Pěkně blbě

• Nový Zéland

• Austrálie

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Príjemná komédia, ktorá neprišla s ničím navrh, jediné čo bolo trochu iné - muslim v dnešnom nahnevanom svete. Hlášky boli dobré, no celý dej nenabral nejako spád, skratka len plynul. Herci ukázali priemerné výkony. Bez nejakých trápne a silených scén, hodnotím to priemernou známkou.(18.10.2017)

• 255085349

Nenadchlo. Absolutně nulová chemie mezi ústřední dvojicí, podivný humor, trochu mimózní scénář a přílišná délka. Věci od Aerofilms mám ráda, ale tady to prostě nejde.(1.7.2018)

Typická romantická komedie z netypického prostředí, se skvělou ústřední dvojicí, skvělou Holly Hunter, pár trapnými momenty, a pár skvělými vtipnými situacemi. Nic víc, nic míň.(17.10.2018)

Dlouho jsem neviděla tak osvěžující komedii, skvěle napsaný scénář a dialogy, romance je dávkovaná přiměřeně a neotravuje (jen úplně jemně při samém závěru). Humor těží především z rozdílnosti dvou kultur, ze kterých dvě hlavní postavy pocházejí (plus z prostředí stand-up komedie). Sympatické bylo, že ve filmu nehrají žádné typické hollywoodské hvězdy, ale průměrně vypadající herci; skvělé byly i výkony Holly Hunter a Raye Romana jakožto rodičů Emily. Aero naslepo velmi potěšilo!! :)(29.6.2017)

Tohle byl fajn film s několika silnými vtipy, při kterých bouřil celý kinosál. Pro mě však nejde překousnout druhá polovina, kde se příběh stočil na silně blue-pill polemiku - Kumail své vyvolené nadbíhal, vyklopil celé své srdce, ubrečeně po ní tesknil - a ona mu nakonec padne do náručí. No možná se tak stalo ve skutečnosti, ovšem s tím, že skutečná Emily je pravděpodobně o dost méně přitažlivější, než Zoe Kazan. KVIFF 2017(10.7.2017)

Dávám pět hvězdiček, ale dala bych klidně šest. Emoce, kterou mi film přivodil, se nedá popsat. Malý film o lidskosti a vztazích, o závazcích a hodnotách, film, který má velké srdce! Vtipný, zajímavý, dojemný a podle mě dokonalý. Přesně tohle mi už dávno chybělo. :-)(29.7.2017)

Pokud odmyslim zbytecne sladky konec, tak vypoentovany, lehce politicky nekorektni humor by byl na 5*.(2.8.2017)

Viděla jsem tento rok už spoustu dobrých filmů, ale tenhle byl jednoznačně zatím ten nejlepší. Milé, nenucené, lidské, dojemné, okouzlující, úsměvné, inteligentní.. asi tak. Dlouho jsem se nezasmála tak jako u záchodové a 11. září scény, prostě bomba.(30.8.2017)

Bravurni dialogy, neotrela zapletka, ale taky vsudy pritomna 'dulezitost' (ve smyslu importance) a nekolik facepalmovych klise. Film ma ambice rozesmat i pohnout, v mem pripade ovsem zabral jen prvni umysl. Ray Romano a Holly Hunter bozi.(14.9.2017)

Tento film je především dlouhý! Ale Kumail i Emily jsou sympatičtí mladí lidé a smysl pro humor mají taky, takže se to odkouká příjemně. Emily se mi líbila, takže když byla v kómatu, tak mi tam trochu chyběla.(15.10.2017)

• Zolky

Asi som pozeral iny film. Neprislo mi to ani vtipne, ani dramaticke. Herci maximalne nesympaticki. Cele zle.(15.10.2017)

Áno, áno, bolo to multikulti, vtipné, poučné, milé, príjemné, výchovné a pod... Najviac však oceňujem, že to bolo také normálne, také zo života, ako by moja mama povedala... Nie, teraz vážne. Pôsobilo to na mňa dosť reálne, miestami až natoľko, že ma spracovanie bez umelého prikrášľovania svrbelo po celom tele. Neustále som sa ošíval a možno som sa ani tak veľmi nehihúňal, ako by sa na komédiu patrilo a predsa som sa skvele bavil. Jednoducho ten reálny príbeh skutočných ľudí bol cítiť takmer v každom momente a bol zaujímavý sám o sebe, nepotreboval umelé dokrášlenie...(16.10.2017)

• stephano

Asi sem na podobnej film neměl náladu. Přece jen je to tragikomedie.(16.10.2017)

• rigby

K oslavným recenzím se rozhodně nepřidám. Mně tenhle film vůbec neoslovil, snad jen nezapomenutelnou neskutečnou nudou, kterou jsem během něho prožíval a pořád se díval na hodinky, kdy už bude konec. Jenže se to vleklo až moc rychle. Trapná komedie, která nebyla vůbec vtipná, křečovité dialogy, o záhadné nemoci ani nemluvím, to už bylo na mě příliš. Slibovaná romantika nikde. A že hlavní hrdina byl Pákistánec, tak kvůli tomu si rozhodně nezaslouží ani bodík navíc.(17.10.2017)

• Blazis34

Nejvíce zajímavé je asi to, že Kumail hraje sám sebe a popisuje svůj příběh. Musím ale napsat, že mě film tolik nebavil a ani nerozesmál. Zoe Kazan mi nebyla taktéž moc sympatická. Celkově hodnotím 40%, lepšíma dvěma hvězdičkama.(21.11.2017)

75%(31.1.2018)

The Big Sick je skvělě napsané lehce komediální drama, nicméně herecky mě neuhranulo. Jako konverzačka funguje bez zaváhání, ale tak nějak mi chyběl jasnější tah na branku nebo silnější závěr.(4.2.2018)

Prvá hodina je úžasná, druhá polka je jedno klišé za druhým, ktora je navyše strašne dlhá a nezabavna. Ach, kde sa stala chyba.(5.3.2018)

Moje hodnocení: 70%(8.3.2018)

První polovina byla strašně super fajn skvělá romantická komedie. Od druhé poloviny to šlo lehce do kopru ... a začal jsem se nudit. Když vedle mě vytáhla paní kapesníčky, byla to poslední kapka.(4.7.2017)

Žánrová klasika s Apatowoskou (producent) syrovosti a vzhledem k zápletce s melancholickými pasážemi. Doporučuji, i když by tomu neškodilo o 15min méně.(15.7.2017)