A Plastic Ocean

Hong Kong / Velká Británie, 2016, 100 min

Craig Leeson

Craig Leeson

Miriam Cutler

Přál bych tomu drajv Phoenixových Earthlings, ale bohužel tam není. Díky za dobrý příklady, ale chtěl jsem víc naléhavosti a akutnosti.(14.9.2018)

Na tohle by se měl podívat každý a trochu popřemýšlet. Mě nejvíc zaujala část s ptáky. Tolik plastu v jejich žaludcích jsem nečekala.(8.5.2018)

Predstavy o tom, že plastové tašky a obaly nahradia papierové nie sú reálne, lebo papier nie je vôbec odolný. Vystlal som kôš v kuchyni papierom, namiesto plastovej igelitky. Po 4 dňoch, keď bolo treba kôš so zbytkami potravy vyniesť sa ukázalo, že papier sa roztrhal a čiastočne rozpustil, čo spôsobilo, že steny koša boli úplne celé špinavé a zvyškami vlhkého papiera sa živili nejaké larvy. Odvtedy dávam do koša vždy len plastové igelitky. Chcel by som vedieť, koľko by vážil celokovový notebook a skúste vyrobiť trebárs papierový vákuový obal. Plasty nás raz asi privedú do hrobu, ale ak by sa dnes prestali vyrábať, nemáme adekvátnu náhradu.(18.4.2018)

Snímek hodnotím vysoko proto, že se zabývá tématem, které je dle mého hodně důležité. Nepoukazuje na to, že je zde problém s opadem, ale je zde problém s lidmi, kteří jsou natolik bezohlední k přírodě, že ani vlastně nevidí, jak ničí sami sebe. Jen další silná ukázka toho, jak smrtící je člověk pro tuhle planetu.(28.1.2018)

K dokumentu o tak závažném a mně blízkém problému jsem měl velké očekávání. Marketing takového rozsahu jsem u dokumentů neviděl už dlouho, tak to přece musela být pecka. Po konci snímku jsem si však uvědomil, že jsem se nedozvěděl nic nového, co se této problematiky týče jsem viděl už mnohem působivější a přesvědčivější záběry a docela jsem se nudil. Což mě tak mrzelo, když se jedná o téma, kterým se zabývám téměř každý den. Film negraduje, je těkavý, přebíhá z místa na místo a nechává nedořešené otázky, opakuje furt to stejné dokola, všechny pokusy o citové působení jsou chabé... A já celou dobu jen vzpomínal na bravurně natočený a dokonalý Before the Flood od DiCapria, který by měl lidem z Plastic Oceanu asi trochu více objasnit, jak udělat dokument, kterým se hýbou masy.(28.8.2018)

Dokument je podobný jako titul Oceán plastů (Francie, 2009, dokumentární). Po devíti letech se situace díky reklamnímu triku o rozložitelnosti plastů v oceánech ještě zhoršila. Dokumenty o oceánu mě moc nebaví, ale tento šokující dokument funguje spíše jako osvěta. Oslovil tolik lidí , kteří se domnívají , že na další generace se můžeme vykašlat jen proto, že mikroplasty v oceánu ohrožují je samé a jejich děti. Je to další náznak toho, že neregulovaný kapitalismus je sám sobě nebezpečný a je nás a planetě již moc. A příští rok přibude dalších 200 miliónů lidí. Příští světová válka má být prý o jídlo - pokud se jí s těly plnými toxinů z mikroplastů, barviv z šatů apod. z moře dožijme. Řešení pochopí i člověk s IQ mořské želvy , která nemůže plavat, protože jí v žaludku nadnáší plasty - neházejme plasty do oceánů (daň na plasty, zálohování, dotace na recyklaci...). Dojímací závěr keců světových celebrit k lepším zítřkům a nesnesitelně přesládlá píseň naznačují pokračování dalšího, ještě děsivějšího dokumentu za dalších 9 let.(17.5.2018)

'' Svět plastů je všudypřítomný, přesto je ale jeho přítomnost varováním pro budoucí svět. Naše děti uvidí trochu z toho světa a naše vnoučata nedohlédnou jeho konce. '' 85%(28.8.2018)

Fakta, která dokument zdůrazňuje, jsou znepokojující a nutí k zamyšlení, ale když zhodnotím tenhle film po stránce nějaké zábavnosti, tak bohužel musím konstatovat, že mě to spíš nudilo.(6.1.2018)

Až příliš konvenční dokument, který většinu diváků ani nešokuje a ani nezasáhne na pravém místě. Tohle téma by si zasloužilo jiný přístup... 6/10(21.10.2018)

Tohle je jeden z těch filmů, které by měli pouštět v rámci vyučování snad na každé škole. Otevřelo by to všem lidem oči ohledně toho, jak se k naší planetě chovat a že nemáme žádné právo ji takhle ničit. Skvělý snímek. Doporučuju pustit a zamyslet se sám nad sebou hlavně!!(30.4.2018)

Velmi smutných pět hvězd...mně to přišlo akutní a naléhavé až dost.(30.9.2018)

Máme tady na světě opravdu Velký problém....plast nás všechny jednou zahubí, pokud s tím budeme dále pokračovat tímhle tempem. Nejvíce mě překvapily ty mikroplasty v oceánech. Lidstvo-styď se.(3.8.2018)

Velmi důležité!!!!!!!!!(8.10.2018)

Zobali vrabci zobali, igelitové obaly, nebozí ptáci kynuli, někteří málem zhynuli. Ta zpráva je hodně silná, až emoční, ale filmařsky tomu něco chybí, něco jako dramaturgie dokumentu. Kuchání ptáků se opakuje jako refrén Ivana Mládka a mezi nima poletují odborníci stejně nahodile jako Maďar v kukuřici, to je škoda.(9.10.2018)

Urcite velmi zajimavy dokumentarni film, ktery poukazuje na tezkou realitu dnesni doby. Mel by ho videt kazdy clovek aby se zamyslel a zmenil svuj zivotni postoj v teto veci vuci prirode.(15.11.2018)

60%(5.10.2018)

Ďalší z výborných dokumentov, ktoré by mali povinne púšťať deťom v školách. Dokument krásne opisuje akým obrovským globálnym problémom sú plasty a aký majú vplyv na životy a zdravie zvierat aj ľudí. Ťažko sa mi verilo, koľko plastov nachádzali v žalúdkoch morských vtákov.(23.9.2018)