poster

OtherLife

Sci-Fi

Austrálie, 2017, 96 min

Režie:

Ben C. Lucas

Hudba:

Jed Palmer
(další profese)
 • honajz
  *

  Nic objevného a vlastně ani zajímavého. Ano, hraje se tu s realitou a vzpomínkami a místo snů implantovanými zážitky, ale nic nového to nepřináší, snad jedině kromě poznatku, že co bylo, máme nechat být a žít svůj život teď a tady. Zbytečné zdlouhavé záběry (třeba ty od moře už mne časem strašně štvaly), psycho hudba, modré filtry. Nevěřím, že někoho překvapil závěrečný "zvrat", který vlastně ani zvratem není. Jedině by mne zajímalo, jak vědecky si holka vysvětlila život v implantované vzpomínce, když nebyl naprogramován, nebyl součástí kódu, tak kde se tam vzal? A nakonec mne vlastně mrzelo, že film nebere ale ani trochu v potaz sny a jejich působení na mozek a naše vnímání. Fakt, o snech to totiž vůbec není.(5.1.2018)

 • Jadro
  ***

  Celkom sympatická hrdinka sa dostáva spočiatku z role feťáčky /nie je totiž dlho vôbec jasné kam film smeruje/ do role obete a nakoniec prenasledovanej, medzi dimenziami uviaznutej "psychotrosky". Už pri konci som to chcel vypnúť, no zvrat to trošku ešte natiahol.. Nápad, prevedenie - super, spoilery už zaostávajú. 60% za originálny nápad.(28.10.2017)

 • StanislachKo
  ***

  Veľmi veľký príbehový potenciál (holt klasická scifina ako za starých dobrých čásů), herecky ok (dokonca hlavná hrdinka a padouch bezmála vychutnávkoví), efekty nepôsobili úplne najlacnejšie, ale veľké mínus = hlavne v poslednej tretine ma tie kruté zvraty začali popravde trochu miasť. Takže možno je to mojou blbosťou alebo je to objektívne nevyvážené, každopádne je to slušná munícia na hejt. Škoda. Potenciál nechýbal.(24.9.2018)

 • JASON_X
  **

  Relativně chytré scífko se zajímavým virtuálně realitním námětem, které má ovšem jednu velkou vadu na kráse. A tou jsou herci - typky a týpci jak z nějakého céčkového popkulturního seriálu, v čele s holčinou s hereckým projevem vhodným leda tak pro nějaký podřadný sterilní pornáč. A ubohé televizní zpracování s nudnou hudbou taky diváckému zážitku nepřidá. Australáci by se asi měli radši držet nízkorozpočtových horrorů a thrillerů.(22.3.2018)

 • zbynek.poliv
  ****

  Když jsem si tu četl komentáře, úplně jsem ztratil chuť se na tenhle snímek podívat. Naštěstí mě to celkem rychle přešlo (díky, Jessico De Gouw) a stal se z toho pro mě velmi příjemný sci-fi zážitek, který sice má chyby, ale zpracování a nápad v podobě využívání chemie a nanotechnologií k léčbě/zábavě je natolik skvělý, že ani sólo jízda hlavní hrdinky nebo (pro někoho) chaotické přepínání mezi příběhy a časy nijak neovlivnily hodnocení. Pro většinu bude asi průběh příběhu průhledný, nicméně osobně nikdy nepřemýšlím nad budoucím vývinem, chci být překvapený zvratem. Za neokoukanou hlavní postavu, která se chová přirozeně a skvěle hraje, má u mě film velké plus a doufám, že herečku jménem Jessica De Gouw uvidím v dalších filmech. Za mě čisté 4*(4.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace