I Don't Feel at Home in This World Anymore

Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 2017, 93 min

Sundance filmeček, kterej pobaví bizarními postavami (Elijah Wood jakožto 80s karatista poslouchající metal atd.) a bizarními situacemi, které zachrání většinu hluchých momentů a stylového ohýbání, kdy to začíná jako indie loser komedie alá "Napoleon Dynamite" nebo vzhledem k ženské hlavní hrdince spíš "Me and you and everyone I know", a postupně se z toho vyvrbí podivnej slasher alá Coenovi...(29.1.2019)

Začátek sem prožíval stejně jak chuť si vůbec pustit tenhle film.Navíc dost nesympatický obsazení , a na další prosranej čas u filmu bylo zaděláno.Po dvaceti minutách se to ovšem začalo stáčet směrem k napětí,ruku v ruce s tim přišla i větší kvalita.No a konec byl slušnej masakr.Nakonec se z toho vyklubal ,s ohledem na použitej materiál,vcelku koukatelnej filmek.60%.(16.9.2017)

Netflix prišiel opäť s niečím solídnym a zábavným. Čakal som síce niečo masakrálnejšie a trhlejšie, no i tak ide o veľmi slušnú a obstojne napísanú akčnú komédiu, kde postavy ženú situácie až do totálnych absurdít. Elijah je super creep, len mohol dostať viac priestoru, kreatívnejšie a hlúpejšie úmrtia len ťažko nájdete, a celé to má veľmi sympatický indie look s myšlienkou, s ktorou sa nanajvýš stotožňujem. Keby tvorcovia zapracujú na dialógoch (ktorým by sekol viac "tarantinovský" štýl), mohla to byť jedna z najlepších somarín na Netflixe. Takto je to "len" mierne nadpriemerná somarina, ktorú stačí síce vidieť raz, no strata času to nie je.(26.6.2019)

Tak to je přesně ten typ filmu, od kterýho moc nečekáte a on z vás postupně vyrazí dech :-D Vše začíná vcelku standardní vloupačkou do bytu jedné "obyčejné" ženy. Jenže tahle žena se nechce smířit s ledabylým přístupem policie a bere boj za svou svobodu a bezpečnost do vlastních rukou. Vlastně jde o skutečný obrázek toho, jak dnes přistupují ti, co nás mají chránit a bránit k zločinům, které se díky naší zkažené společnosti, staly už tak nějak běžnou součástí systému :-/ Hodně mě překvapil E. Wood a samozřejmě hlavní protagonistka M. Lynskey :-) Doporučuju všem, kteří mají rádi surové a lidské příběhy, postavené na reálném základě, s reálným chováním postav a s neplánovaným závěrem :-)(7.3.2017)

Příjemná novinka s Coenovským nádechem a opět podivným Elijahem Woodem. Těší mě, že Elijah Wood od Pána Prstenů je věrný žánru Horor/Thriller, tyhle role mu opravdu sedí. Film je od začátku až sarkasticky vtipný a je plný černého humoru, což rozhodně potěší. Byť detektivní zápletka je poměrně jednoduchá je film plný nečekaných překvapení a místy se mu daří i hezky šokovat. V závěru film vrcholí téměř až ve Slasher a rozjede řádně brutální divadýlko, které k předešlé nevinné hodině je silně úderné a správně trefné. Skvělá oddychová zábava, která dokáže překvapit i potěšit. Story 7/10, Atmosféra 6/10, Gore 6/10, Vizuál 7/10, Akce 6/10, Napětí 3/10,Humor 7/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 0/10.75%(1.3.2017)

• - Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale Sundance 19. januára 2017. Celosvetovo bol predstavený na Netflixe 24. februára 2017. (chesterko)

• - Natáčalo sa od apríla 2016 v Portlande, štát Oregon. (chesterko)