Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře. Doma jej používají jako rodinného otloukánka, který není schopný žádné užitečné práce a jen chodí po lesích s hlavou v oblacích a chytá lelky. Jeho jediným úkolem, který mu doma svěřili, je udržovat v kamnech oheň, aby nevyhasl. A je asi jen náhodou, že právě on v lese potkal princeznu Kristin, která je právě na útěku ze svého rodného hradu. Kristin je pořádně tvrdohlavá, nevěří na staré báchorky o Králi trollů, který má zálusk na princezny, a hlavně si ani náhodou nechce vzít namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec. Den před svými osmnáctými narozeninami tedy dává přednost cestě do neznáma. Bohužel nedlouho po setkání s Espenem zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé. Mezitím se nic netušícímu Espenovi podaří další malér. Nedokáže ohlídat ani uhlíky v kamnech a díky své roztržitosti podpálí celou chalupu. A tak když král vyhlásí pátrání po neposlušné dceři a slíbí její ruku a půl království tomu, kdo jí najde, bratři neváhají a vyrážejí na výpravu. Ti starší, aby pro rodinu získali novou střechu nad hlavou a ten nejmladší by rád ještě i tu její ruku. Z jejich cesty se záhy stane velké dobrodružství, na kterém potkají spoustu příšer, magie i kouzelných míst. A na konci pak čeká hrozivý a nepřemožitelný Král trollů. (CinemArt)

Bozvav

Ještě větší blbost, než některé naše pohádky. guláš ze všeho možného, děsně nesympatičtí herci, stejně jak v německých pohádkách. jediný sympa´ták byl ten troll. Za mne max dvě utrollené hvězdičky. ()

Artard

Možno je to tým, že hrané rozprávky moc nepozerám, až na tie staré, ako mrázik, ale nudilo ma to, malo to pár hlúpych momentov, hlavne na konci. Protagonista zo začiatku príliš stupidný, asi kvôli vývoju ale, zas čo je moc to je moc. Zas malo to aj pozitíva, ako napríklad exteriér. ()

SpeedyCZ

Konečně zase normální pohádka bez hloupého humoru a otravných písniček. Prostě jen poctivé dobrodružství hlavního hrdiny a záchrana princezny. Tak to má být. K tomu si připočtěte nádhernou norskou přírodu a máte poctivé 4*. ()

Heavyman

Norská pohádka z "českýho lesa". Poctivě a hezky udělaná, triky si nezadají s Houlywůdem, ale nejsou přehnané. Herci neokoukaní, zápletka klasická a norština neobvyklá. ()

Raest

Zdejší komentáře mě od sledování tohoto filmu trochu odrazovali, ale nakonec byla tato norská pohádka lepší než jsem čekal. Příběh vychází z motivů starých norských pohádek (Norske folkeeventyr), které v 19. století (obdobňe jako v Německu bratři Grimmové) sesbírala dvojice Asbjørnsen a Moe, kde často vystupuje Askellad Espen a jeho bratři Per a Pål. Takže bych to jako vykrádání cizích pohádek nepovažoval. Taky mne potěšilo, že v jednu chvíli použili ve filmu hudbu z Pera Gynta (konkrétně známou I Dovregubbens hall od Edwarda Griega) i když název filmu trochu vykrádačka tohoto díla. Potěšili i příjemní herci (z nějakého neznámého důvodu mě celkem fascinovaly zuby herce, který hrál price Frederika) filmové efekty a příroda (i přesto, že zčásti česká). Některé vtipy se docela povedly, jiné zase tlačily až moc na pilu, ale celkový dojem je víc než kladný. Určitě si film rád znova někdy pustím. ()

Ombak▼Penari

Nic extra objevného, ale rozhodně povedeného ano. Jednoduchý příběh plný pohádkových klišé, který však pobaví a potěší severským prostředím. Milion za takovou pohádku z českých luhů a hájů. Líbilo. ()

Rathalos

Norska fantazia na filmovom platne ma fakt uchvatila,nadherna rozpravka,ktora ulahodila mojim ociam,sympaticke herecke obsadenie,rozne podarene rozpravkove bytosti,pekny pribeh a krasna priroda,to vsetko dokopy si zasluzi plne hodnotenie,no a kedze som si stihol uz pozriet aj druhe pokracovanie z roku 2019,tak aj v tomto pripade nemam co vytknut...:-) ()

Rockerman

Dost často mi to připomínalo ty špatné a nepovedené německé pohádky. Hlavně divné dialogy a jen sem tam povedený vtípek. Plusem je jednoznačně krásná příroda a po delší době se mi líbila princezna. ()

Torgal

Zábavná rozprávka, čo si vie zo svojich postáv pekne vystreliť. Hlavný hrdina je tu tak za dementa, čo si spáli vlastný dom a tvárou v tvár nepriateľom je schopný sám seba omráčiť. Hlavný záporák a jeho parta je tiež veľmi zábavná zostava, pričom sa mi rátalo, že ich vyobrazenie nikdy neskĺzne do detinskej paródie. Výprava a triky sa nedajú porovnávať s hollywoodom, na pomery rozprávok sme na tom ešte veľmi dobre. Ak by sme niečo takéto dokázali natočiť u nás, môžeme si gratulovať. 7-/10 ()

ER

Vcelku se na to dá dívat,jen občasná slaboduchost ve scénách s drobnou nekompatibilitou mezi nimi kazí výsledný dojem. ()

Likan7

Nojo, nevšiml jsem si, že to je pohádka. A že je to pohádka z čistě pohádkového ranku. Triky jsou skvělý, všechny kreatury a obři vypadají parádně a nejednou jsem si posteskl, že bych je rád viděl v něčem nepohádkovém. Čekal jsem to každopádně víc k Pánu prstenů, než Princezně ze mlýna. ()

bearmeedek

Docela ucházející pohádka, ale ne všeobecné nadšení. Přece jenom v našich (povedených) pohádkách bývá větší jiskra. A ten troll by si také zasloužil více pohybu a více záběrů. ()

E lan

Slušná pohádka. Nezapře se severský původ, protože ač je to pohádka, tak násilí, někdy i drsného, je tam opravdu dost. Přesto přiměřená délka, svěží herci a slušný scénář si průměrné hodnocení zaslouží. ()

Armin82

Já mám pro dobrodružné a fantasy filmy tak trošku slabost, takže mě tohle docela zajímalo. No, byť to není žádné veledílo v podobě Hobita či Pána prstenů, na norsko-českou produkci je to vcelku povedená věc. Už po pár záběrech je vidět, že se do filmu poslaly nějaké peníze a není to jen další směšná pohádka německé produkce. Ve filmu je napětí, krásné exteriéry, slušná příběhová stránka. Naopak průměrní herci, nijak zajímavý, bez kapky charismatu. I tak je to slušná nadprůměrná podívaná a rozhodně se u toho nikdo nudit nebude 70% ()