Pěkně blbě

• Austrálie

• Irsko

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Príjemná komédia, ktorá neprišla s ničím navrh, jediné čo bolo trochu iné - muslim v dnešnom nahnevanom svete. Hlášky boli dobré, no celý dej nenabral nejako spád, skratka len plynul. Herci ukázali priemerné výkony. Bez nejakých trápne a silených scén, hodnotím to priemernou známkou.(18.10.2017)

Áno, áno, bolo to multikulti, vtipné, poučné, milé, príjemné, výchovné a pod... Najviac však oceňujem, že to bolo také normálne, také zo života, ako by moja mama povedala... Nie, teraz vážne. Pôsobilo to na mňa dosť reálne, miestami až natoľko, že ma spracovanie bez umelého prikrášľovania svrbelo po celom tele. Neustále som sa ošíval a možno som sa ani tak veľmi nehihúňal, ako by sa na komédiu patrilo a predsa som sa skvele bavil. Jednoducho ten reálny príbeh skutočných ľudí bol cítiť takmer v každom momente a bol zaujímavý sám o sebe, nepotreboval umelé dokrášlenie...(16.10.2017)

• stephano

Asi sem na podobnej film neměl náladu. Přece jen je to tragikomedie.(16.10.2017)

• rigby

K oslavným recenzím se rozhodně nepřidám. Mně tenhle film vůbec neoslovil, snad jen nezapomenutelnou neskutečnou nudou, kterou jsem během něho prožíval a pořád se díval na hodinky, kdy už bude konec. Jenže se to vleklo až moc rychle. Trapná komedie, která nebyla vůbec vtipná, křečovité dialogy, o záhadné nemoci ani nemluvím, to už bylo na mě příliš. Slibovaná romantika nikde. A že hlavní hrdina byl Pákistánec, tak kvůli tomu si rozhodně nezaslouží ani bodík navíc.(17.10.2017)

• Mamlas

Nešlo to dokoukat ani do čtvrtiny.(2.11.2017)

• Blazis34

Nejvíce zajímavé je asi to, že Kumail hraje sám sebe a popisuje svůj příběh. Musím ale napsat, že mě film tolik nebavil a ani nerozesmál. Zoe Kazan mi nebyla taktéž moc sympatická. Celkově hodnotím 40%, lepšíma dvěma hvězdičkama.(21.11.2017)

75%(31.1.2018)

The Big Sick je skvělě napsané lehce komediální drama, nicméně herecky mě neuhranulo. Jako konverzačka funguje bez zaváhání, ale tak nějak mi chyběl jasnější tah na branku nebo silnější závěr.(4.2.2018)

Prvá hodina je úžasná, druhá polka je jedno klišé za druhým, ktora je navyše strašne dlhá a nezabavna. Ach, kde sa stala chyba.(5.3.2018)

Dlouho jsem neviděla tak osvěžující komedii, skvěle napsaný scénář a dialogy, romance je dávkovaná přiměřeně a neotravuje (jen úplně jemně při samém závěru). Humor těží především z rozdílnosti dvou kultur, ze kterých dvě hlavní postavy pocházejí (plus z prostředí stand-up komedie). Sympatické bylo, že ve filmu nehrají žádné typické hollywoodské hvězdy, ale průměrně vypadající herci; skvělé byly i výkony Holly Hunter a Raye Romana jakožto rodičů Emily. Aero naslepo velmi potěšilo!! :)(29.6.2017)

První polovina byla strašně super fajn skvělá romantická komedie. Od druhé poloviny to šlo lehce do kopru ... a začal jsem se nudit. Když vedle mě vytáhla paní kapesníčky, byla to poslední kapka.(4.7.2017)

Přemýšlím, kdy naposledy jsem se v kině tak dobře bavil.. Nevzpomínám si. Přemýšlím kdy naposledy jsem se smál, kdy jsem viděl něco tak dobrýho. Zkrátka komediální složka úplně někde jinde. Napětí ano, vážnost 100%. Přesah? Díky všemu výše uvedenému taky. 5* po zásluze a kdo to neviděl, má velký mínus :) co na tom že se mi pak zdálo že se mi narodilo dítě indický.. PS Zoe mohla být asi hezčí, ale víš jak, to je život. Nic a nikdo není 100%(16.7.2017)

Skvělá a zpracováním neotřelá komedie s hvězdou v hlavní roli. Kumail zahrál na výbornou, měl by vyhrát cenu za sympaťáka roku. Naopak na hlavní hrdince jsem nenašla nic zajímavého, ale co...stejně skoro celý film "spala". Za to její a vlastně i Kumailovi rodiče, to byla jiná. Skvělé hlášky, hlody a dialogy, pecková komedio/drama/romanťárna :).(16.7.2017)

Hodne videt, ze se jedna o "nezavislou produkci" Chybi vyraznejsi momenty, vsechno plyne tak nejak normalne, jako v normalnim zivote. Proste prumer.(28.7.2017)

Aktuálne, dobre zahrané a citlivo napísané. Samozrejme s dávkou sviežeho a inteligentného humoru. Nemám čo vytknúť. BIG UP(1.8.2017)

Z četby nadšených komentářů jsem očekával úplnou pecku, ale ona je to jen obyčejná romantická komedie. Ovšem místy velmi vtipná a s charismatickým hlavním hrdinou pákistánského původu Kumailem. Ten do filmu vložil mnohé zkušenosti se stand by humorem a táhne tak celý film. I chemie s hlavní hrdinkou funguje a ještě se dozvíme ledacos zajímavého z pákistánské kultury. Nejlepší záseky nebudu prozrazovat - ochudil bych tak další diváky, stačí prozradit, že nejlepší se dotýká 11. září. A tak se nechte bavit, to nemůže nikdy vadit...(2.8.2017)

Takový příjemný lidský vztahový film s několika mimořádně povedenými gagy, happy endem sladkým tak akorát a zdařilými insighty do života stand-up komiků a pákistánských přistěhovalců. Ideální na rande s dívkou, se kterou se teprve poznáváte... :-) [80%; 2017-08-07 Kino Světozor](10.8.2017)

Tyhle konverzační rom-com filmy jsou mé velmi oblíbené a nebojím se přiznat, že mám pro ně slabost. Big Sick je krásný příklad nenásilného filmu o štěstí v neštěstí. Příběh muslima, který nechce ztratit svou rodinu, uctívající pravidla svého vyznání, ale přitom nechce ztratit dívku svých snů. Film velmi opatrně nakousává "problematiku" dnešní doby a dělá to s příjemným nadhledem. Prozatím rozhodně nejlepší film tohoto roku 100%. (8.9.2017)

Docela dobré a na 4 hvězdy dělané. B+(9.9.2017)

Totálne trefná "pravidlá sú proti nám" konzervačka s kopou skvelých postáv, vtipných scénok a opozitne silných spoločných alebo osobných momentov. Každý dialóg s chuťou napísaný, každý herecký výkon zbytočne nesilený a každá emócia patrične cititeľná. Keby sa na miesto všetkých digitálnych hovadín, ktoré nemajú konca kraja a nikto ich nemá už pomaly kto natáčať, lebo sa mu buď nechce alebo nevidí v tom zmysel natáčali radšej takéto osobitné príbehy, tak hneď by bolo všetko lepšie. Očakávam nejakú tú zlatú sošku.(17.9.2017)

• fafejt001

ASI takhle , mnoooho povyků pro tak málo . PO různých recenzích jsem čekal fakt pecku ! Pro mne dost zklamání . Asi tomu už nějak nerozumím , co je -- výborná , nápaditá , neotřelá , skvělá romantická komedie .(3.11.2017)