Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj odjíždí odpočívat na poklidný venkov na svou zchátralou chalupu, starou faru po strýci, kam neměl čas jezdit. Jeho dosavadní život nečekaně nabere úplně jiný směr, když najde opuštěného, zraněného psa a zároveň přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které připomínají tajemnou pověst o čarodějnici. Potvrdí se Petrovo podezření, že jde na sériové vraždy? Najde společnou řeč se svéráznou trojicí okresních policajtů, kteří s vyšetřováním vražd nemají zkušenosti? (TV Prima)

(více)

Recenze (23)

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál pro mě začal s nepříliš velkými očekáváními, když jsem si přečetl, kdo režíroval a psal scénář. Zápletka se zdá být zajímavá, ale...místo toho, aby případy budily otázky, co bude dál a kdo je pachatelem, vzbuzuje spíše otázky, vyplývající z jednání postav a scénáristické nemohoucnosti. Tedy, kdo s kým a jak a podobně. Záchrana psa, kterého operací paní doktorka proměnila i v jinou rasu, načež za svým pacientem dochází k osamělému vlkovi, je jen začátek, protože paní policistka také nemá muže. Vše je podáno jednoduše, "polopaticky", viz policista a rozcestí. To když stojí Kraj na rozcestí a podle ukazatelů se rozhoduje, kam jej osud zavede. V prvním dílu se seznamujeme s postavami, či spíše figurkami a souhry náhod jsou až moc okaté. Místo činu se řeší rodinné vztahy a mezi tím se i vraždí, což policisty moc nevzrušuje. Usmál jsem se při pohledu na leteckou fotku vesničky o pár číslech na služebně s policisty a kriminalisty. Závěrečný titulek nepotěšil asi nikoho. Uvidíme, co bude dál. ()

camper 

všechny recenze uživatele

Po skončení epizody jsem začal přemejšlet, kolik se v ní toho vlastně událo a nepřišel jsem vlastně na nic, kromě prázdnejch rozhovorů ve vesnické služebně (ten vousatej, co furt mlel o tom jak píše o čarodějnicích, mě vyloženě štval), jedný záchrany umírajícího psa a základního popisu vraha, vůbec nic... ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ok, beru, že je to půlka jednoho dílu, ale přece jen bych čekal, že se v něm něco stane. Jedna vražda na začátku, druhá uprostřed, třetí na konec jako cliffhanger. Přesně podle kurzu tvůrčího psaní scénářů. Mezitím se plácá jeden polda - učitel s krvácením z nosu, který chlastá a hulí a o jehož diagnóze nevíme nic. Jen je přepracovaný nebo tak něco. O vraždách taky nic - policisté nevyšetřují: za celou dobu jen jednou zajedou na benzínku zeptat se dvou lidí na zavražděnou. Nikde žádná pitevní zpráva, žádné zkoumání okolí mísa činu, žádné pátrání po pachových stopách, otiscích, žádné hledání v kartotéce, žádné využití pouličních kamer - jen rodinné problémy a náznaky, ale skutečně jen náznaky, nějakého možného mysteriózna v pozadí. Líbila se mi výprava, stará fara, ale to je tak všechno. Dialogy - hlavně u doktora nebo v hospodě - jsou životné asi jako sto let starý koňský salám. ()

LadyPupu

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Babskej vršek, stará kletba, čarodějnice, sériový vrah... Začalo to nadějně, strachy jsem se málem posrala. No, co není může bejt, protože za scénářem se opět skrývají sestry Bártů. Očekávám další VKV, akorát tady možná víc poteče krev (Vaculíkovi z nosu) a pouta se budou nasazovat leda tak rodinná... Ach jo. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ooooooo ... no páni !!! Pokud by TAKHLE odborně pracovali všichni policajti okresního formátu, byl by vážně nejvyšší čas zakoupit ZBRAŇ A OSTROU MUNICI DO KAŽDÉ RODINY (vida ... aniž jsem chtěla, vytvořila jsem něco jako reklamní slogan). Oni by se sice strašně moc CHTĚLI předvést a vypátrat vraha, ale zároveň by jim nebylo proti mysli, kdyby případ vyhnil a vyřešil se tak nějak sám od sebe ... přirozenou cestou. Metody vlastního vyšetřování (pokud tak dění na place můžu nazývat) skoro až fyzicky bolí ... a chudák Lukáš Vaculík alias Petr Kraj jakožto pražský expert se v tom nevábném televizním bahně plácá, jak umí ... 1,5*. P.S.: Taktéž feminizace se ubírá tím nejsprávnějším směrem - tak říkajíc ke světlým zítřkům, když šéfkou místního oddělení učiní osamělou matku, která má plnou hlavu: 1) svého synka, 2) vlastního otce a 3) praktických úkonů (a úkolů), které jsou potřebné k zabezpečnení alespoň toho nejzákladnějšího chodu domácnosti ... leč - patrně splňuje všechny "tabulkové" předpoklady, včetně odpovídajícího vzdělání. Nic proti emancipaci, ale všeho moc škodí. To jsme to dopracovali ! ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Natáčeno v Konojedech a Praze - Holešovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama