poster

I Don't Feel at Home in This World Anymore

Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 2017, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ink flo
  ****

  Sundance filmeček, kterej pobaví bizarními postavami (Elijah Wood jakožto 80s karatista poslouchající metal atd.) a bizarními situacemi, které zachrání většinu hluchých momentů a stylového ohýbání, kdy to začíná jako indie loser komedie alá "Napoleon Dynamite" nebo vzhledem k ženské hlavní hrdince spíš "Me and you and everyone I know", a postupně se z toho vyvrbí podivnej slasher alá Coenovi...(29.1.2019)

 • kaylin
  ****

  Melanie Lynskey a Elijah Wood jsou skvěle šílená dvojice a na jejich výkonech film stojí, i když on celkově stojí na zvláštních postavičkách, které se zde objevují, a na zvratech, k nimž dojde. I když to vypadá jako celkem obyčejný depresivní film, tak se to docela zvrtne v bizarně kriminálním stylu. Drsnost místy celkem překvapí.(28.2.2017)

 • P1tr
  ****

  Další z řady nezávislých filmů s podivnými postavami v hlavní roli. V tomto případě se ale naštěstí nejedná o otrocké následování příběhové formule daného žánru a tvůrci si pro nás přichystali akčnější a brutálnější variaci, ve které hrdinové vezmou věci do svých rukou a která dokáže pobavit i napnout a funguje nejen jako charakterová studie, ale také jako povedené dobrodružství, kterého se rádi zúčastníte.(13.3.2018)

 • Zombiepod
  ***

  Netflix prišiel opäť s niečím solídnym a zábavným. Čakal som síce niečo masakrálnejšie a trhlejšie, no i tak ide o veľmi slušnú a obstojne napísanú akčnú komédiu, kde postavy ženú situácie až do totálnych absurdít. Elijah je super creep, len mohol dostať viac priestoru, kreatívnejšie a hlúpejšie úmrtia len ťažko nájdete, a celé to má veľmi sympatický indie look s myšlienkou, s ktorou sa nanajvýš stotožňujem. Keby tvorcovia zapracujú na dialógoch (ktorým by sekol viac "tarantinovský" štýl), mohla to byť jedna z najlepších somarín na Netflixe. Takto je to "len" mierne nadpriemerná somarina, ktorú stačí síce vidieť raz, no strata času to nie je.(26.6.2019)

 • Raziel_cz
  ****

  Méně sofistikované Falling Down říznuté ritchiovskou kriminálkou. Nemá to takový dopad jako jedno a není to tak nadsazené jako druhé, ale to, co to dělá, to dělá dobře. S hlavními hrdiny se dá lehce ztotožnit a místo, aby si svými akcemi výrazněji pomohly, je spíš svět válcuje a jsou na tom pak ještě hůř. Umí to navodit pocity frustrace či melancholie a ve vyhrocených situacích podstatně potemnit a zdrsnět. Přestože to mění žánry, scénář vždycky přijde se zvratem nebo vysvětlením, které vás vrátí do rovnováhy. A vůbec je mnohem chytřejší, než bych od něj čekal. No a potom je tu samozřejmě vždy skvělá Melanie Lynskey, jež by si zasloužila víc hlavních rolí. Moc příjemný zážitek.(26.3.2017)

 • - Natáčalo sa od apríla 2016 v Portlande, štát Oregon. (chesterko)

 • - Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale Sundance 19. januára 2017. Celosvetovo bol predstavený na Netflixe 24. februára 2017. (chesterko)