Specialisté (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2017–2020

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner, Nikolaus Schmidt (původní scénář), Rigobert Mayer (původní scénář), Sebastian Andrae (původní scénář), Christine Hartmann (původní scénář), Heike Rübbert (původní scénář), Tim Krause (původní scénář), Eva Zahn (původní scénář), Volker A. Zahn (původní scénář), Johannes Grieser (původní scénář), Matthias Fischer (původní scénář), Michael L. Bína, Claus Wilbrandt (původní scénář), Nicos Ligouris (původní scénář), Wolfgang Bellmer (původní scénář), Frank Koopman (původní scénář), Roland Heep (původní scénář), Hen Hermanns (původní scénář), Jan Horník, Dinah Marte Golch (původní scénář), M.B. Muller (původní scénář), Marta Fenclová, Axel Hildebrand (původní scénář), Inés Keerl (původní scénář), Matthias Weideman (původní scénář), Rainer Butt (původní scénář), Tilman Morawetz (původní scénář), Jürgen Starbatty (původní scénář), Mike Bäumi (původní scénář), Jens Köster (původní scénář), Markus Hofmann (původní scénář), Uwe Kossmann (původní scénář), Martin Frei-Borchers (původní scénář), Karen Thilo (původní scénář), Nani Mahlo (původní scénář)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík, Tomáš Dastlík, Jiří Maria Sieber, David Puk, Eva Hráská-Blahýnková, Theodor Phoenix Suchánek, Jan Hájek, Magdalena Zimová, David Trsek, Jiří Štrébl, Marek Dobeš, Jan Maléř, Tereza Hofová, Jan Plouhar, Stanislav Lehký, Dana Marková, Miroslav Hruška, Kamila Trnková, Petra Lustigová, Zdeněk Žák, Marie Ludvíková, Anita Krausová, Eva Leimbergerová, Tomáš Dianiška, Kateřina Pechová, Cyril Dobrý, Tereza Osláčová, Miloslav Mejzlík, Jan Bidlas, Regina Rázlová, Lukáš Příkazký, Hana Vagnerová, Petr Jeništa, Kristýna Frejová, Naďa Kovářová, Václav Zelenka, Marian Roden, Lucie Benešová, David Suchařípa, Adam Ernest, Petr Vršek, Beáta Kaňoková, Janek Gregor, Václav Vašák, Jiří Ployhar ml., Petra Horváthová, Barbora Milotová, Ladislav Hampl, Leoš Juráček, Lukáš Melník, Jiří Šimek, Daniel Tůma, Alena Doláková, Kristýna Podzimková, Kristýna Nováková-Fuitová, Anna Peřinová, Igor Bareš, Erika Stárková, Johana Racková, Barbora Mošnová, Dušan Sitek, Martin Pechlát, Ondřej Pavelka, Tereza Bebarová, Jiří Nácovský, Pavel Řezníček, Monika Zoubková, Róbert Nižník, Markéta Burešová, Barbora Mudrová, Rozálie Krycnerová, Jan Komínek, Barbora Jánová, Jiří Roskot, Robert Nebřenský, Ondřej Veselý, Viktor Limr, Ivan Sochor, Daniel Svoboda, Jan Teplý ml., Veronika Lapková, Míra Nosek, Ctirad Götz, Kamila Janovičová, Robert Mikluš, Tomáš Bambušek, Jiří Švejda, Natálie Drabiščáková, Barbora Seidlová, Martin Kraus, Jiří Černý, Petr Stach, Ondřej Kavan, Petra Nesvačilová, Sergej Sanža, Alexandr Minajev, Predrag Bjelac, Tomáš Měcháček, Hana Seidlová, Lucie Roznětínská, Luboš Veselý, Monika Timková, Daniel Červ, Sandra Černodrinská, Radek Valenta, Pavel Nečas, Jitka Ježková, Ivan Lupták, Jiří Bábek, David Jan Novotný, Jiří Racek, Zdeněk Pecha, Justin Svoboda, Jan Kačer, David Máj, Jiří Bartoň, Jana Janěková ml., Karel Heřmánek ml., Václav Šanda, Lukáš Jůza, Jiří Čapka, Michal Kern, Daniel Rous, Jan Jankovský, Martin Kubačák, Jitka Smutná, Miloslav Maršálek, Tereza Rumlová, Petr Drozda, Michal Gulyáš, Petr Motloch, Aleš Bílík, Linda Rybová, Petra Bučková, Tomáš Turek, Zdeněk Mucha, Dita Kaplanová, Ondřej Nosálek, Sabina Rojková, Viktorie Čermáková, Kamil Halbich, Denisa Barešová, Eva Elsnerová, Roman Mrázik, Jaroslava Obermaierová, Nikol Kouklová, Filip Březina, Jitka Schneiderová, Jan Španbauer, Nataša Burger, Miroslav Hořínek, Ladislav Horák, Natálie Topinková, Petra Špindlerová, Otakar Brousek ml., Jana Stryková, Ondřej Volejník, Martin Havelka, Roman Štabrňák, Ivana Uhlířová, Robert Havlín, Eliška Jansová, Roman Slovák, Marie Málková, Zdeněk Vencl, Jana Boušková, Jiří Konvalinka, Ivan Urbánek, Štepánka Fingerhutová, Petr Šmíd, Kryštof Rímský, Linda Svobodová, Václav Svoboda, Miroslav Hanuš, Julie Šurková, Petr Štěpánek, Johana Matoušková, Matěj Dadák, Aleš Balda, Jan Meduna, Jakub Albrecht, Magdaléna Sidonová, Jitka Doležalová, Marek Pospíchal, Tomáš Havlínek, Matyáš Řezníček, Anna Fixová, Barbora Mottlová, Marek Matoušek, Zuzana Vejvodová, Zuzana Juračková, Nela Boudová, Jitka Nerudová, Pavel Lagner, Alena Štréblová, Patricie Pagáčová, Jan Holík, Sandra Nováková, Oldřich Vlach, Lukáš Langmajer, Matyáš Bystroň, Jiří Kocman, Jakub Chromeček, Hana Frejková, Filip Rajmont, Ján Jackuliak, Tomáš Merkl, Marta Vítů, Alexej Pyško, Sára Arnsteinová, Duy Quang Nguyen, Gabriela Míčová, Josef Polášek, Ela Lehotská, Petr Batěk, Ondřej Mataj, Claudia Vašeková, Petr Klimeš, Vojtěch Vodochodský, Vasil Fridrich, Vladimír Hauser, Barbara Lukešová, Anna Schmidtmajerová, Renata Visnerová-Prokopová, Petr Franěk, Petr Semerád, Josef Hervert, Petr Kocourek, Kamil Švejda, Jacob Erftemeijer, Zdeněk Velen, Karel Zima, Andrea Mohylová, Adéla Stodolová, Marek Holý, Natálie Řehořová, František Strnad, Jarek Hylebrant, Šárka Vaculíková, Radek Kašpar, Václav Jiráček, Elizaveta Maximová, Eliška Křenková, Petr Buchta, Jan Kuželka, Libuše Švormová, Veronika Lazorčáková, Rostislav Novák ml., Veronika Freimanová, Roman Nevěčný, Josefína Krycnerová, Filip Kaňkovský, Filip Müller, René Šmotek, Roman Vojtek, Lucie Štěpánková, Tereza Kostková, Matouš Rajmont, Jan Bárta, Jan Unger, Kateřina Pindejová, Robert Tyleček, Carmen Mayerová, Réka Derzsiová, Kateřina Janečková, Kateřina Holánová, Daniel Ratimorský, Richard Autner, Otmar Brancuzský, Adam Joura, Marta Maťová, Vanda Hybnerová, Tereza Vítů, Jakub Zindulka, Michal