I Don't Feel at Home in This World Anymore

Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 2017, 93 min

Vůbec jsem nepočítal s tím, že by mi film dokázal vyčarovat doboru náladu, ale stalo se. On to totiž není ani tak thriller či krimi, jako spíš černá komedie a tak také výborně funguje. A základ je přitom tak jednoduchý. Naivní Ruth a její přitroublý soused se snaží domoci spravedlnosti tam, kde policie selhává. Že se přitom dostávají do bizarních situací, na které nejsou připraveni, je celkem nabíledni, ale Blair to podává tak, že všechny ty šílenosti, co se oboum hlavním protagonistům dějí, jsou vlastně přirozené a to mě bavilo. Všechno vrcholí v závěru drsnou cca dvacetiminutovkou, u které jsem slzel smíchy. Herecky bez výhrad a Melanie Lynskey je tady kouzelná, stejně jako baví Elijah Wood, který si sice pořád nese hobití stigma, ale už to není tak hrozné. 75%(18.3.2017)

Příjemná novinka s Coenovským nádechem a opět podivným Elijahem Woodem. Těší mě, že Elijah Wood od Pána Prstenů je věrný žánru Horor/Thriller, tyhle role mu opravdu sedí. Film je od začátku až sarkasticky vtipný a je plný černého humoru, což rozhodně potěší. Byť detektivní zápletka je poměrně jednoduchá je film plný nečekaných překvapení a místy se mu daří i hezky šokovat. V závěru film vrcholí téměř až ve Slasher a rozjede řádně brutální divadýlko, které k předešlé nevinné hodině je silně úderné a správně trefné. Skvělá oddychová zábava, která dokáže překvapit i potěšit. Story 7/10, Atmosféra 6/10, Gore 6/10, Vizuál 7/10, Akce 6/10, Napětí 3/10,Humor 7/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 0/10.75%(1.3.2017)

Velmi oddechový snímek, který zaujme především svým pojetím a překvapivou svižností. I Don't Feel at Home in This World Anymore je až na pár zádrhelů slušně odsýpajícím filmem, který nepřestává bavit svou hravou bezprostředností a upřímným přístupem. Velké plus je i hlavní ústřední dvojice Melanie Lynskey a Elijah Wood, na jejichž skvělých hereckých výkonech celý film stojí i padá. Skvělá práce!(3.3.2017)

Melanie Lynskey a Elijah Wood jsou skvěle šílená dvojice a na jejich výkonech film stojí, i když on celkově stojí na zvláštních postavičkách, které se zde objevují, a na zvratech, k nimž dojde. I když to vypadá jako celkem obyčejný depresivní film, tak se to docela zvrtne v bizarně kriminálním stylu. Drsnost místy celkem překvapí.(28.2.2017)

Zvláštně sympatický filmový chameleon. Co začíná jako kombinace Volného pádu a Bůh žehnej Americe, vše ve stylo bratří Coenových vyústí v detektivku, silně černokomediální přestřelku a v závěru dokonce slasher! Hlavní hrdinka je taky takový chameleon - doteď pořádně nevím, jestli jsem s ní měl soucítit nebo se jí smát, jak si vše nechá líbit. Jestli to však byl režisérův záměr, pak tleskám. Všechno ostatní je pak klasická komedie ve stylu bratří Coenů se spoustou náhod, zbraní, líbivého soundtracku, lidech jdoucích po penězích cestou zločinu a mrtvol.(26.1.2018)

• - Natáčalo sa od apríla 2016 v Portlande, štát Oregon. (chesterko)

• - Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale Sundance 19. januára 2017. Celosvetovo bol predstavený na Netflixe 24. februára 2017. (chesterko)