Cesta divočinou (festivalový název)

• Austrálie

Scénografie:

David Storm

Kostýmy:

Nicola Dunn

Otec vezme svého syna, s kterým nežije na lov, který pořádá vždy když syn přijede. Poprvé to má být speciální hon a to na lov losa, bohužel díky medvědovi se to celé zvrtne a otec je zraněn a syn ho odmítne nechat zemřít v mrazu. Díky této události začíná krutý boj na život a na smrt se smrtící zimou a dost možná i zvěří. Chlapec který se zdál být spíše zhýčkaný moderní dobou putuje se svým otcem na zádech dlouhé míle až konečně narazí na civilizaci. Dost možná věřím tomu, že by se tohle mohlo stát až na jednu věc. Kdo si kurva do mrazu bere kšiltovku? o.O 55%(2.12.2018)

• sochoking

Hoci záver filmu ma nútil dať hviezdičky tri, neurobím tak, pretože hlavný foter (Matt Bomer) ma sral, hlavný syn ma sral, vedľajší foter (sorry Bill Pullman) ma sral a vedlajší syn takisto. No a čo je to potom za filmový zážitok, ked vás všetky postavy serú... Na film ma zlákal plagát a ''Mysteriózní" v záhlaví filmu. Avšak pravda je taká, že syn počas spoločného času s fotrom (ktorý bol plánovaný, ako bomba akcia otec- syn, kde mladý obdrží od starého skúsenosti, ktoré zase jemu predal tatko pred tridsiatimi rokmi) zistí, že prečo je jeho foter taký chuj. No a práve kôli tomuto mi boli hlavní hrdinovia ukradnutí, srali ma a kľudne mohli poskapínať. Bolo by mi to fuk. Z celého filmu šiel iba chlad. No nie zo zasneženej divočiny, ale zo vzťahu medzi nimi.(14.10.2017)

• Morholt

Tak do půlky se nedělo lautr nic. Jen se tu otec a syn plahočí nehostinnou krajinou a kecaj a kecaj, což je proložené příliš velkým počtem flashbacků. Pak přijde poměrně směšný zlom, ale právě ten z toho ještě mohl udělat solidní survival. Neudělal. Sice se míň žvaní, ale táhne se to pořád stejně. Notabene postavy zrovna sympatiemi neoplývají a připadalo mi, že nevyužitá zůstala i příroda, ačkoliv se tu pár hezkých obrázků našlo. Bohužel je z toho až příliš cítit nezávislá filmařina a to se na tenhle žánr moc nehodí. Alespoň z mého pohledu. 25%(19.11.2017)

Otec, syn, vzpomínky a panenská příroda. Dva lovci uprostřed Montany. Oblečení jak na Sněžku v říjnu. Tak trochu ufňukaný hošan, který vyrůstá u matky, a tak trochu autoritativní otec, kterému samota leze lehce na mozek. Divák čeká, co z toho vyleze, nakonec se výprava za majestátním sobem a dospělostí zvrtne v boj o život. Kluk to, co se od otce naučí, když zrovna neťuká do mobilu, brzy v praxi využije. Jenže napětí se k nám moc nedostane, tempo je kolísavé, atmosféra nijak silná, flashbacků je moc. Slušné survival drama se nabízelo, dvojice nezávislých filmařů šla nakonec cestou, která mi tak úplně nesedla. Dvě až tři hvězdy.(18.11.2017)

Je to na první i na druhý pohled takový trochu ohraný survival, kdy je zde ještě pro jistotu rovina syna, který už je v pubertě a svého tvrdého otce moc nemusí, ale musí s ním přežít lov v horách. A tentokrát slovo přežít nabývá klasický survival význam. Jako survival to docela funguje, jako emotivní film už tolik ne.(13.2.2018)