Top Gear (TV pořad)

Top Gear

Extra Gear

Komedie / Talk-show

Velká Británie, 2016, 49 min

Ano ano, první série bez starého tria byla slabá, ale jak odešel šašek Evans tak šel celý Top Gear strmě vzhůru! Oproti šaškárnám bez recenzí aut u GT jsou zde zajímavé recenze, lepší vizuální zpracování a nová hlavní moderátorská trojka v čele s LeBlancem se začíná dobře zapracovávat. Jestli mě nová nová třetí série nezklame, zaslouží si plný počet hvězd. Tak uvidíme, ale dle trailerů to vypadá mnohem lépe než zkostnatělé a trapné GT.(16.2.2018)

• Big Bear

Na tuhle trágu přesně sedí rčení ,,když dva dělají totéž, není to totéž''. Evans a LeBlanc prostě nemají šanci a nebudou mít šanci nikdy se ani na píď přiblížit slavné trojce. Evans je nesympatický a když už jsme u Joeyho, tihle dva těžko budou někdy ,,přátelé'' jako Jeremy a jeho kumpáni. Starý Top Gear totiž nebyl jen o autech. Byl to dokonalý koktejl zábavy a i když samozřejmě lecos bylo hrané a to člověk ani neviděl tu celou divizi v podobě štábu (vlastně viděl, když se hoši tak trochu pod palbou stahovali z Argentiny, kde točili speciál :-), zkrátka byla to zábava i pro ty co nemají předplacený Svět motorů a nezajímá je jaký nový blinkr bude mít nová Škodovka. Například já. Auta mi téměř nic neříkají. Ohlédnu se sice na ulici za Mustangem to jo, ale když se na obloze ozve a objeví ten Mustang co létá, je to teprve ten okamžik kdy mi naskakuje husí kůže a tlemím se jak cvok... Přesto jsem si Top Gear nikdy nenechal ujít a podobně moji známí. Pokud auta, tak mám nejraději pořádné hranaté offroady. Starý Defík - pohodlný asi jako bagr nebo tank, mi také umí zvýšit tepovou frekvenci mnohem více, než nějaké vyvoněné Gallardo. Dnes jsem viděl onen nový Top Gear a zrovna v něm závodil Defík - ta první verze z roku 1948 s válečným Jeepem Willisem. Zároveň tam tak trochu došlo na britsko - americké ,,škorpení'', kdo je lepší... A ačkoliv jsem se musel vozům obdivovat a zejména výkonům Jeepu, který ač pratáta všech offroadů, strčil Land Rover (který jej po válce dost okopíroval) hravě do kapsy ve všech disciplínách tak jsem si uvědomil, že pokud vlastně dnes tam byla auta co mám nejraději a bavilo to jen tak tak, nemám vlastně důvod tenhle Top Gear sledovat. Tenhle ,,nový'' pořad je sice pořád jakoby stejný nablýskaný auťák co jsme znali a karoserii má stále skvěle naleštěnou, ale pokud otevřete haubnu, zjistíte, že nemá motor... :-( . Ať byl Jeremy jakýkoliv, ať dělal průsery a strefoval se drsně do kohokoliv, tohle si měla BBC dobře zvážit!(11.11.2017)

• MM_Ramone

Nie som ten typ chlapa, ktorý dokáže pred garážou celé hodiny leštiť svoje fáro a potom ešte o tom kecať v pube s kamarátmi. Auto beriem čiste vecne a prakticky. Je to proste len dopravný prostriedok, ktorý mi uľahčuje každodenný život. Preto ma relácia "Top Gear" nijak zvlášť nezaujala. A navyše nemám rád suchý anglický humor. Takže ma trio podivných moderátorov (Clarkson, May, Hammond) dokázalo skôr podráždiť ako pobaviť. Avšak tí traja úbožiaci (LeBlanc, Harris, Reid), ktorí ich v roku 2016 vystriedali z toho spravili totálny odpad!(10.2.2019)

• nudlis

Tohle už není Top Gear. Je to jen další z řady obyčejnejch motoristickejch magazínů, jakejch je na světě spousta. Jenže ta spousta se tak snažila dohnat původní TG, že jsou kolikrát o dost lepší než tanhle vyčpělá kopírka kdysi slavný značky. Je to dost nudná a často hodně trapná imitace. BBC zničila co mohla. Tak ať žije The Grand Tour!(19.9.2017)

Jak už zde bylo řečeno, 23. série byla dost nepřirozená až trapná, snaha navázat tam, kde stará trojka skončila byla absurdní... Pokračování však opravdu stojí za to. Bez zrzka to hned jede a Chris Harris je jednoznačně chlapík na správnym místě. Pokud jim to vydrží, nebudu mít důvod měnit své hodnocení. ps. možná škoda, že zde nejsou k hodnocení dostupné jednotlivé epizody(25.3.2018)

• - Chris Evans měl být jedním z hlavních moderátorů. Už v průběhu 23. série, na jejímž začátku přišel jako jeden z nových moderátorů, však byla zjevná ztráta jeho iniciativy, a to z důvodu neoblíbenosti u diváků. Ve 24. sérii už se ani neobjevil. (Nathaniell)

• - Matt LeBlanc v pořadu řekl několik hlášek, které použil jako Joey v seriálu Přátelé (od r. 1994). Mezi nimi i nejoblíbenější: „Tak jak to de?“ (Nathaniell)