Ale není to film pro mladé diváky. Ocení jej až starší generace, která už si nějakou tou krizí středního věku prošla. Marion Cotillard je naprosto úžasná a poprvé mi nevadila. Film má takové perličky, jako návrat ke klasickým fórům, to jest někdo jde a spadne a kupodivu to pořád funguje. Rozhovor s novinářkou, s Guillaumovým otcem, pohled do filmu, který Guillaume točí a který je nesmírně blbý, pohled do seriálu o krokodýlech, to jsou takové krásné drobosti, které naplnily mé srdce radostí. Místy to připomíná Bláznivou střelu (hudební vstupy), je to mix humoru a společenské satiry, který nemusí každému vyhovovat, mne však nadchl.(27.11.2017)

V máloktorom dobre rozbehnutom filme nájdete tak zlý záver ako v Rock’n Rolle. Koniec v podstate vygumoval všetko, čo ste dovtedy videli - žiadne zaujímavé vyvrcholenie v ňom nečakajte. Guillaume Canet sa film snažili vygradovať do ešte väčšieho absurdna a napichal ho botulotoxínom tak, až celý vybuchol. Pritom prvé dve tretiny sú naozaj srandovné!(12.3.2018)

Odvaha udělat si ze sebe srandu Canetovi, Cotillardové, ani legendárnímu Johnnymu Hallydayovi rozhodně nechybí.(4.3.2017)

Film o chlapovi, ktorý má krízu stredného veku a totálne mu z toho prepne. Film sa pohybuje na hrane paródie, tragikomédie a drámy. Vo filme bolo veľa úsmevných momentov. Oceňujem aj hudobný výber a hlavne koniec, ktorý bol trochu prekvapujúci a neskĺzol do klišé. Ak chcete vidieť ako si dokáže známy celebritný pár urobiť zo seba srandu tak si to pozrite.(6.3.2018)

nikdy by som si nebola pomyslela, že ma takáto somarina pobaví ako sa pobavila, ale stalo sa (slzy v očiach miestami, vskutku!) ... je to dobre vymyslená a prekvapivo svieža hra s klišé.(6.12.2017)

Mě to neoslovilo. Krizi středního věku jsem neprožil a tak nevím jak se muži v téhle situaci chovají. Přišlo mi to hodně urputné a přetažené. Podruhé to vidět nemusím.(21.3.2018)

První polovina snímku funguje jako velmi vtipný vhled do duše čtyřicátníka v krizi, se kterou se velmi neobratně vyrovnává a je jen více k smíchu svým nejbližším i širokým masám, neboť jde o slavného herce. V druhé půli nicméně Canet už přestává mapovat chlápka, který by chtěl být zase (nebo možná poprvé) cool, ale snaží se více tlačit na pilu. Zběsilé nápady, vtipy a trapnost tak přebíjí poměrně civilní první polovinu. Velmi nevyrovnaný film, který je velmi zábavný, ale postupně zjišťujete, že sledujete naprostou blbost, u které se tvůrci chtěli hlavně zasmát sami sobě a svým kolegům.(7.8.2017)

Prvú polovicu tohoto šalátu som aj ja chcel hodiť tyčku nielen pri pohľade na to napredujúce monštrum, ale globálne z celého filmu, vtedy bola aspoň možnosť hodiť očko na Marion...ale postupne to šarlatánstvo začalo fungovať a v Amérike to už totálne zabili.(24.2.2018)

už vieme, čo sa stane, keď má francúzsky herec krízu stredného veku. cool. nič proti podivnostiam, mám rád, keď je film divný a inteligentný, ale dalo sa byť divný aj kratšie. pointa od začiatku jasná, tak načo ju stále hromadiť a nabaľovať? a záver teda nič moc.(15.3.2018)

Hříčka o krizi středního věku dotažena ad absurdum.(26.11.2017)

Začiatok filmu začína ako príbeh herca / manžela 40-nika, ktorý hrá role otcov a kvôli komentáru mladej kolegyne sa už necíti byť cool a zaujímavý pre ženy, aj keď žije v šťastnom manželstve a má status známej filmovej hviezdy. Kvôli pocitu, že ešte nie je starý a neušiel mu vlak, začína experimentovať s krášľovacími procedúrami a tiež začne aktívne posilňovať a brať anaboliká. A to privedie až do takého stavu, že sa z neho stáva mužská verzia Cuky-Luky. Ale vďaka zmene imidž a vďaka tomu, že sa začína hlavný hrdina priblížil určitému prototypu krásy, získava znova filmovú rolu (samozrejme už nie vo Francúzsku, ale v mekke okázalého života americkom Miami). Napriek vonkajšej zmene vizáže zostáva Guillaume stále dobrým otcom a priateľom svojej partnerky. Skutoční herci a skutoční životní partneri Guillaume Canet a Marion Cotillard si urobili paródiu zo súčasného sveta, ktorý sa vyžíva v kulte mladosti a krásy. Veľmi vtipná francúzska paródia s výbornými hereckými výkonmi. Bolo mnoho momentov keď som sa nahlas smiala a aj som plakala od smiechu. Svieža, tak trochu prehnaná komédia na odľahčenie všedných starostí života.(10.3.2018)

Ještě teď nemůžu smíchy.(2.9.2017)