Poslední mistr ninjutsu (Mako) přijde o své syny během války v Koreji. Nemaje jiných následovníků, rozhodne se umění ninjů předat bílému nalezenci, jehož se s manželkou ujmou. Z učenlivého chlapce je nyní dospělý muž, který nabyté schopnosti využívá v boji proti zlu, aktuálně pak proti teroristům snažícím se zmocnit nebezpečné laserové zbraně. (J.Connor)

J.Connor

Vcelku sympatické naivní béčko, které rozhodně nezapře svůj televizní původ. Akce málo a poněkud amatérské, příběh prostinký, ale jisté kouzlo film má. Potěšením je pěkná várka béčkových ksichtů, Richard "potřebujeme blonďatého záporáka" Lynch, "potřebujeme hodného Asiata" Mako a také Michael Beck, který mi utkvěl hlavně jako Swan z Hillovo Warriors. Sluší se také zmínit, že je to jedna z prvních reflexí ninja tématiky v americkém filmu. U nás uvedeno na ČT v roce 1994. ()

Nihlathak

když jsem byl hodně malej, chodil jsem se k tetě dívat na filmy, protože jediná z okolí měla slušné video. Měla nahraná kvanta filmů, jeden horší než drhuhý... Poslední ninja, Bláznivá mise, Bláznivé poslání, NEní čas umírat, Heroin a podobně. Na tenhle céčkový vzpomínám s velkou nostalgií :-) ()

Raphaell

Vidět to v dávných dětských časech, nejspíš bych byl nadšený. Přitom by mi stačil záběr, jak ninja chodí po řetěze. Hned bych také vytáhnul z šuplíku hůlky haši a zkoušel s nima lovit mouchy. Jenže teď už vidím všechny ty naivní chyby. Japonce hrají ve většině případů Číňané, sakura je dívčí jméno a ne příjmení (alespoň jsem se s tím zatím nesetkal) a netřeba zmiňovat to, že choreografie zdejších soubojů se realitě neblíží ani na kilometry. Ale i přesto jsem to s notnou dávkou ninja síly dokoukal. ()

ajaxx

Možná se budou zdejší kritikové divit, ale pravdou je, že to je co do stylu boje a akce jeden z mála "reálných" ninja filmů. Pokud opomenu nevalné herecké výkony, pro toho, kdo o ninjutsu alespoň něco ví, je tohle víceméně jeden z nejskutečnějších znázornění toho, jak ninjové skutečně fungovali. Až na detaily (uzmutí právě drženého kapesníku bylo vskutku úsměvné)... proto dávám nejvyšší hodnocení, jelikož si to tento nedoceněný snímek zaslouží. ()