Jak napálit banku

Vier gegen die Bank

Four Against the Bank

Komedie / Krimi

Německo, 2016, 96 min

Celkem slušná německá komedie s příjemnými herci, kteří se chcou pomstít bance, za to, že je okradla. Till Schweiger potěšil, humor na mě sice moc nefungoval, přece jen jsou Němci oproti Francii pozadu, ale nenudil jsem se. Nenáročná feel good pohodovka.60%(17.5.2018)

Wolfgang Petersen se zřejmě chtěl rozloučit feel good pohodičkou, takže si vybral čteřici sympatických looserů a vnuknul jim nápad že by se mohli pokusit vyloupit banku. Nevadí mi že si za pár dní na film stěží vzpomenu. Potěšil mě fakt, že Němci nejsou s humorem až tak marní jak předvádějí v sérii Fakjů pane učiteli. Til Schweiger je stále bůh! 60%(8.8.2018)

Velmi prijemna nemecka komedia (aj ked stale plati, ze je to oxymoron). Chcelo to vsak trochu sviznejsie tempo a menej logickych dier. Najzaujimavejsie je to vsak sledovat ako film kedysi velkeho rezisera. Predstavovacka hlavnych postav sa tak stava (verim, ze umyselne) paralelou k jeho kariere. A sice som sa smial, bol to smutny pohlad. Tak snad pojde tvorca v stopach svojich hrdinov a este prichysta jeden velky zatah, ktory ho opat vrati na vyslnie. Ked ma totiz niekto v portfoliu Ponorku, Nekonecny pribeh, In the line of fire, Enemy mine, Air Force One, Smrtiacu epidemiu alebo Troju tak si este jednu sancu zasluzi 7/10(25.5.2018)

Jako se na stará kolena vrátil do rodné hroudy Paul Verhoeven, tak se na úplný (vzhledem k věku) konec a rozloučení s filmovým plátnem vrátil Wolfgang Petersen doi rodného Reichu. Co vám o tom můžu tak povídat. Do kina to film není ani náhodou, televizní look, nízký rozpočet. Působí to jako epizoda z kriminálního seriálu. Ze začátku je humor strašně tlačený a umělý, žádný vtip mě nerozesmál, finanční poradce kytička je mrtě nesympatický chudák a já se prvních 35 minut docela ošíval nudou. Po přepadení už to začne bejt trochu lepší. Bouda na vrchní vyšetřovatelku je sranda a najde se už pár lepších vtipů. Ale pokud se ta mrtě chytrá policejní šéfka nechá opít takovým rohlíkem, tak je to scénáristicky zase ke konci spíš notně infantilní. Konec lepší než začátek, ale že bych se u celýho filmu nějak extra bavil...spíš ne než jo. Tři * ale slabší. Na konec kariéry to mohlo být lepší Vlčáku.50%.(2.6.2018)

Oddychová nemecká lupičská komédia so sympatickým castingom a pomerne chytrým scenárom. Petersen i celý štáb bol zjavne v dobrej nálade. Za tri poctivé investičné stimuly. (25.6.2017)(25.6.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 7.1.2017) Vier gegen die Bank je svižně natočená a nadmíru vtipná komedie, jejíž úspěch tkví zejména v herecké interakci ústřední čtveřice a v líbivém námětu, který je sice na jednu stranu tuctový, avšak v tomto případě dobře zpracovaný. Každý ze "zločinců" má zcela jiný profil, ale přitom se skvěle doplňují, jak v rámci loupeže, tak na komediální linii. Zkrátka sympaticky natočená komedie, která nestojí na připitomělých scénách a herectví, jak tomu často u podobných filmů bývá - nýbrž je chytrá a inteligentně podaná.(17.1.2017)

• Lacike

Nemecky heist film, ktory sa marne snazi napodobit americke vzory, ale zufalo sa mu to nedari. Filmu chyba svizne tempo a poriadne prepracovany spôsob lupeze. Zlodeji su totalni packali. Cele je to sice podane ako komedia, ale zasmial som sa na jedinom vtipe (Kto ma tašky?). Od tak skveleho hereckeho obsadenia som cakal ovela viac. Necakane aj Michael Herbig tu bol uplne nevyrazny. Najzaujimavejsia mi pripadala zapletka az ked sa po lupezi snazili zvalit vinu na slizkeho sefa banky. Ale trva to prilis kratko a hlavnym hrdinom sa to podari bez najmensich komplikacii. Vysledkom je nudny televizne pôsobiaci film bez poriadneho tempa a s minimom vtipov. Aj napriek kratkej stopazi sa to strasne vlieklo. 4/10.(13.5.2018)

