Princezna Fantaghiró 5 (TV film)

• Česko

Mauro Bonanni

Scénografie:

Davide Bassan
  • Krisa

Kdo máte rád pohádku Princezna Fantaghiro, nikdy, ale opravdu NIKDY, se nedívejte na 5. díl! Popírá všechno v předchozích dílech. Děti jsou neskutečně otravné (hlavně ta holka a žrout), krtci jak z Kouzelné školky, hlavní záporák je nechutný pedofilní dědek a kudrnáč je nesympatický degen, srab a šmejd (Romualdo je přibližně milionkrát lepší). Konec je úplně strašný a pro mě velký šok, že celá sága o Fantaghiro dopadla právě takto - měla skonči před 5. dílem Vyhlašuji válku scénáristům této části. Jdu se uklidnit jedničkou...(25.10.2010)

• matthew.17

Skvelá atmosferická rozprávka o tom, ako sa odvážna princezná zamiluje do piráta a bojuje v exotickom prostredí s typickými "Bavovskými" nepriateľmi. Hrá tam moja milovaná Alessandra Martines, intriguje hláškujúca Brigitte Nielsen. Kde sa teda stala chyba? Aha! Ono sa to totižto chce nazývať Fantaghiro... a tým sa totálne pochováva. Nemôžem uveriť tomu, že toto pochádza od rovnakého režiséra!!! Tento diel je výsmech dokonalej série (pdobne ako štvorka) a doteraz ma neskutočne vytáča koniec kde princezná zradí lásku svojho princa. Už len keď si spomeniem, koľko ľudí chcelo ich lásku rozdeliť, pretože sa milovali najviac na svete.... Nie je fér, že z krásnej a hrdej princeznej spravili takúto kur.... Nedopoviem. Najhoršie je na tom to, že toto mohla byť celkom slušná dvojdielna talianska rozprávka, keby sa to nesnažilo za každu cenu ťažiť z komerčneho uspechu nádherných príbehov Fantaghiro a Romualda. Prostredie tohto filmu je stále krajšie ako to v štvorke (ktorá ma ale stokrát lepší príbeh) Ak by sa to volalo inak a spravili by z toho ďalšiu rozprávku s Alessandrou Martines a Brigitte Nielsen, tak by sa mi to možno aj celkom páčilo, pretože tie jablká bola perfektné rovnako tak pedofil, každopádne v náväznosti na predchoziu sériu sa jedná o brutálny výsmech princeznej Fantaghiro(20.1.2013)

Túto rozprávku veľmi milujem ale to že ju takto ukončili tvorcom nikdy neodpustím. Malo to skončit 4. dielom a ten 5. diel sa vôbec nemal natáčať. Ako mohli nechať Fantaghiro aby ztratila všetky svoje spomienky a zapomenúť na Romualda, svoju rodinu a priateľov. . Ako ju mohli nechať s tým pirátom Ariesom . No teda nič proti tomu pirátovi ale kde je ta nehynúca láska Fantaghiro k Romualdovi. Fantaghiro som hlavně obdivoval ako bojovala za Romualda proti všetkým čo ich chceli rozděliť. Aj navzdory tomu ako ju velmi miloval Tarabas, tak Fantaghiro neprestala milovať Romualda aj keď väčšinou času trávila s Tarabasom. Tak nakoniec Tarabas uznal že Fantaghiro miluje Romaula a rozhodol sa že bude žiť s Angelikou. Fantaghiro sa vrátila k Romualdovi na konci 4. série. No a túto 5. sériu prostě neuznávam. Kebyže to bolo tak že Fantaghiro nestratila pamäť a rozhodla sa ostať s tým pirátom Ariesom z vlastnej vôle. Tak bych to ešte uznal, je to jej život. A tak ako jej rodina tak aj Romualdo by to museli rešpektovať, hlavne že vedia že je Fantaghiro zdravá a hlavně šťastná aj keď už s nimi nieje. Lenže takto to neskončilo. Fantaghiro sa konci pamäť nevrátila a jej rodina, priatelia a Romualdo dodnes nevedia kam sa poděla Fantaghiro. A môžu byť oni šťastní, keď sa do teraz trápia čo sa stalo s Fantaghiro. Najviac sa určitě dodnes trápi Romualdo ale aj jej sestry Karolína a Kateřina, jej královský otec, určitě aj Tarabas, Biela víla, Šíp a Blesk. A dúfam že aj čierna kráľovna všetko oľutovala, veď ona má na tom najväčší podiel vinny. Určitě ju dodnes všetci hľadajú. Takto že má skončiť rozprávka, no nehnevajte sa na mňa ale takto určitě nie. Odpustím tvorcom, jedine vtedy ak by nakrútili pokračovanie. A Fantaghiro sa vrátila pamäť a vrátila s k rodine a k milovanému Romualdovi. Aj keď už uplynulo 15 rokov tak pôvodní herci ešte stále žijú. A preto vás prosím nakrúťte pokračovanie tejto rozprávky. Takto to predsa nemôže skončiť, diváci si to nezaslúžia.(4.1.2012)

• zodiak217

Podľa môjho názoru tento film nemali radšej ani vyprodukovať a zakončiť to pri predchádzajúcej časti, ktorá už bez tak bola dosť slabá a nevýrazné. Koniec koncov som aj rád, že už netočili ďalšie filmy, pretože ak by to malo takúto tendenciu ďalšie snímky z tejto ságy by už boli pravdepodobne odpad. V prvom rade ma absolútne nezaujala dejová línia a to, že sa hlavá hrdinka ocitla v inej dimenzií to je veľmi zlý začiatok, lebo ja som chcel vidieť pokračovanie a náväznosť na predchádzajúce časti, možno ešte nejaké prepojenie na tie prvé a nie strih a teraz začneme úplne o inom. Taktiež ma okrem Alessandri Martines nezaujalo ani herecké obsadenie, celkový námet. Celé to spracovanie nebolo ktovie čo a keď si uvedomí, že to točili v roku 1996, tak predchádzajúce diely bolo omnoho lepšie spracované. Bol som sklamaný a som sklamaný, takže zrejme si už túto časť nikdy dobrovoľne nepozriem, pretože ma na nej takmer nič neuchvátilo a ostali len mizivé spomienky, že som niekedy v detstve niečo takéto zhliadol.(20.1.2012)

• Astrebleue

Po zpětném připomenutí musím smutně konstatovat, že tenhle díl kazí vcelku dobrou pověst této pohádkové série. Je škoda, že museli tenhle díl natočit co nejdřív po čtvrtém, protože kdyby dali scénáristovi volno, možná by se vzpamatoval a vymyslel něco lepšího, než neustálé omílání děje okolo jezení a fňukání dětí. Za co dávám tu druhou hvězdičku je ovšem skvělé masožravé ovoce. Ty jabka mě jako malou strašili docela dobře:)(13.4.2010)

• - Natáčení probíhalo kromě české republiky také v Itálii a v Thajsku. (Lynette)