The Party

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Jane Petrie

Velice komorní, až divadelně působící snímek, odehrávající se pouze v jednom domě, promítající, lehce žoviální formou, různé sociální problémy pouhých sedmi postav, které ve filmu vystupují. Je to hezky napsaný, poutavě natočený a vesměs velice milý, i když samotná zápletka není zas tak veselá. A hraje tam Bruno Ganz z parodie na Hitlera... ehm, teda... z Pádu třetí říše, plus na kokainu závislý Cillian Murphy. No neber to! Na klidný sobotní večer ideální záležitost. Průměrné 4*(31.12.2017)

Vyborny komorni autorsky snimek, perfektne napsany, skvele zahrany vybornymi herci a s genialnim soundtrackem. Velice prijemne prekvapeni, zvlast kdyz se clovek zcela neobeznamen nicim krome nazvu filmu vyda po praci na odpoledni promitani do jednoho z nejstarsich kin v Anglii - londynskeho Phoenix cinema v East Finchley. Zase jeden z dukazu jak pro vyborny film neni treba hromady penez, kdyz jste schopni napsat perfektni scenar a sezenete ansambl hercu, ze kterych cisi jak si ten scenar kazdou vetou uzivaji. Skryty klenot!(13.10.2017)

Přirovnání ke Carnage není vůbec od věci, ačkoliv Polanski by z tématu nejspíš dokázal vytáhnout víc. I tak jsem se ale u téhle vztahové sociální konverzačky bavil výborně i díky báječnému obsazení, kterému vévodil splašený Cillian Murphy. Jen jsem příliš nechápal ten černobílý formát. Ale to nebylo nic, co by výrazněji vadilo.. Závěrečná třešnička na dortu jen podtrhla celkový velmi dobrý dojem. 80%(28.12.2017)

Velice velice jednoduchý příběh o osudu jedné skupinky lidí, která má mezi sebou jisté kontroverzní vztahy a všechny tyto pletky vedou k onomu dramatickému rozuzlení. Malý příběh na malém prostoru v malé stopáži s velkými hvězdami stříbrného plátna neurazí ani nijak zvlášť nešokuje. Chválím černobílý vizuál a hlavně herecké výkony. Nejvíce mě tu zaujala asi Patrcia Clarkson.(2.1.2018)

komorné konverzačky mám rád, nečakané zvraty ešte radšej, napriek tomu u mňa The Party neboduje. lepší scenár a dialógy by napísal snáď aj tretiak na scenáristike, absolútne nesympatické postavy, ktoré "žvania" o ničom, sú pre svojich predstaviteľov mrhaním času, záverečný rádoby-dynamický krížový strih na smiech, rovnako ako niektoré akcie a nezmyselné reakcie. film, z ktorého každou sekundou kričí slovné spojenie "nepodarená fikcia." podpriemernému hodnoteniu bráni akurát kratučká stopáž, posledný záber a fakt, že som videl o dosť viac horších filmov, ktorým som dal 3 hviezdy.(5.1.2018)

• - Natáčení probíhalo v Londýně a trvalo pouhých 14 dní. (Adela.K)