Frank Sinatra, ou l'âge d'or de l'Amérique

(TV film)
  • angličtina Frank Sinatra or America's Golden Age (více)
všechny plakáty
Francie, 2015, 52 min

Režie:

Michel Viotte

Frank Sinatra (a.z.)

Kariéra Franka Sinatru trvala viac ako 50 rokov. Skutočnú zlatú éru však zažil predovšetkým v 50. a 60. rokoch 20. storočia. Stal sa "entertainerom" číslo jeden - jeho hlas znel z každého rádia, jeho tvár sa objavovala v televízii i na filmovom plátne. Predaj jeho nosičov dosahoval rekordné čísla. Aj Amerika prežívala v tých časoch svoje zlaté obdobie. Rast priemyslu, rozvoj masmédií ovplyvnil životnú úroveň Spojených štátov, ktorá dosiahla svetové maximum. Film sa preto zaoberá nielen kariérou známeho speváka, ale aj obdobím nebývalého rozmachu americkej spoločnosti: skúma však aj odvrátenú tvár Sinatru i Ameriky. (STV)

Jaro.Krafcik

Dobrý dokument , Frank Sinatra bol skvelý spevák. Škoda že som na ňom nevyrastal. Fanúšikov určite bude mať. Pamätám si na jeho let it snow vo videohre mafii dvojke, ale jeho najlepšia pesnička je asi new york, new york. 3* ()

JohnyD

Ak ste veľkým Frankovým fanúšikom nič nové sa nedozviete. Ak chcete nejaký ten stručný výcuc z jeho života tak vás to možno nadchne a dozvetie sa niečo nové. Dokument, ktorý kĺže iba po povrchu a nič nové nepovie lebo musí preskočiť na ďalšiu epizódku v jeho živote a novú pieseň. 4/10 ()

agassi68

Také príjemné spomínannie na časy dávnej slávy Frankie boya. Ešte sa veci nekopírovali, nelajkovali, nebolo toľko rozličných digitálnych lákadiel ako dnes. Nie nadarmo to bola zlatá éra.. ()