Top Gear

(pořad)
všechny plakáty
Komedie / Talk-show
Velká Británie, 2016, 49 min

Mírně proměněná, ale o to lépe sehraná trojice hlavních moderátorů, Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid, přijíždí v další sérii testovat vybrané automobilové novinky a trochu si u toho zablbnout... (TV Prima)

filmmovier

23. série: Na nové podobě TG bylo špatně skoro všechno, kromě Matta LeBlanca. Copak o to, vypadalo to pořád hezky, ale sedm moderátorů bylo absolutně nesehraných a krom toho je Chris Evans strašně, ale strašně nesympatický a nezábavný člověk (holt je to zrzek, no...). I přesto byl Top Gear stále koukatelný, i když už to nebyla taková zábava jako za časů velké trojky. Pak se ale něco stalo. BBC vyhodila Evanse (díkybohu), povýšila Tribbianiho na hlavního moderátora a dala mu Harrise a Reeda, což byla velmi šťastná volba. A ono se to zlepšilo. Kluci jsou sehraní, zase je to fakt skvělá zábava, mají nový hangár a pořad má šťávu. Je to dobrý, 24. série je rozhodně mnohem, mnohem lepší, než ta minulá. Evans ať klidně shoří v zrzkovském pekle, bez něj je ten pořad mnohem kvalitnější. Matt je pán a jeho tým je skvělý. 75%, víýš zatím jít nechci. ()

MM_Ramone odpad!

Nie som ten typ chlapa, ktorý dokáže pred garážou celé hodiny leštiť svoje fáro a potom ešte o tom kecať v pube s kamarátmi. Auto beriem čiste vecne a prakticky. Je to proste len dopravný prostriedok, ktorý mi uľahčuje každodenný život. Preto ma relácia "Top Gear" nijak zvlášť nezaujala. A navyše nemám rád suchý anglický humor. Takže ma trio podivných moderátorov (Clarkson, May, Hammond) dokázalo skôr podráždiť ako pobaviť. Avšak tí traja úbožiaci (LeBlanc, Harris, Reid), ktorí ich v roku 2016 vystriedali z toho spravili totálny odpad! ()

Saraph

Na nedoporučení jsem přeskočil 23. sérii. Budu tedy hodnotit od 24. dál. 24. série: (3*) Koukatelné a po několika epizodách jsem úplně přestal vnímat fakt, že show uvádí noví moderátoři. Ovšem je vidět, že v tom nejsou ještě zaběhlí, nejsou naprosto sehraní a mnoho pokusů o vtipy moc nefunguje. 25-28. série: (4*) Začíná to nabírat na kvalitě a moderátoři jsou znatelně více ve svém živlu. Jejich uvádění už působí víc uvolněně a tím pádem i humorněji. ()

Big Bear

Na tuhle trágu přesně sedí rčení ,,když dva dělají totéž, není to totéž''. Evans a LeBlanc prostě nemají šanci a nebudou mít šanci nikdy se ani na píď přiblížit slavné trojce. Evans je nesympatický a když už jsme u Joeyho, tihle dva těžko budou někdy ,,přátelé'' jako Jeremy a jeho kumpáni. Starý Top Gear totiž nebyl jen o autech. Byl to dokonalý koktejl zábavy a i když samozřejmě lecos bylo hrané a to člověk ani neviděl tu celou divizi v podobě štábu (vlastně viděl, když se hoši tak trochu pod palbou stahovali z Argentiny, kde točili speciál :-), zkrátka byla to zábava i pro ty co nemají předplacený Svět motorů a nezajímá je jaký nový blinkr bude mít nová Škodovka. Například já. Auta mi téměř nic neříkají. Ohlédnu se sice na ulici za Mustangem to jo, ale když se na obloze ozve a objeví ten Mustang co létá, je to teprve ten okamžik kdy mi naskakuje husí kůže a tlemím se jak cvok... Přesto jsem si Top Gear nikdy nenechal ujít a podobně moji známí. Pokud auta, tak mám nejraději pořádné hranaté offroady. Starý Defík - pohodlný asi jako bagr nebo tank, mi také umí zvýšit tepovou frekvenci mnohem více, než nějaké vyvoněné Gallardo. Dnes jsem viděl onen nový Top Gear a zrovna v něm závodil Defík - ta první verze z roku 1948 s válečným Jeepem Willisem. Zároveň tam tak trochu došlo na britsko - americké ,,škorpení'', kdo je lepší... A ačkoliv jsem se musel vozům obdivovat a zejména výkonům Jeepu, který ač pratáta všech offroadů, strčil Land Rover (který jej po válce dost okopíroval) hravě do kapsy ve všech disciplínách tak jsem si uvědomil, že pokud vlastně dnes tam byla auta co mám nejraději a bavilo to jen tak tak, nemám vlastně důvod tenhle Top Gear sledovat. Tenhle ,,nový'' pořad je sice pořád jakoby stejný nablýskaný auťák co jsme znali a karoserii má stále skvěle naleštěnou, ale pokud otevřete haubnu, zjistíte, že nemá motor... :-( . Ať byl Jeremy jakýkoliv, ať dělal průsery a strefoval se drsně do kohokoliv, tohle si měla BBC dobře zvážit! ()

DocBrown

Evans byl příšernej, Reid jen o trochu lepší (chová se jak 18-letý vesnický tuner s hrozným akcentem), ale naštěstí je víc v pozadí. LeBlanc a Harris jsou fajn, Harris je jistě opravdový expert a umí řídit, jen neumí moc hrát, to se ale dá odpustit. O Sabine to platí dvojnásob, ta už je ale hodně nepříjemná. No-name hosté úplně k ničemu, už jen přeskakuju nebo jdu dělat čaj/kafe. Technické zpracování a kamera jsou stále na jedničku. Původní trojka je v The Grand Tour je okamžitě zašlapala do země i bez hostů a Stiga. První sezona, která pořad málem zabila **, Druhá sezona ***, Třetí sezona ***, Čtvrtá sezona (4*, 3*,4*,4*, 3*) ****. Odchod LeBlanca a angažování dvou buranů to už totálně zabil, ta příšerná angličtina se už nedá dál poslouchat. Přes pár pokusů jsem to přestal sledovat (max 1*) ()

• Chris Evans měl být jedním z hlavních moderátorů. Už v průběhu 23. série, na jejímž začátku přišel jako jeden z nových moderátorů, však byla zjevná ztráta jeho iniciativy, a to z důvodu neoblíbenosti u diváků. Ve 24. sérii už se ani neobjevil. (Nathaniell)
  • Matt LeBlanc v pořadu řekl několik hlášek, které použil jako Joey v seriálu Přátelé (od r. 1994). Mezi nimi i nejoblíbenější: „Tak jak to de?“ (Nathaniell)

Související novinky

Matt LeBlanc opouští Top Gear

Matt LeBlanc opouští Top Gear

01.06.2018

Britský zábavní pořad Top Gear je opět bez hlavní tváře. Show totiž opouští bývalý herec z Přátel, Matt LeBlanc. Ten se připojil k novému moderátorskému týmu v roce 2016, v době kdy pořad po…