• honajz

Ok, beru, že je to půlka jednoho dílu, ale přece jen bych čekal, že se v něm něco stane. Jedna vražda na začátku, druhá uprostřed, třetí na konec jako cliffhanger. Přesně podle kurzu tvůrčího psaní scénářů. Mezitím se plácá jeden polda - učitel s krvácením z nosu, který chlastá a hulí a o jehož diagnóze nevíme nic. Jen je přepracovaný nebo tak něco. O vraždách taky nic - policisté nevyšetřují: za celou dobu jen jednou zajedou na benzínku zeptat se dvou lidí na zavražděnou. Nikde žádná pitevní zpráva, žádné zkoumání okolí mísa činu, žádné pátrání po pachových stopách, otiscích, žádné hledání v kartotéce, žádné využití pouličních kamer - jen rodinné problémy a náznaky, ale skutečně jen náznaky, nějakého možného mysteriózna v pozadí. Líbila se mi výprava, stará fara, ale to je tak všechno. Dialogy - hlavně u doktora nebo v hospodě - jsou životné asi jako sto let starý koňský salám.(15.1.2017)

• DAPDO

Další seriálový krimi-masakr z produkce Primy. Nemůžu pominout herecký výkony, kdy mi věrohodně připadá jen Jan Novotný v malé roli. Žádný překvapení, že šéf okresní policie a šéf pražské mordparty jsou ženský, na to už jsem si na komerčních TV zvykl. Všechno by se dalo překousnout, i ta výměna psa (děsím se toho, jakou roli bude hrát čokl v dalších dílech), co mě ale rozšlehalo, tak počáteční váhavost ambiciózních místních policajtů, jestli případ vůbec vzít a potom jeden z trojice těchhle poldů, kterej mrdne celej spis o vyšetřování do auta někomu, koho skoro vůbec nezná...Sám jsem zvědavej, co se vyklube dál. Když se ale podívám na tvůrce seriálu, dá se předpokládat, že ten zachráněnej pes bude super stopař a Petr Kraj nejpozděj ve čtvrtým díle ojede veterinářku.(21.1.2017)

• mh.mail

20% — To je tak, když člověk nečte bulvár a nekouká na „magazíny“. Takhle jsem byl na tento projekt docela zvědavý. Když jsem ale v úvodních titulcích uviděl, kdo jsou jeho autorkami, měl jsem sto chutí to okamžitě vypnout. Dal jsem tomu ale šanci. Srovnávat se to dá ale opravdu snad jen s V.I.P. vraždami. Věrohodnost je opět na nízké úrovni, včetně toho, že se mi nepodařilo přijít na to, jak daleko od Prahy je onen zmíněný „kraj“ a seriálová vesnice Břeh. Podle jednoho záběru, kdy někde v polích je vidět ukazatel se směrovkami „Břeh“ a „Praha“, to vypadá, že to musí být nějaká díra po granátu v okolí hlavního města, zatímco vytrvale se vyskytující poznávací značky s písmenem „H“ ho zase posouvají do Královehradeckého kraje. A policajt, který tajně hodí vyšetřovací spis do auta někomu cizímu, byť by to byl taky kriminalista, by asi zasloužil postavit mimo službu. Asi jsem zaujatej, ale neumím si pomoct, sestry Bártů by se asi do detektivního žánru (zde dokonce s nádechem mysteriózna) neměly vůbec pouštět.(15.1.2017)

Seriál pro mě začal s nepříliš velkými očekáváními, když jsem si přečetl, kdo režíroval a psal scénář. Zápletka se zdá být zajímavá, ale...místo toho, aby případy budily otázky, co bude dál a kdo je pachatelem, vzbuzuje spíše otázky, vyplývající z jednání postav a scénáristické nemohoucnosti. Tedy, kdo s kým a jak a podobně. Záchrana psa, kterého operací paní doktorka proměnila i v jinou rasu, načež za svým pacientem dochází k osamělému vlkovi, je jen začátek, protože paní policistka také nemá muže. Vše je podáno jednoduše, "polopaticky", viz policista a rozcestí. To když stojí Kraj na rozcestí a podle ukazatelů se rozhoduje, kam jej osud zavede. V prvním dílu se seznamujeme s postavami, či spíše figurkami a souhry náhod jsou až moc okaté. Místo činu se řeší rodinné vztahy a mezi tím se i vraždí, což policisty moc nevzrušuje. Usmál jsem se při pohledu na leteckou fotku vesničky o pár číslech na služebně s policisty a kriminalisty. Závěrečný titulek nepotěšil asi nikoho. Uvidíme, co bude dál.(16.1.2017)

• LadyPupu

Babskej vršek, stará kletba, čarodějnice, sériový vrah... Začalo to nadějně, strachy jsem se málem posrala. No, co není může bejt, protože za scénářem se opět skrývají sestry Bártů. Očekávám další VKV, akorát tady možná víc poteče krev (Vaculíkovi z nosu) a pouta se budou nasazovat leda tak rodinná... Ach jo.(16.1.2017)

• - Natáčeno v Konojedech a Praze - Holešovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)