Útěk podle jízdního řádu (S01E01) (epizoda)

Krimi / Thriller

Česko, 2017, 45 min

• mh.mail

20% — Vlhký sen generálního ředitele Novy (tyjo, vždyť já ani nevím, kdo tomu teď šéfuje, když je Dvořák v ČT): Všichni ostatní nasadí premiérové původní kriminální seriály, tak my musíme taky. Máme tu stejné režiséry, kteří natočili skvělé Případy 1. oddělení. Tak v čem je problém? Jednoznačně to tedy musí být ve scénáři, jinak už nevím. Kde nic není, ani Bebjak s Wlodarczykem neberou. Motiv ukradené tramvaje byl k vidění už v povídce Tramvaj do Poděbrad z filmu Přátelé Bermudského trojúhelníku, kde se jednalo o pokus o satiru (a moc se nepovedl). Tady to bylo míněno vážně. Můžeme to shodit ze stolu jako absolutní kravinu, ale když se nad tím trochu zamyslíme, tak ono by to asi realizovatelné bylo — pokud mám rukojmí, tím spíš matku s malým dítětem, policajti si moc netroufnou a projet po kolejích na točnu v Hloubětíně by se dalo. Takže to můžeme považovat za bizarní, ale asi proveditelné. Jinak dialogy jsou opět na úrovni telenovel ve stylu výplňová vata, ani neumím říct, jestli je to lepší, stejné nebo horší než konkurenční výtvor sester Bártů na Primě.(17.1.2017)

• njuska

Prokristapána, kdo na tyhle sračky neustále dává prachy a jaktože to prochází přes dramaturgické a schvalovací komise, atd... Neskutečný! :-/ Pražská policajtka ve vyhrocený situaci vykřikuje echt spisovným jazykem, jako nějaká profesorka jazykovědy někde na univerzitě (nebo snad Lítačka Krnda na magistrátu?), křečovité pokusy o vtipy... Tihle moderní, mladí korektní (přiblblí) pseudoherci, to je fakt k zblití! :-/(20.1.2017)

• Godhaj

,,Asi jste si všimli, že došlo ke změně trasy.“ Specialisté na mě kupodivu od prvních minut nepůsobili vůbec špatně. Hlavně herci se opravdu snažili a u několika z nich jsem měl pocit, že se skutečně dívám na lidi z masa a kostí a ne na špatně placené ochotníky, jak tomu u jiných českých seriálů a filmů bývá. Scénář taky nebyl úplně nejhorší a repliky zněly jakž takž poslouchatelně. Jenže zásek nastal v příběhu, kdy se divákům předkládají naprosté nesmysly, a kdy každému musí být jasné, že takhle určitě by se při únosu tramvaje nemohlo postupovat. Jedna chybka tak střídá druhou a třetí až ten kopec nesmyslů překročil únosnou mez. Škoda toho, protože technická stránka tohoto prvního dílu nebyla, až na úděsné modré filtry kamery, špatná, a letecké pohledy na Prahu byly velmi zajímavé. Celkově vzato šlo ale o velmi nepřesvědčivý a chatrný kriminální příběh.(12.3.2017)

• camper

Na mě v tom bylo moc náhod a bylo to strašně naivní. Dokoukal jsem to sice do konce, ale od chvíle kdy byli hrdinové v tramvaji a potkali se s policejním šéfem, jsem to tak trochu odepsal. O dalším vývoji událostí nemá cenu mluvit. Prvoplánová rozhodnutí, záběry, který jsou totálně ale totálně o ničem, doplňuje hudba, která má vyvolat asi napětí....(16.1.2017)

• Ozzy2

Takže v centru se vykrade klenotnictví.Přímo vedle Nábřeží.Zloději ohodí své věci do kontejneru na Zvonařce, což je na Vinohradech.Do tramvaje nastupují na konečné na Pankráci(ale není to Pankrác, je to smyčka Na znonařce, kde 18 nikdy nebyla ani omylem) a Prachař nastupuje v Nuslích, přestože jeho podřízený tvrdí, že ho vezl na Pankrác. No a pak už tramvaj jezdí kolem dokola kolem Synkáče a za 15 minut je v Hloubětíně.A to vše ve špičce.A tramvaj zeje prázdnotou....(17.1.2017)

• - Svědci hlásili, že dvojice podezřelých nastoupila do tramvaje na Jiráskově náměstí. Tudy ale linka č. 18 nejezdí a scéna nástupu lupičů byla natáčena v ulici U Zvonařky. (Martin_L)

• - Dvojice policistů Lukáš (Jakub Štáfek) a Zuzana (Zuzana Kajnarová) nastoupí do tramvaje na zastávce Otakarova a vystoupí hned na zastávce následující. Tramvaj je poté zablokována popelářským vozem v ulici Na Zámecké, což je ale hned za rohem od zastávky Otakarova a žádná jiná zastávka se mezitím nenachází. (Martin_L)

• - Spoiler: Aby natáčení této epizody neomezilo tramvajovou dopravu, využívali tvůrci části kolejové sítě, na kterých nejezdí pravidelné linky. Lupiči nastoupili do tramvaje na vratném trojúhelníku v ulici U Zvonařky, kriminalista Pavel Vondráček (David Prachař) na Náměstí bratří Synků. Scéna s popelářským vozem se odehrála v přilehlé ulici Na Zámecké a závěrečné dopadení pachatelů v obratišti Hloubětín u křižovatky Poděbradské a Průmyslové ulice. (Martin_L)