The Jesus Trip

• USA Under Hot Leather (více)

Karlos80

Levné, ale jinak naprosto cool-lookové sleazy bikerské drama, k filmu jsem se dostal za pomoci grindhouse kolekce "42nd Street Forever, Volume 3: Exploitation Explosion" a musím říct že jsem opravdu nebyl zklamán, tohle je určitě jedno z těch lepších biker exploitation filmů z období let 66-76. Film má vše co by měl film podobného ražení mít, dobrý koukatelný příběh, skvělého záporáka (v tomto případě jednoho vytrvalého policajta, který jde po gangu motorkářů, kteří pašují uvnitř svých motorek heroin), dobrou dávku exploatace (pěstní souboje, střílečky, slušné scéna sestřelení helikoptéry, nebo divoká jízda mezi hlavami v písku, kam bylo zakopáno trio bikerů, tuhle hodně nepříjemnou situaci bych rozhodně nechtěl zažít!), hezkou přírodu v okolí oblasti pouště Arizona, nádherné jsou všechny ty malebné sekvence spanilé jízdy na motorkách v naprosto klidné a liduprázdné krajině a samozřejmě i trippy hudební doprovod s nádhernou titulní písní, ten se sem parádně hodil. Hlavní role vůdce gangu Waca (charismatický chlápek), byla vesměs sympatická (ostatně sympatický a dobrácký je celý jeho freedom/peace gang), stejně tak jako druhá hlavní role mladé jeptišky Anny (Tippy Walker), která se přidává (původně jako rukojmí) ke gangu, poté co se zamiluje do jeho vůdce. Hezká sekvence je ta, kdy ze sebe shodí hábit a ukáže pěkné blond vlasy a všichni koukaj jak kdyby spadli z višně. Posledních cca 10. minut filmu z jednou parádní lstí téměř ke konci vážně stojí za to, ale stále to ještě není definitivní konec, ten mě dorazil úplně. Ale je fakt že jsem to trochu i tušil, jak to asi dopadne. ()