Princezna Fantaghiró 3

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 3 (více)

Odvážna princezná Fantaghiro spoločne s malou kráľovskou dcérkou Smeraldou bojuje o život milovaného princa Romualda proti zlému černokňažníkovi... Pred mnohými rokmi žili v bažinách černokňažníci, škriatkovia a iné neobyčajné bytosti, ktoré poznali tajomstvo dobra a zla. Všetci, až na jedného, využívali svoje schopnosti múdro. Kvôli obávanému a ukrutnému čarodejníkovi Tarabasovi (Nicholas Rogers), Pánovi temnôt, im však ľudia prestali veriť, a preto sa ostatné nadprirodzené bytosti rozhodli Tarabasa zneškodniť. Tarabasovi je ich snaženie iba na smiech, pretože sa spolieha na to, čo je napísané vo hviezdach že on jediný bude mať moc nad dobrom a zlom na celom svete. Černokňažník mu však prezradí i ďalšie proroctvo, o ktorom nemal Tarabas ani tušenie - jedného dňa jeho moc zlomí sotva desaťročný potomok kráľovského rodu, ktorý ho premôže svojou nevinnosťou. Tarabas preto vyšle do sveta Duchov noci, aby zajali všetkých kráľovských potomkov od novorodencov po až po tých, čo dovŕšili vek desať rokov. Duchovia noci sú neporaziteľní, pretože sú už mŕtvi. Všade zavládne zdesenie a žiaľ. Nepriateľom sa postaví na odpor princezná Fantaghiro a odvážny princ Romualdo... (oficiální text distributora)

Jezinka.Jezinka

Princezna Fantagiró musela strašně naštvat svého kadeřníka, protože tentokrát svůj pekelný účes měla od začátku do konce. Nepohoršují mě ženy s meči, ať si každý mečí jak umí, ale ženy se špatným účesem mě deptají. Tarabase, zlého čaroděje tohoto dílu, to vydeptalo až ke změně osobnosti. Romualdo ukázal, že je v podstatě balvan a to konkrétně balvan v údolí stínů. Aspoň to tvrdil. Nejdojemnější tak byl osud Xellesie, na kterém se děti naučily, že s houbičkama se musí opatrně. ()

Djkoma

O * méně, ale co by si ta kráska nezasloužila. Docela škoda, že je to více a více dětské a naivnější. ()

tron

„Pred chvíľou ma napadla mrkva.“ – „A bola sama, alebo aj so zemiakom a hríbmi?“ Nepísané pravidlo sequelov hovorí, že sa do pokračovania musí vrátiť obľúbená záporná postava, ale v kladnej pozícii a musí spojiť sily s hlavným hrdinom v boji proti silnejšiemu a väčšiemu zlu. A tak sa do tretej série Fantaghiro vracia Čierna kráľovná v pôvabne zlom poňatí Brigitte Nielsen. Novým zlom sa stáva nemilosrdná beštia v podaní historicky prvej bondgirl. A jej syn Tarabas, ktorý je líčený ako absolútne zlo a všetci sa ho boja a pritom ide o fajn modela s uhrančivým, jemným pohľadom. Znova plno hovoriacich predmetov a zvierat, Romualdovho hereckého predstaviteľa to už fakt prestávalo baviť a tak je väčšinu času (ne)šikovne odfiltrovaný mimo dej a k tomu plno masiek, netvorov, oblúd, príšeriek a iných postáv. Vďaka tomu je 3. séria pomerne živá. No tak ale vrchol svetovej kinematografie predsa len vyzerá inak/to zrovna nie je. ()

TeeAge

K otravným negatívnym postavám ešte plus posili, a to aj na strane metráže. Z nostalgie neodsúdim, no umňa určite posledný diel ságy, ktorý som ešte zhliadol. ()

Jacinda

Trojka patří k mým nejoblíbenějším.Tarabas tady s přehledem vede a za královnu dokonalosti a vtipnosti je tu Brigitte Nielsen. Posledních 20minut jsem si dřív pouštěla pořád dokola, i když jsem vždy víc fandila dvojici Fantaghiro-Tarabas než F-R. A ta scéna s motýlama a přáníma. Vždycky si vzpomenu na ... neřeknu, je to osobní ()

