TomVyhnak

Na první pohled celkem nanápadná komedie s neznámými herci, ale už trailer vám ukáže plno vtipných scén, kterých je v celém filmu ještě daleko víc. Perfektní film pro dva. 85% ()

Mimomisu

Nejvetsim plusem a zaroven nejvetsi slabinou je prave ten fakt, ze je to podle skutecne udalosti, napsane primo aktery. Takze tam, kde puvodni scenar dokazal vynechat nebo vylepsit puvodni scenar bez zatizeni reality, pokulhava. Ale tech mist, ktere zni a vypadaji tolik opravdove je nastesti mnohem vic a ve vysledku maji velkou pridanou hodnotu. Ten hype byl mozna vetsi, nez si to zaslouzilo, ale na tenhle film jsem se tesil a nezklamal. EDIT: Jo, konec je natahovany, ale celou dobu jsem premyslel jak asi to ukoncit rychleji, ale zaroven tak, aby konec fungoval se zbytkem filmu, protoze klasicka "a byli spolu naveky" montaz by fakt asi nefungovala. Stejne tak jako po pulrocnim vztahu, rekonvalescenci Emily to nemuze probehnout ve dvou scenach. Zvlast, kdyz se clovek nechce moc odklonit od reality, kdyz pise o svem zivote. To jen tak na okraj ()

Jaro_slav

My Big Sick Pakistani Wedding. Nebo tak něco. Vtipnej scénář, idyž takovej hodňoučkej - stejně jako v Řecký svatbě. Připomnělo mi to hlavně, že jsem se furt nedokopal stáhnout si UBER. A měl jsem pak chuť na pakkoru, takže za mě dobrý. ()

NJD

Tydlencty nerdy romanťárny já prostě můžu. Kumail je skvělej (jak postava, tak herec) a jeho specifickej smysl pro humor dodává filmu hroznou šťávu. Mimochodem je srandovní, že ve filmu je jeho postava fanouškem Akt X, zatímco reálnej Kumail si ve stejným seriálu dokonce zahrál. Každopádně v součtu se skvělýma dialogama a milým hudebním překvapením v závěrečných titulcích jsou to hodně příjemný 4* ()

cingi.t

Viacej dráma ako komédia alebo romantika. Taká dramatická scénka, ktorá sa snaží byť komédiou, ale nie je. Rovnako ako hlavný predstaviteľ a Kumail sám o sebe. On a jeho humor sú možno vtipné v danej situácií, keď je človek v deji plne angažovaný. To je taký situačný humor, ktorý má v sebe zakorenená celá naša rodina po otcovej strane. Sú to také trefné poznámky, ktoré rozosmejú našich známych, lebo by ich nič podobné nikdy nenapadlo. NIe je to humor, s ktorým sa postavím pred nezúčastnené publikum a rozosmejem ich tým. Rovnako ako tento film. Je zlé, keď mi na konci filmu stále nedošlo, že to je komédia a rovnako mi bolo úplne u prdele, či to dievča zomrie, prežije alebo dokonca či skončia spolu. Najlepšie postavy boli jej rodičia a tie krásne trápne situácie, ktoré dokázali vytvoriť. 3* ()

Lovely.Bones

Romantická komedie 21. století v opravdovém slova smyslu. Populární americký stand-up komik pakistánského původu Kumail Nanjiani si v tomto filmu zahrál sám sebe. Děj se odehrává v letech 2006 a 2007, kdy potkal svoji budoucí manželku Emily (hraje Zoe Kazan). Po seznámení a nějaké době společného chození Emily ovšem skončí v nemocnici a upadne do kómatu (což není spoiler, protože je to v traileru). V ten moment se na scéně objeví rodiče Emily (bravurně zahráli Ray Romerem a Holly Hunter). Společně se skutečnou Emily napsal Kumail scénář a dostali za něj zaslouženou nominaci na Oscara. Pokud se chcete upřímně zasmát, poplakat a rozněžnit, tak je Big Sick jasnou volbou. Divácky nejpříjemnější film loňska. ()

Brylin

Milá nezávislá komedie, která potěší, zejména když k ní přistoupíte bez přehnaných očekávání (úvodní film MFFKV 2017, skvělé recenze ze Sundance...). Laskavý a nenásilný humor dokáže zprostředkovat nejen genezi ne úplně typického a jednoduchého vztahu, ale i spoustu informací o Pákistánu ;-) Nakonec u mě film dosáhl na čtyři hvězdičky. ()

Greg25

Dlouho, ale opravdu dlouho tu nebyla tak skvělá romantická komedie, která by byla zároveň i vtipná. Pěkně blbě jí je. Doopravdy vtipná a doopravdy o současném životě, ne jen zploštělá romance vytržená z reality bez humoru. Lidská, uvěřitelná, zábavná i smutná, vtipná a přesvědčivá. Klobouk dolů, mistrovský kousek daného žánru a po všech stránkách skvělý film. 100% ()

Dunadan

Nesmierne pohodová a prirodzená feel-good záležitosť, ktorá pobaví skvelým a originálnym humorom, ale aj dojme či donúti k zamysleniu sa. Rozhodne by jej svedčali nejaké tie oscarové nominácie. Navyše, ústredná herecká štvorka Nanjiani, Kazan, Hunter (!!!) a Romano je absolútne skvelá. Ja som sa tentokrát po dlhej dobe vybral do kina sám a výborne som si prečistil myšlienky. No a skutočnosť, že sme v sále sedeli presne štyria, ani nemá zmysel ďalej rozoberať. Vieru v ľudstvo som totiž stratil už dávno. Hlavne, že pred premiérami treťotriednych blbostí sa idú davy doslova udupať. Zájdite na Big Sick prosím, vďaka. ()

Dlubal David

Ach jo. Na tenhle film jsem se těšil jak malej Jarda, když stojí v cukrárně ve frontě na vanilkovou zmrzlinu a zrovna na něj má přijít řada, leč velké natěšení vzalo za své, jak když Jardu maminka tahá za paži, že musej rychle utíkat, jinak nestihnou autobus... ■ V podstatě jediné, proč jsem se na to chtěl podívat, byla Zoe KAZAN, mé zklamání bylo o to větší, když jsem přišel na to, že hraje pouze vedlejší roli, a to tak, že hodně vedlejší; hlavní postavou je původem Pákistánec, který dlouhodobě žije v USA a jezdí taxíkem... ■ Celá první půlka je taková jakási vztahovka, kde ti dva k sobě hledají cestu, ale je to těžké, neboť jsou každý z jiného sociálního prostředí, ba co víc, z jiné, svým způsobem diametrálně odlišné, kultury. Emily pochází z typické křesťansko-ateistické bílé střední třídy, Kumail je naproti tomu přistěhovalec z Pákistánu, který ve Státech žije již od dětství a je nepraktikující muslim. Trochu jsem se této kombinace bál, neboť to, co je poslednou dobou prezentováno jako mírumilovný islám a jeho odpůrci, že ho musí nebo by ho alepoň měli tolerovat a být k muslimům ohleduplní, tak z toho už je mi mírně nevolno, naštěstí tady se žádného tlačení na pilu nedočkáme a navíc je tu hezky vykreslena situace rodiny a jejích členů, která se neliší od rodin jiných, v jiných koutech světa. Krásně je tu poukázáno na to, co se skrývá pod pojmem multikultura a kulturní a historické kořeny. Japonci v obecné rovině moc nemusej Korejce. Vietnamci v obecné rovině moc nemusej Američany. Indové Pákistánce a Pákistánci Indy, a tak bychom mohli pokračovat. Právě ta jakási povinnost k rodině a -ismu ho nenechá žít si svůj vlastní život tak, jak by chtěl a navíc se tak trochu bojí, že kdyby rodině řekl vše, co jim chce říci, tak by o ně přišel, etc... [SPOILER] Právě to Kumailovo přizdisráčství a neschopnost být úpřímný, když už pak s Emily začal víc než jen randit, mi ohromně vadilo. Tenhle film bych moc ani jako komedii neoznačil, ikdyž pár vtipných situací, které přináší sám život, tu bylo; například: když u něj, coby zamilovaná zase Emily jednou přespává a v noci se hbitě vzbudí a expresně akutně potřebuje na záchod vykonat potřebu, ale má to háček, protože je čerstvě zakoukaná a nechce před svým boyfriendem, i když spí, jít u něj na záchod, dále tam nesvítí světlo, nemaj svíčky a na toaletě není osvěžovač vzduchu, uf... [/SPOILER] ■ Jedná se o průměrný film, který vlastně ani ničím nevybočuje a navíc nemá čím překvapit. [SPOILER] Když je pak Emily v noci odvezena do nemocnice a následně doktoři neví, co jí vlastně je, tak jsem si tak v duchu říkal, jestli nejde o neštovice, které jsou v Pákistánu běžné, které by eventuelně dostala od Kumaila. Nebylo tomu tak, a právě tady začíná být film hodně zajímavý, jsme svědky, jak Emily jen nehybně leží na nemocničním lůžku, toto trvalo skoro celou druhou polovinu filmu. Takový potenciál, takový potenciál, který ale nebyl moc dobře využit. Tvůrci se trochu snaží, ve stylu While You Were Sleeping, nám přiblížit Emilyinu rodinu, ale opět se jim to moc dobře nedaří. Raymonda, kterého měl každý rád si zde opět oblíbíte, neboť narozdíl od Beth - matky Emily, je Terry takříkajíc v pohodě a má taky pár kostlivců ve skříni, takže má pro Kumaila pochopení... [/SPOILER] ■ Až na samém konci jsem se dozvěděl, že film je o skutečném Kumailovi... to už se stejně nedalo nic zachránit... ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [62/100] ■ (V) [55/100] ■ (H) Zoe Swicord KAZAN [60/100] ● Kumail NANJIANI [60/100] ● Raymond Albert ROMANO [66/100] ● Holly HUNTER [52/100] ■ (♫) [59/100] ■ (E) While You Were Sleeping (1995) ● The Hero (2017) ● Dârin wa gaikokujin (2010) ● If I Stay (2014) ● Saving Face (2004) ● Go (2001) ● A Hologram for the King (2016) ● Xiao cai feng / Balzac et la petite tailleuse chinois (2002) ● In Your Eyes (2014) ● Dark Matter (2007) ● Unmei janai hito (2005) ● Comet (2014) ● Min så kallade pappa (2014) ● The Graduate (1967) ● Eorin shinbu (2004) ● Jenny's Wedding (2015) ● Ask Me Anything (2014) ● Ha-Asonot Shel Nina (2003) ● Seiten no hekireki (2014) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 19-X-2017; 21:56] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [61/100] ■ (CSFD) SlarqueMartinko991Jan_Hybernpapuchalkpichtadatel13Mates HradeckyPlaquePAVLIS(C) [61/100] () (méně) (více)

