poster

Cesta za králem trollů

 • Norsko

  Askeladden - I Dovregubbens hall

 • anglický

  The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

 • Slovensko

  Cesta za kráľom trollov

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Pohádka

Norsko, 2017, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (24)

 • Cappuccino
  ****

  Nóri potešili. Viac dopíšem čoskoro.(13.3.2018)

 • Ramirez85
  ***

  Tak nakonec spíš zklamání. Těšil jsem se sice na pohádku, ale na pohádku s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy, ale nakonec jsem dostal plytkou řachandu, vedle které i naši Tři bratři vypadají jako... no jako pohádka s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy :-) Navíc bych, stejně jako Němcům, zakázal Skandinávcům používat ve svých filmech humor, protože tyhle národy ftipní FAKT nejsou. Na druhou stranu norská příroda nepřestane uchvacovat, trollík byl taky docela fajn... a pořád jsem očekával, jestli ve filmu zazní tahle skladba, když už je to ten Mountain King... a dočkal jsem se, navíc v asi nejvíc cool scéně. Slabé 3*.(19.3.2018)

 • Jirka_Šč
  ***

  3*, protože přestože to má zajímavý vzhled, neokoukané (norské) herce, severské exteriéry (občas české), severskou mytologii a navíc se to točilo (tipuji interiérové věci) ve spolupráci s českými studii, klouže přerod neschopného chlapa v hrdinu poněkud zle dole hrdlem.(18.3.2018)

 • Tosi
  ****

  Dobrodružná pohádka pro děti i dospělé, ve které hraje prim severská mytologie a norská příroda. Skvělá zábava.(17.3.2018)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Norci by se měli držet krimi žánru, kterým umí zaujmout a ledově paralyzovat diváka. Pohádkově ho uječet není to pravé ořechové. Když k tomu přidám odfláknuté efekty a originální příběh bez jasně předvídatelného závěru, vychází mi jasná trojčička(18.3.2018)

 • PanZahadnyCZ
  ***

  Příběh standardní, ale natočené je to velmi kvalitně a výprava je na úrovni Pána prstenů.(17.3.2018)

 • s.e.p.p
  **

  Co se triků a výpravy týče, nezadá si Cesta za králem trollů s Hollywoodem. Příběh a humor je ale na úrovni velmi průměrné české televizní pohádky.(23.3.2018)

 • BMAJTZ
  ***

  Pokud použiji metriku pohádky tak jeto asi v pořádku. Jinak postavy jsou dosti otravné a chovají se dost idioticky. Občas to nedává smysl, ale jako lehká rodinná zábava ucházející.(18.3.2018)

 • Fary
  ****

  Pěkná pohádka. Takoví Tři bratři v norském provedení. ;)(17.3.2018)

 • iXtr3m3
  ***

  Nebolo to zlé, na Nórsko veľmi príjemný pokus o fantasy rozprávku, ale zrovnanie na niektorých weboch s výpravou ako LOTR je tak prehnané, že to až bolí. Je to len bežný video pokus, nič viac, nič menej.(18.3.2018)

 • Martrix
  ***

  No, když pominu, že jsem se nechal asi jako spousta jiných ošálit tou nálepkou fantasy, tak uznávám, že pohádka to nebyla úplně špatná. Překvapivě v ní byla spousta prvků, které známe z našich pohádek a kdyby jste trola změnili na obra, umím si představit, že by něco takového vypotil i Troška na svém tvůrčím vrcholu. Princezna, která se nechce vdávat, tři bratři, jeden packal, zlý princ a jeho poskokové, čarodějnice(huldry)... . Pokud něco z toho, nač jsme zvyklí z českých pohádek chybělo, tak infantilní vtip a ten pohádkový patos, alias gold happyend. PS: české skály bych v norském filmu nečekal...mají tak krásnou přírodu a nenašli něco jako naše Prachovky?(20.3.2018)

 • Sappfire

  Část filmu, byla natáčena i v Čechách. Na Křivoklátě či v Prachovských skalách.(18.3.2018)

 • Renfield
  ***

  Pouhé využití krajiny nestačí a to ani v případě, kdy jsou záběry na ni opravdu fantastické. Co naplat, příběh totiž je jaký je, tedy jednoduchý a předvídatelný až příliš. Stejně tak příliš prostý je i hlavní hrdina Espen, což se v průběhu dění vlastně příliš nemění a to je škoda. Zůstává tedy jen ta krajina, občas pěkný záběr kamery, fantastická hudba a vcelku příjemná atmosféra. Celkově je to tedy spíše zklamání, čekal jsem povedenější "dospělou" fantasy pohádku. Ale zůstala jen průměrná pohádka, tak trochu uječená... 60%(21.3.2018)

 • suzanne1997
  *****

  Když nad tím tak přemýšlím, nevím, čím začít. Snad takhle ... Tahle pohádka rozhodně nebyla pohádkou, ale filmem s pohádkovými motivy. Musím přiznat, že místy mi opravdu běhal mráz po zádech, avšak příroda a způsob, jakým byl film natočený mne naprosto pohltil. Od začátku jsem fandila Espenovi, tvůrci mu dokázali přisoudit neopakovatelný a celkem jedinečný charakter, stejně tak každému hrdinovi. Děj ubíhal a musím se přiznat, že se mi z kina nechtělo. Trošku opačný pohled na věc měly malé děti, které obsadily přibližně polovinu kina. Myslím si, a je to jen můj názor, že tohle rozhodně nebylo něco pro děti do deseti let. V tomto případě je potřeba aby byl divák starší. Malé dítě očekává princezny, boj s drakem, v tomto případě s trollem a žili šťastně až dokud nezemřeli. V tomhle je musím zklamat, žádné vyparáděné princezny, ani troll jako z pohádky, všechno tady působilo víc reálně a malé děti usínaly, právě proto tenhle film mladším deseti let nedoporučuji. Ostatní diváci by si v něm mohli cosi najít. Já si našla odvahu, neobvyklý pohled na svět a schopnost ještě se to může hodit, a taky se hodilo. Za mě film určitě doporučuji, protože to stojí zato. Dle mého názoru samozřejmě.(17.3.2018)

 • SpeedyCZ
  ****

  Konečně zase normální pohádka bez hloupého humoru a otravných písniček. Prostě jen poctivé dobrodružství hlavního hrdiny a záchrana princezny. Tak to má být. K tomu si připočtěte nádhernou norskou přírodu a máte poctivé 4*.(19.3.2018)

 • Ema57
  *****

  Výborný Zdeněk Piškula v povedeném českém dabingu. Je to Espen jako vyšitý.(14.3.2018)

 • E-Swift
  *****

  Velká část záběrů byla točena na Děčínsku v Českosaském Švýcarsku. Jako nejznámější je zde vidět např. Dolský mlýn u Jetřichovic. Výborná Norská dobrodružná pohádka. Určitě stojí za shlédnutí.(19.3.2018)

 • aquiver
  ***

  Nenáročný divák může být spokojen, režisér se oproti svému minulému snímku posouvá a kamera zvládá dobarvený les celkem hezky natáčet. Tím klady končí, příběh originalitou ani zvlášť dobře napsanými postavami neoplývá. 55 %(21.3.2018)

 • Cobur
  *****

  V rámci žánru absolutní vrchol současnosti! Norská pohádka u nás často označována jako fantasy kombinuje to nejlepší z obou žánrů a tak přináší něco nového. Ano je to pohádkově naivní, ale taková už pohádka je. Dále i když to normálně nedělám, zareaguju na člověka jménem milaninoo. Člověče, podle tvých hodnocení absolutně ignoruješ objektivní pohled na věc a hodnotíš jen subjektivně, nechci tě urazit, ale je to blbost. Jinak je Cesta za králem trollů na 4, ale musím tomu dát pět protože takhle dobrá pohádka tu dlouho nebyla.(21.3.2018)

 • gu-staff
  **

  Někdo si na Seznamu nad timhle honil brko tak intenzivně, až jsem neodolal a sosnul to z éteru. A popravdě bych tomu honimírovi nejrači nasypal drcenou papričku Dragon Breath na uzdičku. Klišoidní scénář, kde místo Piškutoly s pinDykem a tim třetim dickem lítaj po Roverkách nějakej Oje Bålstrøm, Umå Stilse a Pøs Rålnøhu. Jeden je blbější než druhej, nakonec ten třetí nejblbější zabije trolla zrcátkem a žije s princeznou až do smrti. K tomu místo Nábojedoluku a Tohovodmilíře hrajou nějaký severský odrhovačky. Takže nuda gzblití. Troll vypadá cirka asi jako obyvatel pražského šervůdu, když vyleze ráno s prázdnou krabicí a plnym měchýřem z křoví u výdechu z metra. Ale abych to jenom nehaněl, ta scéna, kde je asi 5 minut záběr na nahatou princeznu, jak si lechtá kocoura a vemínka, to byla bomba. (bohužel si dělám prdel). Ale možná muj negativismus vyplývá z toho, že jsem to - debil - stáhnul v ruštině, kterýžto zlojazyk mi způsobuje bolení hlavy, noční běsy a torzi varlat.(22.3.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace