Jak napálit banku

Vier gegen die Bank

Four Against the Bank

Komedie / Krimi

Německo, 2016, 96 min

Petersen si na stará kolena střihl komedii a díky Bohu za to, že zvolil doámcí píseček. Námět se čtyřmi různě (ne)schopnými tajtrdlíky, kteří se chtějí pomstít zlotřilé bance, sice není nějak nový a nakonec ani zpracování nijak nevybočuje z obvyklého schématu, ale to tady vlastně nebylo na škodu. Předně se povedl casting a to tak že do puntíku. Ústřední čtyřce to fantasticky ladilo a bylo evidentní, že se všichni herci baví. Ženský šmrnc pak tomu dodaly další osvědčené tváře a já jsem moc rád za Antje Traue. A druhým pilířem filmu je nenucený vtip, který vyplývá ze situace a ani jedna ze scének nepůsobí účelovým dojmem. Příjemné ve všech ohledech. 80%(12.5.2018)

Tento film neberte vážne! Jediným cieľom tvorcov totiž bolo natočiť „ľahkú“ komédiu bez „vážnejších“ momentov. Rola boxera Chrisa je pre T. Schweigera akoby šitá na mieru. PS.: „Dobre chlapi! Kto má tašky?“ „Ja som si myslel, že si ich vybral z auta.“ „Rýchlo!!!!“ Osobné hodnotenie: 70% (***) (17.2.2018)

• Lacike

Nemecky heist film, ktory sa marne snazi napodobit americke vzory, ale zufalo sa mu to nedari. Filmu chyba svizne tempo a poriadne prepracovany spôsob lupeze. Zlodeji su totalni packali. Cele je to sice podane ako komedia, ale zasmial som sa na jedinom vtipe (Kto ma tašky?). Od tak skveleho hereckeho obsadenia som cakal ovela viac. Necakane aj Michael Herbig tu bol uplne nevyrazny. Najzaujimavejsia mi pripadala zapletka az ked sa po lupezi snazili zvalit vinu na slizkeho sefa banky. Ale trva to prilis kratko a hlavnym hrdinom sa to podari bez najmensich komplikacii. Vysledkom je nudny televizne pôsobiaci film bez poriadneho tempa a s minimom vtipov. Aj napriek kratkej stopazi sa to strasne vlieklo. 4/10.(13.5.2018)

Příjemná, v úvodu natahovaná oddychovka, která se mi skoro zasekla u představovačky hlavních postav. Díky Bohu, jakmile přijde na lup, děj se rozjede a nic ho nezastaví. Předně musím zatleskat castingu za výběr herců, který byl excelentní. Scénáristé to podepřeli dobrou rutinou, která tu a tam vrzala v nelogičnostech (napálit vyšetřovatelku tím že si zařídíte profil na seznamce se dostal do mého notesu na WTF momenty), nicméně pokud hledáte dobrý film na sobotní odpoledne, Jak napálit banku je ideální volbou pro vás. 70%(14.5.2018)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 7.1.2017) Vier gegen die Bank je svižně natočená a nadmíru vtipná komedie, jejíž úspěch tkví zejména v herecké interakci ústřední čtveřice a v líbivém námětu, který je sice na jednu stranu tuctový, avšak v tomto případě dobře zpracovaný. Každý ze "zločinců" má zcela jiný profil, ale přitom se skvěle doplňují, jak v rámci loupeže, tak na komediální linii. Zkrátka sympaticky natočená komedie, která nestojí na připitomělých scénách a herectví, jak tomu často u podobných filmů bývá - nýbrž je chytrá a inteligentně podaná.(17.1.2017)