The Hero

Drama / Komedie

USA, 2017, 93 min

Jedou závěrečné titulky a já si fascinovaně řikám: ty vole, to byla nádhera, kdo tohle natočil? A koukám, že to má na svědomí stejná hlava jako I´ll see you in my dreams naladivší mě onehdy tak, že jsem ho doporučila na profilu, bohužel, moc efektu to tehdy nemělo, nicméně trvám na tom, že Sam Elliot v obou filmech potvrdil, že zraje jako víno, nejen po čertech uhrančivou vizáží, ale hlavně jako herec a konečně dostal obrovskou příležitost a tu neutopil. Jeho Hrdina zašlé herecké slávy, životní kovboj, je postavený před otázku, zda se s novinkou - nemocí poprat nebo to nějak doklepat s chechtacíma práškama a sklenkou whisky, odhodlání se mu střídá s rezignací a to, i když ho klofne krásná mladá baba, mimochodem Laura Prepon taky zraje. Ona se s ním totiž moc nemazlí, teda mazlí, ale nesere. Co se dojetí týče - jednu chvíli se Sam připravuje na roli a zkouší text, který zní sice dost stupidně, ale mluví se v něm o otci a dceři a on jakoby mluvil k té vlastní, s níž je vztah na bodu mrazu a tlačí nás čas. Když to pak jede přímo na konkurzu, už nemám slov, jen rozumím. Hero asi víc nadchne fosilie, ale kéž se pletu. I přes to téma jde o jemný pohodový filmík, z kterého je tak nějak nadějně na duchu. "Existuje jeden zákrok ... ale možná mi to vynese jen pár chvil navíc" ... "A o to přesně jde. O tu chvíli navíc". (14.10.2017)

Nejdřív jsem měl pocit, že Sam Elliott tu hraje svou životní roli přestárlého herce jedné role (jak je u některých herců v současnosti zvykem), ale během filmu rychle vyznělo, že až tak osobní tento film úplně není. Také je ale pravda, že jak se tenhle film tváří všelijak průměrně, tak má pořád něco do sebe. Minimálně toho Sama Elliotta, který svým charismatem posilňuje film o několik energetických tyčinek. Charisma hlavního herce udělá opravdu hodně a tento film je vzorovým příkladem.(22.11.2017)

Minulý týždeň v kine na Blade Runnerovi 2049 som si tak pomyslel, že v akej výbornej forme vo svojom veku je stále Harrison Ford. Avšak naproti tomu Sam Elliott pri Laure Prepon vypadá ako totálny bombardér, ktorý hravo zmákne desať takých Harrisonov!(10.10.2017)

Príležitostný režisér Brett Halley vytvoril skromné dielo so silnými myšlienkami a obrazmi bez zbytočného pátosu. Rozpráva príbeh starého herca jednej úlohy, ktorého premohol vnútorný smútok a celý jeho život sa dostal do závozu. Režisér si pomohol vskutku skvelými hercami, ktorí pochopili jeho zámer. Každá postava dotvára celok svojim životným príbehom a nie je to len o smútku ale i optimistickým životným pohľadom. Pochopiteľne, prím hraje televízny herec a herec zvačša vedľajších postáv Sam Elliott, predpokladám, že je to jeho životná úloha. Jeho Lee hraje mimikou, pohľadom, jemnými gestami a je úžasne uveriteľný. Snímok je nevtieravo posobivý v obrazoch a príjemne pomalý, duchom obohacujúci.(12.10.2017)

Celý tento film stojí a padá na Samovi ... a ten tu hrá fakt úžasne. Aj Laura mu je zdatnou sparing partnerkou. Film plný smútku a melanchólie, ale tvorcovia sa s tým všetkým vysporiadali so cťou ... žiadne brnkanie na city, žiadne ľutovanie. Pekný zážitok.(17.10.2017)

Doufám, že mi jednou bude tolik, co Tobě, můj hrdino. Vím, není to zas bůh ví jakýkoliv věk, ale teď by mi to stačilo. Ještě mi do Tvého hodně zbývá a kdo ví, co bude zítra. Možná si taky ubalím jointa, sednu si do křesla a budu sumírovat svůj život, u kterého je v Tvém případě už možná vidět cílová čára. A pokud budu usínat po boku s takovou kočkou, co Ty, bude mi to asi stačit. Jasně, že bude, prostě musí! I kdyby to bylo na pár týdnů, nebo měsíců, tak to přece za to stojí. Nevzdávat se, bojovat a jít dál, i když je už skoro načase. Ještě není tma, ale stmívá se...(25.11.2017)

Takové příjemné umírání s mladou kočkou po boku.(23.10.2017)

Fenomenální Sam Elliott jakožto přestárlý herec, který i navzdory zákeřné nemoci najde nový smysl života a důvod žít. The Hero na papíře vyzníval stejně jako "Danny Collins" Ala Pacina, nicméně režisér Brett Haley zde aplikoval lidštější a procítěnější způsob vyprávění, což ve výsledku působí mnohem reálnějším a citově otevřenějším dojmem. Je to také skvělý důkaz toho, že i po tolika letech nedělá potíže Samu Elliottovi utáhnout sám celý film, za což mu smekám a přeji mu Oscarovou nominaci. Vážně si to zaslouží. PS: Laura Prepon je neskutečná kost! „The new sweet and spicy Lonestar barbecue sauce, the perfect partner for your ribs.“(14.10.2017)

Sam Elliott zde naplno ukazuje svoje herecké schopnosti a zvládá celkem prvoplánový příběh o člověku, který se dostane do nepěkné fáze života se ctí a v podstatě bez jakéhokoli patosu. Navíc má i skvělé kolegy, kdy hlavně o Lauře Prepon si začínám myslet, že je vlastně hodně dobrou herečkou a stojí za pozornost.(27.9.2017)

So good.(25.9.2017)

Podmanivý film o stárnutí, který si plyne bez nejmenší námahy, má kouzelný baryton a umí vyslovit správná slova ve správný čas.(17.10.2017)

Tyhlecty indie "nízkorozpočťáky" s anti-hrdinou v čele, co tak pohodově plynou, mam docela rád. Nejlepší moment je, když si děda při nacvičování textu vylejvá srdíčko a jeho zhulenej kámoš si při tom dělá rozcvičku ve stylu Jirky Paroubka. Na to vám nestačí ani MasterCard. (85%)(19.11.2017)

Intimní a silné, hlavně díky hlavní postavě.(12.12.2017)

Sam Elliott ruluje.(27.10.2017)

