Princezna Fantaghiró 4

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 4 (více)

Zakliaty princ Romualdo, láska princeznej Fantaghiro, teraz ako škaredý Fiodor prosí Pána Temnôt Darkena, aby ju "prebudil" z hlbokého spánku, do ktorého ju uvrhol. Aj Tarabas je ochotný znovu slúžiť Zlu, len aby Fantaghiro ožila. Darken sa nechá uprosiť a prebudí princeznú. No Tarabas aj napriek snahe už nedokáže byť znovu zlým. Princeznej pomáha pri úteku Darkenov dozorca Fiodor, no útek sa im nevydarí. A tak ďalšie osudy Tarabasa, Fantaghiro, Fiodora a Angeliky má v rukách aj naďalej hrozný Pán temnôt Darken. (oficiální text distributora)

salahadin

Koukám, kolik uživatelů si pro všechny díly Fantaghiró vystačilo s jedním komentářem...mám silné pochybnosti, že všechny díly viděli.......ale zpátky. Tři černí démoni byli perfektní, ale je tu i spousta postav, které by zardousil i zapřisáhlý pacifista (třeba ten idiot Parsel, nebo všichni šikmoocí). Pravdou je, že i na můj vkus začíná být série infantilní, nelogická, zbytečně crazy, ale zároveň je tu několik kladů, které mám na téhle fantasy pohádce prostě rád. "Smrt není nikdy vysvobozením..." Tarabas, Fantaghiro, obě čarodějky a mluvící kámen jsou skvělí. Pozitivně hodnotím scénář i dobrou gradaci příběhu, i když vám to může znít zvláštně. Tahle velká láska v podání Alessandry Martines a Kim Rossi Stuarta mě baví. ()

tron

„Zostal ti už len ten idiot Romualdo.“ Predposledná séria. Ešte prišla piata „pirátska“ a potom to už tvorcovia v čele s ťažko zničiteľným Lambertom Bavom definitívne zabalili. V štvrtej sérii to zabalil Kim Rossi Stuart, ktorého Romualdo je prítomný len na začiatku ako hlas (!) a na konci v podobe šikovne zostrihaných archívnych záberov zo starších dielov (!!). Štvrtá sezóna tradične pozostáva z dvoch dielov a situáciu zachraňuje množstvo postáv a to ako nových (Darken, Fiodor, kopytový Rufus), tak obľúbených starých (Čierna kráľovná, Xellesia, Tarabas). Je tu plno zvratov (smrť istej postavy na konci prvého dielu, hoci je jasné, že to dlho nevydrží a vôbec, umiera tu prekvapivo veľa postáv). Bizarnosťou je absurdný milostný trojuholník s nábehom na štvoruholník; Fantaghiro v každej sérii presvedčivo proklamuje milovanému fešákovi Romualdovi lásku až za hrob, ale pritom rafinovane/zákerne koketuje s v záležitostiach lásky naivným Tarabasom (ktorému však neustále tvrdí, že sú len dobrí kamaráti) a tentokrát dokonca aj s Rufusom, ktorého majstrovsky zmanipuluje a ten kvôli nej veľmi ochotne umiera. Hlavná hrdinka by si skutočne zaslúžila detailný psychologický rozbor. Kladne hodnotím veľa krásne zle natočených akčných scén, strašné triky, prekvapivo bohatú výpravu (džungle, lagúny, vodopády, exotické záhrady...) a buddy chémiu medzi Ursulou Andress a Brigitte Nielsen („História nás za toto odsúdi.“). ()

