Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře. Doma jej používají jako rodinného otloukánka, který není schopný žádné užitečné práce a jen chodí po lesích s hlavou v oblacích a chytá lelky. Jeho jediným úkolem, který mu doma svěřili, je udržovat v kamnech oheň, aby nevyhasl. A je asi jen náhodou, že právě on v lese potkal princeznu Kristin, která je právě na útěku ze svého rodného hradu. Kristin je pořádně tvrdohlavá, nevěří na staré báchorky o Králi trollů, který má zálusk na princezny, a hlavně si ani náhodou nechce vzít namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec. Den před svými osmnáctými narozeninami tedy dává přednost cestě do neznáma. Bohužel nedlouho po setkání s Espenem zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé. Mezitím se nic netušícímu Espenovi podaří další malér. Nedokáže ohlídat ani uhlíky v kamnech a díky své roztržitosti podpálí celou chalupu. A tak když král vyhlásí pátrání po neposlušné dceři a slíbí její ruku a půl království tomu, kdo jí najde, bratři neváhají a vyrážejí na výpravu. Ti starší, aby pro rodinu získali novou střechu nad hlavou a ten nejmladší by rád ještě i tu její ruku. Z jejich cesty se záhy stane velké dobrodružství, na kterém potkají spoustu příšer, magie i kouzelných míst. A na konci pak čeká hrozivý a nepřemožitelný Král trollů. (CinemArt)

soukyd33

Co to jako bylo? Tam snad jen ta princezna je normální. Každá druhá postava je snad převlečená za pitomce. Postavy: Princ idiot, jeho sluhové idioti, tři hlavní hrdinové také neoplývají rozumem. Netuším co si o tom mám myslet. Čuměl jsem z otevřenou pusou dokořán. 😳 Herci mimo princeznu, nesympatičtí. Herecké výkony žádné. Poznámka: Celý film je o ničem, a ztráta času. Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

goauld

Tak tenhle "pán prstenů" už jde ;-) Tato cesta tam a zase zpátky byla svou stopáží přecejen zkousnutelnější než "pravá" trilogie čítajíc dohromady pomalu 9hodin a v podstatě co na zpracovní příběhu, včetně krajiny (kromě Prachovských skal) to bylo na severskou produkci více než podařené. Taktéž byl i překvapivý závěr... Kupodivu svatba nebyla! Ikdyž jak to bývá u podobných filmů zvykem - zachránce dostane zpravdila krom královské koruny i princeznu, jenže u seveřanů to takhle nefunguje ;-) Tam jsou gerojci skromní a stačí jim pár zlatáků :-) Ikdyž se jedná o pohádku, nevím nevím, za by se na ní měly dívat malá dítka, protože občas je to celkem strašidelné, ba přímo horrorové (což poměrně umocí potemnělý sál kina a obří plátno :-)) což může malému ditku způsobit nejedno trauma :-) Každopádně - ač tento počin nebyl buhvíjak výpravný, tak tento nedostatek adekvátně vynahradí severská krajina a příhodná hudba. Hodnocení tudíž taktéž adekvátní - 75%. ()

milaninoo

Opět jsem se nechal unést,tady tím hodnocením a jsem velice zklamán no žádna sláva to není mělo by se to jmenovat cesta trotlů za prý králem trolů,kterého je za celý film vidět ani ne minutu.Ti kteří té pohádce narvali 4-5 hvězd jsou buď mladí a blbí,aneb v životě neviděli pořádnou filmovou pohádku. ()

TenKratofil

Nebýt Nového Zélandu, myslím že by se Peter Jackson rozhodl pro natáčení v Norsku. Čekal jsem fantasy dostal jsem pohádku pro starší, kde se objevovali kvalitní fantasy náměty. Jsem spokojený a vůbec ne zklamaný. Neokoukané tváře, neokoukané exteriéry a sympatičtí herci s kvalitními výkony. Pro odpočinkové odpoledne v kině nebo u televize je to ideální. ()

BStone

Skvělá výpravná pohádka v duchu té nejlepší tradice. Vzpomněl jsem si u ní na zlatá léta našich pohádek, které se tomuto pohádkovému dobrodružství blíží příběhem, nikoliv výpravou. Tvůrci našich současných pohádek by se mohli kouknout a leccos se přiučit. 80% ()

Vaelor

Nádherné scenérie, už jen za ty přírodní kulisy si to zaslouží nadprůměr. Klasická pohádka se vším všudy, která není hloupá, jako třeba ta od tvůrců Svěrákových. ()

Fuego

Netradiční věc. Pohádka? Fantasárna? No asi obojí - good. Nápad dobrý - za to první hvězda. Úžasné záběry na přírodu, ať už v Norsku, či v ČR. Snesl jsem dokonce s libostí i totální přebarvenost. Za to všechno druhá hvězda. Třetí hvězda je za českou koprodukci - za herce v menších rolích (dvě krásné české dívky jako dvě vedlejší huldry a další), za české kaskadéry, za české lokace, výpravu a reálie. Příběh - severská klasika, proč ne. Líbil a líbí se mi. Jeho zpracování, hmmm to už je horší. Škoda, našlápnuto bylo. Čekal jsem víc. Asi jim to poškrtali. Ale to není to nejhorší. To nejhorší bylo, že si tvůrci naneštěstí vůbec nedokázali poradit s postavami, jejich charakteristikou, vykreslením a bohužel ani činností. A dva totální průšvihy na závěr: troll - ne, fakt takhle si trolla nepředstavuju a asi nebudu sám. Nicméně ok. Představa může být individuální, ale má to být král trollů, tak kde má poddané. Opět bych možná uznal - chyba českého překladu - v originále je to asi jinak. V anglickém překladu jde spíše o Krále hory, nebo Horského krále. Ale pořád král ... No co už, holt asi osobitý přístup. Že se tam vyskytoval více než sporadicky, to už ani nekomentuji. Co mne ale fakt nakrklo bylo získání meče. Pod vodou, záporáků hafo, geroj dokonce meč upustí - už už zajímavý boj, nebo tak něco ... a najednou fik, nic a boreček se s vynoří s kudličkou jakoby nic. Tož to byl teda kix vážení! Nicméně i tak ve mně po tomto filmu zůstává poměrně pěkný dojem. Takže vlastně palec (skoro) hore! ()

Tobias_Sin

Skutečně pěkná pohádka z norské přírody.. paráda! Po dlouhé době skutečně pohádkový příběh, který si kdykoliv pustím pro relax znovu.. ()

damian odpad!

Původní příběh podobný, jako naše klasické pohádky. Za to jedna hvězdička. Ale jinak se to mohlo jmenovat "Hihňání je půl cesty, chceš-li druhou, vřískej!" A než jsem to dopsal, tak se dohihňali a dovřískali k odpadu!!! ()

Jirkacek

Dobrodružná fantasy pohádka Cesta za králem trollů si u mne připsala jeden nepřekonatelný primát, neboť se stala vůbec prvním norským počinem, který jsem viděl. Vlastně jsem ani neměl v plánu se na tento příběh podívat, ale na doporučení CommanderCZ jsem tak učinil. Celkově musím říct, že mne tato pohádka o chudé rodině jak ke štěstí přišla ani nenadchla ani nezklamala. Líbila se mi hlavně příroda, které bylo ve filmu dost a dost - nejdříve ta norská a pak i česká, protože severští filmaři natáčeli i v u nás. Koukal jsem jako blázen, když manželka vykřikla - to jsou Prachovské skály - a později jsem si vzal slovo zase já, když jsem poznal Dolský mlýn, v němž se točilo už hóóódně pohádek. Samotný příběh mi připomínal legendární českou pohádku O statečném kováři, kde se také na cestu za štěstím vydali tři chlapíci, akorát se tedy nejednalo o bratry. Cestu za králem trollů si totiž střihli tři bratři a já jsem byl rád, že byli úplně jiní než ti od Svěráka, kteří mne tedy neoslovili zrovna pozitivně. Jedním z nich byl zasněný a nešikovný Espen, náš hlavní hrdina, dále nebojácný Petr a věčně hladový Pavel. Trochu jsem nepochopil, proč měl jeden typické norské jméno a další dva spíše slovanské, ale budiž. Espen jednoho dne potkal krásnou dívku na koni a hned se do ní zamiloval. Když později zjistil, že je to místní princezna, kterou unesl král trollů, aby si ji mohl vzít, okamžitě se ji vydal hledat spolu s bratry. Nejmladší Espen aby získal princeznu, ti starší, aby pro rodinu získali novou střechu nad hlavou, protože Espen zapálil chalupu jeho otce. Po cestě je samozřejmě čekala mnohá dobrodružství - vdavekchtivé ježibaby, omamná zlatá jablka, zlý a namyšlený princ Frederik nebo nebezpečná bažina. A samozřejmě nakonec i souboj se samotným králem trollů na konci filmu. Jestli všichni přežili, nebo zda někdo zemřel, jestli zachránili princeznu a získali půl království to už neprozradím. Neznámí herci mne dokázali sem tam pobavit nějakou vtipnou scénkou, krásné byly zmíněné čarodějnice, jenž se proměnily v děvy v lehkých šatech, jen ten Troll vypadal jako seschlá brambora s natí na zádech. Pořád ale lepší, než vlk ve Svěrákových třech bratrech. Suma sumárum Cesta za králem trollů ode mne získala tři trollí hvězdy ***. ()

r3musko

Film bol trochu zmätený, pre akú cieľovú skupinu to bolo? Miestami mi to prišlo ako pre deti, miestami pre dospelých. Môžeme sa na to pozerať alo rodinný film, alebo rozprávku. Troll dostal len veľmi malý screentime, efekty sú drahé a produkcia nebola taká veľká. Herecké výkony sú solídne aj keď občas prehrávajú. Nie sú to herci z divadla, alebo TV? Dojem, ktorý zanechal film na koniec je dobrý. Snáď veľa neprezradím keď poviem, že všetko dobre dopadlo. ()

Capinka

Čekala jsem pohádku a tato mě teda moc nenadchla už jen z toho důvodu, že některé scény byly doslova hororové a neumím si představit, jak se bude v noci spát mně, natož pak nějakým dětem. Jinak sem tam nějaký humor byl dobrý a jinak nic moc. Rozhodně pro děti nedoporučuji.! ()

Verbudrak odpad!

Sledoval jsem to s dětmi v dobře udělaném letním kině ve zbořeném klášteře za opravdu příjemné černé teplé noci. Takže čistě podle toho jednoho dojmu bych tomu snad i nějakou tu hvězdu dal. Jenže ono by to hodnocení mělo začít snad někde v suterénu se záporným počtem hvězdiček, takže sorry, to se fakt nedá. ()

T.E.Elf

Fajn pohádka. Vtípky jsou vtípky a ne trapné šaškárny, herecké výkony tak akorát, výprava efekty ... nic přehnaného. Velmi příjemný počin. ()