Nádraží (TV seriál)

Komedie

Česko, 2017, 2 h 36 min (Minutáž: 6x26 min)

Je to trefné, je to zábavné a je to taky správně ujeté. Občas to sice hraničí s trapností, ale nikdy se to vyloženě trapným nestane. Kluci z Partičky (a Martin Finger) jsou zpět a opět pří síle a plní nápadů. Skvěle zahrané a vymyšlené charaktery, trefné vtipy a narážky, všechno tam je. Ačkoliv mi ne vždy tenhle typ humoru sedí, Nádraží se mi trefilo do vkusu a dokonce mi přijde, že je díl od dílu lepší – a pokračování bych se vůbec nebránil, ačkoliv by v tomhle případě nebylo od věci, kdyby se žádné pokračování nekonalo. Nesedne to každému, ale celé je to prostě neuvěřitelně pravdivé, ať už co se týče charakterů, tak i věcí souvisejících s nádražím. Těším se na každý díl, žádný sice není nijak převratné veledílo, ale stylem humoru je to fakt super, kluci umí. 80%. Nejlepší je manažerr Kamil Pytel, Geňova hajzlbába a Igorův průvodčí. A to, že se to točilo skutečně na hlaváku a ne v kulisách tomu perfektně vykreslenému prostředí jen přídává. Nestydím se doporučit.(25.1.2017)

• VasaX

"Nádraží" - Ukázková kopírka, jen se z letiště dělá sranda z nádraží (železnice). Cílené přehrávání je OK, to zvládají "Míša a Geňa" díky své praxi velmi slušně. Sekunduje jim tam Ondřej Sokol, který je paradoxně nejlépe hraje přehrávající ženské role (čímž se dokazuje antická pravda že ženu nejlépe hraje muž :-D), než ty mužské. Druhý díl je lepší jak první, ale hlavní problém mám s konzistencí, protože na rozdíl od originálu to nepůsobí jako celek, spíš jako soubor tématických skečů, nehledě na to, že jich je stále dost slabých nebo zbytečně dlouhých. Dám tomu šanci, ale nevěřím, že by se to posunulo na lepší úroveň.(13.1.2017)

"Podívejte se, pane redaktore, takhle mi to trhá žíly, že se nějakému Rusákovi ztratil vlak. Takhle mi to zouvá boty, že se nějakému Rusákovi ztratí vlak!" Gába Koloťuk toužící po neschopence, senior toaletářka paní Hana, a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho. Každá postava mě svými výstupy dříve nebo později začala bavit a s nostalgií jsem vzpomínala na první díly "Tele Tele", fakt.(11.2.2017)

Místní komentáře a některá hodnocení mě velmi mrzí. Nádraží vychází, jak tu správně někteří uvádějí, z britské show Come fly with me, nebo chcete-li Little Britain, což jsou velmi specifické pořady pro velmi úzký ohruh lidí s velmi vyhraněným stylem humoru. A musím říct, že parta okolo Sokola tuto roli plní velmi dobře. Uznávám, že na české poměry se jedná o velmi alternativní humor, což ale není důvodem pro všechna tato odsuzování. Pánové to mají prostě těžké, u českého lidu budou vždy zapsaní jako Partička a český lid od nich bude očekávat styl ala Partička. Jsem rád, že se do této věci pustili a že se snaží vzít zábavné pořady zase o krok jinam. I přes veškerou mou chválu ale musím uznat, že to přeci jen nedosahuje patřičných kvalit a britská verze je kvalitně přeci jenom jinde.(24.1.2017)

• bobstock

Situační suchařina celkem nepovedená. Na Pečenýho sněhuláka tomu dost něco chybí. Od skupiny bavičů vidíme celkem úspěšný pořad Partička. Improvizace. Tady bych čekal, že to mají naučené a připravené, no jo ale zahrát to vtipně a přitom přirozeně už potřebuje nějaké to herecké umění a to jaksi zde chybí a to nemluvim o tom, že většina fórů je fakt slabá či spíše trapná. Martin Finger se do toho vůbec nehodí. Sem tam dobrej kec. ´´sexu doma moc není, manželka toho má plný zuby z práce´´(10.1.2017)