Jak napálit banku

Vier gegen die Bank

Four Against the Bank

Komedie / Krimi

Německo, 2016, 96 min

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 7.1.2017) Vier gegen die Bank je svižně natočená a nadmíru vtipná komedie, jejíž úspěch tkví zejména v herecké interakci ústřední čtveřice a v líbivém námětu, který je sice na jednu stranu tuctový, avšak v tomto případě dobře zpracovaný. Každý ze "zločinců" má zcela jiný profil, ale přitom se skvěle doplňují, jak v rámci loupeže, tak na komediální linii. Zkrátka sympaticky natočená komedie, která nestojí na připitomělých scénách a herectví, jak tomu často u podobných filmů bývá - nýbrž je chytrá a inteligentně podaná.(17.1.2017)

Petersen si na stará kolena střihl komedii a díky Bohu za to, že zvolil doámcí píseček. Námět se čtyřmi různě (ne)schopnými tajtrdlíky, kteří se chtějí pomstít zlotřilé bance, sice není nějak nový a nakonec ani zpracování nijak nevybočuje z obvyklého schématu, ale to tady vlastně nebylo na škodu. Předně se povedl casting a to tak že do puntíku. Ústřední čtyřce to fantasticky ladilo a bylo evidentní, že se všichni herci baví. Ženský šmrnc pak tomu dodaly další osvědčené tváře a já jsem moc rád za Antje Traue. A druhým pilířem filmu je nenucený vtip, který vyplývá ze situace a ani jedna ze scének nepůsobí účelovým dojmem. Příjemné ve všech ohledech. 80%(12.5.2018)

Wolfgang Petersen se zřejmě chtěl rozloučit feel good pohodičkou, takže si vybral čteřici sympatických looserů a vnuknul jim nápad že by se mohli pokusit vyloupit banku. Nevadí mi že si za pár dní na film stěží vzpomenu. Potěšil mě fakt, že Němci nejsou s humorem až tak marní jak předvádějí v sérii Fakjů pane učiteli. Til Schweiger je stále bůh! 60%(8.8.2018)

Jako se na stará kolena vrátil do rodné hroudy Paul Verhoeven, tak se na úplný (vzhledem k věku) konec a rozloučení s filmovým plátnem vrátil Wolfgang Petersen doi rodného Reichu. Co vám o tom můžu tak povídat. Do kina to film není ani náhodou, televizní look, nízký rozpočet. Působí to jako epizoda z kriminálního seriálu. Ze začátku je humor strašně tlačený a umělý, žádný vtip mě nerozesmál, finanční poradce kytička je mrtě nesympatický chudák a já se prvních 35 minut docela ošíval nudou. Po přepadení už to začne bejt trochu lepší. Bouda na vrchní vyšetřovatelku je sranda a najde se už pár lepších vtipů. Ale pokud se ta mrtě chytrá policejní šéfka nechá opít takovým rohlíkem, tak je to scénáristicky zase ke konci spíš notně infantilní. Konec lepší než začátek, ale že bych se u celýho filmu nějak extra bavil...spíš ne než jo. Tři * ale slabší. Na konec kariéry to mohlo být lepší Vlčáku.50%.(2.6.2018)

Velmi prijemna nemecka komedia (aj ked stale plati, ze je to oxymoron). Chcelo to vsak trochu sviznejsie tempo a menej logickych dier. Najzaujimavejsie je to vsak sledovat ako film kedysi velkeho rezisera. Predstavovacka hlavnych postav sa tak stava (verim, ze umyselne) paralelou k jeho kariere. A sice som sa smial, bol to smutny pohlad. Tak snad pojde tvorca v stopach svojich hrdinov a este prichysta jeden velky zatah, ktory ho opat vrati na vyslnie. Ked ma totiz niekto v portfoliu Ponorku, Nekonecny pribeh, In the line of fire, Enemy mine, Air Force One, Smrtiacu epidemiu alebo Troju tak si este jednu sancu zasluzi 7/10(25.5.2018)