Dori pracuje v nakladatelství, kde je úspěšnou editorkou, a za měsíc se má vdávat. Čeká ji ale velmi náročný měsíc, protože spisovatel, kterého má na starosti, se zasekl a za celý rok nenapsal ani řádku. Na napsání knihy zbývá už jen třicet dnů a ona ho musí nějak motivovat... Když se knižní nakladatelství chystá zbavit nespolehlivého autora Michaela Rothchilda, mladá editorka Dori šikovně využije příležitost. Podaří se jí přesvědčit nadřízené, aby ji nechali spolupracovat s Rothchildem na jeho nejnovější knize. Jenže z práce snů se rychle stává noční můra. Dori zklamaně zjišťuje, že Michael vůbec není takový, jakého si ho celou dobu představovala. V zoufalství mu vyzradí, že vydavatelství už má drzého a vyčerpaného autora plné zuby. Michael nechce jen tak přijít o výhodnou smlouvu, a tak se s Dori dohodne: na třicet dní bude jeho novou editorkou a snad z toho něco vyleze. Dori se zuby nehty potýká s Michaelovým poraženeckým přístupem a zároveň se chystá na vlastní svatbu. Ale věci se jí nečekaně vymykají z rukou. Práce se najednou stává nepřekonatelnou překážkou v jejím vztahu. Dori musí zjistit, co je pravá láska dřív, než bude pozdě. (TV Prima)

wege odpad!

Ta situace kolem covidu neničí jen děti tím, že nejsou ve škole. Ničí i nás, když si na home office pustíte jako kulisu televizi a běží jen něco s názvem Láska z románu. Více slov netřeba. ()

papilon395

Americká červená knihovna o editorce, která otevřela oči vyhořelému spisovateli. Neskutečné dialogy všech aktérů šustí papírem stejně jako kniha, která během filmu vzniká. No a pak dojde i na otevírání srdcí. Myslím, že scénáristou počínaje a posledním střihačem konče tomu nikdo nemohl věřit. ()