poster

Promoce (neoficiální název)

 • USA

  Graduation Day

Horor / Thriller

USA, 1981, 85 min

 • Han22
  odpad!

  Další slasher a tentokrát fakt neskutečná sračka. Většinu filmu se nic neděje, režisér se ani nesnaží představit nějaké postavy, nebo rozjet příběh. Místo toho se evidetně shlédl v Ohnivých vozech ze stejného roku a tak nám servíruje opravdu mizerné kopie zpomalovaček a střihů různých sportů. A když u se dostane k vraždám, zabije to buď kamerou, neoriginalitou a nebo dokonce pokusy o umění - když stříhá lesní honičku s nekonečnou rockovou písničkou. Finální lamerský souboj nemá cenu ani komentovat, něco tak toporného jsem snad ještě neviděl. A ano, opět je tu v jednom záběru vykradená hudba z Psycha, jako v každým špatným hororu. První kandidát na odpad roku.(21.10.2014)

 • Kusko.t2
  **

  Graduation Day - predstaviteľ hororového teen slasheru, od ktorého som zas moc neočakával, nenaplnil ani ten záchranný prvok – nahotu, ktorú nie je na škodu použiť vtedy, ak trocha zlyháva hororová atmosféra. Tento raz TROMA tím neukázal moc ženské vnady, aj keď lokalizácia príbehu na študentskú pôdu tomu výrazne priala. Vráždami a zobrazením lacných mordov a efektov tiež produkcia šetrila. Čo sa týka príbehu, v ktorom vraždy odštartovalo zlyhanie organizmu talentovanej bežkyne (sestry hlavnej fešnej hrdinky), plusom bolo, že bol celkom dobre zamotaný – tým pádom divák nemal úplne jasno až do konca. Pri sledovaní filmu som si napríklad spomenul aj na dva klasické horory – a to na Texas Chain Saw Massacre z roku 1974 – honička lesom, tu však s rock 'n' roll-ovým podmazom a v závere na Hitchcockovo Psycho – a to nie len pre „tú“ scénu (nebudem prezrádzať), v ktorej taktiež hudba evokovala tento dojem. Moje 2* sú napr. za príležitostnú zábavu, rozuzlenie, hlavnú kočku a pár ďalších vecí... Sklamaný nie som, ale viac ako 2* to ťažko.(13.12.2007)

 • Zayl
  **

  V časných osmdesátkách, a speciálně roku 1981, vznikla řada významných vyvražďovaček. Pro příklad: 'FRIDAY THE 13TH PART 2', 'MY BLOODY VALENTINE', 'THE BURNING' a další... Na téhle vlně úspěchu se svezl u nás relativně neznámý slasher Graduation Day. Nicméně zpracování je úplně jinej level. V tomhle směru není nic horšího, než když krom pitomě oblečeného vraha - tepláková souprava a šermířská maska - jsou i samotné vraždy bez nápadu a kapky gore. Díky aspoň za ten konec, kterej je vážně parádní.(28.12.2013)

 • Bloody13
  **

  Pár faktů ohledně filmu: 1) Ačkoliv Graduation Day vznikl v době největších úspěchů vyvražďovaček a slavil nebývalý úspěch, nevzniklo k němu žádné pokračování. Naštěstí pro nás. 2) Za filmem sice stojí kultovní studio Troma, ale žádných prasečinek se tentokrát nedočkáme. Bohužel pro nás. 3) Tohle období slasherům přálo, tvůrci však zvolili trochu netypickou cestu - absolutně žádné gore, ani nahotinky. Bohužel... 4) Vrah v šermířské zbroji a se stopkami v rukou běhá po parku a kordem píchá do lidí, nápaditost úmrtí se tak rovná nule. Opět bohužel pro nás. 5) Nesestříhá verze trvá únavných 96 minut, jako půlhodinová povídka z Příběhů ze záhrobí by měla větší šanci zaujmout. Takhle je zábavná až úplně poslední scéna v hrdinčině pokoji. Bohudík alespoň za ni... Výsledek = slaboučký slasher zasluhující 30%.(23.9.2012)

 • Flipnic
  odpad!

  Zatím naprosto nejhorší slasher a film vůbec co jsem snad viděl ... Neskutečně utahaná blbina o ničem s nevýraznými postavami, trapným a ubohým dějem, přehráváním, které ovšem přehrávání být nemá, nulovou akcí, nulovou gradací, minimální gore, atd., atd. ... Příšerní odporní nesympatičtí herci a protahovaný konec, který to trochu zvedl, ale pak mě musel znova ještě mučit odjdezdem a loučením. Tohle je vrchol nudy a neplatí o tom že je to "tak špatné až je to dobré". Tohle je nejhnusnější nuda nejhrubšího kalibru a musel jsem se málem bičovat přes záda, abych u toho neusnul ... "odpad!" dávám vyjímečně, ale tento film si ho pro mne osobně fakt zaslouží, neměl kromě dvou několikavteřinových záběrů vůbec nic, čím by mne aspoň trochu zaujal. A to je to snad ještě považováno za nějaký malý "kult" slasherů nebo co (nevím to jistě ...). Slashery nemusím obecně, ale tenhle byl fakt ultranepovedenej ...(23.3.2009)

 • - Režisér Herb Freed si vo filme zahral cameo, môžeme ho vidieť ako vraha, naháňajúceho Linneu Quigley. (beso74)

 • - Producent David Baughn zozbieral peniaze na film ako dary od vlastníkov reťazcov kín. (beso74)

 • - Americká rocková skupina Felony nepožadovala za použitie svojich piesní vo filme žiadnu finančnú náhradu. (beso74)