I Don't Feel at Home in This World Anymore

Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA, 2017, 93 min

Od téhle netflixové produkce jsem čekala o dost víc. I když jsem předpokládala, že světové to nebude, asi bych uvítala lepší humor a peprnější dialogy. Hlavní ženská postava se mi navíc zrovna moc nezamlouvala. O něco zábavnější byl Elijah Wood v podobě podivného souseda. Nejvtipnější roli tu ale asi předvedla Chrtistine Woods alias tak trochu sjetá znuděná manželka. To byl asi jediný moment, kdy jsem se smála nahlas. Příběh totiž jinak za moc nestál. Na konci se sice děj dostává do trochu brutálnější sféry, ale není to nic co by ho dělalo zapamatovatelnější. Slabší průměr.(17.4.2017)

Zvláštně sympatický filmový chameleon. Co začíná jako kombinace Volného pádu a Bůh žehnej Americe, vše ve stylo bratří Coenových vyústí v detektivku, silně černokomediální přestřelku a v závěru dokonce slasher! Hlavní hrdinka je taky takový chameleon - doteď pořádně nevím, jestli jsem s ní měl soucítit nebo se jí smát, jak si vše nechá líbit. Jestli to však byl režisérův záměr, pak tleskám. Všechno ostatní je pak klasická komedie ve stylu bratří Coenů se spoustou náhod, zbraní, líbivého soundtracku, lidech jdoucích po penězích cestou zločinu a mrtvol.(26.1.2018)

Bravó!! Obrovské prekvapenie a zaslúžený držiteľ veľkej ceny poroty na Sundance Film Festival. Priam až coenovsko-ritchieovský film, ktorý si potrpí na detailoch a skvele vypointovaných udalostiach. E. Woodovi táto rola sadla presne na mieru a na počudovanie ani Melanie Lynskey mi nevadila tak, ako inokedy. Prvých 10 minút môže byť pre niekoho trochu nevyrazných (aj keď podľa mňa boli OK), ale potom príbeh neberie obrátky a nezastaví sa až do samotného konca. Vyvrcholením je nečakaný krvavý masaker, za ktorý by sa nehanbil ani sám Tarantino. A za to má u mňa piatu hviezdu. Jednoznačne odporúčam. 90 %!!(2.3.2017)

Méně sofistikované Falling Down říznuté ritchiovskou kriminálkou. Nemá to takový dopad jako jedno a není to tak nadsazené jako druhé, ale to, co to dělá, to dělá dobře. S hlavními hrdiny se dá lehce ztotožnit a místo, aby si svými akcemi výrazněji pomohly, je spíš svět válcuje a jsou na tom pak ještě hůř. Umí to navodit pocity frustrace či melancholie a ve vyhrocených situacích podstatně potemnit a zdrsnět. Přestože to mění žánry, scénář vždycky přijde se zvratem nebo vysvětlením, které vás vrátí do rovnováhy. A vůbec je mnohem chytřejší, než bych od něj čekal. No a potom je tu samozřejmě vždy skvělá Melanie Lynskey, jež by si zasloužila víc hlavních rolí. Moc příjemný zážitek.(26.3.2017)

Velmi oddechový snímek, který zaujme především svým pojetím a překvapivou svižností. I Don't Feel at Home in This World Anymore je až na pár zádrhelů slušně odsýpajícím filmem, který nepřestává bavit svou hravou bezprostředností a upřímným přístupem. Velké plus je i hlavní ústřední dvojice Melanie Lynskey a Elijah Wood, na jejichž skvělých hereckých výkonech celý film stojí i padá. Skvělá práce!(3.3.2017)

• - Natáčalo sa od apríla 2016 v Portlande, štát Oregon. (chesterko)

• - Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale Sundance 19. januára 2017. Celosvetovo bol predstavený na Netflixe 24. februára 2017. (chesterko)