Jezinka.Jezinka

Fantaghiró zkrátka není rodinný typ, nemluvě o tom, že je vyloženě pechfógl. Sotva vytáhne paty z baráku, už jí zaklínají nebo rovnou berou manžela, sestry, barák jako takový a z rodného středověkého hradu pak zbudou sotva antické rozvaliny. Jejího přítele Tarabase málem k bráně smrti přivede čínská princezna s krásným, typicky čínským, jménem Angelica (nad jménem jejího bratra, kterého pojmenovali Rufus se už člověk pak ani nezarazí). Mezi tím Černá čarodějka, která pozbyla svých kouzelných schopností, vzkřísí Bond girl a učí se létat na koštěti. Udělala jsem zajímavý objev, Černá čarodějka má černé plomby, asi jí život s Kalidorem v dobách, kdy ještě byla spíš červená než černá, nedělal dobře. Fantaghiró chodí po světě a pak i po čarodějném podsvětí a kudy chodí, tudy rozsévá lásku, třeba lásku ke květinám s šutrem v ruce, protože jak jinak. Závěrečný zápas je strhující podívaná, nebo přinejmenším působí, že si oba jeho protagonisté strhli záda, zejména Darken vypadá, jako by chtěl volat: "Sundejte mě rychle z toho meče." Poselstvím dobrodružství princezny Fantaghiró má být, že láska je trvalý cit, který obstojí v každé zkoušce, tvůrci sami to zabíjejí rozmělňováním v hláškách - nauč mě být šťastný a já se tě naučím milovat - nebo, ještě hůř, když se Fantaghiró v závěru, aby ukázala hloubku svých citů, honem pádí převléct. Ano, archivní záběry a nutnost nějak to tam naroubovat, ale vyznívá to úplně jinak, než by mělo, nemluvě o tom Romualdově bezobsažném monologu. ()

Jacinda

Tak tady mi uvízla v paměti pouze: uhozená trojka, zuby, hnusnej žabák a stín krásy Chica ze sedmi statečných. a pak krásný tarabas v krásném lese u krásného vodopádu. doufám že ta scéna je stejně krásná jako má vzpomínka ()

JohnnyD

Už asi všetky záporné postavy sú kladné a všemocne bojujú proti novému zlu. Prvé štyri diely sú klasika na skoro rovnakej úrovni (i keď riadne podporené nostalgiou za detstvom), škoda toho piateho... ()

Tommassi3

"Když mě vysvobodíš, budu tvojí krutostí !! Dávám ti své nečestné slovo !!" - "A kdo mi zaručí, že se mě pak nezbavíš ?? Dodržela jsi někdy své slovo ??" - "Jistěže ne !! Za koho mě máš ??" ;) ()

Marek1991

Amatérsky až ochotnícky zahraný príbeh, ktorý je však tak nádherný a tak plný hlbokých scén, že som sa do tohto dvojdielneho filmu zapozeral a veľmi ma upútal. Bola to krásna rozprávka, užil som si ju, bola dojímavá, tie dialógy boli silné. ()

kaylin

Tak tenhle díl už mě opravdu nebavil. Je na něm strašně moc vidět, jak se chtělo ušetřit. Je zde minimum postav, minimum zajímavých lokací a pro jistotu se některé postavy ani nevrátí, i když jsou pro příběh důležité. Potěší návrat některých známějších jmen, ale k čemu to je, když u ten příběh je skutečně tragický? ()

Želik

Tento diel už nemal byť, ale je mi jasné, že keď je niečo úspešné tak sa točí a točí. Zoberieme všetky postavy z predchádzajúcich dielov, hodíme ich do nového prostredia a bude. Škoda, že z toho vyšlo akurát toto. ()

noriaki

V každém díle se vynoří větší a mocnější nepřítel než v tom předchozím, a v každém díle se jeden minulý záporák napraví. Fantaghiró recykluje stále stejnou zápletku, ovšem se stále menším úspěchem. Ve čtvrtém díle byla vynucená podzápletka s očarovaný Romualdem, protože jeho představitel nebyl k mání. To ovšem není nic s čím by si šikovný režisér neporadil, a co by nenáročný divák neomluvil. Ti nároční už sérii dávno vzdali. ()

lucascus

I tento díl mě pořád baví. Akčnost zde nechybí, ani nové postavy zasazené do trochu orientálního světa. Zlo dostalo nový prostor v podání mocného čaroděje Darkena (skvěle ztvárněný Horstem Buchholzem). A teď ty mínusy - české prostředí se vytratilo i s českými herci, což je pro českého diváka velká škoda. Ještě větší škoda je v tom, že zde odmítl vystupovat Kim Rossi Stuart - takže ta osoba, co vystupuje pod ohyzdnou maskou znetvořeného Romualda, není původní herec. Scény, kde se Romualdo vyskytuje bez masky jsou přebrány z původních třech dílů. To je tedy zrada diváků, vždyť láska Romualdy je přece nehynoucí, jak se tvůrci snažili divákům vtlouci do hlavy. Zatímco zde Fantaghiro laškuje s Tarabasem (což se dá ještě odpustit, neboť se k Romualdovi vrátí), v příštím díle...no, nebudu se o něm raději ani zmiňovat... ()

klima777

Opravdu tak toužím posunout se v bodování, že musím hodnotit každou pohádku? Už abych se pomalu začala stydět! :) ()