Na základní škole ve Springfieldu se nečekaně objevuje muž, jenž o sobě prohlašuje, že je Seymour Skinner a že se po dvaceti letech vrací z vězení ve Vietnamu. A kdo je tedy ten muž, co se doposud za ředitele Skinnera vydával? (Česká televize)

Mils_110

Priznám sa, že táto epizóda ma celkom bavila. A môj pohľad nezmenilo ani to, že túto epizódu viacerí fanúšikovia považujú za zlú najmä preto, že úplne zmenila pôvod postavy ředitele Skinnera. Je ale pravda, že keby som pozeral všetky časti presne chronologicky, od začiatku prvej série celých 8 rokov, a pozrel by som si túto epizódu, asi by som mal podobný názor. Túto časť som však prvýkrát videl nezávisle od ostatných častí, čiže som nevnímal postavu ředitele Skinnera ako ľudia, ktorí to pozerali 8 rokov a túto postavu počas tohto obdobia dobre spoznali. A v tejto epizóde všetko, čo o ňom spoznali, hodili do koša. Takže chápem, keď sa táto epizóda niekomu nepáči. Ale za mňa ***** ()

bignothing

Tato epizoda se často uvádí jako začátek pomalého úpadku Simpsonových a toto tvrzení je určitě aspoň z části pravda. Celý příběh obrátil postavu Skinnera naruby a úplně zbytečně zničil vše, co o něm bylo dříve známo. Finální produkt pak navíc ani nedává příliš smysl a dláždí tím cestu následujícím sériím. To sice neznamená, že by epizoda nebyla vtipná, naopak, myslím si, že mnoho předchozích dílů je na tom s humorem hůř, ale tím, že obětovala postavu a logiku,jen kvůli zasmátí celkový pocit dost kazí. Simpsonovi totiž nejsou jen o vtipu, ale i o dobře poskládaném příběhu a ten tady schází. ()

Anderton

Táto epizóda síce popiera fikčný svet celého seriálu, ale čo, keď sme vo svete, kde neplynie čas, tak môže dochádzať aj k takýmto twistom. Na ktorý sa mimochodom hneď zabudne. No a čo tam po nezrovnalostiach, keď je to tak vtipné. Kraľuje máti a jej uzemnenie nevlastného syna, ktorý sa rozhodne konečne žiť svoj život po svojom, patrí k hajlajtom celého seriálu. ()

Karamanlis

Zaujímavý diel, akurát som nikdy celkom nepochopil, čo mala zápletka s dvojitou identitou riaditeľa Skinnera a odhalením, že je vlastne podvodník znamenať. Sami tvorcovi v jednej z neskorších epizód naznačili, že z ich strany išlo o akýsi úlet. ()

• V této epizodě poprvé zazní rodné jméno Seymoura Skinnera - Armin Tamzarian. (Duoscop)
  • Jméno Armin Tamzarian není smyšlené. Jmenoval se tak likvidátor pojistných událostí scenáristy Kena Keelera, se kterým se Keeler poznal, když měl dopravní nehodu v Los Angeles. Že je po něm pojmenovaná postava v Simpsonových se Tamzarian dozvěděl až po premiéře epizody. (Alfréda)
  • Jde o jednu z nejkontroverznějších epizod seriálu, která vzbudila spoustu negativních ohlasů (kvůli odhalení, týkající se ředitele Skinnera), jak od fanoušků, tak od kritiků. Matt Groening označil tuto epizodu za jednu ze svých nejméně oblíbených epizod. Scenárista Ken Keeler i po letech tuto svou epizodu obhajuje. K jeho smůle to ale byl poslední díl, který kdy pro Simpsonovi napsal. (Alfréda)