Specialisté (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2017–2021

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner, Nikolaus Schmidt (původní scénář), Rigobert Mayer (původní scénář), Sebastian Andrae (původní scénář), Christine Hartmann (původní scénář), Heike Rübbert (původní scénář), Tim Krause (původní scénář), Eva Zahn (původní scénář), Volker A. Zahn (původní scénář), Johannes Grieser (původní scénář), Matthias Fischer (původní scénář), Michael L. Bína, Claus Wilbrandt (původní scénář), Nicos Ligouris (původní scénář), Wolfgang Bellmer (původní scénář), Frank Koopman (původní scénář), Roland Heep (původní scénář), Hen Hermanns (původní scénář), Jan Horník, Dinah Marte Golch (původní scénář), M.B. Muller (původní scénář), Marta Fenclová, Axel Hildebrand (původní scénář), Inés Keerl (původní scénář), Matthias Weideman (původní scénář), Rainer Butt (původní scénář), Tilman Morawetz (původní scénář), Jürgen Starbatty (původní scénář), Mike Bäumi (původní scénář), Jens Köster (původní scénář), Markus Hofmann (původní scénář), Uwe Kossmann (původní scénář), Martin Frei-Borchers (původní scénář), Karen Thilo (původní scénář), Nani Mahlo (původní scénář), Marc Terjung (původní scénář), Dalibor Demel, Jeanet Pfitzer (původní scénář), Wiebke Jaspersen (původní scénář), Lisa Zeitz (původní scénář), Oren Schmuckler (původní scénář), Anna LeVine (původní scénář), Florian Iwersen (původní scénář), Tomáš Koňařík, Jan Stehlík, Manuel Meimberg (původní scénář), Georg Hartmann (původní scénář), Georg Malcovati (původní scénář), Janine Dittmann (původní scénář), Wolf Rüdiger Kuhl (původní scénář), Sabina Mladenová, Marija Erceg (původní scénář), Florian Schumacher (původní scénář), Gregor Eisenbeiß (původní scénář), Valéria Schulczová, Richard Kropf (původní scénář), Bob Konrad (původní scénář), Hanno Hackfort (původní scénář)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík, Tomáš Dastlík, Jiří Maria Sieber, David Puk, Eva Hráská-Blahýnková, Theodor Phoenix Suchánek, Jan Hájek, Magdalena Zimová, David Trsek, Jiří Štrébl, Marek Dobeš, Jan Maléř, Tereza Hofová, Jan Plouhar, Stanislav Lehký, Dana Marková, Miroslav Hruška, Kamila Trnková, Petra Lustigová, Zdeněk Žák, Marie Ludvíková, Anita Krausová, Eva Leimbergerová, Tomáš Dianiška, Kateřina Pechová, Cyril Dobrý, Tereza Osláčová, Miloslav Mejzlík, Jan Bidlas, Regina Rázlová, Lukáš Příkazký, Hana Vagnerová, Petr Jeništa, Kristýna Frejová, Naďa Kovářová, Václav Zelenka, Marian Roden, Lucie Benešová, David Suchařípa, Adam Ernest, Petr Vršek, Beáta Kaňoková, Janek Gregor, Václav Vašák, Jiří Ployhar ml., Petra Horváthová, Barbora Milotová, Ladislav Hampl, Leoš Juráček, Lukáš Melník, Jiří Šimek, Daniel Tůma, Alena Doláková, Kristýna Podzimková, Kristýna Badinková Nováková, Anna Peřinová, Igor Bareš, Erika Stárková, Johana Racková, Barbora Mošnová, Dušan Sitek, Martin Pechlát, Ondřej Pavelka, Tereza Bebarová, Jiří Nácovský, Pavel Řezníček, Monika Zoubková, Róbert Nižník, Markéta Burešová, Barbora Mudrová, Rozálie Krycnerová, Jan Komínek, Barbora Jánová, Jiří Roskot, Robert Nebřenský, Ondřej Veselý, Viktor Limr, Ivan Sochor, Daniel Svoboda, Jan Teplý ml., Veronika Lapková, Míra Nosek, Ctirad Götz, Kamila Janovičová, Robert Mikluš, Tomáš Bambušek, Jiří Švejda, Natálie Drabiščáková, Barbora Seidlová, Martin Kraus, Jiří Černý, Petr Stach, Ondřej Kavan, Petra Nesvačilová, Sergej Sanža, Alexandr Minajev, Predrag Bjelac, Tomáš Měcháček, Hana Seidlová, Lucie Roznětínská, Luboš Veselý, Monika Timková, Daniel Červ, Sandra Černodrinská, Radek Valenta, Pavel Nečas, Jitka Ježková, Ivan Lupták, Jiří Bábek, David Jan Novotný, Jiří Racek, Zdeněk Pecha, Justin Svoboda, Jan Kačer, David Máj, Jiří Bartoň, Jana Janěková ml., Karel Heřmánek ml., Václav Šanda, Lukáš Jůza, Jiří Čapka, Michal Kern, Daniel Rous, Jan Jankovský, Martin Kubačák, Jitka Smutná, Miloslav Maršálek, Tereza Rumlová, Petr Drozda, Michal Gulyáš, Petr Motloch, Aleš Bílík, Linda Rybová, Petra Bučková, Tomáš Turek, Zdeněk Mucha, Dita Kaplanová, Ondřej Nosálek, Sabina Rojková, Viktorie Čermáková, Kamil Halbich, Denisa Barešová, Eva Elsnerová, Roman Mrázik, Jaroslava Obermaierová, Nikol Kouklová, Filip Březina, Jitka Schneiderová, Jan Španbauer, Nataša Burger, Miroslav Hořínek, Ladislav Horák, Natálie Topinková, Petra Špindlerová, Otakar Brousek ml., Jana Stryková, Ondřej Volejník, Martin Havelka, Roman Štabrňák, Ivana Uhlířová, Robert Havlín, Eliška Jansová, Roman Slovák, Marie Málková, Zdeněk Vencl, Jana Boušková, Jiří Konvalinka, Ivan Urbánek, Štepánka Fingerhutová, Petr Šmíd, Kryštof Rímský, Linda Svobodová, Václav Svoboda, Miroslav Hanuš, Julie Šurková, Petr Štěpánek, Johana Matoušková, Matěj Dadák, Aleš Balda, Jan Meduna, Jakub Albrecht, Magdaléna Sidonová, Jitka Doležalová, Marek Pospíchal, Tomáš Havlínek, Matyáš Řezníček, Anna Fixová, Barbora Mottlová, Marek Matoušek, Zuzana Vejvodová, Zuzana Pillmann, Nela Boudová, Jitka Nerudová, Pavel Lagner, Alena Štréblová, Patricie Pagáčová, Jan Holík, Sandra Nováková, Oldřich Vlach, Lukáš Langmajer, Matyáš Bystroň, Jiří Kocman, Jakub Chromeček, Hana Frejková, Filip Rajmont, Ján Jackuliak, Tomáš Merkl, Marta Vítů, Alexej Pyško, Sára Arnsteinová, Duy Quang Nguyen, Gabriela Míčová, Josef Polášek, Ela Lehotská, Petr Batěk, Ondřej Mataj, Claudia Vašeková, Petr Klimeš, Vojtěch Vodochodský, Vasil Fridrich, Vladimír Hauser, Barbara Lukešová, Anna Schmidtmajerová, Renata Visnerová-Prokopová, Petr Franěk, Petr Semerád, Josef Hervert, Petr Kocourek, Kamil Švejda, Jacob Erftemeijer, Zdeněk Velen, Karel Zima, Andrea Mohylová, Adéla Stodolová, Marek Holý, Natálie Řehořová, František Strnad, Jarek Hylebrant, Šárka Vaculíková, Radek Kašpar, Václav Jiráček, Elizaveta Maximová, Eliška Křenková, Petr Buchta, Jan Kuželka, Libuše Švormová, Veronika Lazorčáková, Rostislav Novák ml., Veronika Freimanová, Roman Nevěčný, Josefína Krycnerová, Filip Kaňkovský, Filip Müller, René Šmotek, Roman Vojtek, Lucie Štěpánková, Tereza Kostková, Matouš Rajmont, Jan Bárta, Jan Unger, Kateřina Pindejová, Robert Tyleček, Carmen Mayerová, Réka Derzsiová, Kateřina Janečková, Kateřina Holánová, Daniel Ratimorský, Richard Autner, Otmar Brancuzský, Adam Joura, Marta Maťová, Vanda Hybnerová, Tereza Vítů, Jakub Zindulka, Michal Balcar, Broňa Kováčiková, Jenovéfa Boková, Ester Geislerová, Václav Chalupa, Martin Myšička, Martin Štěrba, Martina Eliášová, Alena Vránová, Jaromíra Mílová, Dana Morávková, Jaroslav Vlach, Václav Helšus, Viera Pavlíková, Daniel Bambas, Eva Leinweberová, Matěj Nechvátal, Petr Vondráček, Lenka Zahradnická, Pavel Gajdoš, Jarmil Škvrna, Martin Sobotka, Petr Mikeska, Hynek Chmelař, Ivan Herma, Simone Hrášková, Petra Špalková, Radim Fiala, Rita Jasinská, Alžbeta Stanková, Sarah Haváčová, Martin Dusbaba, Marie Jansová, Marek Salvet, Martin Polách, Michal Maléř, Michal Škach, Milan Šteindler, Adrian Jastraban, Petr Holeček, Tomáš Chmel, Radek Polák, Jáchym Novotný, Jaroslav Pížl, Adam Vacula, Daniel Krečmar, Zita Morávková, Věra Hlaváčková, Karel Freund, Linda Kotisová, Milan Aulický, Vojtěch Babišta, Stanislav Macháček, Marta Dancingerová, Ondřej Bauer, Vincent Navrátil, Lenka Krobotová, Zdeňka Žádníková-Volencová, Jan Grundman, Ota Jirák, Denisa Nesvačilová, Denny Ratajský, Zdeněk Sedláček, Marie Štípková, Irena Kristeková, Josef Humpolec, Zdeněk Julina, Jan Nedbal, Sebastian Jacques, Nataša Gáčová, Marek Lambora, Tomáš Pavelka, Jitka Sedláčková, William Valerián, Michal Bednář, Michal Dalecký, Martin Hofmann, Kryštof Racek, Anežka Přikrylová, Michal Slaný, Vilém Udatný, Vendula Křížová, David Smečka, Teresa Branna, Patrik Děrgel, Lucie Šteflová, Milan Vedral, Štěpán Staněk, Lukáš Kunz, Karel Jirák, Rostislav Novák st., Michal Boltnar, Darina Ničová, Vilma Cibulková, Ha Thanh Špetlíková, Jáchym Kučera, Petr Bláha, Štěpán Kozub, Lam Le Ngoc, Viet Anh Doan, Ivan Číhal, Vít Roleček, Markéta Stehlíková, Rudolf Stärz, Jaroslava Pokorná, Andrea Černá, Oskar Hes, Tomáš Jirman, František Staněk, Annette Nesvadbová, Radim Novák, Marek Sýkora, Zdeněk Dušek, Jiří Hána, Juraj Bača, Bára Vyskočilová, Martin Sitta, Sára Affašová, Klára Oltová, Pavel Batěk, Martin Zounar, Adam Mišík, Jakub Žáček, Eva Jeníčková, Jan Vondráček, Štěpán Tuček, Ljuba Krbová, Vlastimil Zavřel, Andrea Daňková, Jan Novotný, Tomáš Imramovský, František Kreuzmann, Štěpán Komárek, Petr Halberstadt, Miluše Šplechtová, Michal Čoudek, Jiří N. Jelínek, Aleš Petráš, Markéta Krejčová, Klára Issová, Jakub Habarta, Romana Sittová, David Punčochář, Jakub Gottwald, Jaroslav Slánský, Pavel Kozohorský, Lukáš Černoch, Zdeňka Sajfertová, Dušan Urban, Tereza Těžká, Gabriela Mourková, Zuzana Čapková, Andrea Berecková, Tereza Švejdová, Marianna Chovanová, Veronika Čermák Macková, Klára Cibulková, Vendelín Urban, Adam Langer, Miloš Mazal, Filip Richtermoc, Tereza Dočkalová, Jiří Zapletal, Michal Čapka, Petr Šudoma, Petr Halíček, Jakub Tvrdík, Tereza Vilišová, Lenka Skopalová, Jan Krafka, Zuzana Stavná, Zdeněk Hruška, Andrej Polák, Markéta Dvořáková, Terezie Holá, Jiří Hájek, Martin Siničák, Lukáš Adam, Sara Sandeva, Simona Vrbická, Jan Maxián, Pavel Tesař, Denis Šafařík, Jana Jiskrová, Lada Jelínková, Matěj Převrátil, Zdeněk Pecháček, Roman Říčař, Gabriela Štefanová, Karolína Lipowská, Ondřej Kubina, Eduard Jenický, Jan Strýček, Dana Černá, Monika Horká, Gabriela Heclová, Ivana Jirešová, Karel Petrůj, Martin Matejka, Libor Jeník, Vojtěch Hrabák, Jan Konečný, Miloslav König, Eva Lecchiová, Sara Venclovská, Martin Stránský, Kateřina Fixová, Matyáš Svoboda, Josef Zyka, Jakub Wehrenberg, Kateřina Seidlová-Hrušková, Antonie Talacková Barešová, Roman Štolpa, Ivana Stejskalová, Miroslav Babuský, Eva Vrbková, Kryštof Krhovják, Daniel Pivoda Ondráček, Jan Mazák, Barbora Valentová, Jiří Böhm, Martin Dejdar, Josef Carda, Eva Režnarová, Kateřina Císařová, Jiří Jelínek ml., Jindřiška Křivánková, František Dominik Staněk, Čestmír Gebouský, Jakub Koudela, Martin Davídek, Gabriela Mikulková, Tomáš Karger, Radim Jíra, Jan Kružík, Václav Jílek, Agáta Červinková, Richard Němec, Jakub Slach, Petra Ben Messaoud, Aneta Kernová, Michala Gatialová, Jiří Schwarz, Světlana Nálepková, Jana Podlipná, Zdeněk Vávra, Zbyněk Šporc, Václav Krátký, Petra Jungmanová, Martina Krátká, Simona Postlerová, Jan Kolařík, Barbora Bočková, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Anna Kulovaná, Denisa Biskupová, Robert Urban, Sylvie Tomsová, Matěj Kučera, Jan Pelc, David Majer, Petr Gelnar, Jan Žižka, Petr Vančura, Ivana Wojtylová, Oldřich Vízner, Jessica Bechyňová, Tomáš Kořének, Daniel Krejčík, Tomáš Magát, Denisa Pfauserová, Anna Stropnická, Pavlína Balner, Jana Kotrbatá, Marián Samek, Jana Krausová, Lukáš Pečenka, Vanda Konečná Károlyi, Petra Tenorová, Vladimír Polívka, Dana Syslová, Matúš Bukovčan, Michal Bumbálek, Luděk Randár, Sára Märcová, Dušan Vitázek, Stanislava Jachnická, Jana Bernášková, Monika Šabartová, Eva Salvatore Burešová, Nina Horáková, Filip Bařina, Ciara Riley Wilson, Martina Delišová, Zuzana Onufráková, Martin E. Kyšperský, Mikuláš Křen, Petr Jeřábek, Kateřina Jandáčková, Bořek Slezáček, Dalibor Buš, Jakub Kohl, Martin Hejný, Vendula Fialová, Kateřina Lojdová, Mikuláš Čížek, Klaudia Dudová, Ondřej Dvořák, Jaroslav Blažek, Irma Novichková, Martin Cikán, Filip Tomsa, Radek Jiříček, Zdeňka Goričev Hrdličková, Robert Jašków, Martin Hruška, Barbora Janatková, Karolína Krézlová, Gustav Hašek, Natalie Golovchenko, Veronika Bellová, Jan Slovák, Michaela Badinková, Zlatko Teskere, Václav Švarc, Dana Poláková, Martin Preiss, Michaela Petřeková, Jan Hofman, Andrei Toader, Radek Bár, Eliáš Jeřábek, Alice Šnirychová-Dvořáková, Pavel Reh, Radovan Masár, Šimon Bilina, Jáchym Pittermann, Lucie Černá, Radúz Mácha, Svatopluk Schuller, Gabriela Pyšná, Václav Marhold, Pavla Gajdošíková, Václav Rašilov, Radek Žák, Martina Babišová, Hana Baroňová, Lukáš Rous, Daniel Mavrov, Helena Plecháčková Korejtková, Tomáš Petřík, Jan Papírník, Patrick Markes, Otta Tesař, Diana Toniková, Václav Knop, Lucia Čižinská, Karolína Šafránková, Radim Madeja, Martin Krupa, Nikola Orozovič, Martin Dědoch, Klára Coufalová, Luděk Jelen, Daniel Možnar, Milan Ligač, Vuk Čelebić, David Bowles, Jan Szymik, Sabina Valová, Daniel Šváb, Milan Enčev, Rozálie Havelková, Anna Randárová, Tomáš Dalecký, Kamila Špráchalová, Matěj Randár, David Kozák, Kateřina Coufalová, Jan Strejcovský, Petr Uhlík, Milan Holenda, Ivan Jiřík, Petr Kult, Miloslav Tichý, Miroslav Hrabě, Kristýna Janáčková, Sebastian Petrů, Anežka Novotná, Ondřej Kraus, Alžběta Vaculčiaková, Václav Liška, Igor Ondříček, Ivo Novák, Martin Janouš, Tomáš Borůvka, Jindřich Hrdý, Pavel Richta, Lena Škoricová, Jan Kozák, Petra Kosková, Lukáš Burian, Adam Slezák, Anna Brázdilová, Anna Klausnerová, Vladimír T. Gottwald, Miroslav Chýle, Anastázie Landová, Kristýna Leichtová, Tomáš Mrvík, Vojtěch Švejda, Zdeňka Vorlíčková, Josef Klika, Martin Uhlíř, Petr Polák, Lucie Domesová, Jiří Krejčí, Jozef Pantlikáš, Lukáš Typlt, Barbora Šperková, Berenika Suchánková, Zdeněk Rohlíček, Petr Vydra, Dagmar Zázvůrková, Lucie Furmanová, Libor Stach, Martina Randová, Ivana Korolová, Petr Vacek, Zuzana Černá, Veronika Marková, Erik Žibek, Jan Šraitr, Bohuslav Hrdlička, Lenka Rzepková, Jan Fanta, David Steigerwald, Pavel Oubram, Otto Rošetzký, Marcela Holubcová, Antonio Šoposki, Adéla Petřeková, Lucie Vopatová, Radim Kalvoda, Hana Doulová, Václav Legner, Veronika Divišová, Lenka Zbranková, Matěj Anděl, Táňa Malíková, Dagmar Čárová, Marie Durnová, Radek Melša, Nhung Hong Dangová, Anna Polívková, Martin Zahálka, Judit Bárdos, Václav Hanzl, Tereza Němcová-Petrášková, Nikola Heinzlová, Jiří Weingärtner, Richard Novák, Petr Reif, Jan Janča, Tomáš Blažek, Jan Vejražka, Sofia Katela, Barbora Horčičková, Matěj Trochta, Karin Vápeníčková, Marcel Rošetzký, Mark Kristián Hochman, Elisabeth Janků, Ondřej Král, Eva Janoušková, Miroslav Večerka, Marek Svoboda, Nicole Maláčová, Marie Poulová, Kateřina Klausová, Eva Kodešová, Ondřej Novák, Josef Rosen, Tomáš Bareš, Lucie Pernetová, Zbyněk Fric, Tomáš Krejčí, Miroslav Dvořák, Michal Sedláček, Jiří Panzner, Richard Trsťan, Petr Kuryltso, Viktor Zavadil, Daniel Pečenka, Aleš Procházka, Filip František Červenka, Jan Maršál, Angelika Sbouli

Komentáře uživatele sorrow k tomuto TV seriálu

• Specialisté (TV seriál) (2017)

Je opravdu až komické, v kolika dílech má aktuální policejní případ přímou spojitost s někým z týmu Specialistů, nejčastěji s jejich velitelem Vondráčkem – Útěk podle jízdního řádu (lupiči vykradou klenotnictví, unesou tramvaj a kdopak v ní zrovna jede, major Vondráček, který navíc jednoho z pachatelů osobně zná), Staří přátelé (s vyšetřováním pomáhá bývalý známý Vondráčka, který ho mj. v první epizodě v tramvaji držel jako rukojmí), Na scestí (vrahem je bývalý kolega Vondráčka, navíc je v přímém ohrožení syn Čermáka, který chodí do třídy zrovna úplnou náhodou s dcerou vraha, to jsou ale náhody), Šmírák (stalker obtěžuje dceru Lenku majora Vondráčka), Dobří sousedé (Vondráček se zlomenou nohou zaregistruje vraždu z okna bytu své dcery, všichni ho mají za blázna), Hvar (důchodci se začnou ztrácet zrovna v domově důchodců, kde je umístěna Vondráčkova matka), Duel (pachatel unese dceru majora Vondráčka Lenku a drží ji v garáži), Vondráčkovo tajemství (díky aktuálnímu případu major Vondráček zjistí, že jeho žena před deseti lety neumřela přirozenou smrtí, ale k úmrtí ji pomohla zdravotní sestra z nemocnice). Tak už jsme poznali celou Vondráčkovu rodinu, která zločin úplně přitahuje. No ale i ostatní kolegové se činí – Krevní pouto (do zločinu je zapleten bratr Májové Tobiáš, který následně od soudu inkasuje podmínku), Dívky (Panenka si pozve do bytu dívky, vražedkyně a ty ho přiváží k posteli a násilím ho drží v jeho bytě), Dvojí život (Májová se v baru seznámí s vrahem a je skoro unesena a zavražděna), Desetiboj (poškozeným je kamarád Panenky a Čermáka), Nehoda (případ vyřešen zejména díky sousedce Čermáka, která se stala obětí zločinu), Jakub a detektivové (do vyšetřování opět zatažen syn Čermáka, který je svědkem zločinu), Tajemství nevěsty (Zuzana Májová je pozvána na svatbu kamarádky, no a co se tam nestane, nevěsta je zavražděna), Den zúčtování (dojde k přepadení banky a kdo si v ní v tu dobu jakoby náhodou zrovna vybírá peníze, bratr Májové). Tohle kriminální oddělení vzniklo jen z důvodu, aby řešilo případy, které souvisí s členy tohoto oddělení…(24.2.2019)

• Dívky (S02E02) (epizoda) (2017)

Nevím, zda bych si domů přivedl dvě cizí holky a nechal se připoutat k posteli doufaje, že se se mnou v dalších minutách pohne svět, asi jsem posera. Proč se Štáfek snažil lomcovat s postelí jen když někdo zvonil, nakonec to osvobození se nebylo tak těžké, když už se odpoutal, proč nedal třeba židli pod kliku u dveří, aby se děvčata nedostala zpět do bytu a měl čas zavolat o pomoc kolegům. Štáfek musí mít pořádnou nádrž, když se mu po večerní kalbě celou noc a následující den vůbec nechce na záchod, na to, že byl svázaný se zalepenou hubou, bez přísunu vody, jídla, záchodu a neustále na něho ta holka mířila pistolí, byl naprosto v pohodě bez jediné známky stresu, asi je na to školený. Dokonce ani když už byl osvobozen si neodskočil, na místo toho se s kolegy ještě trochu vtipně pokočkoval, vlastně se nic nestalo, jen jsem přišel o pár peněz, protože jsem hňup, který nosí PIN u platební karty a protože jsem tak chytrý, dal jsem se k policii. Štáfek je parodie na herce a policistu jednoduše hrát nemůže. Kolegové se od barmanky dozvědí, že šly holky, které den předtím někoho zastřelily ke Štáfkovi v noci na návštěvu a oni ačkoli jsou hned vedle jeho bydliště jedou raději do kanceláře, aby mu odtud zavolali a překvapivě zjistili, že nikdo telefon nezvedá a vrátili se zase zpět? Proč mu nezavolali, nebo se u něho nezastavili hned? Proč hledají podezřelé podle popisu, když jsou dnes všude kamery? Za mě jedna hvězda, celkem tragédie.(2.9.2017)

• Janova láska (S02E03) (epizoda) (2017)

Mě začíná tenhle seriál "bavit", je to taková parodie na kriminálku, tak hezky primitivně natočený, jak třeba Kajnarové upadne v garáži mobil na beton a ani si toho nevšimne (asi má mobil z gumy), je to ale přece hezký důvod, aby se mohla vrátit zpět do garáže a najít na palubce auta pokutový blok, skutečně by tam lezla, když vzadu sedí takový hafan, nemluvě o tom, že se jako policistka dopouští trestného činu? Někdo si nechává den starý pokutový blok vystavený za čelním sklem? A proč hned musí tento neoprávněně získaný důkaz vytáhnout při prvním výslechu, nebylo by lepší takto cennou informaci zúročit lepším způsobem, třeba si vyžádat blok od měšťáků a pak teprve na podezřelého udeřit, jak později napadne Prachaře? Pak se diví, že tam s nimi advokát zatočí? Nakonec je stejně tato trapná historka s pokutovým blokem pro vyšetřování zcela bezvýznamná. Bože, snad to takto u policie skutečně nefunguje... Z dílu přece vyplynulo, že ta malá holka tu vraždu vůbec neviděla a jenom, že se napíše v novinách, že to viděla, vrah, který byl na místě činu tomu uvěří a bezhlavě, bez jakéhokoli promyšlení jde unést malou holku do školky, kde jsou desítky očí a pak by jí jako někde zamordoval? Z dílu vyplynulo, že tohle nebyl žádný vrah, kterému by dělalo potěšení vraždit lidi, prostě mu jen oběť nechtěla dát a tak se trochu strkali a ona nešťastně upadla, měl by ale takový člověk žaludek na úmyslnou vraždu dítěte? Podle profilu postavy by se spíš časem šel sám udat. Tahle kriminálka je fakt trapas, je zde tolik nelogičností a absurdit, až trapné shody náhod, jde se na to koukat a smát se, ale jelikož by se mělo jednat o krimi, řadím bohužel už do odpadu.(6.9.2017)

• Dvojí život (S02E05) (epizoda) (2017)

Nemělo by to být tak, že policisté, v tomto případě dokonce specialisté, chrání občany? Já mám však největší strach o samotné specialisty, nejprve je v první sérii unesen Prachař v tramvaji, ve druhé sérii je oloupen Štáfek dvěma pubescentkami a nyní už došlo i na Zuzanku, která jen šťastnou náhodou nebyla znásilněna a zamordována. Neměl by tým specialistům dostat nějakou ochranku, aby se jim něco nestalo. Celé oddělení už mohlo být klidně v pánu. Fascinují mě až do očí bijící trapné náhody. Kajnarová jde 2x do nemocnice kvůli vyšetřování, poprvé se s vrahem div nesrazí na schodech, podruhé je vrah zrovna úplnou náhodou přítomen telefonátu, kdy mu sekretářka nevědomky vyžvaní, kdo volá a na kdy je domluvena schůzka. Vrah je vždy tam, kde má být. Když Kajnarovou sledoval domů, jak mohl vědět, do jakého patra má jít, když neznal jméno policistky, nevěděl, zda bude doma sama, nebo zda nemá nabitý kvér u pasu? Prachař volá v nemocnici Kajnarové, akorát, když stojí u koše, kam vrah zahodil její mobil. Nakonec vyšetřování rozhodne ztracený knoflík, který musí být samozřejmě ze specializované edice, kterých bylo prodáno jen 28 kusů, pak už stačí jen porovnat seznamy, u druhého jména je shoda, další jména již nemá cenu porovnávat, seznam zahodit a už jen zajet vyzvednout vraha. Podle mě scénář stále trapnější, snad se tvůrci již nebudou pouštět do třetí série.(23.9.2017)

• Nehoda (S02E14) (epizoda) (2017)

Fascinující náhody v tomto seriálu. V dílně se dějí pojišťovací podvody a zrovna, když si za oběť vyberou sousedku policisty Zdražila, co čert nechce, stane se vražda a díky svědectví sousedky se nakonec oba případy spojí. Jinak tleskám scénáři, kdy nehody chodí zajišťovat mechanik ze servisu, do kterého pak pojišťovák pošle poškozeného opravit auto a tam se pak poškozený může potkat právě s tím, kdo ho do nehody vmanipuloval. Ten scénář musí psát opravdu inteligent, nemám slov.(1.12.2017)

• Milionářka (S02E17) (epizoda) (2018)

Další podprůměrný díl. Nějak nesouhlasí počty. Hromádková hned na začátku uvedla, že její manžel utrácel za všechno, co viděl, třeba tento extra přehrávač, auto, šampaňské, co láhev to 2 tisíce. Později specialisté z účtu Hromádkové zjistí, že účet je slovy majora Vondráčka úplně vybílenej, je tam jenom 1,3 miliónu. Před 14 dny výběr 2 milióny (sousedka uložila do banky), před týdnem 4 milióny (kupní cena bytu) a včera v poledne 1,5 miliónu (Hromádková dala synovi), celkem 8,8 miliónu. Na útratu zbývá už jen 1,2 miliónu a za tuto cenu si jako Hamáček koupil nový terénní vůz, extra přehrávač a vybudoval vinotéku ve sklepě? To asi ne. Hromádková uvádí, že se jí úplně změnil život, že si najednou může dovolit koupit všechno. No pravda je taková, že 10 miliónů život zpříjemní, ale určitě si nemůže člověk dovolit všechno, vlastně stačí koupit nový, větší byt v Praze, k tomu nějaké luxusnější auto a je po penězích.(13.1.2018)

• Štvanice (S02E20) (epizoda) (2018)

Tvůrci tohoto seriálu se asi rozhodli, že vykradou všechny slavné filmy. Už tu bylo Okno do dvora, teď Volný pád, co přijde v dalším dílu. Pokud někdo nemá na napsání svého příběhu, asi by raději neměl psát nic a nechat to na schopné scénáristy. Kvalitě Volného pádu jste se nepřiblížili ani z 5 %. Nekopírujte prosím stále někoho jiného a vymyslete si vlastní příběh. Natočené hrozně, vše předvídatelné, manžel si nemůže koupit lístek na bus, je jasné, že zrovna narazí na revizora, nový přítel otevře dveře zrovna v momentě, když tam stojí manžel s pistolí, čekal snad někdo, že za dveřmi nebude? Na konci zase komické zatčení od týmu specialistů. Aspoň by si ten Vondráček mohl doma umýt ta okna…(1.2.2018)

• Konec jedné kariéry (S02E22) (epizoda) (2018)

Popravdě, mně tento díl moc smysluplný nepřipadal. V polovině dílu jsem správně tipoval za vraha zhrzenou manželku, a to ze dvou důvodů: 1) měla silný motiv, 2) jediná měla přehled o tom, kde je uložena manželova zbraň a měla k ní neomezený přístup. Ke zbrani se teoreticky mohla dostat i milenka, zde však byla pravděpodobnost mnohem nižší. Stále jsem nechápal, proč už konečně někdo nezajede do Olomouce prověřit alibi manželky, snad se nespokojí s předloženou účtenkou od benziny. No a pak v posledních 10 minutách přišlo opět klasické finále, kdy Panenka konečně zvedl zadek ze židle a v Olomouci všechno zjistil. Možná nemuseli sázet jen na kameru u garáže a mohli zkontrolovat kamery na dálnici. Ten Pyško to vlastně tomu Vondráčkovi řekl naprosto trefně: „Pátráte také někde jinde, nebo otravujete jen naši rodinu?“ Také nesmíme zapomenout na geniální schopnost majora Vondráčka rozeznávání motoru auta a jeho ztotožnění s autem na jiném místě po několika dnech. Klasický, průměrný díl specialistů.(22.2.2018)

• Poslední rande (S02E23) (epizoda) (2018)

Nechci být příliš kritický, ale tenhle díl byl snad vtip. Celý případ vlastně rozlouskl kapitán „Vyšehrad“ Panenka díky své nenažranosti, kdy se celý díl chodil ládovat do kavárny Mundiho košíčky a na základě tohoto názvu pak vydedukoval, že by to mohlo mít spojitost s vraždou Hajného, přezdívaného Mundi. Zásadní otázkou však je – skutečně by majitelka kavárny pojmenovala košíčky zrovna po člověku, který ji nakazil virem HIV, aby jí její osobní životní tragédii tyto košíčky v práci každý den připomínaly, příp. by tento název košíčků ponechala poté, co by nákazu zjistila??? Vtipné jsou také výslechy podezřelých, např. v tomto díle výslech arabského doktora, kdy výslech začnou bez jakýchkoli důkazů slovy, tak se přiznejte ať nás zbytečně nezdržujete, stejně to všechno zjistíme a doktor na ně, skutečně vyšetříte vše na první dobrou? Vtipné. Charisma v týmu také hledám marně.(22.2.2018)

• Na vlastní pěst (S03E01) (epizoda) (2018)

A máme tu specialisty zpět, hurá, bude sranda. V této epizodě nebylo určení pachatele nijak obtížné, kdy se dalo vybírat jen ze čtyř osob a když se člověk zamyslel, že oba kolegové poškozené byli v době jejího odjezdu na stanici (těžko by stihli dojet před její dům dříve) a její bývalý přítel byl spíše takový ťulpas, musel to být jednoduše ten čtvrtý, který se nám v epizodě před finálním rozuzlením objevil sice jen dvakrát, ale i tak si dostatečně řekl o pozornost, že by mohl být pachatelem právě on. Nejvtipnějším momentem v této epizodě bylo to navonění pachatele těsně před koncem, aby i ten nejméně inteligentní divák zjistil, že se právě dívá na pachatele. K vypátrání pachatele opět došlo na základě shody náhod (pro tento seriál typické), kdy sestřička v nemocnici řekne Májové, že by mohla donést nějaké věci poškozené z domova a Májová nabere do tašky opět to nejdůležitější, pak bloumá v noci po okolí, a nakonec si sedne zrovna do té správné hospody a pak už jen čeká až jí všechno docvakne a může pachateli zdarma předvést lekci bojových sportů, má prostě talent.(3.9.2018)

• Hledání pokladu (S03E02) (epizoda) (2018)

Cože, víc jak tři sta dílů? Tak to se máme na co těšit. Dle mého názoru byl tento díl snad úplně nejhorší ze všech, takový velice jednoduchý příběh. Tak už můžete jet domů, už nic nepotřebujeme a za minutu vyrážejí ke Krobotové domů, aby se podívala na záznam z kamery, co jí třeba zavolat, aby se vrátila, když mohla odjet nejvýše za první roh. Také celkem vtipný záběr shora, kdy za celou dobu vyklizení zábavního parku a příjezdu policie divák zjistí, že pirát s dětmi za tento časový úsek ušli asi 100 metrů a samozřejmě piráta nenapadne nic chytřejšího, než se hloupě schovat u sebe na chatě hned za zábavním parkem, aby to major Vondráček neměl moc těžké.(5.9.2018)

• Tajnosti a lži (S03E07) (epizoda) (2018)

Tohle nebyla jen kriminálka, ale současně i populárně naučný pořad o vztazích mezi etniky. Vše dopadlo správně, jeden rasista (bratr) mrtev, druhý rasista (matka) vyléčena ze svých ošklivých předsudků vůči vietnamské komunitě, lásce hlavních hrdinů už nebude nic stát v cestě a všichni žili šťastně až do smrti, zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ten Štěpán Kozub nemůže hrát s takovým obličejem nic jiného než vrahy a záporné postavy, viz Případy 1. oddělení, Zahradnictví, Bůh s námi…), o favoritovi na vraha nebylo od samého začátku pochyb. Zuzanka Májová opět osvědčila svoji bystrost, nejprve se jde jen tak mimochodem porozhlédnout po podniku a narazí na černé kolo (nic jiného v té garáži zajímavé nebylo, jen to kolo), pak už jen stačí, aby u výslechu slyšela, že pachatel přijel na místo činu na kole a bylo jí naprosto jasné, že se musí jednat jen o to kolo z garáže a o žádné jiné, opět na to kápla, klobouk dolů. S tím překladatelem, to byl zase pěkný úlet, vyšetřovací čtyřka si z celé Prahy vybere překladatele, který je zrovna úplně náhodou zločineckým mozkem, to byl zase povedený vtip, jak je ta Praha maličká.(16.10.2018)

