Milovník po přechodu

How to Be a Latin Lover

Ako sa stať zlatokopom

Komedie / Drama

USA, 2017, 115 min

Jednou za čas jít do kina na něco lehkého a vtipného je fajn a to, co jsem čekala od spojení komedie USA a názvu filmu jsem taky dostala. Oba mexičtí hlavní představitelé (filmoví sourozenci) si byli výrazově sympaticky podobní, Maximo mě bavil (herecky i vzhledově) a jeho lascivní gesta mi připomněla výborného Adama Sandlera ze Zohan: krycí jméno kadeřník:-)). Děj byl sice předvídatelný a občas lehce přetažený, ale jinak to byly příjemně strávené a koukané 2 hodiny v kině. 4 hvězdy :-))(19.7.2017)

Bohatá, s velkým srdcem, ale zase ne moc silným. Maximo v dětství pozoroval, jak se jeho otec dře, což se mu stalo osudným. Slíbil sám sobě, že on makat nebude, s čímž mu pomáhá bohatá panička. Ta poslední pouštěla prašule řadu let. Profesionální zlatokop ale nakonec dojede na mladší verzi. Ze zlaté klece zaťuká s prosíkem u mladší sestry, která se vydala naopak cestou cílevědomosti a pracovitosti. Coby vdova vychovává desetiletého syna a jelikož jsme v Americe, doputuje k nám mnoho životních pravd a objetí. Než totiž najde novou žílu, pochopitelně i leccos napraví u sebe. Režisér Ken Marino nezklamal. Svou milou komedii ozvláštnil tím, že vsadil na mexicko-americké obsazení vedené hercem Eugeniem Derbezem a pořád svůdnou Salmou Hayek. Jejich scény jsou dynamické a řádně temperamentní, přičemž nejednou začnou hádku ve španělštině. Co pár minut se dočkáme i příjemného vtipu, scénář není vůbec špatný, nápad tvůrci docela vymačkali. Nakonec si to všechno tak nějak sedne, rodinné peripetie jsou dojemné a celkově to má šťávu. Vedlejší role fajn. Tři až čtyři hvězdy.(10.2.2018)

• Sheemass

Postarší Casanova se dostane do problémů a musí se poohlédnout po nějaké ,,nové” prachaté dámě, a proč k tomu nevyužít malého synovce? Absolutně nenáročná letní komedie, plná poměrně vtipných, i když občas i hodně trapných momentů. Komedie která asi vyloženě neohromí, ale na druhou stranu ani moc neurazí. Navíc vše zahraňuje slušné obsazení.(14.8.2017)

Poznáte filmy, ktoré sa stanu oveľa lepšími, než ich trailer? Myslím, že do tejto kategórie by som zaradil film "How To Be A Latin Lover." Z traileru to na mňa pôsobilo ako ohromná trápnosť a gýč, no keď som mal možnosť film vidieť, tak nielenže tu máme dobrý film, na ktorom sa zabavil, no reálne mám pocit, že je v ňom aj dostatok šarmu, ktorý človeka dokáže udržať pri pozornosti. A hoci to má dosť všedný príbeh a je tu kopec vecí, ktoré sa dokážu odhadnúť, nakoľko je tá dejová línia načrtnutá veľmi všedne a klasicky, tak postavy to dokážu relatívne slušne pretlačiť dopredu a spraviť z toho zábavný zážitok. Je to budúca komediálna klasika? Nemyslím si, že by som mohol ísť až tak ďaleko, ale podobne ako napríklad "Office Christmas Party" prekonal film moje očakávania o niekoľko levelov a reálne ma aj dobre pobavil. Áno, sú tu aj blbé a nemiestne fóry, no nemyslím si, že film je nejako výrazne urážlivý, nechutný alebo nevkusný. Myslím si, že keď človek videl pred dvoma rokmi film "Vacation", tak to bola skutočná ukážka hnusu a nevkusu. Ak chcete ľahkú komédiu s dobrými gagmi, myslím, že si film užijete. Za seba hovorím, že stojí za to si ho pozrieť aspoň raz. Zvážte si a čeknite si ho. Hodnotenie: B(7.8.2017)

Výborná oddychovka, která ani na chvíli nenudí, navíc okořeněná neotřelým příběhem a vynikajícími hereckými výkony. Maximo je prostě boží, synovec "Jugo" je sympaťák a nestárnoucí Selma opět nádherná a sexy i v teplákách. Šel jsem na to s nedůvěrou, ale naštěstí trailer nevyplácl zdaleka všechno a já se nakonec královsky bavil. Takže to hodnocení tady vůbec neřešte, já mohu jen doporučit.(20.7.2017)

• - Až 89% diváků v otevíracím víkendu bylo hispánského původu. (PaTeXx)

• - Film vydělal 61,9 milionů amerických dolarů, přestože rozpočet činil pouze 10 milionů amerických dolarů. (PaTeXx)

• - V den premiéry film utržil 3,9 milionů amerických dolarů a 12,3 milionů v otevíracím víkendu. Stal se tak druhým nejvýdělečnějším filmem o víkendu promítání své premiéry hned po snímku The Fate of the Furious (2017), který měl premiéru ve stejnou dobu. (PaTeXx)