Ghoulies II

• slovenský

Diabli 2

Horor / Komedie

USA, 1988, 89 min

Ale jo, zábavní gumáci, na tehdejší dobu solidně vytvoření (dnes by byli odporně pixeloví), terorizují návštěvníky zábavního parku. Vtipné, s odkazy na klasiku (Jáma a kyvadlo, Frankenstein, Mumie, Dracula...), avšak šetřící krví. Spíše jsem měl pocit, jako když sleduji cenzurovanou verzi, jelikož před případným gore přišel střih. Škoda, že nezmasakrovali ty dva debílky v přímém přenosu - jak gilotina, tak i skřipec by jistě vykonaly záslužný kus práce... Očekával jsem svižnější jízdu. 2,6*(15.9.2016)

Dámy a páni, komentár sa rozhodol spoilerovať // Neprosperujúci cirkus potrebuje okamžite hororovú atrakciu a preto povolá Ghoulies. Tí sa šance chopia po hlave a rozpútajú pekelné rošambo, pri ktorom kolotočom lietajú lietadlá, autíčka zrážajú vlastných šoférov a diablici žerú všetko navôkol. Ak by som si mal vybrať najluxusnejšiu scénu vyhrá asi fisting - pomsta zo záchoda. Dakto hore zrejme pochopil, že práve títo neokrochanci sú najväčším esom aké majú v rukáve a prispôsobili tomu celý film. Tiež vynechali podivné rituály a prekvapivo scenár vystužili barličkami čím sa nebudú zdať nadbytočné ani konverzačné pasáže. Všetko je správne béčkové, živí protagonisti sú rovnako v prospech veci a keď na záver povolajú proti zlu ešte väčšie zlo nedá sa im než poďakovať. Čerešničkou jednoznačne záverečná pointa: Za všetko môže metal !! po ktorom sa rozbesnia uvrešťané riffy kapely W.A.S.P. s peckou Scream Unil You Like It. Normálne som Vám dostal chuť na Démonov, predsa len tu to gore k dokonalosti kvapku chýbalo.(8.10.2016)

• kaylin

„Ghoulies II“ je prostě jen dílem trendu, který v dané době v americkém hororu existoval. Je to film, který chce být zároveň zábavný, ale zároveň se tváří jako vážný. Ani jedna strana nevyniká a snímek se stává nesmírně obyčejným a vy ani pořádně nechápete, proč sena to díváte, natožpak proč to vlastně bylo natočeno. Ale stalo se a před vámi je uřvaný kousek, který vám nic nedá.(19.3.2015)

Největším přínosem pro tento díl bylo to, že tvůrci dali mnohem víc prostoru samotným ghoulies a vynechali naprosto zbytečné mluvící pasáže či trapné rituály. Pekelné příšerky se do práce pustí téměř okamžitě a během krátké chvíle máme šanci sledovat několik barvitých úmrtí, které samozřejmě stojí na humorném pojetí. Ona celá série Ghoulies se nedá moc brát jako čistokrevný horor, protože to ani nejde. Jde spíše o jakési černé komedie plné srandovních momentek a různých šprýmů. I když nutno dodat, že ti z vás jenž nemají rádi suchý humor se zde asi za bránice popadat nebudou. Přestože tato hororová série nepatří mezi ty nejúspěšnější a už vůbec ne mezi nejoblíbenější dočkala se ještě dvou pokračování. Mě osobně se tento díl líbil mnohem víc než jednička a to hlavně i díky již zmíněnému většímu prostoru v němž se objevili Ghoulies. Přestože nejde o žádnou bůhvíjak skvělou podívanou, tak já jsem se docela příjemně bavil.(12.5.2010)

O poznanie vydarenejšie než nevýrazná jednotka, ktorá sa venovala okultistickej sekte a ghoulíkov odsunula iba do role štatistov. V dvojke, ktorá je na tom oproti prvým Ghoulies lepšie aj čo sa týka špeciálnych efektov, už tvorcovia zrejme pochopili, že ak má toto pokračovanie niekoho zaujať, tak malí démoníci v ňom musia hrať prvé husle a dali im dostatok priestoru na pár vrážd a zábavné vyvádzanie, ktoré je zavŕšené monstruóznym finále.(1.8.2010)