Accident Man

Akční

Velká Británie, 2018, 105 min

Bitky jako z baletní přípravky pro bukanýry, hudba z porna, dechzastavující neherecké výkony prkenného napomádovaného geje Asskinse a poliomyelitického čokoládového otyloně Míši Jé Bílého, scénář a dialogy jako by se někdo s mongoloidním kukučem, rozštěpem a pokřivenýma ručičkama snažil do vybryndaného jogurtu na krmící židli prstem přepsat Odplatu namixovanou s Džonvíkem. Ovšem na druhé půlce prdele je to takové roztomile přímočaré, perverzně zábavné a odsejpající, takže pokud se mentálně naladíte na pokojovou rostlinu, vyklopíte pár lahváčů a vypnete indikátor nevkusu, dá se u toho sto pět minut vcelku bez zlobení dost dobře kompulzivně žužlat vlastní palec. Rozhodně zatím nejlepší bliják toho koženého gogotanečníka.(16.2.2018)

Adkins je momentálne kráľ akčných béčok a v pohode to vie okoreniť, dejovo v pohode, akcia šlape, nechýbajú hefty a haluze /60%/(10.4.2018)

• Lateef

Tak nám ti chlapci začínají v ksichtech jaksi otékat, čas a stagnující lymfu prostě nezastavíš. Adkins předvádí hereckou statiku a bojový standard, choreograf Tim Man vytvořil koukatelnou přehlídku spousty různých akčních pohybů, leč v určitých momentech vypadají konfrontace nedotaženě, utahaně, párkrát mi přišlo, že se černé Bílé prostě nechce tu nohu natáhnout, možná se začínají zkracovat podkolenní šlachy, ono v padesáti letech se není čemu divit... a fyzično z ručních "přestřelek" taky úplně necáká, rány viditelně končí trajektorii pár centimetrů před cílem a je to dost zřejmé. Příběh je inovativní asi jako denní režim křečka v kolečku, ale zase se najde pár brutalit z ranku Mortal Kombat - Finish him! Martyn Ford dostal od Adkinse už podruhé přes půlmetrovou tlamu, vůbec nechápu proč tvůrci Jurského světa oživují dinosaury pomocí cgi, když jim jeden učinkuje ve filmech s Adkinsem. Pocitových 50%, na jedno shlédnutí se to v pohodě dá, ale opakovaně se k tomu asi nemám důvod vracet...(28.2.2018)

Upřímně jsem nevěřil, že Scott Adkins po Boykovi natočí ještě dobrý akční film a Jesse V. Johnsnovi jsem nevěřil už vůbec, ale zázraky se dějí a tihle dva ( netuším JAK!) natočili dost možná nejlepší a nejkříštalovější béčko posledních let, které zaujme nejen nekompromisními souboji, kde se lámou končetiny jedna radost a z choreografie má divák zatajen dech, ale také velmi poutavým příběhem točící se kolem nájemných vrahů ( kde každý jeden zúčastněný je něčím zajímavý a jiný) a místy jsem měl pocit, že sleduji neoficiálního Tarantina. Velkým plusem jsou i výborné chlapácké hlášky, ze kterých jsem šel pár krát do kolen a překvapivě i inteligentní dialogy. Tohle béčko má vše, co by každé jiné mít chtělo. Michael Jai White a Ray Stevenson jsou pěkná třešnička už tak na dost chutném dortu. Paráda, tohle se povedlo a to se mi dle traileru do filmu vůbec nechtělo.. Pche.90%(16.2.2018)

Nepovažuji se za odborníka přes Adkinsovy filmy, ale tohle musí být jeho suverénně nejukecanější. Vždyť on zavře hubu jenom tehdy, když se bije (ale stejně u toho ještě stačí nahlas přemýšlet)! Chvílemi jsem měl sto chutí dát mu přes pusu náplast.. Když se Jesse Vejprask Johnson drží toho, v čem je z historického hlediska průměrný (akce), má i díky obsazení divákovi co dát. Chraň nás ale zdrátovaný Darth Maul, když si začne hrát na Guye Ritchieho a ládovat do nás svérázné charaktery a břitké dialogy z britského podsvětí. Zaplať pánbůh dvojnásobnou taxu za Raye Stevensona a jeho královský mluvený projev, obzvláště když s noblesou a humanismem alžbětinského divadla pronáší slovo „cunt“.. Statham se nemusí vracet, pro konkurenci v domácím rajónu tohle zásadní průlom nebude..(27.2.2018)

Na pomery akčných videofilmov poslednej doby má Accident man predsa len trochu vyššie ambície, než je obvyklé, dokonca si tvorcovia dali trochu záležať na dialógoch, postavách a vlastne aj na scenári, aj keď v tomto prípade vlastne len v prvej polovici a snaží sa to trochu pôsobiť ako taká lacnejšia odľahčená tarantinovka, ale mňa to zase až tak moc nebavilo, mám radšej tie serióznejšie prístupy, pri ktorých lepšie fungujú motivácie a tú pomstu si vychutnám lepšie. Práve tento základ tu vôbec nefunguje, hlavný hrdina sa mstí za priateľku, ktorú zanedbával a tak od neho radšej odišla a navyše proti svojim známym, ktorí nie sú o nič horší, než on, takže som vôbec necítil potrebu mu fandiť. Ale inak sa na to nepozerá vôbec zle, stále je to svižné akčné béčko, v ktorom sa stále niečo deje a v pár prvkoch aj celkom poteší, napríklad taký bar s nájomnými zabijakmi, ktorý ale samozrejme nie je vôbec originálny, alebo aj kratšia línia z minulosti, v ktorej sa ukáže, ako sa z hlavného hrdinu stal nájomný zabijak, práve takéto bočné prvky sa mi tu páčili viac, ako hlavná cesta za pomstou. Obsadenie je v rámci žánru podľa mien perfektné a pred desiatimi rokmi by bol film vo svojej kategórii žánrová udalosť, ale teraz je už všetko inak a vidno, že aj oni majú to najlepšie dávno za sebou. Scott Adkins je stále vo forme, ale táto jeho postava ma moc nebavila, nebol tu ani ten pravý antihrdina ako Boyka, ale ani bežný sympaťák z ostatných filmov, tu mi moc nesadol, Michael Jai White sa mi už zdá dosť pomalý a nepredvedie ani nejaké lepšie chvaty a Ray Park dosť pribral, takmer som ho ani nespoznal. Ale ani nebojová zložka obsadenia vôbec nie je zlá, poteší charizmatický barman Ray Stevenson, pár zaujímavých nebojových zabijakov a schopné ženské zloženie. Akcia je pre mňa asi skôr sklamaním, súboje sú dlhé a prehľadne natočené, navyše sa odohrávajú aj v celkom rozmanitom prostredí, ale choreografia mi nepríde až tak prepracovaná, ako v iných Adkinsových filmoch, aj keď pár náročnejších chvatov sa predsa len nájde, ale nie je to nič, čo by som už nevidel predtým. A aj štylizáciou mi už prišli akôr ako z komiksových seriálov, než plnohodnotných akčných filmov. A okrem toho sa nájde ešte pár krátkych prestreliek, likvidácií, aj keď s horšími efektami a solídnych kaskadérskych kúskov. Táto akcia určite nie je zlá, len vzhľadom na obsadenie som jednoducho čakal viac, ani jeden súboj ma nenadchol. Inak Jesse V. Johnson nie je vo svojej kategórii vôbec zlý režisér, aj pri nízkom rozpočte vytvoril solídny akčný film, ale mohol ho pojať klasickejšie. Takže ako taká oddychovka na jedno pozretie to funguje, nenudil som sa a pár vecí sa mi páčilo, ale nie je to nič, čo by som dokázal skutočne chváliť. 62%(11.2.2018)

Já nevím, všichni jsou tady z toho nadšení, ale mě to přišlo hrozně přehnaný a celá to storka o pomstě za mrtvou manželku eko aktivistku je hrozně debilní a průhledná. No jo zase kveruluju já vím...Adkins si v akci odvede svůj standart a souboje jsou ucházející. Jinak už asi nemám co bych dodal. Průměrná béčková zabijačka kde se nešetří brutalitou a černým humorem, ale ne vždy je to přesvědčivé.55%(15.2.2018)

(90%) Accident man mě teda pořádně překvapil. Nečekal jsem, že to bude až taková pecka. A ani mi nevadilo to odlišné, nadlehčené pojetí se spoustu vtipných hlášek a scén. Děj je dost přímočarý a ničím nepřekvapí, ale to mi absolutně nevadilo. Soubojů zde máme dost, Adkins se skvěle předvede. Vše je krásně natočeno, žádný zbytečný zpomalovačky a další moderní zbytečnosti. Dojde tu i na pár přestřelek apod. Adkins zde má roli zabijáka a i si jí užívá. Po herecké stránce je na tom lépe než před tím. K tomu nám vévodí pěkná hudba, jak vystřižená ze starší doby než je tato. Nemůžu si pomoct, ale po Boykovi a Ninjech je tohle Scottův nejlepší film. Jen tak dál!(11.2.2018)

Po kurva dlouhý době pořádně našlapanej akčnak u kterého by mi ani nevadilo, kdyby byl třeba o půl hodky delší. Spoiler a zároveň jediný mínus, který mě spíš víc mrzelo než sralo, že skoro všechny ty zabijaky oddělal během pár minut...přišlo mi to hrozně urychleny..ale tak co bavil jsem se.(11.2.2018)

Jeden z těch lepších akčňáků Scotta Adkinse, ke kterému si dokonce napsal sám scénář. Kromě Adkinse je ještě z herců velmi výrazný Ray Stevenson. Scénář je takový průměr v akčním žánru, ale je důležité, že tvůrci snímku to berou s nadhledem a umějí přidat vtipné vsuvky k tématu. Fajn béčková variace Johna Wicka - 75 %.(26.6.2018)

Viděno s Anglickými titulky. Teda, ten kdo ty titulky dělal, byl hodně divnej, protože spoustu frází bylo pojatých jinak a i skladba vět nebyla taková, jak jí prezentují dialogy :-) Scott Adkins určitě není herecký talent, nechybí mu však charisma, je to sympaťák od pohledu a v tomhle filmu působí jako klasickej drsňák, jezdí na motorce, chodí v kožené bundě, schopnosti využívá maximálně a v pěkných monologách vydatně hláškuje. Jemně komiksové prvky dodávaj filmu trošku ojedinilou atmosféru, navíc jsem rád, že i v současnosti vznikaj akční béčka jak z 80's/90'. Hudba hraje po celej film, krásně se poslouchá a akčních scén tu je hodně. Padne pár výstřelů, několik menších explozí, hlavně jsou zde však souboje v pestrém prostředí - jednou v bytě, na ulici během noci, v kanceláři, ve vile, atd atd atd... Choreografie nedosahuje kvalit Neporazitelného, ale je zde spoustu kopů na x způsobů, otočky, je to víc zaměřené na praktickej styl boje, takže většinou to jsou lokty, zlomeniny, výměny chvatů. Působí to dynamicky, pěkně sestříhaně, kontaktně (i když občas je znát že úder nezapadl či nějakej chvat působí nacvičeně), každopádně ale prostě kdo kouká na filmy se Scottem kvůli soubojům, nebude ochuzený. Jai White se předvede v tělocvične a v kanclu, pořád na to má, to stejný Ray Park, kterého vidim moc rád po tak dlouhý době a sakra, ten chlápek by taky potřeboval akční sólovku jak zmrd, Ray Stevenson vyvolává respekt i když jen nadává skrz pult, je tam nějaká pěkná bloncka s katanou, psycho upír co se snaží lidi otrávit, cápek, kterej jako jedinej člověk na světě používá zlaté stránky a totální magor se sekerou :--) postavy jsem si oblíbil, a několikrát jsem se i zasmál přes celej pokoj. Film se jen trošku bere vážně, jinak atmosféra je taková uvolněná, Adkins si svojí roli užívá a ačkoliv je vizuál klasicky televizní, Jesse V. Johnson odvedl pěknou práci, hlavně že nezprasil akční scény. Nejvíc mě pobavilo zabití s tou sekerou zaraženou v podlaze, náplastě Adkins a každá konfrontace s tim jedným kolegou skrz zlatý stránky, co rád uzavírá i sázky. V malém cameu se objeví i Martin Ford (ten z Undisputed 4) a předvede se v pěkný bitce proti Adkinsonovi. Malá odbočka v podobě, jak se z Adkinsna stal profi zabiják hodně potěšila a byla poutavá.(2.2.2018)

Pěkný akční béčko se spoustou pěkně natočených soubojů, vydařeným obsazením a jednoduchým příběhem. Film bych o něco zkrátil, aby byl svižnější, ale jinak nenudí a najdou se zde i vtipné momenty. 80% :)(28.2.2018)

A docela to ušlo a myslím, že verbal to popsal skvěle. Některé bitky jsou skutečně takové taneční aranžmá pro slečinky, ale občas se objeví i pokus o humor a dvakrát dokonce povedený, je to skutečně přímočaré a dost to zabaví. Škoda, že Ray Stevenson nedostal větší šanci se ukázat. A ten záblesk z minulosti se sem taky až zas tak nehodil, protože roztrhl děj, ale jako fakt jo, překvapivě se na film dívat dá a dokonce některé scény jsou slušně vymyšlené (třeba vražda účetního ze střechy s využitím střepů).(18.2.2018)

Johnson a Adkins nám tak tady trochu zadaptovali, Mechanika zabijáka a Hong Kongkonský thriller Yi wai, takže z toho nedělejte zase takovou senzaci. Ale Adkins ve své scénáristické prvotině, to výborně zvládl, vtipy sou opravdu vtipné, postavy sou celkem dobře zvládnuté a příběh dává smysl. Po akční stránce, ale je to však velká pecka a ty kopačky s otočkou, tady Adkins podává asi nejlépe, Boyka je tak ve stínu. Moje důvěra v Johnsona se opět zvedla, jelikož někteří k němu měli nějaké výhrady a proto Triple Threat, je podle mně v dobrých rukou. Navíc Michal si konečně zahrál, v něčem lepším, než je Asian Connection, takže jo, je to super.(28.2.2018)

Režisér si potrpí na vypravěče počas příběhu. U Savage dog to bylo vyloženě chybné, tady to jen trochu nesedí. Akce je hodně slušně nasnímána a nenudí to.(11.2.2018)

No... malo to napad...malo to ambiciu... malo to potencial. Dokonca prvych 5 minut filmu som mal blazeny usmev a simranie na gulkach. Akonahle vsak zacali dialogy...premisa filmu... slo to do hajzlu. Adkinsovi som najomneho vraha veril asi ako ciganovi vysoku skolu...to jeho "moralne" spravanie najcool zabijaka nad vecou, ktory sa drzi nejakeho super speci kodu a naraz sa na vsetko vysere a ide za pomoci neprijemnej defky patrat po vrahoch svojej ex...no proste kokotina. Na druhej strane vsak chcem pochvalit obsadenie (okrem Adkinsa a Stegmanna), ktore ma celkom bavilo... Stevensona mam rad a bol pre mna aj v tomto filme najsympatickejsou postavou a suverenne charizmov odstrihol mladeho Baryshnikova. Hopsandy a akcne sekvencie boli standard, ktory baletak proste vie... ale tak na jedno pozretie...cert to ber. Nepriestrelny okruhly stol, ktory odolal tazkemu gulometu z piatich metrov radsej spominat nebudem.(13.2.2018)

Nemám větší problém. Jasně, Scott prostě není herec, který by táhl film svým talentem. Jasně příběh je pitomoučkej a scénář občas vtipnej. Ale koukám na film s Adkinsnem a nečekám výkony z ranku De Nira a dialogy na úrovni A1. Toho zabijáka jak nám je představen ze začátku mu člověk věří tak tak. Časem tuhle pózu Scott opustí a je to dobře, protože člověk přestane myslet na blbinky, kterých se postava dopouští a začne si užívat parádní jízdu. Sice béčkovou, ale parádní. Děj odsýpá a flash back je příjemným zpestřením. Akce se mi líbila a myslím, že Scott nemá ambice prodávat něco víc. Taky by filmu slušelo být v temnějším tónu a lépe bych vystavěl jeho vztah k bejvalé, aby člověk mohl víc fandit. Cekově ale moc dobrý béčko. 70 procent.(18.7.2018)

Tak sa chlapcovi jednemu usatemu britskemu zase raz podarilo uveritelne stvarnit nejaku postavu, vdaka comu Accident Man neponuka len famozne bitky na ktore sme u Adkinsa zvyknuti, ale funguje ako plnohodnotny film. Ma to zmysluplny funkcny pribeh o pomste jedneho zabijaka. Nic nove pod slnkom, ale je to podane s nadhladom a mnostvom cienohumornych hlasok. Postavy svojou sialenostou pripominaju flaky od Tarantina alebo Ritchieho. Kazda postava ma prilezitost nejakym spôsobom zaziarit. Mna okrem vynimocne charizmatickeho Adkinsa zaujal najviac Ray Stevenson ako drsny mentor a vtipna zakerna krysa David Paymer. Akurat zapletka je proste jednoducha a priamociara. Ziadny prepletenec pribehov sa nekona. Velkym prijemnym prekvapenim vzhladom na podpriemernu predoslu tvorbu je akcia. Mal som pocit jak keby Johnson vypocul vsetky vytky ohladom neprehladnych bitiek s mnozstvom bleskovych strihov a rozheganej kamery a tak si bitky konecne môzeme poriadne vychutnat bez tychto modernych neduhov. A je na co pozerat. Bitky su skvele. Choreografia je dostatocne narocna, obsahuje jak narocne akrobaticke kusky, poriadne dlhe bitky s hlavnymi supermi, tak efektne rychle likvidacie radovych poskokov. Drobnu vytku by som mohol mat k tomu, ze vzhladom na dost dlho trvajuce niektore suboje, pôsobi to mnozstvo inkasovanych ran na oboch stranach bezzubo. Az do zaverecneho dorazenia ranam chyba tvrdost. Obcas bitky pôsobia az prilis ocividne nacvicene a menej dynamicky ako by mali vyzerat. Ale to je asi daň za dokonalu prehladnost. A pri tom mnozstve bitiek sa obcasny takyto nedostatok lahko strati. Potesilo ma aj par prestreliek, ktore namiesto CGI pouzivaju stare dobre kapsulky, vdaka comu vyzeraju ovela realnejsie. Potesi aj stylovy soundtrack, ktory scenam dodava sviznost. Na celom filme ma srala len postava afektovanej lesby, ktora neustale do Adkinsa ryla. Kvôli nej a obcas nie uplne dokonalym bitkam nedavam plny pocet. Ale je mozne, ze na druhe pozretie mi to uz nebude vadit a mozno hodnotenie zvysim. Tak dobry film Adkins nenatocil od tretieho Undisputed. P.S. Kolko ludi, ktori nedavali v skole pozor sa az vdaka tomuto filmu dozvie, co znamena defenestracia? 9/10.(10.2.2018)

"Never forget your past, don't worry too much about your present ... and live life like there's no tomorrow. Because you never know. An accident might be just around the corner."(17.2.2018)

Scott Adkins je zde ve velmi dobré formě, a to nejen herecké, ale i scenáristické. Jasně, není to vyloženě scenáristická perla, ale napsal si to na tělo a skvěle pak hlavní roli zvládnul, a to i s přispěním dalších, celkem zajímavých herců, i když nikoli nutně první ligy. Fajn nenáročný akční film, který mě bavil.(20.2.2018)

<< předchozí 1 2 3