Balcar, Broňa Kováčiková, Jenovéfa Boková, Ester Geislerová, Václav Chalupa, Martin Myšička, Martin Štěrba, Martina Eliášová, Alena Vránová, Jaromíra Mílová, Dana Morávková, Jaroslav Vlach, Václav Helšus, Viera Pavlíková, Daniel Bambas, Eva Leinweberová, Matěj Nechvátal, Petr Vondráček, Lenka Zahradnická, Pavel Gajdoš, Jarmil Škvrna, Martin Sobotka, Petr Mikeska, Hynek Chmelař, Ivan Herma, Simone Hrášková, Petra Špalková, Radim Fiala, Rita Jasinská, Alžbeta Stanková, Sarah Haváčová, Martin Dusbaba, Marie Jansová, Marek Salvet, Martin Polách, Michal Maléř, Michal Škach, Milan Šteindler, Adrian Jastraban, Petr Holeček, Tomáš Chmel, Radek Polák, Jáchym Novotný, Jaroslav Pížl, Adam Vacula, Daniel Krečmar, Zita Morávková, Věra Hlaváčková, Karel Freund, Linda Kotisová, Milan Aulický, Vojtěch Babišta, Stanislav Macháček, Marta Dancingerová, Ondřej Bauer, Vincent Navrátil, Lenka Krobotová, Zdeňka Žádníková-Volencová, Jan Grundman, Ota Jirák, Denisa Nesvačilová, Denny Ratajský, Zdeněk Sedláček, Marie Štípková, Irena Kristeková, Josef Humpolec, Zdeněk Julina, Jan Nedbal, Sebastian Jacques, Nataša Gáčová, Marek Lambora, Tomáš Pavelka, Jitka Sedláčková, William Valerián, Michal Bednář, Michal Dalecký, Martin Hofmann, Kryštof Racek, Anežka Přikrylová, Michal Slaný, Vilém Udatný, Vendula Křížová, David Smečka, Teresa Branna, Patrik Děrgel, Lucie Šteflová, Milan Vedral, Štěpán Staněk, Lukáš Kunz, Karel Jirák, Rostislav Novák st., Michal Boltnar, Darina Ničová, Vilma Cibulková, Ha Thanh Špetlíková, Jáchym Kučera, Petr Bláha, Štěpán Kozub, Lam Le Ngoc, Viet Anh Doan, Ivan Číhal, Vít Roleček, Markéta Stehlíková, Rudolf Stärz, Jaroslava Pokorná, Andrea Černá, Oskar Hes, Tomáš Jirman, František Staněk, Annette Nesvadbová, Radim Novák, Marek Sýkora, Zdeněk Dušek, Jiří Hána, Juraj Bača, Bára Vyskočilová, Martin Sitta, Sára Affašová, Klára Oltová, Pavel Batěk, Martin Zounar, Adam Mišík, Jakub Žáček, Eva Jeníčková, Jan Vondráček, Štěpán Tuček, Ljuba Krbová, Vlastimil Zavřel, Andrea Daňková, Jan Novotný, Tomáš Imramovský, František Kreuzmann ml., Štěpán Komárek, Petr Halberstadt, Miluše Šplechtová, Michal Čoudek, Jiří N. Jelínek, Aleš Petráš, Markéta Krejčová, Klára Issová, Jakub Habarta, Romana Sittová, David Punčochář, Jakub Gottwald, Jaroslav Slánský, Pavel Kozohorský, Lukáš Černoch, Zdeňka Sajfertová, Dušan Urban, Tereza Těžká, Gabriela Mourková, Zuzana Čapková, Andrea Berecková, Tereza Nádvorníková, Marianna Chovanová, Veronika Čermák Macková, Klára Cibulková, Vendelín Urban, Adam Langer, Miloš Mazal, Filip Richtermoc, Tereza Dočkalová, Jiří Zapletal, Michal Čapka, Petr Šudoma, Petr Halíček, Jakub Tvrdík, Tereza Vilišová, Lenka Kodešová-Skopalová, Jan Krafka, Zuzana Stavná, Zdeněk Hruška, Andrej Polák, Markéta Dvořáková, Terezie Holá, Jiří Hájek, Martin Siničák, Lukáš Adam, Sara Sandeva, Simona Vrbická, Jan Maxián, Pavel Tesař, Denis Šafařík, Jana Jiskrová, Lada Jelínková, Matěj Převrátil, Zdeněk Pecháček, Roman Říčař, Gabriela Štefanová, Karolína Lipowská, Ondřej Kubina, Eduard Jenický, Jan Strýček, Dana Černá, Monika Horká, Gabriela Heclová, Ivana Jirešová, Karel Petrůj, Martin Matejka, Libor Jeník, Vojtěch Hrabák, Jan Konečný, Miloslav König, Eva Lecchiová, Sara Venclovská, Martin Stránský, Kateřina Fixová, Matyáš Svoboda, Josef Zyka, Jakub Wehrenberg, Kateřina Seidlová-Hrušková, Antonie Talacková Barešová, Roman Štolpa, Ivana Stejskalová, Miroslav Babuský, Eva Vrbková, Kryštof Krhovják, Daniel Ondráček, Jan Mazák, Barbora Valentová, Jiří Böhm, Martin Dejdar, Josef Carda, Eva Režnarová, Kateřina Císařová, Jiří Jelínek ml., Jindřiška Křivánková, František Dominik Staněk, Čestmír Gebouský, Jakub Koudela, Martin Davídek, Gabriela Mikulková, Tomáš Karger, Radim Jíra, Jan Kružík, Václav Jílek, Agáta Kryštůfková, Richard Němec, Jakub Slach, Petra Ben Messaoud, Aneta Kernová, Michaela Gatiálová, Jiří Schwarz, Světlana Nálepková, Jana Podlipná, Zdeněk Vávra, Zbyněk Šporc, Václav Krátký, Petra Jungmanová, Martina Krátká, Simona Postlerová, Jan Kolařík, Barbora Bočková, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Anna Kulovaná, Denisa Biskupová, Robert Urban, Sylvie Tomsová, Matěj Kučera, Jan Pelc, David Majer, Petr Gelnar, Jan Žižka, Petr Vančura, Ivana Wojtylová, Oldřich Vízner, Jessica Bechyňová, Tomáš Kořének, Daniel Krejčík, Tomáš Magát, Denisa Pfauserová, Anna Stropnická, Pavlína Balner, Jana Kotrbatá, Marián Samek, Jana Krausová, Lukáš Pečenka, Vanda Konečná Károlyi, Petra Tenorová, Vladimír Polívka, Dana Syslová, Matúš Bukovčan, Michal Bumbálek, Luděk Randár, Sára Märcová, Dušan Vitázek, Stanislava Jachnická, Jana Bernášková, Monika Šabartová, Eva Burešová, Nina Horáková, Filip Bařina, Ciara Riley Wilson, Martina Delišová, Zuzana Onufráková, Martin E. Kyšperský, Mikuláš Křen, Petr Jeřábek, Kateřina Jandáčková, Bořek Slezáček, Dalibor Buš, Jakub Kohl, Martin Hejný, Vendula Fialová, Kateřina Lojdová, Mikuláš Čížek, Klaudia Dudová, Ondřej Dvořák, Jaroslav Blažek, Irma Novichková, Martin Cikán, Filip Tomsa, Radek Jiříček, Zdeňka Goričev Hrdličková, Robert Jašków, Martin Hruška, Barbora Janatková, Karolína Krézlová, Gustav Hašek, Natalie Golovchenko, Veronika Bellová, Jan Slovák, Michaela Badinková, Zlatko Teskere, Václav Švarc, Dana Poláková, Martin Preiss, Michaela Petřeková, Jan Hofman, Andrei Toader, Radek Bár, Eliáš Jeřábek, Alice Šnirychová-Dvořáková, Pavel Reh, Radovan Masár, Šimon Bilina, Jáchym Pittermann, Lucie Černá, Radúz Mácha, Svatopluk Schuller, Gabriela Pyšná, Václav Marhold, Pavla Gajdošíková, Václav Rašilov, Radek Žák, Martina Babišová, Hana Baroňová

Komentáře uživatele mira007 k tomuto TV seriálu

• Specialisté (TV seriál) (2017)

Když člověk jednou pozná Případy prvního oddělení tak mu všechny ostatní kriminálky , které si hrajou na vážné vyšetřování přijdou k smíchu. Specialisté přes celkem impozantní první díl ( únos tramvaje, akce v ulicích Prahy.. ) jsou jen další asexuální kriminálkou alá Anděl. Problém je nejen v týmu vyšetřovatelů, který není moc uvěřitelný , ale scény typu " Nebudeme volat posily, málo času " kdy tým tří borců jede ke dvoum ozbrojeným únoscům je trochu přitaženej za vlasy v české realitě. Pozitiva mám za kameru a Prachaře a Kajnarovou, kterým jsem aspoň trochu uvěřil, že jsou policajtama.(24.1.2017)

• Série 1 (série) (2017)

Tuctový krimi seriál, který má jasné vztyčné body: 1) krimi případy jsou primitivní, hloupé, nelogické 2) tým kriminalistů krom Prachaře celkem nevěrohodný , ale Zuzku Kajnarovou mám rád, tak mi to u ní nevadí. 3) co díl, to nějaký český pokus o směšnou akční, drsňáckou Norrisovinu alá Chuck 4) přesto mám tenhle seriál celkem v oblibě, protože co díl, to nějakej hodně zábavný nezamýšlený fail tvůrců. Podtrženo sečteno na zabití večera, když nikde nic není to jde, ale jak to přijde tak to neškodně odejde. První série dle rozhovoru se Štáfkem byla spíchnutá na rychlo za celkem málo peněz, takže to teoreticky tak vypadá, ale prakticky po zkušenostech s S02 si myslím, že to penězi úplně nebude.(23.2.2018)

Úplně stejné hodnocení jako S01, ikdyž tahle řada se snaží víc a je obohacena Zadražilem, kterému toho kriminalistu celekm věřím. Nejzábavnější na tomto seriálu jsou nezamýšlené nesmysly tvůrců, některé díly jsou vyloženě nudné a nekoukatelné, ale pokud bych měl seriózně vybrat the best of tohoto seriálu tak bych dal S02E10 a S02E08. Pokud vemu nejslabší díl Prvního oddělení, tak tyhle doporučený jsou kvalitativně asi na jejich 10%.(23.2.2018)

Tak nám začala druhá řada Specialistů, která by měla být trochu více profi ( bylo na ní víc času a peněz ) a oproti první řadě to pozitiva má: 1) tým kriminalistů hraje daleko uvěřitelněji 2) akce v ulicích Prahy se počítá 3) kriminální případ průměrný, ale koukatelný ( ikdyž komínek vypadá vizáží že je na perníku a moc sympatií nebudí ) 4) mám slabost pro sexy Dorotku z Anděla Páně I. Jenže co naplat když někdo jednou pozná Případy prvního oddělení, tak mu všechny ostatní krimošky od komerčních tv přijdou trochu legrační. Tady mi nejvíc přišla legrační dvojka drsňáků zlodějů z Brna, kteří se pohybovali v ulicích Prahy jako dva nejdrsnější od dob Chucka Norrise, jenže to bylo moc okatě přehrávané. Barbora Jánová jako drsňačka moc přesvědčivá nebyla, ale aspoň se na ní hezky kouká, takže budu doufat, že někde v budoucnu bude hrát v něčem přesvědčivějším nebo aspoň nahatějším.(23.8.2017)

Ale jo, česká malá teen variace na Thelma a Luisa něco mělo do sebe ( ty holky hrály místama hodně dobře, než začaly přehrávat), ale sráželo to dost věcí a nelogičností: 1) hledat dívky dle popisu, když všude na benzínkách jsou kamery mi přišlo trochu jako fail 2) šílený drsňácký přehrávání herců v akci 3) Štáfek - furt Matěj z ulice ale pár hvězd dám protože ta copatá Veronika Lapková hrála v polovině času parádně ( brutální Nikita křížená. Britney Spears) , Kajnarová je sexy a Prachař jako šéf party kriminalistů je hodně přesvědčivej ... asi jako jedinej.(29.8.2017)

• Janova láska (S02E03) (epizoda) (2017)

Nejslabší díl druhé řady zatím. Oceňuji, že jsem zase viděl po letech Báru Seidlovou, ale ta citovka byla hrozná ( řešení vztahu syn vs. zaneprázdněný tatík kriminalista.) Tentokrát návrat k nevěrohodným hereckým výkonům s vyjímkami Prachař, Kajnarová a Stach, který tento týden dělá kolečko po nováckých krimi. Zločin, způsob vyšetřování a rozuzlení ( pachatel se prostě objevil na dětském hřišti) velmi špatný.(5.9.2017)

Story celkem dobrá okořeněná perfektním Pregragem B., ale směr mimo realitu tomu ubírá. Určitě lepší než předchozí díl a mělo to celkem překvapující finále.(12.9.2017)

V rámci tohoto seriálu nadprůměrný díl - celkem zajímavý případ sériového vraha žen, nový člen Zadražil je určitě pozitivní plus a že prostor získala trochu víc Zuzanka a méně Jakub určitě zas a znova pozitivní věc. Ovšem čím dál tím víc oceňuji jak přirozeně a přesvědčivě hraje Prachař i v tomto spíše podprůměrném krimiseriálu.(19.9.2017)

Kvalita díl od dílu stoupá, tak třeba to vyleze z té podprůměrnosti... ikdyž tady se to povedlo, bavilo mne to víc než poslední zoufalý Exner a Modrava. Chyběla Kajnarová, ale čím dál víc uznávám herectví Prachaře i v tomto jednoduchém projektu.(26.9.2017)

Průměrný díl, ikdyž nějaký nápad to mělo, tak zpracování tak nějak nudně.(12.10.2017)

Řekni drogam ne! Ale jo, dneska to fungovalo a je to asi nejlepší díl, protože 1) inteligentnější případ víc než obvykle ( možná mluvím subjektivně, protože mi to téma jen připomělo můj velmi oblíbený Fairplay ) 2) Jakubovi Štáfkovi jsem úplně poprvé toho kriminalistu věřil ) 3) herecky uvěřitelné stálice Prachař, Zadražil plus moje oblíbenkyně Kajnarová 4) jednu hvězdu dávám sobě, že jsem poznal vilu s bazénem, kde byl zavražděn Mudr. Habart, jako vilu, která si zahrála sídlo Karla Gotta ve Škoda lásky.(12.10.2017)

Jan Kačer potěšil a jeho manipulativní dar, který vedl k vraždě taky celkem interesantní... zbytek podprůměr i na tenhle seriál. Bonzácká scéna na konci, kdy Prachař sděluje Rojkové, že ten starý pán není tak fajn, byla udělaná celkem hloupě ( kdyby byl jen záběr , že ji něco říká a bez zvuku bylo by to přesvědčivější. Štáfek s pistolí za pasem na atletickém oválu působil opravdu komicky jako pěst na oko.(18.10.2017)

Asi nejlepší díl, který srazily dvě věci - pachatel byl jasný hned v prvním záběru ( mezi třemi podezřelými vysoký, tlustý a hubený byl Heřmánek ml. jediný hubený malý takže pasoval na vraha v kapuci ) a závěr , který byl zase parodicky akční.(24.10.2017)

• Smrtící hra (S02E11) (epizoda) (2017)

Viktorie Čermáková tenhle díl táhne i z toho minimálního prostoru co má.(7.11.2017)

• Past (S02E12) (epizoda) (2017)

Koukatelný to i nějak bylo, ale tenhle případ je jen tupou vykrádačkou jiných známých filmů typu Základní instinkt akorát v trochu levný podobě a samozřejmě asexuální.(10.11.2017)

• Pod asfaltem (S02E13) (epizoda) (2017)

Tak pointa se záměnou identit byla relativně originální ( ikdyž už jsem to někde viděl :-) ) ale hned na začátku amatérismus, který provází tenhle seriál na každém roku - " Váš manžel je mrtev." ( sdělení manželce kdysi pohřešovaného poté, co se najde neznámá (!!!!!!!!) mrtvola). Tenhle seriál vždycky pobaví ikdyž asi jinak, než tvůrci zamýšleli. ( opět opakovaně naši kriminalisté korzují ulice Prahy s kvéry za pasem jak na divokém západě).(14.11.2017)

• Nehoda (S02E14) (epizoda) (2017)

Casting z Ulice... jinak dneska regulerně bída i na tenhle seriál.(21.11.2017)

Prvních pět minut skoro jako Hitchkok v nejlepším, posledních pět minut zase akční parodie. Celkově lepší díl tohoto seriálu. ale pobavil mne amatérismus - když Štáfek zjistí kdo je pachatel jede do bytu slepé Lindy aby ji chránil - vyráží za světla a střih jede ve tmě - to jel z jednoho konce Prahy na druhý přes Brno? A to nemluvím, že tam posílal posily nebo co.(28.11.2017)

Případ vraždy v lékárně byl sice ten hlavní, ale primitivní ( za celý díl jen čtyři herci, kterých se případ týkal, takže když první dva odpadli tak se jen čekalo až se nějakou brilantní dedukcí přijde na zbývající dva) Musím ale říct, že zajímavější byla vražda v okně ikdyž to je vykradačka asi deseti jiných filmů ale mne to pobavilo... ikdyž zase ten přeakčnělý závěr... no a máme tady zase trochu amatérismu pro pobavení ( koukat v noci ven z rozsvíceného pokoje skrz okno je celkem um a taky mne pobavilo hned na začátku - " jsme od toho třista metrů, budeme tam za tři minuty" - myslím, že když člověk jede rychle v autě tak těch třista metrů ujede dřív než Štáfek dořekne tu větu...)(6.12.2017)

Dalo se, jednou a dost do zapomnění. Tentokrát krimipřípad v rámci seriálu celkem dobrý, tvůrci se vyvarovali těch největších nesmyslů, které provázejí tento seriál, ikdyž malou akční scénu si odpustit nemohli - vymahači vs. dlužník.(10.1.2018)

Případ dejme tomu solidní a dokonce bez do očí bijících nesmyslů nebo přeakčnělých scén, ale už pokolikáté v tomto seriálu hraje hlavní roli náhoda, kdy se případ týká samotných kriminalistů nebo jejich příbuzných - v tomto případě syn Zadražila ( a to dětské pátrání je dost přitažené za vlasy)(15.1.2018)

Ten mlady Langos fetuje nebo je nemocnej? VYpada nejak seslej.(23.1.2018)

Variace Douglasova Volného pádu v mezích tohoto seriálu vyprodukoval mírně nadprůměrný díl v rámci Specialistů.(30.1.2018)

Celník rovná se zkorumpovanej šmejd... zásadní poznání z tohoto dílu, jinak spíše průměrný díl, kde si Štáfek vyzkoušel roli agenta v utajení. Tak jako jindy i v tomto dílu byl parádní přešlap - scéna kdy mafián Jackuliak stojí před svým Mercedesem v "brutální přestřelce" se Štáfkem, tak mne zaujalo, že ten bílý Meďák nebyl ani škrábnutý.(12.2.2018)

Tak tohle byl asi nejsmysluplnější kriminální případ v rámci seriálu Specialisté. Minimum přehrávání, minimum české akčnosti, pár jakože zvratů, pachatel rekordně dlouho nejasný a zajímavé obsazení - Pyškot v čele a mladá sympatická krev Sára Amsteinová ( dobře zahrála a ještě se na ní hezky kouká )(16.2.2018)

Podruhé za sebou celkem smysluplný kriminální příběh, kde je pachatel neznámý skoro až do konce ( což je překvapivé u tohoto seriálu ). Skoro se zdá, že Specialisté jdou kvalitou vzhůru.(21.2.2018)

• Vražda na objednávku (S02E24) (epizoda) (2018)

Motiv z osobního strážce, kdy najatého vraha nejde zastavit, protože ho nikdo nezná, ale ví se, že má udeřit kombinovaný s vykradačkou deseti dalších jiných filmů. Moc nápaditý tento díl nebyl, ale na zabití večera budiž. Průměrný díl v rámci seriálu Specialisté.(27.2.2018)

Prvních patnáct minut opravdu hodně vyspělá seriálová filmařina, no a pak už jen dvě věci - jasný pachatel a pseudopokus o psychologickou dramatizaci postavy jinak skvělého Zadražila, který zastřelil neozbrojeného.(10.3.2018)

V rámci tohoto komického seriálu dávám čtyři hvězdy. Mělo to relativně hlavu a patu a při srovnání s ostatními díly zatím nejméně nesmyslů. Ze současných krimiserálů vysílaných v premiéře tento týden tak tento díl je na 150% Dámy a Krále, 99% Inspektora Maxe, 30% Poldy III., a pokud bych měl přirovnat k topovým Případům prvního oddělení tak bych to viděl na 10%.(14.3.2018)

Wow! Tenhle díl se mi zdál už jako regulérní seriózní krimi. Asi nejlepší díl, který funguje a jedinou miniaturní kaňkou, která připomíná o jaký seriál jde, bylo zase akční zatčení pachatele. Tento díl byl osvěžen tím, že hlavní roli hrála úplně nová postava v podání sexy Elišky Křenkové. Ta by mohla být i v dalších dílech.(20.3.2018)

Celkem seriózní krimipřípad zmizelého dělníka zavražděného Revendy. Žádný zázrak, ale žádný akční nebo logický přešlap se kupodivu nekonal. Dalo se. Taky díky mému oblíbenému Jiřímu Štréblovi.(27.3.2018)

Tenhle seriál zraje jako víno. Zatímco donedávna to byla spíš komická parodie a občas urážka inteligence diváka, tak poslední tři díly už se kvalitou řadí mezi solidní průměrné kriminálky, které neurazí. Moje oblíbenkyně Dorotka z Anděla Páně tady dostávala tak málo prostoru a tak nevýraznou postavu, že jsem skoro i rád, že její postava byla nahrazena trochu osobitější Eliškou Křenkovou, jejíž postava v tomto díle dostala víc prostoru a je výraznější a mne baví. Dialogy se zlepšily a některé mikrokonverzace jsou opravdu zábavné.(3.4.2018)

V rámci tohoto seriálu opět mírně nadprůměrný díl bez vyložených nesmyslů. Křenková tady dostává víc a smysluplnější prostor než moje oblíbenkyně Kajnarová, takže se asi nevrátí... nebo? Vaaajemsííííej.(10.4.2018)

Vražda houslistky z kvartetu. Když pominu, že v Tereze Vítů vidím permanentně tvář z ulice tak v této miniroli sehrála mrtvolu dobře. Pachatel byl sice jasný, ale jako případ v rámci tohoto seriálu jeden ze smysluplnějších. Tenhle seriál zraje jako víno, tak snad se vypracuje ještě výš. Z herců mne nejvíc baví Zadražil a na Křenkovou se i hezky kouká, ale Štáfek, který se ve své roli zlepšil o dvě třídy oproti prvním dílům se mi zdá přebytečný. Asi bude nahrazen nějakým stážistou...(17.4.2018)

Dalo se, ikdyž způsob vraždy spisovatelky podle jejího románu není moc originální námět. Zadražil a Křenková mají tolik prostoru, že ostatní jen komparzují.(24.4.2018)

Motiv civila, který upozorní na zločin a kterému nikdo nevěří už tu byl tisíckrát, ale v tomto díle Specialistů to vykouzlilo opět koukatelný díl. Sice tím civilem byla maminka kriminalisty v podání Prachaře , čili náhoda, ale i tak to bylo solidní.(1.5.2018)

• Náklad smrtí (S02E34) (epizoda) (2018)

Námět drogové scény fajn, ikdyž to bylo hodně průhledné, ale po delší době díl Specialistů, který šel kvalittou níž. Hlavně ten závěr s tím dronem, kdy je čas na nekonečný dialog a oběť vyjeveně čeká na svůj bídný konec ... dobrá kravina. Z hereckých výkonů mne bavil jen Zadražil.(8.5.2018)

Zuzanka Kajnarová zpět!!!! Případ jen kopie, ale dalo se.(15.5.2018)

Tenhle díl byl zajímavý tím, že na začátku jsem si říkal, že pachatel je jasný, uprostřed jsem pachatele začal vidět u všech ostatních včetně Prachaře, protože jsem si říkal, že by přece tak okatě na pachatele neukázali tvůrci hned na začátku ( podezíral jsem scénáristu z promyšleného odvedení pozornosti diváka ) a nakonec se ukázalo, že ten pachatel je ten, co se hned v prvním záběru tvářil jako pachatel. A jako zlatá tečka bylo zatčení na hřbitově, kam utekl malý chlapec, kterého před deseti minutami vyšli z kanceláře hledat Prachařovi specialisté a pachatel ho chce zamordovat, ale v tom mu náhle zabrání Zuzanka Kajnarová, která pachateli drží zbraň u hlavy. Dvě hvězdy ze tří dávám za opravdu oscarový výkon Špalkové.(22.5.2018)

• Střelec (S02E37) (epizoda) (2018)

Minule otrava z lahve, dneska otrava z lahve a příště? Jestli scénáristé neprojeví trochu nápaditosti, tak tipuji, že příští oběť umře na otravu ze sportovní lahve. Vrchol tohoto dílu přišel, když Šteidler dostal od režiséra instrukce na závěrečnou scénu: ! Milane, zahraj mi psychopata jak vyhrožuje smrtí protivníkovi." A Šteidler si vzpomněl na Alles gute a vytasil něco na ten způsob.(29.5.2018)

Třetí řada Specialistů začíná přizabitím slíbené princezny Dancingerové, která oblékla policejní uniformu a její následný herecký výkon spočíval jen v koulení očí. Případ v rámci seriálu nadprůměrný a kladné body také za prostor pro Zuzku Kajnarovou, která tu snad poprvé měla hodně smysluplného prostoru - prakticky hlavní roli. Nejen kvůli Zuzce, ale i možná prázdninovým tv půstem čehokoliv premiérového dávám silné tři hvězdy.(28.8.2018)

• Hledání pokladu (S03E02) (epizoda) (2018)

Případ ztracených dvou malých dětí, které odvedl z lunaparku jakýsi muž v tajemné masce piráta, byl jaksi vysoce jednoduchý až komorní, krom týmu kriminalistů tam hrají jen další čtyři osoby a tvůrci se ani nenamáhali s nějakými slepými uličkami vyšetřování, krom podezření, že by v tom mohl být biologický otec. Pachatele prostě našli na videozáznamu... Tak takhle by to asi nešlo, ale ono to půjde, protože německá předloha podle které je v licenci točený tento seriál má víc jak třista dílů zatímco dnešní český díl má číslo 47.(4.9.2018)

• Tajemství nevěsty (S03E03) (epizoda) (2018)

Vražda nevěsty na svatbě, kde je svědkem postava Zuzky Kajnarové. Naši kriminalisté musí vyslechnout desítky hostů, tak pátrají, pátrají , zuřivě pátrají ... až se jim pachatel bez důkazů sám přizná. Celkem nudný díl u kterého oceňuji, že si tvůrci berou ponaučení z mých komentářů a ve třetí řadě dávají prostor Zuzce Kajnarové - ta opět v hlavní roli.(11.9.2018)

Specialisté vyšetřují vraždu ( hodně komplikovanou vraždu, kdy oběť někdo zfetoval a pak z bungee jeřábu shodil do řeky aby se utopil ... kurva kdo to vymýšlí?) mladíka z komunity pobřežní party dealerů, kam se infiltruje agent Štáfek. Amatérština hadr ale je to akční ( řekl bych jeden z dražších dílů) a tvůrci už se ani nenamáhají s dedukcí, pachatel se zase pod tlakem přizná sám bez důkazů. Úděsná blbost jako vždy, ale jako vždy mne to nějakým nevysvětlitelným způsobem pobavilo.... a to jsem dřív koukal jen na nezávislé filmy. Možná to je tím, že mi stačí, sluníčko, voda a hezká sexy holka ( naprosto exkluzivní femme fatale fetka Sára Affašová - asi jsem se zamiloval, tu by měli obsazovat místo těch okoukaných tváří, kteří hrajou všude) a hezký filmový zážitek je na světě.(18.9.2018)

• Ztracená mrtvola (S03E05) (epizoda) (2018)

Doktor přijede k "mrtvole", ale nestačí provést oživování, protože je odvolán k nehodě na D1 ( asi se tam řetězově vybouralo osmnáct přeplněných Boeingů 737) - tak asi zatím největší ultrablábol, u kterého jsem se zasmál, jinak další případ Specialistů, kde nebyla potřeba dedukce našich detektivů - oběť i pachatel prostě řekl jak to bylo.(26.9.2018)

Akční návrat policistky na babetě ( teda skůtru ) Elišky Křenkové v díle Specialistů, který začne jako hot Rychle a zběsile, pokračuje jako lepší Specialisté se skvělým Zadražilem a hezkou Dorotkou z Anděla páně a končí to jako ... obvyklí Specialisté - pachatelka se bez důkazů zase přiznala ikdyž nemusela ... asi svědomí nebo vítr Máchale.(3.10.2018)

Letos v kině mne nejvíc pobavil film Miss Hanoi a takže i proto tenhle díl Specialistů mi přišel jako jeho malý derivát díky zločinu s vietnamskou komunitou, nebo Ha Than Špetlíkovou. Asi nejlepší díl třetí řady s nadprůměrným obsazením ( dokonce Cibulková a skvělý Kozub ) a hlavně po dlohé době pachatele vypátrali aniž by se jim musel sám dobrovolně přiznat.(9.10.2018)

Vražda učitele na maturitním večírku - skoro jako v amerických hororech. Pachatel vypátrán přímo samotným Prachařem, ikdyž jsem nepochopil jak. Jediné čím je tento díl nadprůměrný jsou herecké výkony mladých(18.10.2018)

Jmenuji se Mira007 a jsem alkoholik ... kecám, jsem fanda tohoto nedokonalého, ale zábavného krimi seriálu a tenhle případ vraždy ve skupině anonymních alkoholiků byl mírně nadprůměrný. Anita Krausová na jednotku.(23.10.2018)

Válečný veterán, který běhá po Praze s granátem a hledá svou ženu, kterou chce zabít a dceru, kterou nechce zabít. Celkem akční, napínavý mírně nadprůměrný díl, kde bylo milé plus vidět Juraje Baču, kterého si vybavuji ze Slovenské verze Komisaře Rexe, ale do těžkého mínusu, když se v jednom díle objeví druhý psychicky narušený veterán, tak mi to přijde dělat ze všech těch statečných kluků bandu magorů. Ještě, že na závěr je vždycky ta romantická tečka Zadražil vs. Kubařová.(30.10.2018)

Případ zmláceného bezdomovce se mi zdál na tuto sérii mírně naprůměrný , díky Zadražilovi i vtipný a překvapivě díky mladým hercům dobře zahraný. ( hlavně ta zrzka Dominika Doležalová )(11.11.2018)

• Klient (S03E12) (epizoda) (2018)

Poslední díly včetně tohoto, kdy se vyšetřuje vražda pasáka ( Pavel Batěk v jedné z nejmenších rolí posledních let ) dělají ze Specialistů i regulérní krimi, která mne mne pobaví víc než nechtěnými faily. PS: Česká seriálová tvorba vs. sex - kriminalisti se pohybují v sexbyznysu ( prostituce, striptýzové bary, mají silácké řeči ) ale nahota zakázaná, aby to náhodou někoho nepohoršovalo...(18.11.2018)

• Obracečka not (S03E13) (epizoda) (2018)

Když jsem viděl Vondráčka v neděli v Profesorovi T., tak jsem si říkal, že ho celkem dobře namaskovali i s parukou ... a on i ve Specialistech byl zase jako namaskovaný - tak to asi nebude práce maskéru, ale pan herec zestárnul a vizáží k tomu taky přispěl. Jinak spíše nudný díl, který nezachránil ani jako agresiv Mišík.(20.11.2018)

• Žádostivost (S03E14) (epizoda) (2018)

Při divokém sexu zavražděná oběť se najde oblečená ...(30.11.2018)

• Duel (S03E15) (epizoda) (2018)

Proč jako unesenou Kubařovou nehledali podle signálu mobilního telefonu? Protože bagr.(7.12.2018)

• Vondráčkovo tajemství (S03E16) (epizoda) (2019)

Padesátá variace heparinového vraha proložená ždímačkou citů ohledně umírání. Nepobavilo ani nechtěně.(8.1.2019)

Naše parta vyšetřuje dokonce jaderný výbuch. Celkem solidní případ.(16.1.2019)

• Nový život (S03E18) (epizoda) (2019)

Dvě hvězdy za Sandevu. Průměrný díl zpracovaný v tisící variantě utajovaného svědka.(23.1.2019)

Případ ztracené dvanáctileté dívky dost nadprůměrný většinu času ( včetně hereckých výkonů ). ale na co jsem koukal s otevřenou pusou bylo nahánění podezřelého v lese - akce, střih, počet kamer, hudba - to bylo jak celovečerní akční první ligy. Jedna malá vlašťovka sice jaro nedělá, ale já to ocenil a všiml jsem si také, že kameraman objevil , co to je dron.(30.1.2019)

Tenhle seriál zraje jako víno, tentokrát na téma drogové muly, které praskl kondom. Kvalitou jde sice nahoru, ale já na něj koukal, abych se spíš pobavil u nechtěných failů a těch je nějak méně a méně nebo už jsem otupěl.(8.2.2019)

Hrozně průhledný případ přítelkyně odsouzeného vraha za dávnou vraždu, která se ho snaží dostat z krimu tím, že se pokouší další vraždou tu první přisoudit jinému pachateli ... tenhle díl překvapil účastí prvoligové herečky Kláry Issové(14.2.2019)

Případ přepadení banky měl celkem dobrou zápletku, ikdyž ne originální, protože už podobný motiv byl kdysi v jedné epizodě seriálu Divadlo Raye Bradburyho. Novou posilu je jakási stážistka v podání herečky Vinohradského divadla Jany Kotrbaté, tak třeba nahradí Štáfka. Pro mne je ale vítězkou pondělních seriálů Sára Venclovská, která se po Mostu! a ve stejný den v Raplovi mihla v maličké roli rukojmí v bance i ve Specialistech. Není malých rolí....(19.2.2019)

