Pán Šanghaje

• Čína Lord of Shanghai (více)

Výpravný historický film podle stejnojmenného románu Hong Yinga. Příběh se odehrává na počátku 20. století. Točí se kolem vesnické dívky Cassie, která je prodána do šanghajského nevěstince jako služka. Madam ji považuje za nehodnotný materiál, obryni s velkýma prsama. Ale Cassii si oblíbí boss triády Hong Men, pan Chang Lixiong (Jun Hu), nekorunovaný vládce Šanghaje a jeho zločineckého podsvětí. Po setkání s rebelem Huang Peiyuem (Hao Qin), vůdcem Čínské revoluční ligy, je Chang zavražděn a Cassia zůstává osamocena a bezmocná. Je vyhnána zpátky na vesnici, kde porodí dceru. Po letech utrpení se Cassia vrací do Šanghaje a uchytí se v malé operní společnosti. Pod záštitou dědiče triády Hong Men, pana Huang Peiyu, se Cassia stává hvězdou šanghajské opery. Když Cassia zjistí, že Huang má prsty v atentátu na Changa, přesvědčí Yu Qiyanga (Feng Xiaoyue), který sloužil oběma pánům, jak Changovi, tak Huangovi, aby se postavil proti Huangovi a podpořil alianci na svrhnutí císařské dynastie. (TV JOJ)

Vavča

Tak trochu čínská verze Kmotra v lokálním prostředí. Píše se nám v Šanghaji rok 1905, triáda Hong Men, si musí vybrat, zda jít proti gangům, podporovat dynastii Qing, nebo se spojit s rebely, kteří chtějí nastolit republiku. Perfektně prokreslené charaktery kriminálního světa, akce není účelem filmu, ano párkrát se jí dočkáte, ale spíše je to dokonale atmosferický, kostýmní film, kde vynikají herecké výkony. Nan Yu, jako šéfa hlavního bosse, Jun Hu jako pan Chang, který tomu všemu šéfuje, Hao Qing jako mladý rebel, vynikajícím způsobem hraje roli ideliasty, který se musí rozhodnout, zda ideály, nebo oportunismus povedou jeho cestu. Výpravná historická freska, kde není skoro nic pokaženo (včetně občas moc okatého CGI), perfektní gradace děje, vynikající hudby, Johnny Klimek mě naprosto uhranul. Už teď se těším na pokračování, jak se budou dále ubírat cesty hlavní postavy Cassie (Nan Yu), která je tak nějak neplánovaně stále v centru dění. ()

LangiJ

Tenhle film mi v době, kdy vyšel, nějak unikl a narazila jsem na něj až teď v českém dabingu, o nic jsem ale nepřišla. Tématem mě to moc nechytlo, filmy z téhle doby o intrikách a bojích o moc mě moc nebaví. Herci celkem neznámí, nikdo mě vyloženě nezaujal a nejspíš si ani žádnýho nebudu díky jeho roli v tomhle filmu pamatovat. Jedno zkouknutí mi stačilo. Číňani rozhodně umí historická dramata líp. ()

filipvrbik

Není to prostě ono... Efekty CGI staré Šanghaje jsou katastrofální, je to vyváženo trochu lepšími souboji, ale ani ty nejsou žádný zázrak, naopak plusem je celkem zajímavý příběh, bohužel rozdělený na dvě části po deseti letech, takže se v tom člověk ztrácí...Taky je to trochu moc krvelačné, připomíná mi to prvního Predátora (fakt) :-), tak uvidíme, jestli bude čínských filmů v televizi přibývat...50% ()

Marze

Mělo by se to ocenit už jen proto, že je to tak dlouhé že? Ale méně by v tomto případě bylo více. Druhá půlka filmu je už taková evropská asi kvůli větší prodejnosti v Evropě. V čínských kinech hrané od února. ()

Lacike

Vdaka slovenskej televizii som si s ceskym dabingom pozrel Cinsky film. Za vela dabing nestal rovnako ako film. Taka tuctova bachorka o intrigach medzi gangmi a boji o moc v Sanghaji. Rozhodne by som to ale neprirovnaval ku Kmotrovi, ale kedze je to cele podane z pohladu hlavnej zenskej hrdinky, tak to ma skôr blizsie k legendarnej Angelike. Bohuzial postavy ma vôbec nezaujali a ich vyustenie ich pribehu mi bolo celkom ukradnute a to napriek solidnemu hereckemu obsadeniu na čele s mojim oblubencom Jun Hu a tou babenkou z druhych Expendables. Podali taky sterilny vykon. A rovnako sterilna je aj akcia. Este na obcasne prestrelky sa da pozerat, ale bitky su tragedia. Pacilo sa mi akurat to, ze film neobsahuje ocividne lacne CGI efekty, ktorych je dnes v Cinskych filmov neurekom. Vysledkom je tuctovy priemer. 5/10. ()

brasek

Moje očakávania boli rozhodne väčšie aj keď historické čínske veľkofilmy točené v dnešnej dobe sú vlažné. Snímok je vizuálne pekný, ale samotný príbeh ma nebavil, celé mi to pripomínalo televíznu inscenáciu pre ženy a možno je tento snímok určený len pre ne... pretože ako chlapovi mi nechutili ani niektoré akčné scény. ()