Chapter 2: Treasure Island (S02E02) (epizoda)

Drama / Mysteriózní

USA, 2019, 1 h 11 min

Začíná pátrání po nových otázkách, děj se ve velkém propojuje s první řadou a závěr přinesl opět něco nového. Jen tak dál.(23.3.2019)

Tvůrci jsou ve druhé řadě o poznání ambicióznější. Tomu odpovídá i o poznání vyšší rozpočet, více postav...všechno to funguje. Kdo se zajímá o NDE (zkušenost s blízkosti smrti), případně astrálním cestováním, jinými dimenzeni, apod. bude chrochtat blahem. Koho to nezajímá, bude nejspíš otrávený. Pro skeptiky tady moc prostoru není, protože byť se příběhem vine linka s detektivem, který hledá malou vietnamku, stejně se vše motá kolem mimosmyslových zážitků. Nějakou dobu už se těmito věcmi nezabývám...došel jsem k závěru, že to nerozlousknu, takže jsem to nechal být, ale asi se s chutí dodívám do konce. Druhá AO je velmi kvalitně natočená a zatím to vcelku ladí.(29.9.2019)

Pokiaľ bola prvá séria, povedzme že, ezoterická psychologická dráma s prvkami fantasy/sci-fi, tak druhá je už hard core sci-fi detektívka. Dostáva sa nám otázok, ale najmä odpovedí, čo by som rozhodne po prvej sérii nepovedal. Akoby si Brit a Zal po nejakej tej kritike zvláštnej prvej série povedali, že nabudúce už pôjdu k jadru veci. Ide presne o typ seriálu, na aký som asi čakal, len dúfam, že sa dočkáme aspoň uspokojivého riešenia, keďže do trojky už Netflix nešiel. V Treasure Island sme skrátka dostali viacero odpovedí, sme navedení na zaujímavé chodníčky tajomstiev a kto má rád témy paralelných vesmírov, výkladu snov a nejakej tej autorskej fikcie, mohol by byť v siedmom nebi.(22.9.2020)

• zsn

Ty vole, pí*ovina!(20.5.2019)