Illy

Jedna z těch romantických komedií co snesu. Aby ne, když je to v produkci Apatowa, který většinou bývá zárukou kvality. Příjemně vtipné i ve vážných momentech, nenásilný střet kultur... Moc dobrý film. ()

Pawlisman

Velice chytrá a originální komedie? romantický film? spíše drama se skrytým jemným humorem a prvky romantiky. Velice zvláštní, nezvyklé a málo přímočaré. Určitě za počin palec nahoru. ()

LuccinyFilmy

Už jsem dlouho ničemu nedala pět hvězdiček, tak to v tomto případě udělám. Zlomil mě ten vtip o 11. září. Jinak film zaškrtal snad všechna políčka indie definice - reprezentace minorit, vysokoškoláci, ne moc hezká holka, nafukovací matrace místo postele, New York, stand up comedy ... ()

tomo41

Veľmi príjemný snímok. Prvá polovica je úplne super, v druhej to už trošku škrípe, ale stále zostáva veľmi dobrá. Námet je opozeraný, jeho spracovanie však nie. Vážne momenty sú veľmi dobre vyvážené s tými vtipnými a z celého snímku priam srší ľudskosť. ()

GMVajgl

Tohle byl fajn film s několika silnými vtipy, při kterých bouřil celý kinosál. Jeho druhá polovina bohužel všechno zazdí. Kumail svou vyvolenou stalkuje, vyklopí ji celé své srdce, ubrečeně po ní teskní - a ona mu nakonec padne do náručí. To je nějaká blue-pill lež. Ve skutečnosti se to určitě stalo trochu jinak. KVIFF 2017 ()

owwidius

Priznam sa trochu sklamanie. Akoze vpohode, ale nie uplne moc zapamatatelne a na tu temy by som hadam cakal aj viac. Zopar scenok ale celkom vtipnych. Ked ma clovek chut na taky iny film, taku smutno-veselu komediu, tak preco nie. [#26/2017] ()

Evander

The Big Sick je pro mě dalším velkým zklamáním tento týden. Na tuto "komedii" jsem se velmi těšil. Prvním problémem, který s tímto filmem mám je, že to v žádném případě není komedie! The Big Sick je čistokrevné drama, žádný jiný žánr sem nepatří (možná romantické drama). Dalším problémem je, že film není ani zdaleka tak dobrý, jak jsem čekal. Je strašně dlouhý - stopáž je přepálená úplně zbytečně, protože film obsahuje mraky hluchých míst, 30 možná i 40 minut by šlo bez sebemenší újmy z filmu vystříhat. Film obsahuje i několik málo zábavných scén, těch je ale velmi málo a těch vyloženě trapných nebo hloupých je o poznání více. Jedním slovem prostě: "Zklamání!". 52% PS: A to jsem ještě nezmínil naprosto nesmyslné dějové zvraty na konci filmu... ()