poster

Plážoví povaleči

 • Česko

  Plážoví flákači

  (festivalový název)
 • USA

  Beach Rats

 • Slovensko

  Flákači

Drama

USA, 2017, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomas_xxxxx
  *

  Meno režisérky tohoto pseudofilmu mi nič nehovorí, ale z očakávaných 4 hviezd to musím ohodnotiť jednou, lebo nudnejšia bola asi snáď len Vesmírna odysea od Kubricka. Inak absolútne trápny počin miestami mi bolo až do smiechu z niektorých dialógov, celé nemastné, neslané, dokopy o ničom. Neodporúčam. Pani režisérka si asi myslela, že gay tématika bude zaujímavá, ale to najprv treba vedieť režírovať filmy, aby sa dalo dačo normálne nafilmovať.(5.5.2018)

 • AndrejBB
  **

  Možno dávam až príliš kruté hodnotenie, ale keď si pozriem, ako ma bavili filmy, ktorým som dal 4*, tak toto bolo proste o 2 menej. Téma, ktorá je v súčasnosti prepieraná v každom druhom teen drama filme, je tu poňatá trochu inak. Žiadna škola, láska ani nič podobné. A mohlo by to byť zaujímavé, keby to nebola taká strašná nuda. Naozaj, tempo filmu je prakticky nulové. Veľa sa tam nedeje, postavy veľmi nespoznáte. Hipsterov a fanúšikov alternatívnej scény to možno poteší, ale ja mám pocit, že jediné, čím sa snažil unudených divákov film zaujať, boli sexuálne scény. Takže ak beriem do úvahy toto a hĺbku príbehu, blíži sa to skôr k soft pornu, než vážnemu filmu.(25.5.2018)

 • kaylin
  ***

  Přišlo mi, že se snímek hodně snaží o to, aby napodobil "Moonlight" a určil tak současnou podobu filmů, kdy se z kluka nebo dívky stává muž či žena. Jenže je to hodně podobné, hodně pomalé, na jednu stranu realistické, ale přitom to nedokáže zajít v zobrazovaném opravdu dál, jako kdyby bylo možné se až moc přiblížit pornu. Škoda.(16.1.2018)

 • F.W.Colqhoun
  ***

  So what's your idea of romance? To bys holčičko neuhádla. Už je tomu nějaký pátek, kdy mohly být intruze queer tématiky do kinematografie hlavního proudu považovány za vzrušující. Příběhy o zakázaných láskách osob stejného pohlaví se tehdy jevily jako dobrý způsob, jak vytěžit z na hlínu vydlabaného žánru poslední zbytky autentické romantiky. Třeba v Brokeback Mountain, na kterou nechává Eliza Hittman vzpomenout symbolem ohňostrojů, to alespoň pro mě fungovalo skvěle. Dnes to chce něco víc a Beach Rats mají toho něco navíc dost málo. Trumfem je Harris Dickinson, který podává nečitelnost kluka, který v tom zatím neumí chodit, ale rychle se učí, velmi věrohodně. Potěší civilní, pseudo-dokumentární kamera a smysl pro dobrý close up, stejně jako všeobjímající filmová střídmost v barvách i způsobu vyprávění. Zbytek je s těmi všemi záběry mužských těl snímaných od krku dolů pro valnou část filmové publika trochu náročný. Zaplesala by snad i Leni Riefenstahl, která by si přes nácky a Masaje dokázala najít potěšení ve maskulinních kvalitách pouličních flákačů. Když se začne v poslední čtvrtině schylovat k čemusi, co naruší v podstatě šmírovací pásmo, věděl jsem, že zůstanu neukojen. Divácky, samozřejmě.(7.5.2018)

 • Anderton
  ***

  Príjemný americký indie pocitový film, ktorý by sa hodil viac do sekcie Americké nezávislé léto, ktorá kedysi bežala na čt2 a je mi za ňou smutno, než do kina. Film je kombináciou módnej vlny LBGT filmov, teen drámy a spomínaného klasického pocitového nezáviláka. A celkom to funguje...pokiaľ vyslovene nepotrebujete ku šťastiu skutočný konflikt. Hodinu sa myslím k niečomu podobnému aj schyľuje, ale Hittman nič príliš nevyhrotí, zároveň ale tak ani nič extra nevyrieši. Proste filmík o "nehotovom" chalaňovi a jeho relatívne bežných, respektíve nie až tak ojedinelých problémoch. Choroba otca, otravná mladšia sestra, hľadanie vlastnej identity...(17.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace