Jak napálit banku

Vier gegen die Bank

Four Against the Bank

Komedie / Krimi

Německo, 2016, 96 min

Wolfgang Petersen se zřejmě chtěl rozloučit feel good pohodičkou, takže si vybral čteřici sympatických looserů a vnuknul jim nápad že by se mohli pokusit vyloupit banku. Nevadí mi že si za pár dní na film stěží vzpomenu. Potěšil mě fakt, že Němci nejsou s humorem až tak marní jak předvádějí v sérii Fakjů pane učiteli. Til Schweiger je stále bůh! 60%(8.8.2018)

Příjemná, v úvodu natahovaná oddychovka, která se mi skoro zasekla u představovačky hlavních postav. Díky Bohu, jakmile přijde na lup, děj se rozjede a nic ho nezastaví. Předně musím zatleskat castingu za výběr herců, který byl excelentní. Scénáristé to podepřeli dobrou rutinou, která tu a tam vrzala v nelogičnostech (napálit vyšetřovatelku tím že si zařídíte profil na seznamce se dostal do mého notesu na WTF momenty), nicméně pokud hledáte dobrý film na sobotní odpoledne, Jak napálit banku je ideální volbou pro vás. 70%(14.5.2018)

Tento film neberte vážne! Jediným cieľom tvorcov totiž bolo natočiť „ľahkú“ komédiu bez „vážnejších“ momentov. Rola boxera Chrisa je pre T. Schweigera akoby šitá na mieru. PS.: „Dobre chlapi! Kto má tašky?“ „Ja som si myslel, že si ich vybral z auta.“ „Rýchlo!!!!“ Osobné hodnotenie: 70% (***) (17.2.2018)

Velmi prijemna nemecka komedia (aj ked stale plati, ze je to oxymoron). Chcelo to vsak trochu sviznejsie tempo a menej logickych dier. Najzaujimavejsie je to vsak sledovat ako film kedysi velkeho rezisera. Predstavovacka hlavnych postav sa tak stava (verim, ze umyselne) paralelou k jeho kariere. A sice som sa smial, bol to smutny pohlad. Tak snad pojde tvorca v stopach svojich hrdinov a este prichysta jeden velky zatah, ktory ho opat vrati na vyslnie. Ked ma totiz niekto v portfoliu Ponorku, Nekonecny pribeh, In the line of fire, Enemy mine, Air Force One, Smrtiacu epidemiu alebo Troju tak si este jednu sancu zasluzi 7/10(25.5.2018)

Petersen si na stará kolena střihl komedii a díky Bohu za to, že zvolil doámcí píseček. Námět se čtyřmi různě (ne)schopnými tajtrdlíky, kteří se chtějí pomstít zlotřilé bance, sice není nějak nový a nakonec ani zpracování nijak nevybočuje z obvyklého schématu, ale to tady vlastně nebylo na škodu. Předně se povedl casting a to tak že do puntíku. Ústřední čtyřce to fantasticky ladilo a bylo evidentní, že se všichni herci baví. Ženský šmrnc pak tomu dodaly další osvědčené tváře a já jsem moc rád za Antje Traue. A druhým pilířem filmu je nenucený vtip, který vyplývá ze situace a ani jedna ze scének nepůsobí účelovým dojmem. Příjemné ve všech ohledech. 80%(12.5.2018)