Velmi příjemné překvapení. ■ Zpočátku se to tváří jako One Week, pak to přechází v poetický Paterson a ve snových scénách zavítáme na Slow West. ■ Tentokrát se mi opět vyplnilo, že když od filmu neočekám moc, tak dostanu hodně. ■ Sledujeme smutný příběh osamělého smutného jednasedmdesátníka, který má již svou hereckou kariéru za zenitem, svoje volné okamžiky tráví buď chlastáním alkoholu nebo hulením marihuany, anebo obojím nebo pro změnu hulí a chlastá u svýho kámoše Jeremyho, kterej prodává drogy svým stálým zákaznikům. Čuměj spolu na starý filmy a pořady a vzpomínaj na starý dobrý časy, kdy oba dva skutečně pracovali. Lee HAYDEN, hlavní postava, měl za celej život jen jednu pořádnou roli, ale stála za to, a taky je to jediná role, ze který ho lidi znaj. Ten film se jmenoval: "THE HERO". De facto Sam Pack ELLIOTT ve filmu tak trochu hraje sám sebe, něco na způsob Un homme et son chien a The Congress. ■ Snové obrazy se zde míchají s realitou, ale Lee chce pochopit smysl myšlenek, které se mu neustále opakují. Po čase však dochází k tomu, že ví, co to znamená, ale nechce si to přiznat... ■ Při jednom z dýchánků u Jeremyho si přijde pro zboží nějaká mladá žena, říkejme jí Charlotte, jsou spolu chvíli sami, protože Jeremy jde pro matroš. Lee na ní čumí, prohlíží si jí od shora až dolů, a pak zase zpátky a zaujme ho, ba co víc, ona na něj taky civí, jak děti v cukráně na pamlsky a on jí zaujme ještě víc, tady se film dělí, protože pak ubíhá trochu jiným směrem. Když se pak potkaj u stánku s mexickým jídlem, tak už je jasný, že jiskra dávno přeskočila a skrytý plamen jen tak neuhasí... ■ The Hero je velmi zajímavý snímek, a to nejen tím, že celý stojí pouze na dvou do jisté velké míry rozdílných postavách, ale že dokáže zaujmout i bez zbytečného patosu, nesmyslného reklamního průvanu a zbytečných marketingových krasožvástů. The Hero je takový malý zastrčený směle nesmělý hrdina, jako třebas The Homesman. Lauře to tady s těmi havraními vlasy ohromně slušelo. Na snímek Come Early Morning, který jsem si pouštěl nedávno, jsem se díval jen kvůli ní a jaké bylo mé zklamání, když se tam jen párkrát mihla a svým hlasem pronesla pouze pár větiček; zato tady jsem si jí pořádně a plnými doušky užil. ■ Atmosféra filmu se mi moc líbila a ten jemný hudební doprovod jakbysmet. A že je film do značné míry předvídatelný? Ano, je. A Co? Jsou různé druhy filmů, které různě působí na různé smysly, vědomí a podvědomí. Když chci dobrodružství v rouše pohádkového fantasy, tak se mrknu na The NeverEnding Story, když chci sci-fi, tak na Star Trek VIII: First Contact, když mám chuť na komedii pro odreagování, tak Jáchyme, hoď ho do stroje!, když večerníček, tak Četnické humoresky, když chci romantiku, drama a akci, tak Rockyho a když chci nějaký film, který na mě bude působit především emocionálně, tak právě takové filmy, jako je The Hero a podobné. ■ (R) [88/100] ■ (K) [84/100] ■ (V) [72/100] ■ (H) Sam Pack ELLIOTT [86/100] ● Laura H. PREPON [84/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) One Week (2008) ● Paterson (2016) ● Atarashii kutsu wo kawanakucha (2012) ● The Horse Whisperer (1998) ● Nothing Personal (2009) ● The Congress (2013) ● Mr. Morgan's Last Love (2013) ● Slow West (2015) ● Un homme et son chien (2008) ● Come Early Morning (2006) ● The Homesman (2014) ● Lost in Translation (2003) ● The Lobster (2015) ● Is-slottet (1987) ● Hateship Loveship (2013) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 10-X-2017; 14:44] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [83/100] ■ (CSFD) kaylin(C) [83/100](10.10.2017)

Je to milý, citlivý film, který dokáže i dojmout. Postarší, ne příliš úspěšný herec se musí vypořádat s těžkou životní situací, když mu zřejmě nezbývá mnoho času. A tak napravuje pošramocené vztahy s manželkou a dcerou. Jediné, co ozvláštňuje tento film z jinak zavedeného schématu je občasná návštěva svého kámoše a dealera. No a pak samozřejmě setkání z mladou Charlotte. Podle mne tedy jen další podobný film o tom, že se je třeba před smrtí smířit s rozhádanými a při troše štěstí si ješte něco užít. 70%(15.12.2017)

Sam Elliot s archandělským basem ve skvělé příležitosti. One of the best films of 2017! Tuším nominaci....(12.10.2017)

• Marze

Příběh není nic nového. O sobeckém muži, který se jednoho dne probudí a uvědomí si, že by si měl najít partnerku. Sam Elliott se na tuto roli hodí. Chvílemi jeho příběh připomíná biografii. Hodně času ho vidíme jen tiše zírat, ale dobře se na něj kouká. Hodilo by se více filmového děje. Nic nás zde nepřekvapí a film mírně spěje ke svému konci.(3.11.2017)

Překvapivě zdařilé drama...s několika cliché, což nic nemění na tom, že stojí za podívání, už jen kvůli tomu, jak Sam E. umí utáhnout celý film.(2.10.2017)

Moc příjemné herecké duo, které řeší nepříjemné nástrahy života. Dívat se na Lauru a poslouchat u toho Sama je pastva jak pro oči tak pro uši.(19.11.2017)

<< předchozí 1 2