Street Scene

Drama / Romantický

USA, 1931, 80 min

Film může obsahovat spoilery: Street Scene- v překladu Nevěrná žena. Film zobrazuje nevšední život obyvatel zchátralého činžovního domu v jedné newyorské dělnické čtvrti: M. Maurrant (David Landau) je takový víceméně despota, o jeho manželce (Estelle Taylorová) se šušká, že je mu nevěrná. Když jednou Maurrant, přistihne ženu s jejím domnělým milencem, zastřelí jí a je zatčen. Film postrádá na rozmanitosti jakéhokoliv jiného prostředí než je v uvozovkách jen ulice, ale i tak se mi jevil jako velmi zajímavý a osobitý film samozřejmě v orig. znění. Jediným dějištěm celého příběhu, jak už jsem tedy zmínil je nebo jsou ulice velkoměsta. Scénář byl napsán podle stejnojmenné divadelní hry Elmera Ricea, jejíž jevištní podoba však byla změněna použitím filmových prostředků, jako byli zvuk a střih. Nevěrná žena má tedy význam jako jeden z prvních příkladů svébytných filmových prostředků původní divadelní hry.(22.11.2006)

• - John Qualen v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Beulah Bondi v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)