poster

A Plastic Ocean

Dokumentární

Hong Kong / Velká Británie, 2016, 100 min

Režie:

Craig Leeson

Scénář:

Craig Leeson

Hudba:

Miriam Cutler

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Dzeyna
  *****

  Na tohle by se měl podívat každý a trochu popřemýšlet. Mě nejvíc zaujala část s ptáky. Tolik plastu v jejich žaludcích jsem nečekala.(8.5.2018)

 • hygienik
  ***

  Predstavy o tom, že plastové tašky a obaly nahradia papierové nie sú reálne, lebo papier nie je vôbec odolný. Vystlal som kôš v kuchyni papierom, namiesto plastovej igelitky. Po 4 dňoch, keď bolo treba kôš so zbytkami potravy vyniesť sa ukázalo, že papier sa roztrhal a čiastočne rozpustil, čo spôsobilo, že steny koša boli úplne celé špinavé a zvyškami vlhkého papiera sa živili nejaké larvy. Odvtedy dávam do koša vždy len plastové igelitky. Chcel by som vedieť, koľko by vážil celokovový notebook a skúste vyrobiť trebárs papierový vákuový obal. Plasty nás raz asi privedú do hrobu, ale ak by sa dnes prestali vyrábať, nemáme adekvátnu náhradu.(18.4.2018)

 • kaylin
  ****

  Snímek hodnotím vysoko proto, že se zabývá tématem, které je dle mého hodně důležité. Nepoukazuje na to, že je zde problém s opadem, ale je zde problém s lidmi, kteří jsou natolik bezohlední k přírodě, že ani vlastně nevidí, jak ničí sami sebe. Jen další silná ukázka toho, jak smrtící je člověk pro tuhle planetu.(28.1.2018)

 • legatio
  ***

  Fakta, která dokument zdůrazňuje, jsou znepokojující a nutí k zamyšlení, ale když zhodnotím tenhle film po stránce nějaké zábavnosti, tak bohužel musím konstatovat, že mě to spíš nudilo.(6.1.2018)

 • Marze
  *****

  Dokument je podobný jako titul Oceán plastů (Francie, 2009, dokumentární). Po devíti letech se situace díky reklamnímu triku o rozložitelnosti plastů v oceánech ještě zhoršila. Dokumenty o oceánu mě moc nebaví, ale tento šokující dokument funguje spíše jako osvěta. Oslovil tolik lidí , kteří se domnívají , že na další generace se můžeme vykašlat jen proto, že mikroplasty v oceánu ohrožují je samé a jejich děti. Je to další náznak toho, že neregulovaný kapitalismus je sám sobě nebezpečný a je nás a planetě již moc. A příští rok přibude dalších 200 miliónů lidí. Příští světová válka má být prý o jídlo - pokud se jí s těly plnými toxinů z mikroplastů, barviv z šatů apod. z moře dožijme. Řešení pochopí i člověk s IQ mořské želvy , která nemůže plavat, protože jí v žaludku nadnáší plasty - neházejme plasty do oceánů (daň na plasty, zálohování, dotace na recyklaci...). Dojímací závěr keců světových celebrit k lepším zítřkům a nesnesitelně přesládlá píseň naznačují pokračování dalšího, ještě děsivějšího dokumentu za dalších 9 let.(17.5.2018)

 • domkis
  *****

  Tohle je jeden z těch filmů, které by měli pouštět v rámci vyučování snad na každé škole. Otevřelo by to všem lidem oči ohledně toho, jak se k naší planetě chovat a že nemáme žádné právo ji takhle ničit. Skvělý snímek. Doporučuju pustit a zamyslet se sám nad sebou hlavně!!(30.4.2018)

 • Lasombra
  *****

  Máme tady na světě opravdu Velký problém....plast nás všechny jednou zahubí, pokud s tím budeme dále pokračovat tímhle tempem. Nejvíce mě překvapily ty mikroplasty v oceánech. Lidstvo-styď se.(3.8.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace