Večeře s Beatriz

• Austrálie

Beatriz at Dinner

Komedie / Drama

USA, 2017, 82 min

Dobře. Takže za prvé, pokud je tohle komedie, tak hodně suchá. Za druhé je tady Salma hrozně sešlá a není vůbec sexy, což teda fakt nepochopím. Za třetí mě nejvíc pobavila scéna zabijácké léčitelky, která je dle hostitelky vegetariánka, ale dle dezertu veganka, která je natolik zarputilá, že by ráda pozabíjela všechny, kteří zabíjí zvířata a možná i ty, kteří je jí. A za čtvrté to má mít dle mého názoru poselství, že Země umírá a všichni se máme asi zabít. Amen.(24.8.2017)

Aký je to pocit, keď si uvedomíte, že ľudia okolo vás – neznámi, ale aj tí, o ktorých ste si mysleli, že ich poznáte a máte ich radi – sú v hĺbke presne také existencie, ktoré neznesiete. Nie kvôli nejakému bloku, ktoré by vytváralo vo vašej hlave vaše ego, ale kvôli vedomosti, že tieto existencie, ich bezduchý pôžitkársky životný štýl, ovplyvňujú a ničia životy a planétu. Aký je to pocit, keď sa cítite tak sám v mase, s vedomosťou, že na tejto osamelosti nemáte vinu vy. Prečo je to tak, že tí dobrí odchádzajú a tí, čo by ani nemali existovať, sa smejú?(27.2.2019)

• Suzzie

Nelibilo se mi to. Dokonce jsem z toho byla cely dalsi den v depresi. Nejen o celkove prezentaci a skatulkovani veganu jakozto vysinutych precitlivelych lidi, ale nedostatku kvalitniho dialogu a argumentu. Zaverecna myslenka sebevrazdy po jedne veceri stravene s tzv.human rubbish je fakt naprosto zcestna. Jedine, s cim jsem se byla spokojena, byla Beatriz reakce na fotku z “ulovkem”, protoze to byla jedina autenticka zalezitost z charakteru hlavni postavy.(25.11.2017)

Já tedy (asi jako jedna z mála komentujících tady) si dovoluji říct, že pointu jsem pochopila a právě díky ní nechápu až tak nízké hodnocení filmu, je totiž velmi silná, stejně jako zakončení filmu. Dobří lidé umírají, špatní se smějí. Přesto si myslím, že to mohlo být zpracované o dost líp a konec byl přehnaný (zas tak vyhrocené to nebylo aby to skončilo její sebevraždou). I když vím, co tím chtěl autor říci.. Zajímavé komentáře: Khalesi, whack.(21.3.2019)

• Morholt

Relativně nedávno si střihla nenamalovaná Jennifer Aniston roli v dramatu Cake a dopadlo to výborně. Salma to zřejmě chtěla zkusit také bez make-upu, ale výsledek je prachbídný. Ale nutno dodat, že vinu nenese jen ona. Její postava jakési éterické bytosti mi celou dobu lezla nebetyčně na nervy a stejně tak mizerně a šablonovitě byly napsané ostatní postavy. Onen proklamovaný střet dvou světů jsem nějak nepostřehl a stejně tak se tu nenajde snad jediný komediální prvek. Můžu si jenom představovat, co by s tím dokázala kupříkladu takový Polanski. Velké zklamání. 15%(2.9.2017)