Útěk podle jízdního řádu (S01E01) (epizoda)

Krimi / Thriller

Česko, 2017, 45 min

 • honajz
  **

  Aspoň to bylo (občas nechtěně) vtipné, když už to bylo zcela blbé. :-) Jako specialisté, kteří se v luxusním klenotnictví nejdou podívat na záběry z bezpečnostních kamer, ale s tužtičkou a blokem v ruce se ptají, jak vypadali pachatelé? („Měli kukly.“) Kde byli technici, proč nikdo nesnímal otisky prstů? Specialisté, kteří nevědí, že ani do auta zloděje se nesmí vloupat, protože je to trestný čin? A proč do tramvaje při prvním podezření místo hraní si na zamilovaný párek na další stanici nevlítlo ozbrojené komando? Blbost na blbost a pro ty, kdo žijí v Praze, nejvíce k smíchu fakt, že dostat se tramvají ze Synkáče na Hloubětín by trvalo jen 15 minut! Ha ha ha! Jinak to celé stálo na náhodách - náhodou šel popošel syn klenotníka dopředu, takže jeden ze zlodějů ztratil nervy a střílel. Náhodou jela kolem tramvaj 18. Náhodou policista nezavezl šéfa až k domu jeho dceři, ale vysadil ho někde v půlce trasy, aby jel dál tramvají. A NÁHODOU jela kolem zrovna ta 18. A NÁHODOU zrovna nastoupili i revizoři. A NÁHODOU polda jednoho z těch zlodějů znal... Ufff. Jinak jsem měl problém se dopočítat cestujících v tramvaji - jednou je tramvaj skoro poloplná, podruhé se zdá zcela prázdná, pak tam sedí ta maminka s dítětem, která tam na začátku byla, pak nebyla... A to dítě, proč se šlo dívat zrovna na tyhle dva pány? Moje děti se cizích lidí spíš bojí, a především v pražských tramvajích.(17.1.2017)

 • njuska
  odpad!

  Prokristapána, kdo na tyhle sračky neustále dává prachy a jaktože to prochází přes dramaturgické a schvalovací komise, atd... Neskutečný! :-/ Pražská policajtka ve vyhrocený situaci vykřikuje echt spisovným jazykem, jako nějaká profesorka jazykovědy někde na univerzitě (nebo snad Lítačka Krnda na magistrátu?), křečovité pokusy o vtipy... Tihle moderní, mladí korektní (přiblblí) pseudoherci, to je fakt k zblití! :-/(20.1.2017)

 • mh.mail
  *

  20% — Vlhký sen generálního ředitele Novy (tyjo, vždyť já ani nevím, kdo tomu teď šéfuje, když je Dvořák v ČT): Všichni ostatní nasadí premiérové původní kriminální seriály, tak my musíme taky. Máme tu stejné režiséry, kteří natočili skvělé Případy 1. oddělení. Tak v čem je problém? Jednoznačně to tedy musí být ve scénáři, jinak už nevím. Kde nic není, ani Bebjak s Wlodarczykem neberou. Motiv ukradené tramvaje byl k vidění už v povídce Tramvaj do Poděbrad z filmu Přátelé Bermudského trojúhelníku, kde se jednalo o pokus o satiru (a moc se nepovedl). Tady to bylo míněno vážně. Můžeme to shodit ze stolu jako absolutní kravinu, ale když se nad tím trochu zamyslíme, tak ono by to asi realizovatelné bylo — pokud mám rukojmí, tím spíš matku s malým dítětem, policajti si moc netroufnou a projet po kolejích na točnu v Hloubětíně by se dalo. Takže to můžeme považovat za bizarní, ale asi proveditelné. Jinak dialogy jsou opět na úrovni telenovel ve stylu výplňová vata, ani neumím říct, jestli je to lepší, stejné nebo horší než konkurenční výtvor sester Bártů na Primě.(17.1.2017)

 • Godhaj
  **

  ,,Asi jste si všimli, že došlo ke změně trasy.“ Specialisté na mě kupodivu od prvních minut nepůsobili vůbec špatně. Hlavně herci se opravdu snažili a u několika z nich jsem měl pocit, že se skutečně dívám na lidi z masa a kostí a ne na špatně placené ochotníky, jak tomu u jiných českých seriálů a filmů bývá. Scénář taky nebyl úplně nejhorší a repliky zněly jakž takž poslouchatelně. Jenže zásek nastal v příběhu, kdy se divákům předkládají naprosté nesmysly, a kdy každému musí být jasné, že takhle určitě by se při únosu tramvaje nemohlo postupovat. Jedna chybka tak střídá druhou a třetí až ten kopec nesmyslů překročil únosnou mez. Škoda toho, protože technická stránka tohoto prvního dílu nebyla, až na úděsné modré filtry kamery, špatná, a letecké pohledy na Prahu byly velmi zajímavé. Celkově vzato šlo ale o velmi nepřesvědčivý a chatrný kriminální příběh.(12.3.2017)

 • ForGump
  *

  Tahle kriminálka má pomalu větší grády než Temný Kraj včera. Policajti - paka, spousta okatých náhod a situací, debilních nápadů, predikcí, šílených rozhodnutí a špatných pokusů o humor. Vizuální stránka nezmůže nic, ať je sebelepší (on Žiaran umí). Byl jsem zvědavý, kdo pod tím stojí a najednou se ukázalo, že se jedná o českou verzi Zvláštní jednotky, Lipsko, nooo neberte to.. 15%(16.1.2017)

 • - Svědci hlásili, že dvojice podezřelých nastoupila do tramvaje na Jiráskově náměstí. Tudy ale linka č. 18 nejezdí a scéna nástupu lupičů byla natáčena v ulici U Zvonařky. (Martin_L)

 • - Klenotnictví, které dvojice pachatelů vyloupila, je ve skutečnosti Diamond Prague Museum na nároží Široké a Valentinské ulice na Starém městě. Tvůrci pro účely příběhu otočili projíždění jednosměrné Valentinské ulice. (Martin_L)

 • - Spoiler: Aby natáčení této epizody neomezilo tramvajovou dopravu, využívali tvůrci části kolejové sítě, na kterých nejezdí pravidelné linky. Lupiči nastoupili do tramvaje na vratném trojúhelníku v ulici U Zvonařky, kriminalista Pavel Vondráček (David Prachař) na Náměstí bratří Synků. Scéna s popelářským vozem se odehrála v přilehlé ulici Na Zámecké a závěrečné dopadení pachatelů v obratišti Hloubětín u křižovatky Poděbradské a Průmyslové ulice. (Martin_L)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace