Po neúspěšném pokusu o atentát na amerického prezidenta (Morgan Freeman) je jeho důvěryhodný ochránce, agent tajné služby Mike Banning (Gerard Butler), falešně obviněn a poslán do vazby. Když se mu podaří uprchnout, musí se držet dál od své vlastní agentury a přelstít FBI, aby našel skutečné viníky. Banning se zoufale snaží odhalit pravdu a obrátí se na ty nejméně pravděpodobné spojence, aby s jejich pomocí očistil své jméno, ochránil rodinu a zabránil hrozícímu nebezpečí pro celou zemi. (Magic Box)

Gilmour93

Painmaker takes painkillers. Neohrožený bodyguard, suplující sukni prezidentských mám, nám začíná povážlivě chřadnout, ale na pár zabití to ještě bude stačit. Waugh zvolil nepatrně jiný směr s větším důrazem na postavy (vztah s houmlesem Noltem či kontraktorem Hustonem), nicméně čitelnost děje a nepříliš nápaditě natočená akce tuhle změnu spolehlivě otupují. Obsazení paní Smithové do role drsné agentky FBI byla stejná pitomost jako chtít po Mikeu Banningovi, aby poplival orla na prezidentské standartě.. ()

mzss1

(55%) Máme tu třetí část série Pádu bílého domu a Londýna. Zde nesoucí pod názvem v originálu, a sice: ANGEL HAS FALLEN. Zjištění, že toto nešlo k nám do kin, mě zklamalo, ale ani dle traileru jsem až tak nebyl přesvědčen, že to bude na úrovni předchozích dvou filmů. Přesto jsem čekal víc a ve finále jsem z tohoto nového pokračování docela zklamaný. Co se týče původní pecky z r.2013 (Pád bílého domu), tak tomu se nedá snad nic vytknout. Pokračování po 3 letech z r.2016 o Pádu Londýna, tak to už bych mohl trochu zkritizovat, že to bylo minutáží krátké a takové moc přeakčnělé atd, přesto jsem všechny tyhle drobnosti zametl pod koberec a film si užil. Tento Angel Has Fallen mi do téhle série vůbec nepasuje. Příběh je odlišný, hlavní hrdina Mike Banning hraje roli psance, který je díky jistému spiknutí obviněn z nezdařeného atentátu na prezidenta. Podané je to ale poměrně nudným způsobem. Je to asi i tím, že je tento koncept už dost ohraný. I to tempo filmu není zrovna největší. Akce zde není nijak grandiózní a velkolepá, což by mi ani tak nevadilo. Byla tak nějak rozdělena v celém rozsahu snímku, jenže mě nebavila. Jasně, nemusí tu být velké výbuchy a X bitek, soustředí se to především na menší akční sekvence, ale i co se týče režie a technické stránky, tak to bylo slabší. Ne, tak abych to moc hanil, ale bylo to moc béčkové. Posledních cca 25 min mě bavilo, co se týče akčních pasáží asi nejvíc. Stále teda nic extra zapamatovatelné, ale finále mě aspoň uspokojilo natolik, abych tomu dal na CSFD slabší 3* a zařadil to do neutrálního průměru, což je málo s ohledem na předchozí a vydařené filmy, ale co se dá dělat. Počáteční tréninkový výcvik mě moc nebavil. Útok dronů, to už bylo lepší, hezky natočené, po finální akční sekvenci druhá nejlepší scéna. Zbytek akce fakt nic moc. Nějaká menší naháněčka náklaďákem, výbuchy min v lese a jedna nepřehledná rvačka v autě, kdy Banning utíká před únosci. Spíš jak píši, ve finále se několik dobrých akcí s nápady najde, ale není jich moc. Rko je zde využité tak napůl. Má to i pár zpomalených efektů, třeba finální souboj, který do atmosféry to docela seděl. Takže děj je přímočarý, nemá žádné logické díry, ale je strašně předvídatelný, nějaká ta pointa zde je, ale strašně průhledná a nezáživná. Takže i v tomto ohledu jsem docela zklamán. Herecké obsazení je na tom optimálně. Gerard Butler mě bavil jako vždy, ten určitě nezklamal. Sice nebyl už tak drsný a hláškující, ale s ohledem na jeho roli, kdy jeho zdravotní stav byl horší, to dokážu pochopit. Morgan Freeman, který zde tentokrát hrál prezidenta mě až tak moc nebavil, ale jeho úloha byla dostačující, zvládl ji. Radši bych tu měl Eckharta, ale co už. Ostatní bez připomínek. Jen teda bych zmínil Danny Hustona, který mě zde těžce nebavil. A vlastně počkat ještě bych zkritizoval roli veterána, který hrál otce Banninga – to si mohli odpustit - zbytečná a otravná role navíc. Filmová hudba je nyní zcela odlišná. Ještě z úvodu tu máme jeden hudební motiv, který je obdobný předchozím filmům, ale celkově to má odlišnou a dost jednoduší hudbu, kterou si samostatně poslouchat nebudu, ale ani zde ve filmu nebyla moc výrazná. Holt David Buckley je obyčejný skladatel, nic víc. Co k tomu dodávat? To, že se plánují další 3 díly, mě překvapilo. Na nějaké ty spin-offy a televizní seriály kašlu, zajímají mě jen ty filmy, které budou snad ještě víc béčkové. Ale třeba se povede nějaký velkolepější díl, co víme. Takže obyčejný průměr, který se dá v pohodě shlédnout, ale většinu diváků asi neoslní. Ať už jsem to popsal jakkoliv, není to žádná otřesný brak, ale slabota to bohužel je. () (méně) (více)

Yoshitsune

Tohle je docela nezvyklé (dočasné) zakončení celé série, první film je mamlasárna, druhý je zase zběsilá jízda a tohle je na akční film až moc umírněný a civilní. Nicmémě dejme tomu, že bych i první film vzal na milost, tak předchozí dva filmy měli zběsilé akční tempo a bylo andrenalinová jízda, tohle je takový......že to chce spíše chce vyprávět příběh, než vsázet vše na akci. Což by i bylo fajn, ale celé to obvinění Mike, je tady dobrá komedie, ta postava je v podstatě perfektní v tom co dělá a kdyby fakt chtěl zabít prezidenta, tak by po sobě zahladil stopy a to takovým způsobem, že by vyšetřovatelé vůbec nepodezírali jeho. No a pak je tady zase ta zrada, i tady to celé působí né uplně dotaženě a motivace záporáků je zvláštní, jako né úplně kompletní, kdy oni to tedy dělají protože všichni vidi Ameriku jako slabou a tak chtějí rozpoutat válku s Ruskem. Tady sem úplně nepochopil jejich motivaci, kdyby to byla čistě Wadeva akce, aby se Amerika probudila, aby získala zpět reputaci agresora, tak bych to pochopil, ale to tady neni a jejich motivace, dost kulhá. Nicméně Danny Huston, byl hrozně skvělej a z téhle série, mi přišel nejlepší, bylo to hodně osobní a konflikt mezi ním a Butlerovou postavou, byl fakt dobrej. Co se týče akce, líbilo se mi provedení těch dvou akčních scén a ta závěrečná, ta byla luxusní. Jako je to slušný film a i bych dal ty čtyři, ale to obvinění a ta motivace, to sou největší neduhy tohle filmu, takže silnější tři. ()

Praxis

A napotřetí jsme vlezli znovu do stejné střílecí řeky plné prostřelených hlav, převrácených kamionů a roztomile přehrávajících záporáků, kteří se řítí na udatného Geralda ze všech stran. I když se to tentokrát snaží vypadat jako variace na Uprchlíka, je to víceméně stejné jako Olympus i London has fallen. Skončí to sluníčkově i s tou titulkovou scénou, kde Nolte ukázal, že udělal půlku atmosféry, a je škoda, že ho tvůrci nevytěžili ještě víc. Jeho pyrotechnické hrátky v lese patří mezi top scény filmu. Opticky pro mě vrchol trilogie zůstal v Londýně, ale tohle taky nebylo špatný. 70% ()

kingik

Patrně by se vůbec nic nestalo, kdyby třetí dějství vůbec nevzniklo. Akční svět není po tomto akčňáku obohacen o novátorské a invenční pojetí. Vlastně se jedná o tuze obehraný koncept filmu osmdesátkového zabarvení, kdy je ohrožen prezidentský trůn, a nej(v)hodnější muž v okolí Bílého domu je hanebně očerněn z atentátu na respektovaného (černého) prezidenta. A tak po další dvě následující hodiny se bude náš hrdina snažit rozbít to spiknutí, zabrousíme do lesů za jeho zálesáckým tátou, prezident si dá šlofíka v kómatu a v akčním finálním zúčtování vybuchuje skoro všechno, co má nemocniční nálepku, načež Ministerstvo zdravotnictví čítá škody. Dobrá, Mike Banning, agent bez bázně a hany, zase jednou kryje záda hlavě státu. A Gerard Butler si stále nedá pokoj a znova nastupuje do akce, ačkoliv už dávno ztratil akční pel. Do toho přihodili Nicka Noltea coby jeho lehce maniakálního fotříka, agentku FBI si střihla až na záda obličejovým liftingem vytažená Jada Pinkett Smith, viceprezidenta ztělesnil Tim Blake Nelson, záporáka Danny Huston, manželku hlavního hrdiny ztvárnila Piper Perabo a úloha prezidenta připadla Morganu Freemanovi. Jmenný list tedy čítá solidní herce, režisér Ric Roman Waugh ovšem hodně bojuje s rozpočtem, předvídatelností a průměrností scénáře, na kterém se podílel. Akční scény nejsou nikterak úchvatně natočené a už vůbec ne extra kreativní. Akční série tak zaznamenává povážlivě sestupnou tendenci, která omámí jen skalní příznivce naivních akčnáků. 5/10 ()

• Náklady na výrobu byly přibližně 40 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu