Cesta divočinou (festivalový název)

• Austrálie

David Storm

Kostýmy:

Nicola Dunn
  • Tft

Nechal jsem se nalákat při dohánění restů z roku 2017 poměrně kladným hodnocením na rottenech, ale buď sem slepej nebo v tom tu kvalitu prostě nedokážu najít. Walking Out je kýčovitý výlet do přírody s naprosto otřesnými hereckými výkony jak od Matta Bomera, tak ještě o třídu horšího Joshe Wigginse. Alex Smith a Andrew J. Smith se pokusili natočit srdceryvný příběh o otci a synovi, kteří se setkávají jednou za rok, aby se vydali lovit do Aljašské přírody. Vznikl jim však patos, který je tak průhledný tím o co se snaží, že mě tím doslova znechutil sledování. Nejočividnější a zas a znovu naprosto špatné a účelové použití flashbecků je jen vrchol ledovce, z kterého tenhle film vrhne diváka hluboko dolů do propasti. Hledal jsem v tom hloubku vztahu otce a syna kde se dalo, ale Walking Out na mě působí čistě povrchně, bez jakýchkoliv emocí což je zrovna u tohohle příběhu naprosto zásadní. Někde hluboko v tom ten kvalitní film asi vězí, ale bratrům Smithovým se ho rozhodně najít nepodařilo. 38%(22.1.2018)

Otec, syn, vzpomínky a panenská příroda. Dva lovci uprostřed Montany. Oblečení jak na Sněžku v říjnu. Tak trochu ufňukaný hošan, který vyrůstá u matky, a tak trochu autoritativní otec, kterému samota leze lehce na mozek. Divák čeká, co z toho vyleze, nakonec se výprava za majestátním sobem a dospělostí zvrtne v boj o život. Kluk to, co se od otce naučí, když zrovna neťuká do mobilu, brzy v praxi využije. Jenže napětí se k nám moc nedostane, tempo je kolísavé, atmosféra nijak silná, flashbacků je moc. Slušné survival drama se nabízelo, dvojice nezávislých filmařů šla nakonec cestou, která mi tak úplně nesedla. Dvě až tři hvězdy.(18.11.2017)

• Morholt

Tak do půlky se nedělo lautr nic. Jen se tu otec a syn plahočí nehostinnou krajinou a kecaj a kecaj, což je proložené příliš velkým počtem flashbacků. Pak přijde poměrně směšný zlom, ale právě ten z toho ještě mohl udělat solidní survival. Neudělal. Sice se míň žvaní, ale táhne se to pořád stejně. Notabene postavy zrovna sympatiemi neoplývají a připadalo mi, že nevyužitá zůstala i příroda, ačkoliv se tu pár hezkých obrázků našlo. Bohužel je z toho až příliš cítit nezávislá filmařina a to se na tenhle žánr moc nehodí. Alespoň z mého pohledu. 25%(19.11.2017)

• LIVINGDEAD

Bože.... to mi děláš shválně, že mi podsouváš ty sračkoidní filmy? Nechápu..... nechápu těžkou fixaci syna na fotra, vnuka na dědu ...apod. Starý chodil na lov, pak táta, teď syn.... prostě maras. Už tam chyběla jen matka, jak střílí zajíce. A to už nemluvím o tom, že se 45 minut NIC nedělo! A konec? No comment.... Dávám 10% a to už je moc!(29.10.2017)

Je to na první i na druhý pohled takový trochu ohraný survival, kdy je zde ještě pro jistotu rovina syna, který už je v pubertě a svého tvrdého otce moc nemusí, ale musí s ním přežít lov v horách. A tentokrát slovo přežít nabývá klasický survival význam. Jako survival to docela funguje, jako emotivní film už tolik ne.(13.2.2018)