Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 171 h 40 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(218)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (147)

Obracečka not (2018) (S03E13)

Hm, jen bych opakoval předchozí komentáře, co se nelogiky děje, motivů a chování policajtů týká. Vraha jsem si tipnul po pár minutách, a ejhle,opět to vyšlo. Tvůrci totiž naprosto pitomě obsadí do zdánlivé pidi role docela známého herce nebo herečku, a pak není tedy problém na to jaksi kápnout. Žáček tady navíc hraje stejně přehnaně jako v Comebacku,, takže jsem měl problém mu jeho postavu věřit. Cibulková tady vypadá na padesát, a ne holku krátce po čtyřicítce. Kde se takhle chudák strhala? Navíc u její postavy nechápu, co vidí na mechanikovi v podání Žáčka, a jestli něco vidí, nebo ne, na tom klavíristovi. A ani ten vztah matka-syn tu není nějak rozehrán. Celá rodinná scéna v kuchyni je naprosto tragická, statická a nevěrohodná. ()

Žádostivost (2018) (S03E14)

Jsem včera koukal a zjistil, že už jsem to viděl. Co říct? Jeníčková si svou mrchu užila, taxikář byl překvapivě docela zbytečný, kdy se do baráku mezi mladým dealerem a příjezdem manžela dostala ta ženská, to je otázka, jak tu někdo píše, po divokém sexu a zfetovaná zůstat oblečená, to je dobrý výmysl, kde našla ta pouta?, proč policajti hned neprověřili rodinné i obchodní vazby mezi podezřelými?, ten doktor měl znamenat co?, obstarožního donjuána?, Kajnarové nevybrali tentokrát moc dobré oblečení, neboť jsou jí vidět špeky na břiše, takže ta hláška doktora, jak je hubená, vyzní směšně, a ani ten fórek s krabičkami s jídlem mi tady nepřijde nijak moc zábavný, spíše chtěný (určitě by se kluci těmi krabičkami chlubili veřejně, když jim jako poldům musí být jasné, že Lenka asi používá na stejná jídla stejné krabičky, leda by byli debilové), jo a abych nezapomněl, Panenka v tomto dílu prohlásí, že je gay. ()

Duel (2018) (S03E15)

Jako docela to šlo, ale ne kvůli případu, ani ne kvůli vyšetřovacím pokusům, a už vůbec ne kvůli těm všem klišé (zastrašování svědkyně, naprosto zbytečný únos - čeho tím chtěl docílit?, nepřející soudce, nepodložené vyhrůžky, nesledování signálu mobilního telefonu apod.). Ale pro jistou přímočarost a pohodovost tohohle dílu a že konečně Vondráček zjistí, s kým chodí jeho dcera. Jinak Vašák je tady jako slizoun dokonalý. ()

Vondráčkovo tajemství (2019) (S03E16)

V rámci žánru je to tentokrát docela slušně natočené, i když premisa je skutečně omletá jak mlýnský žernov a vše je jasné a průhledné jak čiročiré sklo v podstatě hned od začátku. Ale zase je tu víc o soukromí policistů, což cením, a krčský rybník u Labutě taky potěšil. ()

Neviditelná vražda (2019) (S03E17)

Námět zajímavý, taxikaření s budoucí mrtvolou bezva nápad, ale přece jen mi to přišlo nakonec celé podivně zmatené, kdy mi ty motivace nějak neseděly, a fakt bych rád věděl, kolik Čechů má zkušenost s válečnými zónami nebo vojenskými misemi. Že si pitomoučce nechá specialistka Májová ukrást mobil i auto (!), to raději nekomentuji. Jinak škoda, že Vondráček s Lenkou jsou někde na dovolené, chybějí tady a je to bez nich takové nijaké (což bych nečekal, že řeknu). Jinak bych opakoval to, co napsal už sorrow. ()

Nový život (2019) (S03E18)

Ale tak nakonec to šlo. Nejdřív jsem měl teorii, že dcera vraždila svého pedofilního otce (což by mi možná ale i přišlo zajímavější), posléze teorii, že manželka chtěla milence (což by bylo hodně slabé i na Specialisty), takže nakonec vlastně s celkovým zvratem spokojenost. Akorát netuším, proč a na co čekali ty dva v hangáru. Simonu Vrbickou bych tady nepoznal, a Pavla Tesaře už taky ne. :-) A Sandeva mne netankuje. ()

Ztraceno v paměti (2019) (S03E19)

Nebýt toho pošahaného konce a stupidních vyšetřovacích (ne)metod, šel bych klidně výš, protože to mělo atmosféru, Zdeněk Mucha svou roli zahrál (opět - viz film Polednice) naprosto skvěle a příběh se rozvíjel hodně nejednoznačně. Ale nevěřím, že holka týden bydlela v nějaké cizí chatce (a syn by o její přítomnosti ani nevěděl), z čeho si třeba kupovala to jídlo? A to tam celý týden jen brnkala někde za stromem na kytaru? Neměla u sebe ani mobil? Ostatně, na 12 let ta holka vážně nevypadala. A jak tu píše velmi správně Johny44 - policie má důležitého svědka, u něhož najdou dvě závažné stopy, a jen tak ho propustí? Ani ho nehlídají? Žádná sledovačka? Ale no tak! Jinak jsem rád, že jsem zas po čase viděl hrát brněnskou herečku Gabrielu Ježkovou, nyní Štefanovou. ()

Chlad (2019) (S03E20) odpad!

Mankote, to byla ptákovina. Matka s dcerou poznají podezřelého, a i když vědí, čeho je schopen, policii to neřeknou. a matka s kudlou si jde navíc hrát na mstitelku. A URNA dvakrát zasahuje! Policie opět podezřelého nedá sledovat nebo hlídat. Ten subplot s Malinou sice fajn a objevila se tu Miluše Šplechtová, ale jinak je to totální výplach mozku. ()

Deja vu (2019) (S03E21)

Zas bych jen opakoval, co napsal sorrow. Říkal jsem si to samé - proč za sebou nechává Issová všechny ty jasně dohledatelné stopy? To jí její amant neporadil, co a jak? A jak věděla, kde je ten postřelený chlápek a jak to, že nikde nikdo nebyl v celé nemocnici? Sice fajn zas vidět Kláru Issovou, i když jí to tady moc nesekne a navíc nemá co hrát, a taky kamaráda Maťo Matejku, ale to je asi tak vše pozitivní na tomto dílu. ()

Den zúčtování (2019) (S03E22)

Skutečně zajímavý námět a jako jedna z mála epizod ctí jednotu času, místa a děje. Že se postavy chovají jako debilové, to je druhá věc, ale myslím, že jde o trade mark tohoto seriálu, aby se všichni chovali jak vypatlaní chovanci psychiatrického ústavu, kteří si hrají na vojáčky. Většinu těch nesmyslů opět skvěle shrnul sorrow, já bych jen přidal, že nechápu, proč ten Májové brácha svou pistoli sám nepoužil nebo nechtěl použít - asi by díl skončil moc brzy. Ale čistě formálně se mi to líbilo, jen ta náplň zaváněla něčím po exspiraci. ()

Osudová chyba (2019) (S03E23)

Jen bych znovu psal, co už napsal sorrow. Tak jen dodám, že k tomu celkovému výčtu bych ještě přidal, že Ivana Jirešová neumí hrát, ale jen pateticky nebo hystericky přehrávat, nedalo se na to koukat. ()

V rouše beránčím (2019) (S03E24)

Začátek mne navnadil, protože natočené to bylo skvěle a mělo to i napětí, ale pak se z toho stala selanka a nakonec komedie, to rozuzlení a chování pachatele mne fakt rozesmálo. A nějak jsem nepobral, proč sem měli tvůrci potřebu dát peníze shánějícího Štáfka, jako čestný protiklad ke korupci v policejních sborech či co? ()

Zásilka smrti (2019) (S03E25)

Dalo se to poněkud předvídat, a není pravda, že kurýrní služby nemají údaje o odesílatelích a adresátech, i když jde obálka do nějaké zásilkovny. Navíc se tu policisté dopustili neoprávněného vniknutí do bytu. Jak celé té konstrukci má člověk věřit? A ani moc vtipné to nebylo. ()

Prase (2019) (S03E26)

Velmi slušný díl, dobře rozehraný, zajímavě propletený, jen kdyby se pachatelé hned nepřiznávali jak na běžícím pásu a zkoušeli aspoň zatloukat. Prostředí vesnice a farmy fajn, slušná kamera. A major Vondráček se loučí, povýšil. Jinak pamatujte, pesticidy jsou zlo a jed. ()

Vražda po telefonu (2019) (S03E27) odpad!

Souhlas s Ozzy2. Značně nedůvěryhodný děj. Policie sleduje mobil podezřelého, ví, kde se dotyčný pohybuje, a on si jezdí, jak a kam je mu libo, nikde žádná hlídka ho nezastaví, a to dokonce až do večera (asi jezdil po tom Karlíně celé odpoledne furt dokola). Zadražil má být expert na vyjednávání, ale nebýt exhibicionismu vraha, ani by si neškrtl. Štáfek najde mrtvolu, ale nenapadne ho hledat vraha, který musí být někde poblíž (přitom mrtvola by počkala, že jo?). Přepadový oddíl a vrah jim uteče oknem (kdoví, z kolikátého patra?) a dole fakt nikdo nehlídal? Prostě z prstu vycucané drama, které by policie, kdyby to byla policie, zfoukla během půl hodinky a nebylo by o čem mluvit. Ale aspoň si tvůrci provětrali drony. ()

Spi sladce (2019) (S03E28)

Bohužel je velmi brzy poměrně jasné, kdo za tím stojí, takže jen čekáme, kdy to dojde poldům, kteří se u toho myšlenkového veletoče tváří jako mistři světa, na co nepřišli (základní poučka: vždycky se nejdřív hledá v rodině, až pak mezi přáteli a okolím), celé je to hodně nudně podané. Dejdar se tváří jako chladný a nepřístupný kus ledu, který ví víc, než říká, ale na mne jako super polda se super dedukčními schopnostmi moc nepůsobil. Prachař působil lidštěji. ()

Vzdušné zámky (2019) (S03E31)

Tak už vidím, jak místo, aby na něho poslal gorily, jezdí za policajty sám ministr. Který jde do úřadu ne v obleku, ale ve free stylovém oblečení. Plusem pro mne jsou exteriéry branického nádraží (i když fakt nevím, kde by u pokladen mohl kdokoliv sehnat na otočku čtyři plechovky piva) a že se tu objeví Khek Kubařová - naposled v tomto seriálu a evidentně těhotná. Ty tři trapné střihy ve scéně v kavárně, kdy vstává a Zadražil jí dává kabát, byly fakt zbytečné, když ve scéně v parku je jí vidět bříško. Škoda, že linie Lenka - Čermák tímto byla utnuta, docela by mne těšilo, kdyby se nějak vyvinula třeba ve svatbu. Jinak než o kriminální případ jde o takovou politickou agitku, částečně na podporu utlačovaných homosexuálů a více proti zneužívačům politické moci (bez nějakého bližšího určení, jen povrchně kydnuto do placu á la Blesk). ()

Clear (2019) (S03E33)

Natočené je to dobře, což o to, když tedy pominu, že asi moc scientologů u nás nebude, aby měli takový vliv a organizaci, ale možná se mýlím. Struktura shrnutí případu s retrospektivami taky vypadá poutavě, takže si divák sám může skládat střípky a zkoušet hádat. Jenže by nesměl dostávat falešné střípky. Nahodíte informaci, že ta, která se k vraždě přiznala, věděla vše, co vrah. Posléze vypustíte informaci, že oběť v sobě měla alkoholu jako jeden z policistů na vánočním večírku. Těšíte se, že na této drobnosti, o které údajná vražedkyně vědět měla, ale nevěděla, ji policisté utočí. A ono - to nehraje žádnou roli, nijak se s touto informací dál nepracuje, a i když asi v té krabici, co přinesli, byla jedna láhev, určitě by po ní učitel nebyl opilý jak někdo na vánočním večírku. Plus samozřejmě zpětně člověk odhalí pár dalších logických nesmyslů (třeba časovou posloupnost, dopisy v obálce, ale údajně psané v počítači, zjevný agresivní psychopat mezi scientology apod.). A Dejdar tedy hraje taky nějak na půl plynu, a nikdy nevím, jestli chce být děsně vážní, nebo občas i vtipný. Nejlíp tady nakonec zahrál Jan Kolařík. ()

Oko za oko (2019) (S03E38) odpad!

Děsně hloupý díl. Všechny postavy se tu chovají naprosto dementně. Třeba ten securiťák na začátku - proč si zval komplice, když stejně musel počkat do konce ranní směny a už byl sbalený, že s lupem zdrhne? Proč proboha dává pistoli na stůl, když chvíli předtím parťákovi zrovna nevěřil? To by neudělal ani ten nejpitomější zločinec. Nebo policajti - proč sestru nutili k telefonátu bratrovi, když ten jí ho vyloženě zakázal? Aby upoutali jeho pozornost? A proč si nevzali jiné boty, když pak věděli, že si jich všimnul? Kam odešel ten policajt na záchod, že se do konce toho mumraje nestihl vrátit? Proč se Čermák nějak nekryl? Ale takhle tam divně jednají všichni, jen aby se dělo to, co si scenárista vycucal ráno ze stolice. Tvl, a Hána - v jednom z předchozích dílů primář, co chtěl páchat sebevraždu, tak náhodou tady je a jako z mravnostního a úplně náhodou, když bude oddělení potřebovat někoho nového. Jinak postava Čermáka - jediná, kvůli které se na Specialisty dalo koukat - si podle mne zasloužila nějakou důstojnější smrt než ledabylé odprásknutí na parkovišti. Přece jen je to seriál, ne realita. A s postavou Čermáka to šlo celé do kytek a nakonec skončila i Kajnarová a Štáfek, a zůstali tam naprosto nevýrazní manekýn a žena, která se věčně bude tvářit jako pr.del. ... Skvělý komentář má sorrow. ()

Otázka cti (2019) (S04E04) odpad!

Ha haha, drsná motorkářka Kajnarová. Dejdar a jeho "chytré" repliky a odhalení, která divákovi došla před dvaceti minutami. Nelogické chovaní postav a zvrat pro zvrat. ()