• Cena za pravdu (S03E08) (epizoda) (2018)

Po dlouhé době smysluplný díl, taková vražda by se klidně mohla stát, i vyřešení případu dávalo smysl. V celé epizodě nechápu jen jednu věc, mladá a krásná Vondráčková se kpt. Čermákovi vyloženě nabízí a on jde raději na stanici psát hlášení??? 😊(21.10.2018)

• Obracečka not (S03E13) (epizoda) (2018)

Specialisté pátrají po vrahovi mladého spratka Kašpara, snad jen pár pošťouchnutí pro p. scénáristu: 1/ policisté se vyptávají Kašparovo kamarádů a výčepního v hospodě i jeho matky a jejího přítele, kam odešel před svou smrtí. Nenapadlo je třeba vytáhnout z mobilu telefonní číslo, na které naposledy volal, příp. si vyžádat výpis od operátora??? Vždyť takto v jiných dílech postupují, proč ne teď? Pak by šli rovnou k Mokrému a jelikož vražednou zbraní bylo auto, prohledali by garáž a případ by byl vyřešen ještě ten den, 2/ Mokrý se o sporu mezi Kašparem a Ditrichem dozvěděl někdy večer po koncertě, jak by asi stihl naplánovat vraždu v ten samý den v noci, tedy sehnat plachtu, sehnat informace o Ditrichovi, kde pracuje, aby tam mohl plachtu podstrčit a jak by se do toho servisu dostal, to je naprostá utopie, 3/ pokud by Mokrý takto vraždu naplánoval, byl by opravdu tak moc hloupý, že by si nevzal rukavice při manipulaci s plachtou a nechal na ní otisky, když jí jde pak podstrčit k Ditrichovi? Pokud by měl rukavice, asi by se o plachtu neřízl do prstu. To je chyb v jednom dílu, až se z toho chce člověku brečet.(23.11.2018)

• Neviditelná vražda (S03E17) (epizoda) (2019)

Tak co nám zase parta Specialistů naservírovala. Vondráček na dovolené, Májová se hloupě nechá připravit o telefon i auto, pak tasí pistoli, jako vážně chtěla v centru Prahy střílet po svém autě, který ji ukradl umírající poškozený? Panenka s Čermákem všemu nasadí korunu, když se bez povolení k domovní prohlídce pomocí planžety vloupají do bytu soukromé osoby, jako kdyby to byl naprosto běžný vyšetřovatelský postup. Panenka otevře první zásuvku a hned se dozví důležitou informaci, Čermák otevře druhou zásuvku, nalezne další důležitou informaci a případ je po třiceti vteřinové nelegální domovní prohlídce vyřešen. Vraha pak potkají při vystupování z výtahu, jak jednoduché. A opět si Specialisté neodpustili svůj typický výslech, kdy vezmou do výslechovky prvního podezřelého Sameckého a začnou bez jediného hmatatelného důkazu vyšetřovat způsobem, tak se přiznejte, my víme, že jste to byl Vy, nezdržujte to, přiznejte se. Samozřejmě nám scénárista nezapomněl připravit slepé uličky k Drábkovi (podepsání smlouvy na 20 mega) i k Sameckému (poměr se ženou Jordána), aby pak nakonec zcela neočekávaně vše skončilo úplně jinak. Způsob samotné vraždy by takto ani nebylo možné naplánovat. Z na první pohled prostoduchého týpka, který zajišťuje ostrahu objektu se nakonec vyklube odborník na jadernou fyziku a současně specialista na IT, který dokáže bez nejmenších problémů změnit záznam z kamer a připravit sofistikovanou vraždu ozářením. A aby byla naplněna povinná stopáž, dá se tam trochu vaty s usmířením dcery a umírajícího poškozeného pod dohledem Májové. Už druhý díl v řadě, který by člověka rozplakal. Možná by bylo lepší točit těch dílů méně a dát si s tím větší práci...(18.1.2019)

• Deja vu (S03E21) (epizoda) (2019)

1/ Issová si jde najmout nájemného vraha do pochybného podniku a samozřejmě se na to upraví tak, aby si ji všichni zapamatovali, i šatnářka pamatuje, jak tenkrát přišla krásná, upravená paní na jehlách, hned jsem věděla, že sem nějak nezapadá. Když by šla objednat vraždu, spíše by si stáhla vlasy do culíku, na hlavu dala kapuci a přes ní ještě kšiltovku, 2/ opravdu by Issová byla tak hloupá, že by částku za nájemnou vraždu 2 x 160 000 Kč vybrala vždy den předtím, než je vyplatí nájemnému vrahovi, nevybírala by třeba peníze nějak postupně, když toto plánovala se svým milým už několik let? Nepředala by je osobně, aby to nebylo dohledatelné? 3/ jak by se Issová dozvěděla, že postřelený nájemný vrah leží zrovna v té nemocnici, dokonce na JIP a dokonce na jakém pokoji? Opravdu by ji nezarazilo, že na JIP není žádný zdravotnický personál a nájemného vraha, tedy pachatele a svědka v jedné osobě nikdo od policie nehlídá? Scénárista vrší jednu blbost přes druhou, pak je pátrání velice jednoduché i pro tenhle nemožný tým Špecialistů…(20.2.2019)

• Den zúčtování (S03E22) (epizoda) (2019)

Příběhy Špecialistů jsou tak komické, že tomuto dílu chybělo už jen to, aby z banky po vzoru Bezva finty zavolal klaun. Opět se zde objevuje postava bratra Zuzany Májové, který od epizody Krevní pouto ušel velký kus cesty, kdy se z kriminálního zločince stal bezúhonným, studujícím člověkem se zbrojním pasem, kterého by si Zuzanka nejraději nastěhovala k sobě do kanceláře a zasvětila ho do policejní práce, ačkoli ten nemá vystudovanou žádnou policejní školu. Také dává velký smysl, že má peníze na zbrojní průkaz a pistoli, ale pak si jde do banky vybrat pět tisíc a dozví se, že má na účtu asi jen třináct stovek a žádá zřídit kontokorent… Špecialisté se opět dopustili trapností ve smyslu, že do banky jako lékař se vydá Májová, která má v bance vlastního bratra, což popírá všechny základní principy policejní práce, kdy je nemožné, aby šel do ostré akce někdo, kdo má v ohrožení svého rodinného příslušníka a může pak jednat zejména pro záchranu tohoto člověka a ohrozit životy jiných civilistů. No tady v tom seriálu je to úplně běžné a nikdo si s tím hlavu neláme. Nová stážistka byla tentokrát pro Špecialisty požehnáním, protože se úplnou náhodou vyzná v autech a odhalila proč chce bankovní lupič přistavit zrovna Tatru 613 z roku 1984. Jednání bankovního lupiče zcela nelogické (proč odstraní dvě kamery, když třetí nechá, protože chce být sledován, proč pomstu nerealizuje hned a vyčkává až do doby svého zneškodnění…).(24.2.2019)

• Osudová chyba (S03E23) (epizoda) (2019)

Špecialisté stále ve formě, výslech dítěte bez OSPODU takovým jako kamarádským popovídáním, prohlídka bytu bez povolení k domovní prohlídce, přivolání zásahovky na ožralou trosku se žabikuchem atd. Spáchat vraždu s legálně drženou pistolí manžela, to by snad neudělal ani ten největší hňup. V dnešní době vyspělé kriminalistiky by zjištění zbraně, ze které se střílelo byla jen otázka času, pak jen ztotožnit osoby, které mohli mít ke zbrani přístup, tedy vražedkyně a její manžel a případ je vyřešen. Chápal bych, kdyby oběť omráčila a pak něčím umlátila, nebo udusila, pak by mohla mít aspoň nějakou šanci. Byl to ale určitě lepší případ než minulá komedie z banky. To teda, nekeke, chování puberťáka, nikoli kapitána prestižního pražského kriminalistického oddělení.(6.3.2019)

• Podlé motivy (S03E30) (epizoda) (2019)

Takže zase další klasická vražda v bytě, kdy vrah v centru města si asi hodí mrtvolu přes rameno a nikým nepozorován projde celým domem a před domem hodí mrtvolu do auta, aniž by ho kdokoli viděl. K tomu se ještě dokáže postarat o roční dítě. Může mně někdo vysvětlit proč se tyto stupidní příběhy stále dokola natáčejí? Vrah ale zase naštěstí naseká několik stupidních chyb, aby vraždu i naši Specialisté dokázali rozlousknout, např. vygruntuje celý byt, ale pod komodou nechá kaluž krve jako kráva a asi spoléhá, že se pod skříňku nikdo nepodívá a ani se nesnaží zamaskovat, že by třeba oběť mohla někam odjet a nechá v bytě otevřená okna dokořán, asi aby vyvětral ten smrad z chlóru, který přivezl na místo činu z prodejny, které šéfuje a mrtvolu pak odváží ve vypůjčené dodávce, mrtvolu pak zakope na místě, kam jezdí se svojí novou přítelkyní. Vidí ještě někdo další, jak moc stupidní tohle je???(18.4.2019)

• Otec, matka, dítě (S03E32) (epizoda) (2019)

Marek Pospíchal už hrál v epizodě Dobří sousedé, asi je fakt málo herců. A to se všichni tak snaží, třeba zrovna Marek Pospíchal hrál s plným nasazením, kde se dalo – Modrava, Soudce A.K., Clona, Labyrint, Polda, Topinka, Profesor T. a mnoho dalších. Když si pak někdo pustí třeba tyto dva díly po sobě, je to celkem komické… Nejvíce komické je ale samotné vyšetřování, Specialisté někdy monitorovat mobily umí, ale někdy jako by to neuměli, viz mobil ztracené holky najdou na smetišti podle jeho zaměření, ale u předávky peněz spoléhají na GPS v tašce u peněz a současně nesledují dva mobily, které veze Pospíchal v autě (měl svůj mobil i mobil dcery)? Pustí někoho s balíkem peněz na předávku a sleduje ho jedno auto? Pokud by nemonitorovali jen GPS, ale i mobil, nikdy by ho neztratili z dohledu a díl mohl být poloviční.(17.5.2019)

• Clear (S03E33) (epizoda) (2019)

Zabít někoho jen proto, že mě už nechce připravovat k maturitě a že už nechce být Clear? Velice nepravděpodobné. Kde vzali ti tři pobertové zbraň, přece nemohli vědět, kde ji má Kylián uschovanou. Určitě by všichni měli žaludek na to, jen tak zabít člověka, to je přece naprosto běžná věc, jako zajít koupit rohlíky do sámošky. Lorencová jen tak vezme vraždu na sebe a půjde si odsedět 10 let, a to z nějakého sentimentu kvůli své zemřelé dceři, opět nepravděpodobné. Pokud samotná vražda je hloupost, pak i vyšetřování vypadá hloupě. Navíc mě osobně vůbec nezaujalo toto pátrání, kdy Specialisté celou hodinu mudrují u stolu a v poslední vteřině si samozřejmě Strouhal konečně něčeho všimne a vše bravurně vyřeší.(17.5.2019)

• Žhář (S03E34) (epizoda) (2019)

Opravdu je vidět, jak horkou jehlou se tyto epizody sešívají. Proč jde Májová brát vzorek z jezírka k podezřelému, když je doma a jeho manželka se může kdykoli vrátit domů? Strouhal je přece na odpoledne pozval na výslech, a tak tam mohla skočit v době, když nikdo nebude doma… Když následně zjistí, že v jezírku u domu oběť utopena nebyla, okamžitě se dojde k závěru, že pachatelem být nemůže a je propuštěn, on ho jako mohl utopit jen v tom jezírku, nikde jinde to udělat nemohl??? Drtí mě ty postupy u vyšetřování, někdo je jen trochu podezřelý, hned se s ním někdo zavře do výslechové místnosti a bez jediného hmatatelného důkazu ho vybízí k přiznání, nevyjde to a hned tam skončí někdo další, a tak to pokračuje, dokud to s někým nevyjde. Další častou trapností je, jak specialisté přicházejí k informacím tím, že se vždy nachomýtnou k něčemu důležitému, např. Panenka přijede k ohledání místa činu a zrovna se dva hasiči baví o mrtvém, že nepřišel do práce, nebo Strouhal přijede k domu podezřelého a ten se tam zrovna hádá s Menclem, ten je hned krásně nabídnut divákovi jako potenciální vrah, protože se přece běžně vraždí kvůli tomu, aby se pro vraha uvolnil pracovní flek u hasičů... Asi nejvíce mě odrovnal závěr, kdy vrah stojí dobrou minutu v plamenech a když ho mistr Panenka z hořícího domu zachrání, vrah vypadá, jako by se právě vykoupal a vylezl z koupelny, nikde ani známka popálenin, ohořelé oblečení. Pane Bože, vždyť stál na podlaze, kterou sám polil benzínem, plameny šlehaly až do výšky jeho hlavy, to ten režisér nevidí, jak moc je to hloupé…(17.5.2019)

• Oko za oko (S03E38) (epizoda) (2019)

Vraha hlídají v nemocnici dva policisté, pak si ten první musí odskočit na toaletu. Než se z toalety vrátí, stihne se opravdu dost věcí – za vrahem přijde na návštěvu jeho sestra (opravdu by jí tam policista pustil?), společně vlákají do pasti druhého policistu, omráčí jej, svléknou z uniformy a odejdou, pak na pokoj přijde Čermák s Panenkou, no takových min. 20 minut to muselo zabrat. Může mně někdo vysvětlit, co se stalo s tím policistou, co odešel na toaletu? Ten musel mít velké sraní u kterého přečetl celou MF DNES, nebo se musel v záchodové míse utopit… V nemocnici probíhá takováto akce, kde všehoschopný vrah daruje kostní dřeň a elitní kriminalisté po celou dobu sedí v kantýně a cpou do sebe rakvičky a věnečky, vše vyústí stupidním zastřelením Čermáka. Navíc, je dost nepravděpodobné, že by takový sociopat pomáhal svému synovci, kterého skoro ani nezná, když se se sestrou vůbec nevídal a riskoval tím své zatčení. Opět další hloupoučký díl ☹(23.6.2019)

• Doba ledová (S04E03) (epizoda) (2019)

Nějak nechápu, Specialisté aktivně vyšetřují vraždu, o které do poloviny epizody ani neví, zda vraždou skutečně byla. Vraždu přijde nahlásit kamarád oběti, aby pak až po několika dnech začal hloupě likvidovat varnu drog a nechal se chytit (proč to neudělal hned po nebo před oznámením na policii???) a tedy svým oznámením na policii dostal do problému sebe samého. Sestra oběti, která je zdrcena ze smrti svého bratra na předávkování a ví, že si není radno s drogami zahrávat, si jde nepochopitelně na konci epizody poprvé v životě šlehnout dávku, navíc s podezřelou z vraždy jejího bratra. A ta sledovačka, kdy Panenka jede celou dobu 30 metrů za sledovaným vozem a pak v klidu zaparkuje na otevřeném prostoru a sledovaný si toho vůbec nevšimne, to bylo fakt dobré…(25.9.2019)

• Párty (S04E06) (epizoda) (2019)

Znásilněná jde dělat bez jakéhokoli převleku na stejné místo po pár dnech volavku a myslí si, že ji pachatel nepozná a pokusí se ji znásilnit znovu? Už to samo o sobě je moc hloupé. Kriminalisté se opět se samozřejmostí sobě vlastní vydají do kanceláře v podniku udělat nezákonnou prohlídku bez příkazu k domovní prohlídce a pak ještě stihnou prošmejdit prakticky celý podnik, kdy otevírají dveře tak dlouho, až konečně narazí na pachatele, kteří se jim nevědomky přiznají, konec vyšetřování. Martina Dejdara uznávám, ale sem se fakt nehodí.(7.10.2019)

• Zanzibar (S04E07) (epizoda) (2019)

Specialisté opět dostáli své inteligence, a tak se maj(g)or Strouhal vypraví na výlet a dojde mu benzín v autě…, ukázka idiocie v praxi (jeho pozdější vysvětlení, že má staré auto a nefunguje mu rafička je dosti nepřesvědčivé a inteligentní člověk by si asi nádrž hlídal, zejména když jede na výlet z Prahy do Tábora – cca 100 km a už na zpáteční cestě je na suchu, navíc vozí kanystr, ale kupodivu prázdný, kdo dnes vozí v autě prázdný kanystr?). Vše má však od scénáristy rafinovaný důvod, neboť toto idiotské chování majora pražské kriminálky zapříčiní, že se může zatoulat zrovna do stavení, kde se ukrývá uprchlý vězeň. Ač celý den na kole, zrovna zprávu o uprchlém vězni v autě úplně náhodou zaslechl. Na statku se mu zdá něco podezřelého, ačkoli nechápu co, jakože nemohl najít majitel stavení kanystr s benzínem, tak musí být hledaný vězeň? Strouhal dostane ránu lopatou do hlavy, že by se probral tak za týden, a to kdoví jestli, ale zraněné má koleno, nikoli hlavu. Je zpočátku držen na statku, ale kupodivu není svázán a může v klidu ze stavení odejít. Zachránci z Prahy jsou 5 minut od statku, když Ježková začíná kopat, tedy za 5 minut tato křehule vykopala slušný hrob, dobrá práce. A ten advokát (odkopnutý manžel Ježkové) s pistolí se tam zjevil jako proč, co ten měl za zájem jezdit na statek s pistolí. Snad je taková práce policie jen v hloupých nováckých kriminálkách, a ne ve skutečnosti. Ty epizody jsou strašně, ale strašně odfláknuté.(16.10.2019)

• Motýl (S04E09) (epizoda) (2019)

Jestliže v seriálu vystupují herci opakovaně, v různých rolích, nevím jak někomu jinému, ale mně to připadá stupidní. Toto se v tomto seriálu stalo už několikrát, naposledy v tomto dílu, kdy herec Zdeněk Žák, hrající zde advokáta Berana již hrál v epizodě III. s názvem Temné touhy, kde hrál vraha ze zahrádkářské kolonie. Pokud to takto půjde dál, možná se třeba od režiséra dočkáme toho, že Jan Zadražil, který hrál v desítkách dílů kapitána Čermáka a poté byl zastřelen, se třeba v nějaké epizodě objeví jako vrah s jiným jménem. Čermák přece už dohrál, tak proč herce nevyužít do jiné role. Asi už není kde brát herce…(3.11.2019)

