Externí recenze k filmu (10)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Režisér se snaží o mix žánrové zábavy a ambicióznější psychologické výpovědí o zneužívání (včetně incestních náznaků) mladé ženy systémem, jemuž se rozhodne pomstít. Díky chladné atmosféře vás ale film nevtáhne tolik, kolik možná sliboval provokativní ráz vykreslení tohoto systému." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Červená volavka bola ambicióznym projektom, na ktorom pracovalo množstvo skúsených tvorcov, ale ako sa v poslednej dobe opakovane stáva, filmu škodí najmä slabší scenár. Príbeh ako taký však dokáže zaujať a udržať pozornosť po celú dobu minutáže, takže z kina si našťastie neodnesiete zlý pocit.…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Dlouhá stopáž v nás budí očekávání, že příběh bude opravdu komplikovaný a zamotaný, aby se musel rozkrývat víc jak dvě hodiny. V tom Rudá volavka trochu selhává a prostě nám jen neukáže všechny díly skládačky, dokud se to režisérovi nehodí. Mezi thrillery je to ale velmi působivý kousek s hutnou…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Lukáš Vojáček) ****

  "Rudá volavka je takový Základní instinkt, zabalený ve špionském hávu. V dnešní době tudíž hodně netypický snímek, jehož hodnocení je velmi subjektivní. Jsem rád, že v roce 2018 někdo našel v záplavě super-hrdinských a sci-fi blockbusterů odvahu investovat do poctivého žánrového filmu ze staré školy." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Najväčšou devízou filmu je už tradične fantastická kreácia Jennifer Lawrence, ktorá znova potvrdzuje, že je jednou z najtalentovanejších herečiek mladej generácie Hollywoodu. Scenár pritom nie je bezchybný a občas posúva jej postavu dopredu trocha nútene – zvláštne môže pôsobiť už len to, že…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Z Rudé volavky jsou znát ambice o natočení brutálně syrového filmu z krutého světa mezinárodní špionáže, který upřednostňuje temnou psychologickou realističnost před stylizovanou akční zábavou, leč jeho děj tomuto záměru úplně neodpovídá, protože při své spletitosti není napsaný dostatečně…" (více)

 • Moviedreamers.sk (Linda Mohamadová) *****

  "Po dlhej dobe tu máme kvalitný napínavý film s úplne inou atmosférou na akú sme zvyknutí. Krásna Jennifer Lawrence bude bojovať o vlastný život veľmi bolestivo. Až keď sme na hranici našich možností dokáže človek podať nadľudský výkon." (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Rudá volavka není zrovna rychlý film plný strhujících momentů, takže přestřelená délka je opravdu velký problém. Spousta scén je delší, než by měla být nejspíš proto, aby na sebe hrdinové mohli o něco déle čumět a divák měl díky tomu pocit, že mezi nimi něco je. Tady ovšem opět narážíme na tu…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Rudá volavka je povedený snímek především díky Jennifer Lawrence a relativně dostatečnému prostoru, aby všechny omámila svou „kouzelnou mocí“ senzuálního těla i chování. Její postava Dominiky je o to pikantnější, že vypráví příběh civilistky, která se stane agentem tak trochu nečekaně a ne úplně z…" (více)

 • 25fps.cz (Dominik Vontor)

  "Totálně nefungující chemie mezi Joelem Edgartonem a Jennifer Lawrence jen dokazuje, jak podivně nečitelná tato postava je, a jak skrze měnící se motivace ztrácí její jednání dostatečnou logickou oporu. Vše tak spíše napovídá tomu, že Dominičin vývoj je znatelně přizpůsoben fabuli a jednotlivým…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace