Reklama

Reklama

Robin Hood: Výprava pro krále

  • Velká Británie Robin Hood: Quest for the King
Animovaný
Velká Británie, 2007, 47 min

Režie:

Richard Machin

Obsahy(1)

Nesmrtelná legenda se vrací. Bohatým brát a chudým dávat - to je heslo nepolapitelného zbojníka Robina Hooda, který leží v žaludku nejednoho zámožného šlechtice žijícího poblíž Sherwoodského lesa. A i tentokráte musí Robin se svojí tlupou věrných přátel, mezi kterými nechybí Malý John a farář Tuck, vytáhnout do boje za spravedlnost, svobodu a lásku k půvabné panně Marianě. Ale než ta se naplní, čeká ho ještě plno zrádných intrik, parádních dobrodružství a nebezpečných soubojů na život a na smrt. Stát se legendou není lehká věc. (Řitka video)

(více)

Recenze (2)

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Příběh o Sherwoodském zbojníkovy a jeho družině, snad nikdy nepřestane filmaře lákat. Tentokráte se jej rozhodli angličtí tvůrci zpracovat jeho osudy do krátkometrážního, animovaného filmu pro děti. Scénář se překvapivě tolik nezabývá soupeřením titulního hrdiny s ďábelským šerifem z Nottinghamu, jako spíše osvobozením krále Richarda, a jeho znovu instalováním na anglický trůn. Scénáristé si vypůjčili několik motivů z úspěšného Robina Hooda s Kevinem Costnerem, vzhledem se nám animovaný lapka, zas podezřele podobá Errolu Flynnovi, a protože máme 21. století, tudíž nemůže chybět ani přehnaná emancipovanost lady Marion. Což o to, scénář není zas tak špatný, avšak co je to platné, když se producenti rozhodli celý film vytvořit pomocí počítačové animace. Při titěrném rozpočtu, přesně podle příručky úspěšného kapitalisty pro I. ročník, bylo rozhodnuto outsourcingovat práci animačnímu studiu do třetího světa, konkrétně do Indie. Při vší úctě k tvrdě pracujícím Indům, tak otřesnou počítačovou animaci, aby člověk pohledal. Sice chápu, že počítačová animace v současnosti „letí“, ale nebylo by občas od věci se zamyslet, jestli není lepší tvořit klasickou, ruční animací, než lidskému oku, tak nelahodící počítačem generované zrůdnosti. Film v našich luzích a hájích vydala, dnes již neexistující, společnost Green Media, specializující se na distribuci laciných pohádek. Ta nechala dílko přetlumočit do češtiny ostravskou, jako snad všechny své produkty, firmou Wind. K přemluvení bylo přizváno pouhých, pro množství postav naprosto nedostačujících, devět dabérů, což má někdy za následek, že například Tomáš Jirman, debatuje sám se sebou. Výsledný produkt, se zavřením obou očí, nelze označit jinak než sterilní a průměrný. Avšak pro všechny, kteří by chtěli ihned lát nad bídnou kvalitou českých dabingů, je nutné zdůraznit, že anglický originál disponuje dokonce jen sedmy (!!!) dabéry. Jediné co si zasluhuje pochvalu, jest překvapivě kvalitní hudba, kvůli níž zvedám své hodnocení na dvě hvězdy, ale jenom kvůli ní. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Klasický príbeh o Robinovi Hoodovi, v ktorom zachraňuje Richarda III a bojuje proti Šerifovi z Nottinghamu. V podstate ničím originálny, aj keď sa tvorcovia snažili aj o nejake tie (lacnejšie) vtipy. Najviac však zlyháva v dosť nepodarenej a nesympatickej 3D animácii. Divák aby si azda myslel, že 3D animácia vznikla až v roku 2007...s vtedajšou tvorbou absolútne nekonkurencieschopné. ()

Reklama

Reklama