Mladú Mašu mučia zlé sny a vidiny lietajúcich príšer. Jej mama sa o ňu bojí, spolužiaci sa smejú. Ale jedného dňa, v samom centre Moskvy, uvidí Maša skutočnú bitku okrídlených ohnivých príšer s mladými ľuďmi, ktorí si hovoria mágovia. Jeden z nich, ju na poslednú chvíľu zachráni pred útokom chiméry. Maša teda skončí v tajnej korporácii, kde sa dozvie, že Dedo mráz skutočne existuje a vedie armádu mágov, ktorí dokážu ovládať sneh a ľad. A spoločne s nimi chráni Zem pred inváziou temných síl. Dozvedá sa, že novoročné sviatky sú magickým rituálom, ktorý ľudia na celej planéte vykonávajú každý rok bez toho, aby mali podozrenie, že sa zúčastňujú najväčšieho boja medzi dobrom a zlom. Dedo mráz informuje Mašu, že osud nášho sveta visí na vlásku a záleží len na nej, kto vyhrá - svetlo alebo tma. (Dajman)

michalkop

Zajímavě úchylné dílko z Ruska. Děda Mráz je v něm jako akční hrdina s vlastní sektou svých sněhových kouzelníků. Vypadá to, že scénář napsal někdo v pořádném ruší nebo mi dost uniká ruská kultura. Kupodivu tento bizár má celkem dobrý spád. Efekty vypadají v rámci možností podařeně a herci i věrohodně hrají. Dobrý film na ukrácení chvíle v zimním čase. ()

Ja.Malachi

nápad a efekty -kde tu-.. no ..ale prečo tento štýl roztahanosti??..spomalenosti..??v každej scéne musela byť spomalovačka....k tomu chodili pomaly..a asi aj mysleli spomalene ..:) ()

• Natáčanie bolo podľa hercov veľmi náročne. Natáčali viac ako desať hodín denne, mali náročné poveternostné podmienky, zložitý make-up, ťažké obleky a mnoho iného. (Dajman)
  • Vo filme nebolo veľa známych hercov, naopak sa tam ocitlo veľa začínajúcich hercov. Podľa mnohých divákov dodali čaro filmu práve tie nové tváre. (Dajman)
  • Pre film bol vymyslený špeciálny jazyk, tzv. jazyk „nesmrteľných“, v ktorom vo filme komunikuje sedem čarodejníkov. Alexander Voitinsky a jeho tím vyvinuli unikátnu abecedu (ktorá je použitá aj vo filme) a prišli so zvukmi, na základe ktorých boli postavené všetky repliky. (Dajman)