Večeře s Beatriz

Beatriz at Dinner

Komedie / Drama

USA, 2017, 82 min

• Lacike

Dialogovy suboj dvoch osobnosti. Na jednej strane nemilosrdny bohaty Golias, ktoreho je lahke nnavidiet a na druhej strane bohuzial nie je chudobny sympaticky David, ale nejaka divna ezotericka bytost s nenalicenym xichtom strapenej Salmy Hayek, ktora v divakovi tiez vela sympatii nevyvola. Zvysok postav je len do poctu. Takze po kratkej chvili mi zacalo byt uplne ukradnute na koho strane je pravda a kto ten dialogovy stret vyhra. Nejasny zaver do stratena tomu tiez neprida. Salma by sa mala vykaslat na filmy v ktorych sa neuspesne snazi preukazat svoj herecky talent. S jemnou vrstvou mejkapu je stale sexy ozdobou hlavneho hrdinu v nejakom akcniaku. Taka poloha jej sedi najlepsie. 4/10.(22.9.2017)

Pekne vykreslený kontrast medzi dvomi odlišnými spoločenskými vrstvami a náhľadmi na život. Salma Hayek zahrala presvedčivo, takisto John Lithgow. Dobrý výber. V jeho úlohe si viem predstaviť ešte tak Gene Hackmana. Ale ten koniec...Ako keby rejžo nevedel, ako to ukončiť, tak tam práskol niečo z komixu. Človek si hovorí - teraz ešte nemôžu prísť titulky, ešte nie... a oni prišli! P.S.: Rejžovi tiež asi chýba zmysel pre humor, keď dal žánru názov komédia. Dík za titulky JustMeeKatie.(22.8.2017)

• Suzzie

Nelibilo se mi to. Dokonce jsem z toho byla cely dalsi den v depresi. Nejen o celkove prezentaci a skatulkovani veganu jakozto vysinutych precitlivelych lidi, ale nedostatku kvalitniho dialogu a argumentu. Zaverecna myslenka sebevrazdy po jedne veceri stravene s tzv.human rubbish je fakt naprosto zcestna. Jedine, s cim jsem se byla spokojena, byla Beatriz reakce na fotku z “ulovkem”, protoze to byla jedina autenticka zalezitost z charakteru hlavni postavy.(25.11.2017)

Film s dobrým potenciálem, který mi nepřišel dotažený, konec zůstal dost otevřený. Ač mám ráda meditativní záběry přírody tak tady těch naturalistických pořád se opakujících flashbacků bylo až moc, působilo to příliš nátlakově a přišlo mi to jako plýtvání časem. Jinak příběh hlavní postavy byl krásně vylíčený, aspoň pro začátek. 'Zápletka' byla slabá, střet materiálních ve svém egoistickém světě uzavřených boháčů a citlivé léčitelky/terapeutky byl bohužel bez výsledku (tedy až na nejasný konec, nebudu spoilerovat). A místo komedie bych to označila jako drama.(4.9.2017)

Tak som sa rozhodla, že po dlhej dobe niečo okomentujem, pretože tento snímok za to stojí. Neopatrne som si prečítala komentár od užívateľky Dzeyna, ktorý písala zrejme osoba s IQ nižším než morská sasanka, ale nenechám sa odradiť a predsa len prispejem. Páčilo sa mi, že film dosť jasne poukázal na to, prečo je celá táto degenerovaná civilizácia v takom hajzli, je to zásluha tykých nenažratých zmrdov ako Doug a jemu podobných. Taktiež je to preto, lebo ľudí, ako Beatriz, je ako šafránu. Uznajte sami- koľko citlivých, vnímavých, inteligentných a obetavých ľudí poznáte vy sami vo svojom okolí? Takých, ktorých zaujímajú aj zvieratá a príroda a nie len vlastný druh, z vlastnej skúsenosti viem, že aj záujem o vlastný druh je len veľmi limitovaný egocentrizmom vačšiny, takže koľko takých ľudí poznáte? Dali by sa spočítať na prstoch jednej ruky, že? No a pokiaľ je tu nechápavých ignorantov viac, akože tomu hodnotenia nasvadčujú, vyjavím vám to obrovské a nepochopiteľné tajomstvo vesmíru, to posolstvo, ktoré je tak tajomné, že ho nedokážu pobrať ani erudovaní užívatelia čsfd...Zem umiera, umierajú živočíšne druhy a to vo veľkom a deje sa tak preto, lebo ničíme, týrame a vyhladzujeme všetko, čo sa nám neubráni. Tajomstvo tkvie teda v tom, že s tým musíme PRESTAŤ! Dostihne to aj nás, žijeme na jednej planéte a pokiaľ nemáte v zálohe inú, asi jedného dňa otrávite aj seba samých, alebo svoje milované potomstvo, pretože pochybujem, že toľko sračiek čo sme tu už nahromadili len tak niekam zmizne...PS: Milá Dzeyna, Salma vyzerá na svoj vek v tom filme kurevsky sexi, ak bude tebe toľko ako jej, pretože podľa tvojho komentáru usudzujem, že si naozaj o veľa mladšia, alebo možno len o veľa hlúpejšia, tak budeš veľmi šťastná ak budeš aspoň z polovice tak sexi, ako ona a ešte bez viditeľného make-upu, aj keď ako tak pozerám na ten tvoj profil, ty si určite zájdeš na nejakú tú plastiku a necháš si natiahnuť ksicht až niekam za uši, ak už si tak neučinila. Mrzí ma, že vo filme s posolstvom posudzujete vy degeni vzhľad a líčenie a úplne vám uniká pointa, ako by asi podľa vás mala vyzerať unavená terapeutka? No zrejme ako Kim Kardashian, že? Ľudská blbosť vážne nepozná medze...(16.1.2019)