Cesta za králem trollů

The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

Cesta za kráľom trollov

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Pohádka

Norsko, 2017, 104 min

Rozpočet $miliónovTržby Celosvetovo $4,524,000▐ prachbiedna záležitosť / 35%/(11.11.2018)

Espen zničil rodinnou chalupu a pokud chce dát věci dohromady, musí najít a zachránit princeznu a získat tak půl království. Bohužel princezna se octla v zajetí obřího monstra a navíc si na ni brousí zuby i namyšlený princ ze sousedního království. Tahle záchrana nebude jednoduchá... ale bude zábavná. Norská dobrodružná pohádka točená v Česku má sympatické hrdiny, pěkné kostýmy, překvapivě dobré monstrum a všechno, co by podobná žánrovka měla mít.(26.7.2018)

Perfektní pohádka z Norska a nepamatuji se, kdy jsem od Stardust viděl něco lepšího. Je zde víceméně vše, co by v pohádce být mělo. Unesená princezna trollem, namyšlený princ, kladný a odvážný hlavní hrdina, čarodějnice, kouzelná mapa no takový pěkný mišmaš Norské mytologie se scéneriémi natáčené i v Česku. Hodně jsem se bavil. 80%(31.3.2018)

Severskej Pán prstenů pro puberťáky s Tobeym Maguirem, co se naučil norsky. Ta podoba tam fakt je. Nádherná příroda a solidní triky.(1.5.2018)

Nechápu, proč norští filmaři musí točit své pohádky v Česku.?! Mají tak úžasnou nezaměnitelnou krajinu a s tou naší z toho zase vzešel jakýsi mismas... To opravdu vždycky rozhodují jen peníze a levnější prostředí?!(31.7.2018)

Příjemná Norská pohádka, od které by se naši umělci měli co učit. Krásná severská krajina a k tomu mytologie trolů je zaručená kombinace úspěchu.(17.8.2018)

• *CARNIFEX*

Fantasy príbeh, tematicky čerpajúc z mnoha rozprávok iných krajín, ako napríklad našeho “Popolvára najväčšieho na svete”. To, že je snímok umiestnený do malebného, krásneho Nórska, ešte neznamená, že má čo ponúknuť. Ja osobne som sa nesmierne nudil, pričom samotný film, som bohužiaľ vnímal ako úbohú “kopírku” bez nápadu. Slabota jak hrom ..(10.4.2018)

Nóri potešili. Viac dopíšem čoskoro.(13.3.2018)

Nevím, jestli bylo rozumné dát jako hlavního hrdinu debila, který strčí do kapsy i hloupého Honzu s Ivánkem z Mrazíka. Tedy Espen má více štěstí než rozumu, takže vše doklepe ke zdárnému konci, ale mě prostě troubovití hrdinové nebaví. Odhlédnu i od toho, že člověk nevěděl, zda sleduje Odysseovy cesty, ba dojde i na Thesea a Ariadninu nit, či pohádky bratří Grimmů a B. Němcové. Ale ten guláš mi vadil nejméně. Škoda nedotažených akcí - Espen musí vybojovat v jezírku uprostřed bažiny magický meč, dobře, divák ale místo boje vidí jen krátké setkání s nestvůrou a pak už Artuš mává vítězně mečem nad hlavou... to rvačka v hospodě měla naopak švih, vtip a půvab. Prim hraje čarokrásná příroda, Norsko já rád, a to nemusí jít zrovna o vodopády, které mě kdysi uchvátily. Poetická kamera je prostě skvělá a film se chvílemi mění na barvitý dokument o severské zemi.(5.7.2018)

• Chrustyn

Fantasy pohádka, kterou ocení hlavně znalci a příznivci norské mytologie, převážně pak legend o trollech. Potěší, že je film ve všech ohledech jiným filmem, než jsou ty z americké produkce, ale ve výsledku mě moc nepotěšil a zmíněný troll je zde hodně vedlejší postavou.(12.8.2018)

Tak nakonec spíš zklamání. Těšil jsem se sice na pohádku, ale na pohádku s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy, ale nakonec jsem dostal plytkou řachandu, vedle které i naši Tři bratři vypadají jako... no jako pohádka s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy :-) Navíc bych, stejně jako Němcům, zakázal Skandinávcům používat ve svých filmech humor, protože tyhle národy ftipní FAKT nejsou. Na druhou stranu norská příroda nepřestane uchvacovat, trollík byl taky docela fajn... a pořád jsem očekával, jestli ve filmu zazní tahle skladba, když už je to ten Mountain King... a dočkal jsem se, navíc v asi nejvíc cool scéně. Slabé 3*.(19.3.2018)

3*, protože přestože to má zajímavý vzhled, neokoukané (norské) herce, severské exteriéry (občas české), severskou mytologii a navíc se to točilo (tipuji interiérové věci) ve spolupráci s českými studii, klouže přerod neschopného chlapa v hrdinu poněkud zle dole hrdlem.(18.3.2018)

Poučný příběh o tom, že nemusíte být chytří, abyste udolali trola a získali princeznu. Můžete být i solidní debil. Hlavně když inteligence vašich protivníků lehce olizuje nulové hodnoty a navíc po cestě v pustém lese najdete spoustu předmětů, které se mohou hodit. Pohádku o tom, kterak blbý, blbější a nejblbější ke štěstí přišli lze doporučit do každé rodiny. I když ten překlad názvu krutě vyignoroval pana Griega, hrdina se nejmenuje Pír, o Gyntovi ani nemluvě, čtvrtou hvězdu přidávám za identifikaci Jana Pavla Filipenského. No dobře, nejen za něj.(20.8.2018)

Norové jsou převážně známí svým tvrdým přístupem a temnou atmosférou. Miluji od nich seriály a i několik krimi filmů. Když se k nám dostala pohádka, docela mě to překvapilo, ale na druhou stranu proč ne. Může být zajímavé vidět, jak se s tím poprali. A musím říci, že se jim to krásně povedlo. Je to sice typická šablonovitá pohádka, ale potěšila. Je to krásně barevné, má to humor, myšlenku. Musíte se naladit na vlnu rodinného filmu (pohádky) a bude se vám to líbit. Oproti české tvorbě je toto skoro oscarový snímek.(10.4.2018)

Na nórsky rozprávkový fantasy film je to veľmi slušné. Príbeh banálny, nič prevratné, ale nuda sa nedostavila a to je hlavné. Herci na dané pomery asi celkom fajn. Troll vyzeral celkom dobre a celkový vizuál filmu veľmi pekný. Nie je to na opakované zhliadnutia, ale menšie publikum bude mať film zrejme rado, no u mňa priemer. 55%(30.9.2018)

• anglanek

Píčovina(13.8.2018)

klasická rozprávka o obrovi, trochu namyslenej princezne, chudobnom chlapcovi a zákernom kralovičovi. Super hudba (aj na zaver) so skvelými sláčikmi... naviac užasná kamera a krajina.(25.10.2018)

Dobrodružná pohádka pro děti i dospělé, ve které hraje prim severská mytologie a norská příroda. Skvělá zábava.(17.3.2018)

Norci by se měli držet krimi žánru, kterým umí zaujmout a ledově paralyzovat diváka. Pohádkově ho uječet není to pravé ořechové. Když k tomu přidám odfláknuté efekty a originální příběh bez jasně předvídatelného závěru, vychází mi jasná trojčička(18.3.2018)

Pokud k tomu přistoupím jako k oddychovce pro děti, pak se mi to moc líbilo. Na druhou stranu, co jiného od toho taky čekat, že jo? Parádně udělané, vtipné, místy i napínavé, s pěkným příběhem, archetypy dobra a zla - tohle jsou podle mě základní atributy kvalitní pohádky. Nenáročným divákům můžu jenom doporučit. 90%(25.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5