Návrat bažantů

• francouzský

Le retour des bidasses en folie

• slovenský

Návrat bažantov

Rookies Run Amok 2

Komedie

Francie, 1983, 79 min

• bassator

Prý zbytečný film? Myslím, že spíše zbytečná celá bažantí série... - Viděno 1x cca - 0%(24.6.2011)

Tak tady půjdu proti proudu. Je to sice samozřejmě nejslabší díl z Bažantů (Bažanti, Bažanti jdou do boje), ale rozhodně lepší než některé jiné filmy od Les Charlots. Je sice pravda, že polovina děje smrdí trapností na sto honů, ale některé pasáže byly povedené. Zvláště pak ty v kasárnách, když si dělali prdel z nadřízených. Navíc pánové tentokrát mysleli i na pánské obecenstvo a došlo i na nahotu. Za což mají ode mně jednu hvězdu navrch. Byl jsem rád, že se alespoň ve vedlejší roli vrátil jeden ze členů kapely Luis Rego (pro kterého to byl třetí film, ve kterém se objevil – po Grande java, La (1970) a Bažantech). Byla jen škoda, že jeho role byla hodně malá. 50%(2.3.2018)

No když to srovnám z některými jinými pozdějšími počiny Les Charlots, tak se jedná asi o nejpovedenější kousek z novější doby. Možná k tomu přispívá i fakt, že Frantíci si prostě z druhý světový války a Němčourů prdel dělat umějí a pár hlášek a situací se celkem povedlo. Nejvíc mě pobavila celkem trefná definice války. A sice : Co je to válka? Válka je masakr nevinných lidí kteří se vzájemně neznají ve prospěch lidí kteří se znají, ale vzájemně se nemasakrují. Nakonec docela solidní počin. To je Marcel! 55%(4.1.2015)

• Tosim

Tak tohle už nemohla zachránit ani "originální" forma retrospektivního vyprávění...(15.8.2003)

• Frajer42

Zhruba polovina je snesitelná a pak se bažanti opět zvrtnout do těch odporných nevtipných kolejí. Je mi to líto, ale jsem nucen opět odpadovat. Scánka s koupelí je naprostým Olympem trapnosti. Nic tak ubohého jsem velmi dlouho neviděl. Takže Claude Zidi je jediným dobrým režisérem, který přišel s touto sérií do styku.(3.3.2013)