• Kanada

Scénografie:

Susie Mancini

Kostýmy:

Natalie O'Brien

Nemohl jsem si zvyknout na proměnu Aubrey Plaza, která doposud hrála sexy mrchy a zde hraje ošklivou podivínku, která je navíc psychopat závislý na instagramu. Elizabeth Olsen zase neobvykle povýšená dáma, což mi také příliš nesedělo. Vtipný je zde pouze O´Shea Jackson s jeho posedlostí Batmanem, což bylo super a Billy Magnussen byl dobréj hajzl. Zvláštní film. 60%(25.10.2017)

Během sledování jsem si nejdřív myslel, že mi bude vadit, že jako protagonistka byla zvolená očividně psychicky narušená osoba - vždycky jde o až moc jednoduché řešení jak ukázat do extrému zahnanou premisu a nedotažené interakce postav bez výtek, že nefunguje psychologie. Nakonec si mě to ale získalo, předně díky ochotě nabídnout příběh bez východiska, bez náznaku pozitivního posunu postav, které budou navěky takové, jaké jsou - což dává dokonalý smysl. Pozitivní je, že ačkoliv ten film bude určitě vykládán jako kritika sociálních médií, ta tu nejsou prezentována jako nějaký nástroj zla uvrhující na lidi kletbu, ale prostě prostor, v němž se projevuje lidská povaha.(7.1.2018)

Pro některé se staly příjemným zpestřením a možností být v kontaktu s lidmi, kteří třeba bydlí na druhém konci republiky. Pro jiné a není jich málo, jsou ovšem sociální sítě obrovským problémem, kdy na život v reálném světě jaksi nemají čas. Pokud se u jejich ksichtu neobjeví dostatečný počet lajků, selfíčko, na kterém se navíc křečovitě tváří, smažou. S posedlostí sociálními médii přichází i touha vylepšit svůj vzhled, svůj šatník, svůj okruh přátel, zálib. Žebrání o pozornost a sdílení pocitu, že je na tom někdo aktuálně stejně, solidně načrtnul i mladý režisér Matt Spicer, škoda ovšem, že nešel víc do hloubky. Výsledkem je jakýsi mišmaš žánrů, kterak se jedno tele zakouká do jiné husičky, která má mraky followerů, vznikne umělé přátelství a divák čeká, kam až psychicky narušené děvče zajde. Kroky tvůrců jsou nicméně nenápadité a poměrně předvídatelné. Závěr vratký a dost „nevýchovný“. Čekal bych pevnější ruku.(17.7.2018)

• JohnnyD

Ani satira, ani komédia, ani thriller. Bezpohlavný indie miš maš s lacnými posolstvami o svete posadnutom sociálnymi médiami.(29.1.2018)

Na moje počudovanie dostal som viac ako som čakal. Téma možno nie je pre každého lákavá, no zato je tu krásne vystihnutý zhubný vplyv sociálnych médií na dnešnú mládež. Bez telefónu a Instagramu ani na krok :). A nečudujem sa, že niekto môže z toho aj zblbnúť, tak ako aj hlavná hrdinka, chudinka. Nečakane som sa i celkom dobre pobavil, lebo humoru, aj keď sa to tak na prvý pohľad nemusí zdať, je tu viac než dosť, vrátane samotného záveru filmu. Slabší nadpriemer. 70/100(13.12.2017)

I napriek tomu, že vo vzduchu sa vznáša ťažké psycho, je to film plný výborných vtipných kecov a uvoľnenej atmosféry.(28.1.2018)

Ani ryba, ani rak. To vážne som nebrala vážne, no a bez Dana a Nickyho by tam nebolo veru nič komické. Koniec celkom odvážny, krásna ukážka toho, ako si zvýšiť počet followers. Facebook je mŕtvy, nech žije Instagram!(5.2.2019)

Ingrid Goes West je komedie o demenci, kterou způsobuje moc lajků na Instagramu. Nevznikla ale proto, aby analyzovala a satirizovala postavu instagramové celebrity Taylor a mimoděk se tak stala kázáním o autenticitě každodennosti. Hlavní hrdinkou, se kterou strávíme všechen čas, je creepy Ingrid, která vůči Taylor nemá nic než obdiv a přehrává podoby trapnosti, společenské neobratnosti a neschopnosti promýšlet následky, které v různých mírách známe asi všichni. Ingrid nečeká ani léčení, ani poučení. Ani Taylor se nepoučí a její kluk Ezra se nejspíš taky nepoučí, i když ví, že jeho bullshit obrazy nikdo nekupuje, má depresi a to je dobře. Koneckonců pořád to má člověk lepší jako boyfriend nesnesitelné instacelebrity než jako obsesivní stalkerka instacelebrity. Člověk by si místy přál, aby si tenhle film dovolil ještě tvrdší humor, obzvlášť proto, že Aubrey Plaza by ho zvládla. I tak jedna z nejlepších komedií roku.(26.12.2017)

Strašně zvláštní film, nebyl jsem si jistý jestli mě baví nebo se nudím, bylo zajímavé vidět ten obraz dnešní společnosti, kdy se všechno odvíjí jen od poštu lajků a fallovers.(26.8.2017)

Moderní satirický stalkerský film o závislosti na sociálním kontaktu. Elizabeth Olsen má komediální i dramatický talent Divák neví jestli je postava Taylor žalostná, zoufala, hororová, ryzí nebo zábavná. Za ten silný závěr jsem možná měl dát hvězdy čtyři. Co by za to lidé na Facebooku dali, kdyby se o ně někdo takto zajímal. Facebook funguje jako zdroj podpory – napíšu je mi špatně, někdo napíše co ti je a máte pocit, že se o vás někdo zajímá. Nebo jste se ve škole s někým nestýkali, ale pak mu napíšete a sežene vám práci. Sociální média také umožňují umožnuje komunikaci i s člověkem, se kterým bych se nebavil, jiný se zase baví jen s blízkými. Prostí lidé se cítí reprezentování manikérkou, která byla zvolena královnou krásy, synem drobného obchodníka, který vyhrál Tour de rance...participuje prostřednictvím zástupce na gigantickém triumfu, jehož by zdánlivě mohl být hrdinou. Většina lidí nemá nic kromě této iluze, aby se rozptýlili a odreagovali ve své bezbarvé, monotónní a únavné existenci. Mezi sezónními božstvy a davem jejich obdivovatelů existuje ustavičná osmóza. Obdivovatelé jsou průběžně informováni o zálibách, rozmarech a sebevýznamnějších podrobnostech života svých hvězd. Imitují je, napodobují jejich účesy, osvojí si jejich způsoby chování. Žijí skrze ně. (Caillois, R. Hry a lidé, s. 134)(19.12.2017)

Herecky je to dobré, ale nemůžu si pomoct, mně to prostě nebavilo. Aubrey svou roli zvládá skvěle, Elizabeth je krásná, ale jejich příběh mě nezajímal, asi proto, že se mi nelíbí příběh postav, na kterých je skutečně málo co mít rád a ještě je to prezentováno jako komedie. Nebýt O'Shea Jacksona Jr. ani to jako komedie nemůže být označeno.(25.1.2018)

Další z moderních blbin, kde se ukazuje, jak jsou lidé závislí na moderní technologii a sociálních sítích. Je to k zblití vědět, že tohle se někde opravdu děje. Ingrid je blbka. Není hezká, není in, není cool, není ničím zajímavá. Věčně čumí do telefonu na Instagram a jede si svůj Instalife, kterej nikoho vůbec nezajímá. Narazí na holku, do které se platonicky zamiluje, která je in, cool a další bullshity. Tak se rozhodne sbalit si svoje suckypucky, nějaký lovky a vyrazí do stejného města. Tam si vše zařídí tak, aby se svou idolkou potkala, seznámila, skamarádila a byly prostě best friends forever. Ale jak znám i z vlastní zkušenosti, tak každá lež jednou praskne, záleží jen, jak moc ji máte pojištěnou. Já nevím, moc takovým sračkoidním námětům okolo socka sítí neholduju, ale tady se to celkem dalo sledovat. Vzestup a pád obyčejného člověka jen díky jediné ujeté aplikaci (kterou taky mám, hu givs a shit), která má mnohem větší moc, než si myslíme. Samozřejmě v US, nikde jinde nežijí takoví tupci. Ehm. Je to prostě moderní hovadina, která po technické stránce neurazí, má to i nějakej ten spád (ze lži do lži), herecky překvapivý (Aubrey Plaza je katastrofální všude, ale tady jí z pusy nepadaly hovna naštěstí a Elizabeth Olsen je prostě ťuťu všude). 4* a.k.a 65%(26.10.2017)

• dr.fish

Ta holka je naprostej lúzr. Vždycky se do někoho zakouká a pak ho pronásleduje. Skončí vždycky sama a vyřízená. Navíc na práškách. Film je dost pomalu a mizerně natočený, hrdince ani nechceme držet palce jelikož je nesympatická. Každý by ji asi nakonec odehnal pryč. Není to hezké koukání, takovéto filmy nemám rád. Depka a nic mi to nedalo. 50%(2.4.2018)

Návod, jak být insta-famous. Doma radši nezkoušejte... Překvapivě koukatelný a poměrně zábavný film. Najde se v něm tolik pravdy, až to občas bolí.(19.11.2017)

Film představuje vše, co na dnešní době nesnáším. Celkem složité dodívat se na celý film jednorázově.(5.8.2018)

Příběh Ingrid, nebezpečného instagramového stalkera, je tak skutečný a aktuální, že vám o něm ani nic neřeknu. Film, který se nevidí jen tak a stojí za pozornost, ale upozorňuji, že po jeho zhlédnutí se vám minimálně na týden nebudou chtít používat sociální sítě. Rozhodně si po jeho zhlédnutí také uvědomíte, že znáte nějakou Ingrid nebo Taylor. Možná jste jednou z nich dokonce vy. Snad největší doporučení roku, skrzeto,jakmocsimyslím,žeby tohle měli všichni vidět. Po sociální stránce neskutečně depresivní drama, ale jsou tam i humorné momenty. Audrey Plaza a Elizabeth Olsen v hlavních rolích stalkerky a “famous insta girl” jsou skvělé. Výherce nejlepšího scénáře na festivalu v Sundance.(24.4.2018)

#měljsemjíplnýzuby Nejhorší na tomhle filmuje, že to klidně může být pravda a nejenom to ale ono se to i děje. Fakt jsem doufal, že to nějak odnese a a oni ji ještě podpoří. Snímek zajímavý a i známé herecké obsazení. A dotýká se tématu, který je dnešní a někdo je opravdu schopný zajít daleko. Dobře natočené a psychologický vývoj postavy je tu natočený tak dobře, že jsem měl chuť jí sestřelit čím dál tím více. 60%(2.1.2019)

Fuj, to bylo nepříjemný! Ale blbej film to neni. Dal bych tomu čtyři lajky z pěti, ale bylo to fakt nepříjemný. #hashtag(13.6.2018)

Tak pěkně popořadě... Asi jediný film, u něhož mi nevadila úvodní instagramová montáž. Jinak... Ingrid je taková ta postava, která se vám prostě hnusí a všechno, co dělá je naprosto debilní a tak ubohé a trapné, až se na to skoro nedá dívat, ale stejně se na to dívat musíte, jen abyste zjistili, co udělá příště. Závěr ve mě zanechal lehce rozporuplné pocity, ale celkově šlo o hodně zábavný, originální film, občas docela depresivní, jindy zase fakt vtipný (Batmanem posedlý pan domácí)... Já jsem velice spokojen. Jo a Aubrey Plaza byla super. 7/10(6.1.2019)

Vcelku zábavné a hlavně smutně pravdivé.(14.12.2017)

<< předchozí 1 2