Souhlasím s Ozzym2, je to lepší a lepší . Tento díl mne zaujal tím, že honosná vila podnikatele Tadeáše si zahrála už v díle S02E08 Desetiboj, kde našli zavražděného doktora. ( taky to bylo sídlo Karla Gotta v Škoda lásky.(2.3.2019)

• V rouše beránčím (S03E24) (epizoda) (2019)

Celý díl byl celkem profi až na to kostrbaté vysvětlení jak to bylo - kulka v květináči mne moc nepřesvědčila. A kriminalista shánějící čtvrt milionu byl trochu zbytečný až trapný.(8.3.2019)

Případ vydírání otravou parfémovým testerem nebyl nejhorší, ale tři hvězdy dávám za účast Hanky Vágnerové ( celkem je zajímavé sledovat proměnu přístupu prvoligových herců k dlouhotrvajícím seriálům, zatímco před lety by do nich nešli pokud by neměli hlavní roli, dnes jdou do komerčních projektů i na jeden jediný díl - jakože je nedostatek práce, nebo stoupla kvalita projektů? ) a stoprocentní výkon Zadražila - absolutně každé slovo, výraz je přirozený a přesvědčivě uvěřitelný.(14.3.2019)

Řekl bych, že tohle byla zatím nejpropracovanější zápletka. Specialisté jdou kvalitou stále výš a výš. Potěšil Bambušek, kterého beru od doby Metanolu.(19.3.2019)

Specialisté si drží vysokou laťku - pochvala za scény v centru Prahy, Zadražil jako specialista se školením alá vyjednavač po telefonu nebyl moc přesvědčivý, ale případ se dal.(27.3.2019)

• Spi sladce (S03E28) (epizoda) (2019)

Místo Prachaře nastoupil Dejdar, který sice měl pár světlých uvěřitelných momentů, ale většinou měl dost neuvěřitelných momentů, které bych pracovně nazval "Bart Simpson hraje jako vážně" . Ale budiž, skoro nikdy nedávám odpad, protože ocením, že se aspoň lidi sejdou a koupí si kameru, odpad dávám jenom dílům, propagující zlo, ponižující a urážející nebo hloupé plagiátory, kteří neumějí okopírovat ani podprůměrnou věc.. Díl specialistů S03E28 je pro mne odpad, protože už podruhé (!) v tomto seriálu dělají z českých válečných veteránů magory, kteří se po návratu stávají vrahy. Těžkou tečku tomu tvůrci dávají tím, že si berou do huby skutečnou jednotku SOG ,nevím jestli je to důsledek toho, že to je točené dle seriálu z Německa, kde mají vztah k armádě asi jako k vyléčeným pedofilům, nebo je to invence Novy, ale každopádně ikdyž neberu věci v televizi vážně, tak tohle je úlet, nehledě na to, že těch lidí ze SOG není velký kvantum, tak nevím jestli se má někdo poznat. ODPAD.(2.4.2019)

• Sběrači lahví (S03E29) (epizoda) (2019)

Zadražil, který říká panu bezdomovcovi : " Já jsem tvůj kamarád" mi evokuje leda Páni kluci, ale tady je to hodně nevěrohodné.(16.4.2019)

Další český seriál, který je tak dlouhý, že už v republice došli profesionální i profesionální herci ... Barbora Jánová už tady hrála jinou postavu v prvním díle druhé řady v díle nazvaném Krevní pouto a Jaromír Nosek si už taky zahrál v tomto seriálu v druhém díle druhé řady Dívky. Tolik zkušených staronových tváří, dokonce z Raplu si odskočil Lukáš Příkazký. Asi proto tři hvězdy, jinak případ spíše průměrný.(16.4.2019)

• Vzdušné zámky (S03E31) (epizoda) (2019)

Pád pacientky z okna psychocentra. Podprůměrný díl, kde mne iritoval zhmotněný společenský pocit, jak je komplet všechno koupené , zkorumpované a zlobované na příkladu ministra vnitra, který nechtěl, aby se vyšetřovalo kolem jeho dcery, Ne že bych si myslel, že žijeme v ráji, ale aby ministr osobně objížděl kriminalisty, sledoval je a pak jim osobně vyhrožoval mi přišlo až moc přestřelené. Jak se to dělá v reálu nám ukáže asi až Babíš až bude jednou nohou v lochu.(23.4.2019)

Na případu únosu malého děcka bylo asi nejzajímavější, že poprvé jsem Dejdarovi tu jeho roli uvěřil, ikdyž ta osobní linka se ždímačkou citů byla trochu umělá. Asi jsem hodně nenáročný divák.(1.5.2019)

Po technické stránce filmařsky vyspělejší a vyspělejší. Scientologové fakof story.(9.5.2019)

U Specialistů je vždycky speciální, že krom týmu kriminalistů tam hrají max. další čtyři herci, z kterých se vybírá pachatel a v tomto díle jsem se netrefil do vraha žháře, takže tři hvězdy. Kajnarové je nějak málo, Štáfka na mne moc, Dejdar začíná být uvěřitelný a jediná stálice dobrého věrohodného je Zadražil. Po delší době viděna v TV Anna Kulovaná.(15.5.2019)

Dejdar si vzal tlusté dioptrické brýle jakože infiltrace za psychologa... rozmohl se nám tu takový nešvar - Lapková i Doláková už ve Specialistech hráli jiné postavy dříve. herci opravdu došli, takže čekám návrat Prachaře v roli nějakého arciteroristy.(20.5.2019)

• Klub rváčů (S03E36) (epizoda) (2019)

Nechci se opakovat o tom, že herci se tu opakují v jiných rolích z předchozích dílů, takže asi to bude poznávací značka Specialistů. Tento díl z prostředí nelegálních zápasů ( co je na tom z hlediska zákonů ČR nelegální asi otázka ) je zajímavý námětem bojových sportů jinak bída - Dejdar se Štáfkem párkrát někam jdou a náhodou na zemi najdou anabolika a zásadní info Štáfek získá odposlechem za dveřmi jak uličník. Obvykle logiku neřeším ale dneska mne to nějak rušilo víc než obvykle.(28.5.2019)

• Tvůrčí krize (S03E37) (epizoda) (2019)

Specialisté vyšetřují vraždu uznávané malířky, takže chodí od ateliéru do ateliéru. Celkem nuda. PS: Daniel Rous už ve Specialistech taky hrál jinou postavu... to se řekne!(4.6.2019)

• Oko za oko (S03E38) (epizoda) (2019)

Poslední díl třetí řady jel zase ve spoustě amatérských nesmyslů, ale to, že to skončí takhle(!!!!) tak to jsem nečekal. Jediná uvěřitelná přirozená postava končí.(12.6.2019)

• Zlaté časy (S04E01) (epizoda) (2019)

" Seřežu ti prdel, chlapečku" Štáfkova infiltrace do bordelu jako nový zaměstnanec, jehož pracovní náplň jsem do konce dílu nerozklíčoval jako něco smysluplného., takže jediný světlý moment byl jeho střet s dominou. Diplomaticky řečeno: na náhradníka za mého oblíbence Zadražila Hánu si budu muset asi dlouho zvykat. Ikdyž já si ještě úplně nezvykl ani na Dejdara, takže mne dnes v dost nudném díle potěšila jen Zuzanka Kajnarová a rád jsem viděl Petru Tenorovou.(27.8.2019)

• Dům u řeky (S04E02) (epizoda) (2019)

Jakmile Polívka nevěděl, kde jsou v kuchyni skleničky, tak to bylo jasné.... PS: Dobrý fail na závěr, kdy pachatelovi prostřelí ruku v bicepsu a střih a neošetřeného ho v poutech odvádějí a on je i v klidu.(3.9.2019)

Za Vencu Klause a jeho pero tři hvězdy, jednu za Koženou feťačku Sáru Marcovou.(10.9.2019)

• Otázka cti (S04E04) (epizoda) (2019)

Mám rád filmy s motorkářskou tematikou, ale když se to nacpe do seriálu Specialisté. tak je výsledek dost absurdní. Jedna hvězda za sexy Zuzku Kajnarovou v motorkářském .(23.9.2019)

• Fair Trade (S04E05) (epizoda) (2019)

Vražda studentky Zahry byla mírně nadprůměrná zápletka , ale hned jak se objevila Bernášková s polštářem tak to bylo jasné.(24.9.2019)

• Párty (S04E06) (epizoda) (2019)

Specialisté z poza rohu uslyší, jak se spolupachatelé ve sklepě dohadují o zločinu a tím se definitivně usvědčí.... tento seriál je studnicí zábavných momentů. Případ znásilněné Evy Burešové byl sám o sobě přitažený za vlasy.(1.10.2019)

• Zanzibar (S04E07) (epizoda) (2019)

... tak jak to vlastně dopadlo? bude vůbec někdo řešit, že seděl nevinný?(8.10.2019)

• Bratři (S04E08) (epizoda) (2019)

Kromě kriminalistů jen čtyři další herci, to pak není moc těžké rozklíčovat, kdo je pachatel.(16.10.2019)

• Motýl (S04E09) (epizoda) (2019)

... proč jako ti detektívové čtyřicet minut něco děsně napínavě vyšetřují, když pak pachatele objeví náhodou přineseného na zlatém podnose v ženských šatech? Říkal jsem si odkud znám ex-manželku zavražděného a ona to Alžběta Vaculčiaková z Vinařů.(22.10.2019)

• Bažina (S04E10) (epizoda) (2019)

Případ šikanované policistky na obvodu. která spadne ze střechy sice vyšetřuje inspekce ( v podání duos bambulos ), ale to naše specialisty nemůže zastavit, takže vyšetřují také. Tento díl si více zapamatuji, že se tu objevila Klaudia Doudová, hvězda sociálních nezávislých filmů Petra Václava.(31.10.2019)

• Malinin případ (S04E11) (epizoda) (2019)

Modus operandi zločinu byl hooodně nadprůměrný .... zbytek specialistí klasika.(6.11.2019)

• Můj dům, můj hrad (S04E12) (epizoda) (2019)

Nejprve to vypadalo na českou variaci skutečného případu jihoafrického běžce bez nohou Pistoriuse, který v noci rozstřílel svou přítelkyni na toaletě skrz dveře v domnění, že na jeho záchod vtrhla horda zlodějů. tento díl naštěstí má trochu jinou pointu. Jestliže jsem u Specialistů žehral na to, že došli herci a v rolích se opakují, tak teď se mi zdá, že jsou obsazováni úplně neznámé tváře, které ale určitě hůř než to trio kriminalistů.(12.11.2019)

• Umlčen (S04E13) (epizoda) (2019)

Rozhovor z natáčení: Jašków: " Rejžo, jak mám zahrát vyšinutého magora?" Zuzka Marianková: Roberte, v každé scéně si povytáhni koncovku obroučků brýlí z poza levého ucha , mrkej a zadrhávej v řeči." Jašków: "Ok"(20.11.2019)

• Tři ženy (S04E14) (epizoda) (2019)

Tři Rusky v Praze a jedna z nich mrtvá ... no a co? Jeden nejnudnějších dílů ikdyž děvčata hezká.(26.11.2019)

• Starý přítel (S04E15) (epizoda) (2019)

Zápletka zajímavější než obvykle, celkem oceňuji z rekvizitářského hlediska tohoto levného seriálu zapálené báwo a rád jsem po sto letech viděl kolegyni Badinkovou.(3.12.2019)

• Lucy (S04E16) (epizoda) (2019)

Lucy - pornoyútuberka, která je panna ... zavražděná panna. Dneska jsem asi nebyl rozverně naladěn na sledování mého guilty plesure , takže mi to přišlo nudné.(10.12.2019)

Případ mrtvého fotbalového agenta bych hodnotil asi jako průměrný, ale dám tři hvězdy za to, že to je rozloučení se Štáfkem. jak píše kolega honajz, herecky byl nejpřesvědčivější Preiss, kterému tyhle typy arogantních sebevědomých borců jdou parádně. V prvních třech sériích se vystřídali snad všichni profesionální herci v republice a stejně to bylo málo, takže jich polovina hrála ve Specialistech dvakrát dvě různé postavy, proto u S04 oceňuji, že zkusili jít opačnou cestou a nasazují úplně neznámé tváře ( které určitě nehrají hůř než kvarteto specialistů ) - v tomto případě Michaelu Petřekovou, hezká holka, která by mohla ještě někde hrát.(17.12.2019)

• Výlet s Emou (S04E18) (epizoda) (2020)

Výměna týmu kompletně dokonána! Nový tým, staré móresy - únos autobusu plný Ukrajinek vracející se s kufry peněz domů byl extrémně stupidní i na level tohoto seriálu - jednu hvězdu za Oldu Vlacha a pěknou unesenou Kačku Helclovou.(28.1.2020)

Případ mrtvého ajťáka a znásilnění zdrogované studentky byl oproti předchozímu dílu zlatý, ale nějak ve mne zatím nebudí sympatie nikdo z týmu vyšetřovatelů ... kde jsou ty časy Zuzky Kajnarové nebo aspoň Zadražila. Tři hvězdy i za jednu z nejhezčích princezen posledních let z Pravého rytíře, Lucii Černou, která si tu střihla roli oběti.(4.2.2020)

• Bóža (S04E20) (epizoda) (2020)

Budiž autorům připsáno k dobru, že když už se tam opakují herci, tak tentokrát ve stejných rolí jako v minulosti.... ikdyž Bóža, kterého tam měli všichni rádi mne totálně iritoval. Vlastně ono je celkem těžké tady najít nějakou postavu, která budí sympatie nebo je aspoň zábavná, malými vítězi v této disciplíně byl primář Svatopluk Schuller se svým uklidňujícím dabingovým hlasem a nymfomanka Berenika Suchánková.(11.2.2020)

• Pod maskou (S04E21) (epizoda) (2020)

Vražda dvou mladičkých cosplayerek byl relativně dobrý námět, ale provedení trochu kulhalo. No trochu... akce při domovní prohlídce, kdy vrah zavře policisty do tajné místnosti s dá se krátkodobě na úspěšný útěk ... tak to už bylo něco z Larela a Hardyho.(19.2.2020)

• Lži (S04E22) (epizoda) (2020)

Rašilov nějak zestárnul, ne?(26.2.2020)