Pěkně blbě

• Austrálie

• Irsko

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Príjemná komédia, ktorá neprišla s ničím navrh, jediné čo bolo trochu iné - muslim v dnešnom nahnevanom svete. Hlášky boli dobré, no celý dej nenabral nejako spád, skratka len plynul. Herci ukázali priemerné výkony. Bez nejakých trápne a silených scén, hodnotím to priemernou známkou.(18.10.2017)

Bravurni dialogy, neotrela zapletka, ale taky vsudy pritomna 'dulezitost' (ve smyslu importance) a nekolik facepalmovych klise. Film ma ambice rozesmat i pohnout, v mem pripade ovsem zabral jen prvni umysl. Ray Romano a Holly Hunter bozi.(14.9.2017)

Tento film je především dlouhý! Ale Kumail i Emily jsou sympatičtí mladí lidé a smysl pro humor mají taky, takže se to odkouká příjemně. Emily se mi líbila, takže když byla v kómatu, tak mi tam trochu chyběla.(15.10.2017)

• Zolky

Asi som pozeral iny film. Neprislo mi to ani vtipne, ani dramaticke. Herci maximalne nesympaticki. Cele zle.(15.10.2017)

Áno, áno, bolo to multikulti, vtipné, poučné, milé, príjemné, výchovné a pod... Najviac však oceňujem, že to bolo také normálne, také zo života, ako by moja mama povedala... Nie, teraz vážne. Pôsobilo to na mňa dosť reálne, miestami až natoľko, že ma spracovanie bez umelého prikrášľovania svrbelo po celom tele. Neustále som sa ošíval a možno som sa ani tak veľmi nehihúňal, ako by sa na komédiu patrilo a predsa som sa skvele bavil. Jednoducho ten reálny príbeh skutočných ľudí bol cítiť takmer v každom momente a bol zaujímavý sám o sebe, nepotreboval umelé dokrášlenie...(16.10.2017)

• stephano

Asi sem na podobnej film neměl náladu. Přece jen je to tragikomedie.(16.10.2017)

• rigby

K oslavným recenzím se rozhodně nepřidám. Mně tenhle film vůbec neoslovil, snad jen nezapomenutelnou neskutečnou nudou, kterou jsem během něho prožíval a pořád se díval na hodinky, kdy už bude konec. Jenže se to vleklo až moc rychle. Trapná komedie, která nebyla vůbec vtipná, křečovité dialogy, o záhadné nemoci ani nemluvím, to už bylo na mě příliš. Slibovaná romantika nikde. A že hlavní hrdina byl Pákistánec, tak kvůli tomu si rozhodně nezaslouží ani bodík navíc.(17.10.2017)

• Mamlas

Nešlo to dokoukat ani do čtvrtiny.(2.11.2017)

• Blazis34

Nejvíce zajímavé je asi to, že Kumail hraje sám sebe a popisuje svůj příběh. Musím ale napsat, že mě film tolik nebavil a ani nerozesmál. Zoe Kazan mi nebyla taktéž moc sympatická. Celkově hodnotím 40%, lepšíma dvěma hvězdičkama.(21.11.2017)

75%(31.1.2018)

The Big Sick je skvělě napsané lehce komediální drama, nicméně herecky mě neuhranulo. Jako konverzačka funguje bez zaváhání, ale tak nějak mi chyběl jasnější tah na branku nebo silnější závěr.(4.2.2018)

Prvá hodina je úžasná, druhá polka je jedno klišé za druhým, ktora je navyše strašne dlhá a nezabavna. Ach, kde sa stala chyba.(5.3.2018)

Moje hodnocení: 70%(8.3.2018)

Dlouho jsem neviděla tak osvěžující komedii, skvěle napsaný scénář a dialogy, romance je dávkovaná přiměřeně a neotravuje (jen úplně jemně při samém závěru). Humor těží především z rozdílnosti dvou kultur, ze kterých dvě hlavní postavy pocházejí (plus z prostředí stand-up komedie). Sympatické bylo, že ve filmu nehrají žádné typické hollywoodské hvězdy, ale průměrně vypadající herci; skvělé byly i výkony Holly Hunter a Raye Romana jakožto rodičů Emily. Aero naslepo velmi potěšilo!! :)(29.6.2017)

První polovina byla strašně super fajn skvělá romantická komedie. Od druhé poloviny to šlo lehce do kopru ... a začal jsem se nudit. Když vedle mě vytáhla paní kapesníčky, byla to poslední kapka.(4.7.2017)

Žánrová klasika s Apatowoskou (producent) syrovosti a vzhledem k zápletce s melancholickými pasážemi. Doporučuji, i když by tomu neškodilo o 15min méně.(15.7.2017)

Přemýšlím, kdy naposledy jsem se v kině tak dobře bavil.. Nevzpomínám si. Přemýšlím kdy naposledy jsem se smál, kdy jsem viděl něco tak dobrýho. Zkrátka komediální složka úplně někde jinde. Napětí ano, vážnost 100%. Přesah? Díky všemu výše uvedenému taky. 5* po zásluze a kdo to neviděl, má velký mínus :) co na tom že se mi pak zdálo že se mi narodilo dítě indický.. PS Zoe mohla být asi hezčí, ale víš jak, to je život. Nic a nikdo není 100%(16.7.2017)

Skvělá a zpracováním neotřelá komedie s hvězdou v hlavní roli. Kumail zahrál na výbornou, měl by vyhrát cenu za sympaťáka roku. Naopak na hlavní hrdince jsem nenašla nic zajímavého, ale co...stejně skoro celý film "spala". Za to její a vlastně i Kumailovi rodiče, to byla jiná. Skvělé hlášky, hlody a dialogy, pecková komedio/drama/romanťárna :).(16.7.2017)

Hodne videt, ze se jedna o "nezavislou produkci" Chybi vyraznejsi momenty, vsechno plyne tak nejak normalne, jako v normalnim zivote. Proste prumer.(28.7.2017)

Dávám pět hvězdiček, ale dala bych klidně šest. Emoce, kterou mi film přivodil, se nedá popsat. Malý film o lidskosti a vztazích, o závazcích a hodnotách, film, který má velké srdce! Vtipný, zajímavý, dojemný a podle mě dokonalý. Přesně tohle mi už dávno chybělo. :-)(29.7.2017)

Aktuálne, dobre zahrané a citlivo napísané. Samozrejme s dávkou sviežeho a inteligentného humoru. Nemám čo vytknúť. BIG UP(1.8.2017)