poster

Plážoví povaleči

 • Česko

  Plážoví flákači

  (festivalový název)
 • USA

  Beach Rats

 • Slovensko

  Flákači

 • Velká Británie

  Beach Rats

Drama

USA, 2017, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Plážoví flákači v podstatě stojí na obsazení hlavního hrdiny v podání Harrise Dickinsona. Jeho osobě, činům a motivacím je věnována převážná část snímku. Vadilo mi však, že příběh se za celou dobu vlastně nikam příliš neposunul. Chyběla mi zde nějaká interakce s ostatními postavami. Zejména s kámoši z jeho party by to mohlo být docela zajímavé, kdyby se Eliza Hittman rozhodla zpracovat jeho vztah s kamarády. Mohl si něco začít s Nickem, jehož ztvárnil Frank Hakaj:) Ten potetovaný týpek byl fakt luxusní. I like him. Ale snímek je brán vlastně jako pohled do stereotypního života mladého kluka, jehož všední dny jsou vyplněny rutinou. Flákání po pláži, hulení s kamarády, párty a jednorázovky kdesi v parku s chlápkama z internetu. Pořád dokola. Nic se nezměnilo. Proto se Beach Rats ani nezabývaly nějakým hloubkovým rozborem postav z jeho party. Vše, co prožívají, je povrchní a vyprázdněné. Film je zpracován tak, aby ukázal, jak se takový člověk, který žije podobný život, může vyrovnávat se svou sexualitou. Tady nebyl prostor pro opravdové city, šlo zde jen o ukojení sexuálních potřeb. A Madeline Weinstein je rajcovní pusinka:)(31.3.2018)

 • Anderton
  ***

  Príjemný americký indie pocitový film, ktorý by sa hodil viac do sekcie Americké nezávislé léto, ktorá kedysi bežala na čt2 a je mi za ňou smutno, než do kina. Film je kombináciou módnej vlny LBGT filmov, teen drámy a spomínaného klasického pocitového nezáviláka. A celkom to funguje...pokiaľ vyslovene nepotrebujete ku šťastiu skutočný konflikt. Hodinu sa myslím k niečomu podobnému aj schyľuje, ale Hittman nič príliš nevyhrotí, zároveň ale tak ani nič extra nevyrieši. Proste filmík o "nehotovom" chalaňovi a jeho relatívne bežných, respektíve nie až tak ojedinelých problémoch. Choroba otca, otravná mladšia sestra, hľadanie vlastnej identity...(17.4.2018)

 • SeanLSD
  **

  Keby sa to volalo PLÁŽOVÍ GAYOVIA, mal by som s tým ako nič netušiaci divák menší problém, ale natočené by to bolo rovnako hrozne. Nemám vôbec problém zniesť občasný výlet do teplého sveta, aj keď som čakal skôr teplo na pláži... Dokážem pochopiť zvolenú formu - ak teda šlo o zámer a nie iba neschopnosť natočiť to lepšie - ale z tej okatej "nezávislosti" ma až hlava bolela, a celkovo to bola dosť rozvláčna nuda. Toto mohlo byť zaujímavé kedysi, ale dnes už máme na podobnú tému hromady lepších filmov. Nezabijem sa, že som to videl, ale mohol som sa tú hodinu a pol radšej povaľovať... - kdekoľvek.(5.4.2018)

 • bart_
  ****

  Sugestivní formou pojatá sociologická sonda do minoritního okruhu vyvolených maskulinních flákačů, kteří jsou v podstatě prototypem buřičů nové generace - snímek se nezdráhá důkladně prezentovat metodiku moderní dekadence a obsesi mladých lidí vůči pansexualitě. 'Beach rats' každopádně splňuje ekvivalent plnohodnotného queer titulu, a to je hlavní. Jsem zvědav, jakým způsobem si charismatem oplývající Harris Dickinson (jaké to příhodné příjmení) zamachruje v letošních Kingsmanech.... Verdikt: 7,4 plážových delikventů z 10 [#PRIDE2020](11.6.2020)

 • kaylin
  ***

  Přišlo mi, že se snímek hodně snaží o to, aby napodobil "Moonlight" a určil tak současnou podobu filmů, kdy se z kluka nebo dívky stává muž či žena. Jenže je to hodně podobné, hodně pomalé, na jednu stranu realistické, ale přitom to nedokáže zajít v zobrazovaném opravdu dál, jako kdyby bylo možné se až moc přiblížit pornu. Škoda.(16.1.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 23. ledna 2017 na filmovém festivalu Sudance v USA. (Stoka)