JohnnyD

Stále ten istý štandard navyše Tarabas je celkom charizmatický záporák a Ursula Andress viac než poteší. Detská klasika. ()

salahadin

Tarabas, Xellexie a Černá čarodějka, z níž se stala nejvtipnější postava (Brigitte nikdy nebyla oscarová herečka, ale bavit umí). Romualdo začíná být nepodstatný, dostává minimum prostoru a je takový náchylnější na kletby, proto má Fantaghiro plné ruce práce se záchrannou misí. 3. dvoudíl se mi stále líbí, ačkoli začíná přibývat dětí a infantility (série má opačnou tendenci jako Harry Potter), navíc je místy docela násilně natahovaná stopáž plná vyplňovací vaty. ()

MoiJe

Tarabas je super;) I ked si stale len podopiera hlavu a cuci na kameru:D A s ceskymi hercami je tiez sranda, skoda, ze nie su velmi uvadzani (ani len tu)... ()

Marek1991

Úprimne vám poviem, že tento diel sa mi zdal na úrovni prvého, čiže lepší než ten druhý, ale stále to považujem za katastrofu. Je to dosť gýčová rozprávka, plná kecov akože, ja bojujem za lásku, ale nenávidím ťa a podobne. Z tejto rozprávky som mal v detstve rozpaky, lebo tam zabíjali ľudí, otcov a dcéry, rozdeľovali milované rodiny a na mňa pôsobila smutne. Je to teda skôr pre staršie deti, ale keďže je to rozprávka s dobrým posolstvom, aj keď to sa tu občas zadrhávalo, tak viem sa na to pozrieť aj inak a úplne to neodsúdiť, niečo sa tam občas dalo. ()

corpsy

Obrovský divácky úspech prvých častí spôsobil, že sa z krásnou Fantaghiró nestretneme naposledy. Príjemná rozprávková jazda okorenená českou hereckou účasťou a Bavovým občasným pokusom postrašiť ( ale skôr len tých najmenších ). ()

Z0oMb3E

Nostalgia prebila na plnej čiare akýkoľvek objektívny pohľad na ďalšie putovanie slepo zamilovanej na páža ostrihanej Fantaghiro. Tarabas, hovoriace huby a stále famózna Brigitte. Plný žalúdok zemiakového šalátu kus zmierni objektívne hodnotenie. Nečudo, že rozprávky sú najsledovanejšie počas sviatkov. ()

kaylin

Ale jo, ta anabáze s Tarabasem mě bavila. Je to takový správný protipól k Romualdovi a je v konečném důsledku i zajímavější. Celkově je příběh ale moc roztahaný a je potřeba vracet různé postavy jenom proto, aby se tři hodiny řešilo, jak Romualda zase oživit. A světě div se, ono se to nakonec povede. ()

01Zuzana10

Spomienka a hudba z detských čas ma zvábili späť a cez skúškové som si to opäť po rokoch pozrela. Samozrejme, že kedysi som zbožnovala Fantaghiro a Romualda a nejaký Tarabas kazil ich idylku. Teraz som však rada za jeho neopätovanú lásku. Aby nebolo všetko také ideálne. Oceňujem, že Fantaghiro dáva svoje mnohé vlastnosti za príklad. A ako učila Smeraldu, že ubližovať zvieratám nie je správne. Trošku nie som stotožnená s oblečením čarodejníc. Také výstrihy a strihy šiat do rozprávok?? Hm.. Rozmýšľam tiež, či aj táto rozprávka neovplyvnila môj vkus v neskorších rokoch. Romualdo mi príde dosť sladký ale dlhšie vlasy majú stále pre mňa niečo do seba..:) Juuj a nemohla si ich Fantaghiro nechať narásť dlhšie, nech nemá stále taký hríbik?:)___ Nesmiem zabudnúť na hudbu. Božská. A jej prechody do dramatickej roviny.. Po rokoch mi fantazijné stvorenia prídu trošku moc. Ale možno také boli vtedajšie pomery. A rozhodne sympatické sú známe české lokácie. Anyway... príjemné. Ale to asi všetko, čo súvisí s idealizovanými časmi dávnymi... ()