Nádraží (TV seriál)

Komedie

Česko, 2017, 2 h 36 min (Minutáž: 26 min)

Je to trefné, je to zábavné a je to taky správně ujeté. Občas to sice hraničí s trapností, ale nikdy se to vyloženě trapným nestane. Kluci z Partičky (a Martin Finger) jsou zpět a opět pří síle a plní nápadů. Skvěle zahrané a vymyšlené charaktery, trefné vtipy a narážky, všechno tam je. Ačkoliv mi ne vždy tenhle typ humoru sedí, Nádraží se mi trefilo do vkusu a dokonce mi přijde, že je díl od dílu lepší – a pokračování bych se vůbec nebránil, ačkoliv by v tomhle případě nebylo od věci, kdyby se žádné pokračování nekonalo. Nesedne to každému, ale celé je to prostě neuvěřitelně pravdivé, ať už co se týče charakterů, tak i věcí souvisejících s nádražím. Těším se na každý díl, žádný sice není nijak převratné veledílo, ale stylem humoru je to fakt super, kluci umí. 80%. Nejlepší je manažerr Kamil Pytel, Geňova hajzlbába a Igorův průvodčí. A to, že se to točilo skutečně na hlaváku a ne v kulisách tomu perfektně vykreslenému prostředí jen přídává. Nestydím se doporučit.(25.1.2017)

• Hannibal1913

Velice kvituju, že Sokol a spol. zkouší tento styl pořadů a po odpornejch filmech, partičkách a kdoví jakejch píčovinách snad přechází na kvalitnější žánr. Ovšem toto se nepovedlo. Po 3 dílech jsem usoudil, že ani podstatně kratší stopáž oproti Pojdte se mnou létat, nezachrání tuto satiru od hodně, hodně slabýho průměru či spíše podprůměru.(19.1.2017)

Divím se tak nízkému hodnocení ve srovnání s Come Fly with Me. Myslím si, že se podařilo přenést náladu a myšlenky anglického originálu do českého drážního prostředí. Výborná práce kostymérek! Herci dobře pracují s hlasem. Jediný problém mám s tím, že většina scenek je pouze úsměvná (pár jich je až trapných {babka}) a nejvíc si na nich cením právě fyzické podoby postaviček a ne jejich monologů. Zábavný mi přijde pouze Darius Zmrt, Cameron White, ostravaci a občas securitáci.(21.1.2017)

Hoši nejsou můj cup of tea, a snad že očekávání byla téměř nulová, příjemně mě to překvapilo. A asi bych to měl ještě raději, kdyby to byly solitéry vysílané vždy po půl roce, po roce. "Tady máš cukřík, dej si." Takhle po týdnu to na mě bylo moc "sytý" - rozuměj na jedno brdo - při 4. díle už mě to nebavilo. Celý už je to odvysílaný, do pětky a dál se mi zatím z výše uvedeného důvodu nechtělo.(10.2.2017)

Místní komentáře a některá hodnocení mě velmi mrzí. Nádraží vychází, jak tu správně někteří uvádějí, z britské show Come fly with me, nebo chcete-li Little Britain, což jsou velmi specifické pořady pro velmi úzký ohruh lidí s velmi vyhraněným stylem humoru. A musím říct, že parta okolo Sokola tuto roli plní velmi dobře. Uznávám, že na české poměry se jedná o velmi alternativní humor, což ale není důvodem pro všechna tato odsuzování. Pánové to mají prostě těžké, u českého lidu budou vždy zapsaní jako Partička a český lid od nich bude očekávat styl ala Partička. Jsem rád, že se do této věci pustili a že se snaží vzít zábavné pořady zase o krok jinam. I přes veškerou mou chválu ale musím uznat, že to přeci jen nedosahuje patřičných kvalit a britská verze je kvalitně přeci jenom jinde.(24.1.2017)