• mh.mail
  *

  20% — To je tak, když člověk nečte bulvár a nekouká na „magazíny“. Takhle jsem byl na tento projekt docela zvědavý. Když jsem ale v úvodních titulcích uviděl, kdo jsou jeho autorkami, měl jsem sto chutí to okamžitě vypnout. Dal jsem tomu ale šanci. Srovnávat se to dá ale opravdu snad jen s V.I.P. vraždami. Věrohodnost je opět na nízké úrovni, včetně toho, že se mi nepodařilo přijít na to, jak daleko od Prahy je onen zmíněný „kraj“ a seriálová vesnice Břeh. Podle jednoho záběru, kdy někde v polích je vidět ukazatel se směrovkami „Břeh“ a „Praha“, to vypadá, že to musí být nějaká díra po granátu v okolí hlavního města, zatímco vytrvale se vyskytující poznávací značky s písmenem „H“ ho zase posouvají do Královehradeckého kraje. A policajt, který tajně hodí vyšetřovací spis do auta někomu cizímu, byť by to byl taky kriminalista, by asi zasloužil postavit mimo službu. Asi jsem zaujatej, ale neumím si pomoct, sestry Bártů by se asi do detektivního žánru (zde dokonce s nádechem mysteriózna) neměly vůbec pouštět.(15.1.2017)

 • camper
  **

  Po skončení epizody jsem začal přemejšlet, kolik se v ní toho vlastně událo a nepřišel jsem vlastně na nic, kromě prázdnejch rozhovorů ve vesnické služebně (ten vousatej, co furt mlel o tom jak píše o čarodějnicích, mě vyloženě štval), jedný záchrany umírajícího psa a základního popisu vraha, vůbec nic...(15.1.2017)

 • honajz
  **

  Ok, beru, že je to půlka jednoho dílu, ale přece jen bych čekal, že se v něm něco stane. Jedna vražda na začátku, druhá uprostřed, třetí na konec jako cliffhanger. Přesně podle kurzu tvůrčího psaní scénářů. Mezitím se plácá jeden polda - učitel s krvácením z nosu, který chlastá a hulí a o jehož diagnóze nevíme nic. Jen je přepracovaný nebo tak něco. O vraždách taky nic - policisté nevyšetřují: za celou dobu jen jednou zajedou na benzínku zeptat se dvou lidí na zavražděnou. Nikde žádná pitevní zpráva, žádné zkoumání okolí mísa činu, žádné pátrání po pachových stopách, otiscích, žádné hledání v kartotéce, žádné využití pouličních kamer - jen rodinné problémy a náznaky, ale skutečně jen náznaky, nějakého možného mysteriózna v pozadí. Líbila se mi výprava, stará fara, ale to je tak všechno. Dialogy - hlavně u doktora nebo v hospodě - jsou životné asi jako sto let starý koňský salám.(15.1.2017)

 • Nathaniel8
  **

  Na první díl to ještě nebylo tak zlé i když jsem trochu doufal, že se příběh posune dál než jen k vesnické tragédii (tím nemyslím mord, ale spíše hospodskou debatu, policistu co díky přednášce v Praze je chytrej jak rádio a vousatého zoufalce co stále řeší čarodějnice...) uvidíme co druhý díl.... Já doufám, že to dostane trochu té akce nebo vyšetřování spíše než zbytečné hospodské debaty...(16.1.2017)

 • DAPDO
  *

  Další seriálový krimi-masakr z produkce Primy. Nemůžu pominout herecký výkony, kdy mi věrohodně připadá jen Jan Novotný v malé roli. Žádný překvapení, že šéf okresní policie a šéf pražské mordparty jsou ženský, na to už jsem si na komerčních TV zvykl. Všechno by se dalo překousnout, i ta výměna psa (děsím se toho, jakou roli bude hrát čokl v dalších dílech), co mě ale rozšlehalo, tak počáteční váhavost ambiciózních místních policajtů, jestli případ vůbec vzít a potom jeden z trojice těchhle poldů, kterej mrdne celej spis o vyšetřování do auta někomu, koho skoro vůbec nezná...Sám jsem zvědavej, co se vyklube dál. Když se ale podívám na tvůrce seriálu, dá se předpokládat, že ten zachráněnej pes bude super stopař a Petr Kraj nejpozděj ve čtvrtým díle ojede veterinářku.(21.1.2017)

 • - Natáčeno v Konojedech a Praze - Holešovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)