Petersen si na stará kolena střihl komedii a díky Bohu za to, že zvolil doámcí píseček. Námět se čtyřmi různě (ne)schopnými tajtrdlíky, kteří se chtějí pomstít zlotřilé bance, sice není nějak nový a nakonec ani zpracování nijak nevybočuje z obvyklého schématu, ale to tady vlastně nebylo na škodu. Předně se povedl casting a to tak že do puntíku. Ústřední čtyřce to fantasticky ladilo a bylo evidentní, že se všichni herci baví. Ženský šmrnc pak tomu dodaly další osvědčené tváře a já jsem moc rád za Antje Traue. A druhým pilířem filmu je nenucený vtip, který vyplývá ze situace a ani jedna ze scének nepůsobí účelovým dojmem. Příjemné ve všech ohledech. 80%(12.5.2018)

Celkem obstojná,trochu přiblblá komedie,která rozhodně nikoho nemůže urazit.60%.(13.8.2018)

Příjemná, v úvodu natahovaná oddychovka, která se mi skoro zasekla u představovačky hlavních postav. Díky Bohu, jakmile přijde na lup, děj se rozjede a nic ho nezastaví. Předně musím zatleskat castingu za výběr herců, který byl excelentní. Scénáristé to podepřeli dobrou rutinou, která tu a tam vrzala v nelogičnostech (napálit vyšetřovatelku tím že si zařídíte profil na seznamce se dostal do mého notesu na WTF momenty), nicméně pokud hledáte dobrý film na sobotní odpoledne, Jak napálit banku je ideální volbou pro vás. 70%(14.5.2018)

Od filmu jsem moc nečekala a příjemně překvapil! Jemný humor, žádné vytáčky a sympatičtí herci.(30.9.2018)

Heist komedie, která sází spíše na jemnější, než na třeskutý humor. Záchvaty smíchu tedy nečekejte. To ale neznamená, že se nebudete bavit. Žádné veledílo to samozřejmě není, ale scénář je solidně napsaný, interakce mezi různorodými postavami funguje a film i díky rozumné stopáži šlape jak má.(14.5.2018)

• zubrik66

Aj to vyzeralo celkom fajn, ale ten okamih bol naozaj len takým klipkaním oka. Potom to už ide celkom schématicky, snahu o humor uprieť nemožno - aspoň to nie je typicky americké prdenie a grganie, v tom je to isto super.(19.5.2018)

Tento film neberte vážne! Jediným cieľom tvorcov totiž bolo natočiť „ľahkú“ komédiu bez „vážnejších“ momentov. Rola boxera Chrisa je pre T. Schweigera akoby šitá na mieru. PS.: „Dobre chlapi! Kto má tašky?“ „Ja som si myslel, že si ich vybral z auta.“ „Rýchlo!!!!“ Osobné hodnotenie: 70% (***) (17.2.2018)

Malinko jsem měl strach, když jsem viděl, že se Mistr pustil do komedie, ale nakonec jsem se skvěle bavil. Výborná svižná, svěží komedie na téma, ketré už jsme určitě viděli, s gagy, ketré už jsme určitě viděli. ale tady funguje chemie mezi jednotlivými herci tak že to film vytahuje do nadprůměru(15.5.2018)

Super komedie!Nic nového ale bavilo mě to dlouho sem neviděl takhle dobře obsazenou Německou komedii! Super Český dabink to už se taky stane málo kdy aby bil film tak dobře nadabován!Můžu jen doporučit opravdu skvělá zábava!!!!!(15.5.2018)

• Shitonit

Komedie ? Nějakej blbej blbec natočil blbou blbost. A přesně ! Todle je vono.. Herci ok, po obrazovce se mi to míhalo, jako mělo to snahu mi něco dát, ale přes tu snahu jsem si z toho odnesl velký kulový.(2.10.2018)