Zábavná a zároveň edukativní reality show, která vstupuje do života páníčků a jejich zvířecích přátel – psů a koček. Psí psycholog Rudolf Desenský a specialistka na trénink koček Klára Vodičková zde pomáhají majitelům zvířat, kteří si už se svými mazlíčky nevědí rady. Pořad se snaží proniknout do podstaty mnohdy velice problematických vztahů mezi člověkem a zvířetem a poskytnout srozumitelný návod, jak tyto vztahy napravit. Klade také důraz na to, aby si majitelé uvědomili, jaké si mají vybrat zvíře s ohledem na způsob života rodiny tak, aby se předem vyhnuli případným problémům. Náprava mazlíčků v přímém přenosu je totiž skoro vždy nápravou majitelů. A jak říkají oba naši odborníci: Není neřešitelných problémů. (Česká televize)

ariari odpad!

páááni! nemôžem sa spamätať. Toľko amatérčiny , nemastného neslaného výkladu, ako to určite nerobiť, najmä s rázovitou slečnou "cvičiteľkou "mačiek, ktorá sa prehihňá každou návštevou , občas do komentu utrúsi mierne encyklopedický výraz, ale úprimne ? profesionálne a z hľadiska psychohygieny nemá o výchove mačiek ani páru. Naviac, ako som spomenula, namiesto jasného nasmerovania majiteľa k úlohám, premárni polovicu vysielacieho času.Ani nedokázala postrehnúť, že značkujúci kocúrik mal nesprávny návyk venčenia vonku a zle nastavenú toaletu, ani nedokázala správne vysvetliť prečo je nutná kastrácia domácich mazlíkov.Myslím, že korpulentná dáma má zvládnuť najskôr seba a svoje zlé návyky, Nemusí mať každá krajina svojho Jacksona Galaxyho, ani Cezara MIllana, ale musí mať v malíčku svoju profesiu. Znalec psov, bol o poznanie lepší odborník, ale naprosto mu chýba komunikačná zdatnosť psychológa smerom k ľuďom, pretože tí robia chyby, nie psy. Po 20 minútach som len s úžasom sledovala tú podivnú šaškáreň. Prosím, , už netočte nič tak primitívne!!! ()

GeminiK

Takže asi tak. Morbidně obézní paní s hezkým obličejem není podle mě žádná velká odbornice na kočky. Možná lépe by poradila jedna paní z Podeřiště. Diagnostika kočičí duše za pomoci kufříku s hračkami a bylinkami mi připadá jako nesmysl. Ale paní je příjemná i na lidi, které já bych nakopala už mezi futry vchodových dveří. Desenského uznávám. Ten psům opravdu rozumí. Některé jeho rady jsem vyzkoušela a funguje to. ()

ghatos

Zvířata taky, ale hlavně ti lidi by potřebovali převychovat. Bohužel je to fenomén dnešní doby, že neschopní majitelé si pořídí mazlíčky, které vůbec nezvládají. Chovají se k nim jak k lidem, obtěžují okolí a celkově se prezentují jako idioti. Kočka není pes je solidní osvětový pořad. Desenský i ta holka vědí, o čem mluví. 59%. ()

Amalberga

Česko je psí velmoc. Každý Novák si doma pořizuje pejska, aniž by věděl, jak se o něj starat. A tak má pan Hesenský o práci až do smrti vystaráno.Jen jestli mu nerupnou z amatérských pejskařů nervy. S kočkami je to podobně, ale řeší se podstatně snáz, takže u segmentu s kočkami mě nejvíc zajímalo, co s kočkami si paní kočičí psycholožka zase obleče. ()

SOLOM.

Určitě jeden z těch zajímavějších pořadů, které Česká televize v poslední době točí. Psi mám hodně rád (na talíři samozřejmě ne), ale kočky moc nemusím. Ani se nedivím, že polovina těch lidí je z nich úplně na nervy. Každopádně je chyba ve většině případů na straně majitele/majitelů. Psi i kočky vyžadují pozornost a je pěkné že si s nimi člověk hraje, ale nesmí zanedbávat výchovu. Pokud jim všechno dovolíte a přiměřeně netrestáte prohřešky – může se vám to (nebo někomu ve vašem okolí) jednou i nepěkně vymstít. Co se pořadu týče, tak i já si myslím, že těm poradcům by měl být věnován větší prostor!!! ()