Poslední ninja (TV film)

• slovenský

Posledný nindža

Akční / Krimi

USA, 1983, 85 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

když jsem byl hodně malej, chodil jsem se k tetě dívat na filmy, protože jediná z okolí měla slušné video. Měla nahraná kvanta filmů, jeden horší než drhuhý... Poslední ninja, Bláznivá mise, Bláznivé poslání, NEní čas umírat, Heroin a podobně. Na tenhle céčkový vzpomínám s velkou nostalgií :-)(20.4.2008)

• Raphaell

Vidět to v dávných dětských časech, nejspíš bych byl nadšený. Přitom by mi stačil záběr, jak ninja chodí po řetěze. Hned bych také vytáhnul z šuplíku hůlky haši a zkoušel s nima lovit mouchy. Jenže teď už vidím všechny ty naivní chyby. Japonce hrají ve většině případů Číňané, sakura je dívčí jméno a ne příjmení (alespoň jsem se s tím zatím nesetkal) a netřeba zmiňovat to, že choreografie zdejších soubojů se realitě neblíží ani na kilometry. Ale i přesto jsem to s notnou dávkou ninja síly dokoukal.(7.4.2013)

Možná se budou zdejší kritikové divit, ale pravdou je, že to je co do stylu boje a akce jeden z mála "reálných" ninja filmů. Pokud opomenu nevalné herecké výkony, pro toho, kdo o ninjutsu alespoň něco ví, je tohle víceméně jeden z nejskutečnějších znázornění toho, jak ninjové skutečně fungovali. Až na detaily (uzmutí právě drženého kapesníku bylo vskutku úsměvné)... proto dávám nejvyšší hodnocení, jelikož si to tento nedoceněný snímek zaslouží.(18.1.2017)