Legendy Polskie: Operacja Bazyliszek

Krátkometrážní / Dobrodružný / Mysteriózní / Fantasy

Polsko, 2016, 17 min

Tomek Bagiński

Atanas Valkov

Nahláškovaná, vizuálně opět parádní podívaná o Bazyliškovi, který dokáže pohledem proměňovat lidi v kámen.¨ 8/10.(19.11.2020)

Nějaká jednotka Železná hora (i když má ve svých řadách sličné slečny) je nějakého baziliška krátká. Policista Boguś Kołodziej se strýcem Eugeniuszem Bardachou, který je také policistou, jsou však dost nebojácní. Navíc si ten druhý užívá kapr diem (skutečně ne Carpe diem) a já jsem v něm nepoznal Olafa Lubaszenka ze Je třeba zabít Sekala.(1.1.2017)

Rybí apokalypsa! Na co zrcadlo? Tím baziliška zlikvidujeme. Aha.....křáp!(18.3.2017)

Až na pár vecí zatiaľ najfunkčnejšia časť. Bazilišok vyzerá parádne. Len zase ten príbeh... totálne nevyužitý potenciál.(7.11.2019)

Slovanska nasranost rules!(24.7.2018)

Přidejte k dobře známému vizuálu a hutnému příběhu humor a vznikne Vám Operacja Bazyliszek - snímek, který Vás zaujme od začátku až do konce. (VideaČesky.cz)(19.1.2017)

"Ryby, hřiby jeden chuj..."(16.1.2017)

+3* tak tu máme další z polských legend - Bazylišek, který jsem mohl zkouknout v čestině. Jako u ostatních je velmi dobré zpracování i obsazení. A i když nemůžu říct, že jsem se nebavil, tak přece jen mě překvapilo, že k přemožení stvůry stačí být jen k******y dobrým polákem. To bylo i na mně moc - takže jen lepší průměr. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](23.1.2017)

Takhle to má vypadat! Rybokalypsa jak má být! Ovšem to je pouze začátek. Příběh z baziliškem neměl chybu a rozhodně je tu asi nejvíc patrné to rozložení napůl vážné, napůl vtipné koncepce, která těmto příběhům prostě ukrutně sedí. Bazilišek byl opravdu výborně zpracován a já se prostě musím ptát, kde se tohle v těch Polácích bere? To vám nestačí jen jeden národní kulturní klenot, jako je Zaklínač Geralt? Nechte vyniknout i ostatni národy, krucipísek! Ne, opravdu bezkonkurenční práce. Až mi ty potitulkové scény vždy připomenou marveláckou provázanost.(5.1.2017)

Odvážny policajt so svojím cynickým strýcom na pohodlnom rybolove, ktorý sa zmení na tajné odkrývanie skrytých úkazov hňeď vo vedľajšom lese. Žiadny motív, žiadna vnútorná pohnútka, proste pome tam a uvidíme čo sa stane.(12.4.2017)

Z Polských legend je Bazilišek nejzábavnější epizodka, za tu odlehčenost přihazuji hvězdu navíc.(19.1.2020)

Příjemná záležitost, skvělý humor.(31.5.2020)