• Výlet s Emou (S04E18) (epizoda) (2020)

Na tomhle seriálu mě vytáčejí zejména dvě věci – 1/ snad v polovině epizod se trestná činnost točí kolem kvarteta specialistů, kdy se vždy k něčemu „přichomýtnou“. Největší nebezpečí pro společnost jsou tak právě sami Specialisté, 2/ používání stejných herců ve více epizodách v jiných rolích (Jiří Konvalinka již hrál v epizodě Nehoda, kdy zajišťoval nehody vozidel a Eva Leimbergerová již hrála v epizodě Temné touhy přítelkyni zavražděného z chatové osady), kdy považuji za nesmysl, aby v jedné epizodě hrál herec zločince a v jiné epizodě třeba kriminalistu. Pokud herci byli vyčerpáni, asi by bylo dobré v natáčení dalších epizod ustat. V tomto díle došlo na splnění obou věcí, navíc únos autobusu a chování všech postav bylo naprosto tragické…(9.2.2020)

• Z dobré rodiny (S04E19) (epizoda) (2020)

Ach jo, ten Jacob Erftemeijer už také hrál v předešlé epizodě s názvem Konec jedné kariéry. Opravdu zde není více herců a budou se zde točit dokola pořád stejní herci v různých rolích??? Štěpán Bubník chtěl hodit vraždu na svého soka, kdy si na ruku namaloval pěknou šestku, ovšem znásilnění provedl bez ochrany a očekával snad, že policie nebude zkoumat DNA a zavře nevinného člověka? Štěpán jim leží na pitevně a nejsou schopni si jeho DNA zkontrolovat? Opravdu „chytře“ vystavěná zápletka. Specialisté jdou celý díl po lince znásilnění, ale vraždu (nakonec sebevraždu) vůbec neřeší. A ta šestka byla snad všude, přivedla je do pokoje číslo šest, pak přijdou na trénink šermu, kde podezřelý nosí číslo šest. Bylo by lepší natočit za rok 10 pořádných epizod, než pouštět do televize každý týden takový polotovar…(9.2.2020)

• Bóža (S04E20) (epizoda) (2020)

Odhalení pachatele bylo vskutku zajímavé, ta Šafářová se vyzná úplně ve všem. Od začátku bylo jasné, že vrahem musí být někdo z léčebny a nikdo se neobtěžuje prověřit vazby pacientů a personálu k zavražděnému. Chápu, že léčebna není kriminál, ale oni se tam na noc ani nezamykají, že tam může nepozorovaně kdokoli přijít a odvést jim pacienta? Největší vtip byl, jak Strouhal ve svém bytě ubytuje podezřelého a bývalého trestance, prostě má srdíčko na správném místě. Strouhal, ale přece trvá na striktním dodržování policejních postupů, řve kvůli tomu na Šafářovou a pak sám udělá tohle? Druhý den, nechá Strouhal policii hledat podezřelého, ačkoli ví, že ten je u něho doma, fascinující a velice produktivní a účelné. Ten závěr byl dojemný, Bóžu už bere Strouhal skoro jako syna a jelikož nemůže mít s Jungmanovou děti, možná by ho mohli adoptovat, pak by si ho mohl přikrývat a hladit po hlavě u sebe doma každý večer. A ještě ať mně někdo vysvětlí, jak Tomášek vyčmuchal, kde Strouhal bydlí, kdy jeho vysvětlení, že všechny informace se dají zjistit, považuji za celkem chabé. Tak hurá do dalšího natáčení, budu se těšit jaké další náhody ještě tyto Špecialisty potkají…(15.2.2020)

• Lži (S04E22) (epizoda) (2020)

To takhle jednou ráno vytopíte sousedku a za pár hodin se na druhém konci Prahy najde mrtvola, a nakonec se zjistí, že ta mrtvá je švagrová této sousedky, která ji zabila. Náhoda nebo trapnost? Myslel jsem, že se děj seriálu odehrává v Praze, a ne v Dolní Lhotě, kde by se snad taková náhoda mohla stát. Druhá domovní prohlídka a Strouhal po 20 sekundách najde ve vitríně nastrčenou vražednou zbraň, konec domovní prohlídky. Vražedkyně je neuvěřitelně mazaná a koberec na kterém zavraždila švagrovou vyhodí do popelnice před svým domem. Nebylo by dobré už konečně povolat nějakého poradce, který už někdy něco vyšetřoval, aby ty příběhy nepůsobily tak trapně a komicky???(7.3.2020)

• Tekuté zlato (S04E23) (epizoda) (2020)

Tekuté zlato, to jako to pivo? Asi zde už vše napsal uživatel Honajz, já snad jen doplním pouze to, že poslední dva díly se točí opět kolem jednoho člena týmu Špecialistů Toma, který v minulém díle vytopil sousedku, která byla nakonec vrahem a hned v dalším dílu je se svojí sestrou svědkem výbuchu auta. Polovina případů má přímou spojitost s některým ze Špecialistů, už je to opravdu ohrané – Strouhal vězněný ve stodole, pak další díl s Bóžou, kdy mu u sebe doma poskytne azyl, Kovář v uneseném autobusu, skoro znásilněná Májová, pak další dva díly s jejím bráchou, vězněný Panenka u sebe doma, Vondráček sledující vraždu ze svého okna, několikrát ohrožená mladá Vondráčková, několikrát ohrožený Čermákův syn, prostě pořád dokola to samé. Zrušte toto oddělení Špecialistů a už v Praze nenajdete mrtvolu. Tady je vrah od začátku jasný, hledá se někdo se zraněním, bývalý voják s Afganistánu si stále stěžuje na zánět žeber, navíc umí s výbušninami a nikomu nepřijde podezřelý. Policisté mají hlídat svědkyni (Tomovu sestru) a opět hloupě dřepí v autě před domem a nenapadne je, že by se vrah mohl dostat do domu jiným způsobem. Trapnost největšího kalibru…(7.3.2020)

• Domove, sladký domove (S04E24) (epizoda) (2020)

V tomto dílu bylo možné vybírat pachatele ze tří možností: manžel, milenec, podivná sousedka, která snad jako jediná byla v celém širém okolí policií jako svědek vytěžena. Již brzy muselo divákovi dojít, že manžel to neudělal, milenec také ne (ten byl v cizině, navíc by si asi nedával vražednou zbraň k sobě do skříně). Snad nikdy jsem v kriminálce neobjevil vraha tak brzy. Linku s podivnými zahradníky (muž + žena), kteří mají u domu udělat zahradní úpravy a v domě se chovají jako doma (uvaří si, vezmou si víno, následně prohledají celý dům, policistce nijak nevyvrací, že si je spletla s majiteli domu) a následně vydírají majitele domu jsem úplně nepochopil a přišla mně trochu jako fantasy nebo totální parodie, zejména to zakončení, když klukovi rupnou nervy a vše jde vysypat policii. Ale dobře, že to udělal, protože jinak by ta banda čtyř špecialistů případ snad ani nerozlouskla. Eva Leimbergerová, která obleze snad všechny české seriály jako policistka opravdu krajně nesympatická.(14.3.2020)

• V přímém přenosu (S04E25) (epizoda) (2020)

Do teď mně vrtá hlavou, jak přišla Šafářová k tomu videu, prostě jde v utajení na pohovor do agentury, pak hned ví, kde je v tak velké budově technická místnost se serverem, zaleze dovnitř, střih a už Špecialisté u sebe v kanceláři koukají na video – jak ho našla, kdo jí ho vydal, proč jí ho vydal, prostě přijde někdo z ulice a řekne, jéé nemáte tady to poslední video vaší nejlepší yootuberky? Ano máme, chcete ho, není problém, tady ho máte. Je to fakt pravda nebo spím a všechno se mně jen zdá, pane Švedo? Používání stejných herců v různých dílech je už opravdu neskutečné, v tomto dílu nejen Babišová, ale i Lukáš Langmajer, který už hrál v epizodě Hon na Gekkona.(20.3.2020)

• Muž bez paměti (S05E01) (epizoda) (2020)

Jeden z nejhorších dílů. Opět již samozřejmé porušování předpisů ze strany Specialistů, tentokráte v podání Šafářové, celý případ byl jednoduchý a všichni tři zločinci byli odhalitelní hned na začátku, no nikdo jiný ani nabídnut nebyl. Kde vzal u Šafářové doma Boris domácí oblečení, ve kterém se tam pak pohyboval? Opravdu by Šafářová nechala doma takového podivného člověka se ztrátou paměti, mohl to být třeba vrah, který by jí pak po navrácení paměti mohl ohrožovat. Šafářová si běžně nechává na sedačce v autě vystavenou adresu, aby všichni věděli, kde bydlí? Kovář prý nevěří na náhody, to já také ne, no Šafářová přinese domů květiny a ty jsou zrovna koupeny v květinářství, kde byl kdysi Boris u padouchů a vzpomene si na to – kolik takových květinářství asi v Praze je, 100, 200, ...? To byla sakra náhoda. Borisovi se zdá sen a načmárá ráno nějakou budovu a Specialisté hned vědí, kam jet, kde ta budova stojí, hned jim tam přijde podezřelé, že je tam zabetonovaná díra (v takovém starém objektu by mně to divné ani nepřišlo) a vedle najdou krev, jsou bystří. Ti dva květináři musí být hodně hloupí, když tu starou budovu asi desetkrát prohledávali a kartu do počítače nenašli, když byla položena v té skříňce – to by bylo asi první místo, kam bych se podíval. A co ten zásah na konci, jako Kovář napíše Strouhalovi SMS, že se jedou podívat do té staré budovy pokusit se najít kartu do počítače, kdy tam, jedou dva ozbrojení policisté a nic nenapovídá tomu, že by je tam měl někdo ohrožovat a Strouhal tam rovnou přiletí se zásahovkou asi 20 policistů, to jako vážně? Opravdu komedie, 0 %.(3.9.2020)

• Fotograf (S05E07) (epizoda) (2020)

Další opravdu vypečená epizoda. Specialisté měli opět takové až podezřelé štěstí, když zrovna v době, kdy se v popelnici ocitne vražedná zbraň (fotoaparát), stojí vedle popelnice, a dokonce ve fotoaparátu najdou i fotografie toho kdo vraždil, kdy nejlepší je prostě se při vraždě vyfotit, pak vražednou zbraň vyhodit do odpadků před vlastním barákem a ani se neobtěžovat vyndat ten film či kartu z fotoaparátu. Tohle není krimi o nějakém logickém vyšetřování, ale pouhá změť náhod, kdy se Specialisté zrovna někde ocitnou a akorát v ten okamžik zjistí klíčovou informaci k vyšetřování (např. v tomto dílu stojí u popelnice, kam je vhozena vražedná zbraň, nebo třeba v nedávné epizodě Velký pád jdou v noci hledat disk pod okno, ze kterého vypadla oběť a akorát tam potkají podezřelou, která ho tam ve stejnou dobu jde také hledat). Přemísťování Specialistů je vskutku zajímavé, kdy jsou v kanceláři a najednou jsou venku v terénu (např. epizoda Temný přítel, kluk kope na mostu do plyšáků, Specialisté ho vidí na kameře a jedou na místo, kam musejí zákonitě dorazit třeba za hodinu a kluk tam stále kope do plyšáků, prostě ten den se rozhodl celý den strávit na mostě kopáním do plyšáků). Opravdu úsměvné… Nikdy by mě nenapadlo, že budu vzpomínat na Kubu Štáfka, jako na kvalitního vyšetřovatele, ale to co přišlo po něm, je opravdu ještě horší...(26.10.2020)

• Hráz (S05E09) (epizoda) (2020)

Další laskomina z dílny Špecialistů. Zde už ani nebylo potřeba nic vyšetřovat, neboť pachatelé se přiznali sami. Vyřazovacím způsobem však z okruhu těch lidí ze statku, kteří tam byli přítomni před 25 lety i nyní nebylo moc složité pachatele vyhledat, např. vyloučit babičku, mladého kluka, který tehdy ani nežil apod. Strouhal toto učinil, kupodivu ale až na konci epizody. Opět změť náhod, nelogického chování postav (vykopání mrtvoly po 25 letech a odvezení kostí na statek, jako proč???), do toho takové vyšetřování, nevyšetřování, prostě klasičtí Špecialisté, kteří díky tomu, že aktuálně jinou kriminálku nedávají jsou suverénně nejlepší krimi co nyní v televizi běží 😊(9.11.2020)

• Linka 116 (S05E10) (epizoda) (2020)

To byla zase paráda. Vyšetřování na nule a pachatel se pak přizná sám, hotovo, další epizoda za námi. Takováto vražda prakticky neproveditelná, aby se na vše nepřišlo. Bus jel o 7 minut dříve a proč ho tedy zrovna ten zastřelený stihl, když nikdo jiný ne??? Jak mohli vědět, že pojede zrovna tímto busem a zrovna v tolik hodin??? Mohl si vzít taxi, mohl dostat náhradní vůz v servisu, mohl pracovat z domova, vzít si volno, těžko by jel zrovna takový člověk busem. Zrovna zase nikde žádná kamera, nikde žádný svědek… Vyšetřovatelé neprověří vazby mezi lidmi v busu, neprověří důkladně život zastřeleného, aby našli motiv vraždy. Khek mám rád, ale její neustálé vracení se jako investigativní novinářky, která se vždy jakoby někam nachomýtne a zrovna pomůže ke zdárnému vyšetření případu je už ohrané a trochu trapné. Ze seriálu jednoduše zmizel její táta i její přítel, který byl zastřelen, tak jí tam neustále nevracejte, nemá to smysl.(11.11.2020)

• Vymodlené dítě (S05E14) (epizoda) (2021)

Jasně, babička měla zrovna doma schovaného Makarova po nebožtíkovi manželovi a zrovna k němu měla i náboje a pistole byla po těch letech stále plně funkční a také měla žaludek na to oddělat chladnokrevně dva mladé lidi. Ano, všechno je to tak uvěřitelné, prostě ze života. Tohle co točí ten Šveda, to jsou opravdové kardinální blbosti…(3.4.2021)

• Rozlučka se svobodou (S05E15) (epizoda) (2021)

Ehm, kde že se dá všude sehnat ten kyanid? Ta holka si ho asi zašla koupit do potravin a pak naplánovala tenhle ďábelský plán, protože ono se zabít je vlastně tak strašně moc jednoduché… Toho Strouhala měli zastřelit, Martina Dejdara mám jako herce rád, ale tahle postava mu nesedí, toho drsného policejního šéfa mu nevěřím ani náhodou.(3.4.2021)

• Nezvěstná (S05E18) (epizoda) (2021)

Mně už ale opravdu ty epizody nepřijdou normální. Takže v celé epizodě šlo o to, zda osmiletou holku zavraždili její rodiče nebo pedofil, toho času školní zahradník. Nyní vzniká mnoho otázek jako třeba, mám podezřelého a udělám u něho domovní prohlídku včetně jeho auta, ale už si nezjistím, že ten pán má další nemovitost a dokonce další auto, které ale nepochopitelně není v žádném registru, prostě se jen tak vyskytlo. Na oblečení toho pedofila by se fakt nenašly žádné stopy od té unesené? Šafářová přijde na místo, kde nemá signál, zase se nechá směšně odzbrojit, protože padouch se zase objeví s flintou za zády jako duch. Když pak ale Strouhal na mobil volá, najednou už mobil signál má. A kde vzal vlastně tu flintu několikrát trestaný člověk, může mít snad zbrojní průkaz, nebo si jí šel koupit jen tak někam do hobby marketu? První prohlídka je se psem, ale na ten jeho pozemek jedou bez psa. Ve finále se zjistí, že osmiletá holka byla držena v jakési bedně, kam se na ní ten pedofil chodil několik dnů asi jen koukat, protože se jí vlastně vyjma vyčerpání a podchlazení nic nestalo. A jak ten pedofil zjistil, kde ta holka bydlí, kdy bude zrovna doma sama, prostě jen tak číhal před domem v červeném autě, o kterém nikde není záznam a zrovna měl štěstí, že rodiče jdou pryč. Manželka o všem ví nebo aspoň tuší, ale nikomu nic neřekne. Otec dítěte hloupě policii lže, čímž komplikuje vyšetřování, ačkoli při hledání unesené dcery jde o čas. Jednání postav nelogické, asi by ani nebylo možné, aby se to takto mohlo stát. A ředitelka školy jako fakt zaměstná takového delikventa, aby tam měl blíže k dětem? Otřesné co za blbosti je nám servírováno…(1.5.2021)

• Nouzová operace (S05E20) (epizoda) (2021)

Opět silný příběh… Lupiči z benzínky totální retardi (jedou si během čtyř dnů 3x místo před činem obhlídnout), další retard byl ten prodavač z benzíny, který byl asi nějaký oddaný zaměstnanec roku (pracoval tam 3 měsíce, ale pro majitele pumpy by se nechal klidně zabít, aby nepřišel o 15 000 Kč) a největší retardi jsou sami Špecialisté, kteří jsou pár metrů od místa, kde byla sanitka, ale neslyší výstřel, neslyší odjezd sanitky. Navíc Kovář, který by jako policista měl mít smysl pro detail ani neví, že má tatík narozeniny a myslí si, že tatík zase o něco více zdementněl, když žádá oslavu, několikrát musí být urgován, aby nezapomněl ten dort, a ještě se třikrát musí zeptat, že má koupit punčák, protože ten má starý Kovář rád. Mimochodem, kde vzali ti zloději z pumpy zase ty pistole??? Tady prostě v každé krimi mají všichni pistole, jakoby je bylo možné koupit v každém hobby marketu jako hrábě nebo lopatu... A opět jsme zde měli stále se opakující vložku Berana a Šafářové – ona si domlouvá večeři po telefonu, on má našponované uši, ona zase volá a potvrzuje večeři, on opět žárlivě naslouchá, abychom se dozvěděli, že jde zase s maminkou, což bylo opravdové a nečekané vyvrcholení této epizody. To už tady přece jednou bylo s tím divadlem. Ještě že se přiznala a Beran jí zase nemusel prohrabávat věci ve stole. Tohle je ŠÍLENOST!!!(3.5.2021)