The Polka King

Komedie

USA, 2017, 95 min

Nevěděl jsem o tom, že v jedné z ponzi/letadlovejch kauz figurovala i polka, ale teď už mi to dává naprostej smysl. Obsadit Jacka Blacka do hlavní role je vždycky riskantní, natočit takovej životopisnej film jako komedii ještě riskantnější, ale současně s tim i jedinej způsob jak to natočit s obsazenym Jackem Blackem.(13.1.2018)

Jack Black má v posledních letech celkem smůlu na zajímavé role a filmy a i když The Polka King vypadal jako film, který by tento trend mohl zvrátit, vyšlo to nakonec pouze napůl. Role je bezpochyby zajímavá a Black se jí ujmul suverénně a s radostí, jen je škoda, že film, ve kterém je zakomponována již tak jednoznačně kvalitní není a provází ho velké kvalitativní a náladové výkyvy a proto se nikdy pořádně nerozjede ani jako komedie, ani jako vážnější pohled na věc. Ve výsledku jde tedy o ucházející film s výbornými herci, který nenaštve, ale ani nenadchne.(5.3.2018)

Slušnej bizárek, ale konečně poměrně zábavnej film s Jackem Blackem. Navíc je tenhle příběh o americkým králi polky podle skutečnosti. Na konci filmu jsou real záběry, který nám odhalí, jak moc se polka king shoduje s postavou Jacka Blacka( kterej ač se zdá, tak přehnanej není) a polka rap ke konci je boží.(7.9.2018)

• lukasch

Příběh Poláka, který přijel do Ameriky zblbnout důchodce polkou, ojebat je o životní úspory v Ponziho schému a podplatit porotu, aby se jeho žena stal Miss, by byl fajn, kdyby z toho Sorkin udělal ukecané drama. Tady ale nebyly žádné vyhrocené scény, jen přehrávající herci, nijak zajímavě vysvětlené finanční triky.a fakt spousta polky. Jack Black se navíc pokoušel o polský přízvuk, což bylo dost peklo. Bohužel ten film nebyl tak blbý, abych se u něj škodolibě bavil. Jediný zajímavý moment je v titulcích, kde je ukázaný skutečný Jan Lewan. Další netflixovské nůďo.(14.2.2018)

• majo0007

Takto sa splachujú u Netflixu peniaze. Životopisný film o lúzrovi z Nýmandova. Nemyslím si, že som nepochopil pravdepodobne niekde dobre zašifrovaný humor, ale predpokladám, že o Janovi Lewandowskom nepočulo 99,99% Američanov, nieto ešte zvyšok sveta, takže sfilmovať a ponúkať jeho tuctový a nezaujímavý príbeh o fiktívnych investíciách a nesplatených pôžičkách je skôr na počudovanie. Všetci zúčastnení si pravdepodobne mysleli, že bude stačiť keď Jack Black nasadí poľský prízvuk, zanôti zopár polka songov a každý pôjde do kolien. Bohužiaľ. Spotený Jason Schwartzman na audiencii u pápeža je asi to jediné, čo sa dá považovať za ako tak humorné. Black je najlepší vo filmoch, kde nahráva na fóry druhých (Tropic Thunder , alebo najnovšie Jumanji), ale sólovky proste neutiahne. Na konci filmu som sa cítil rovnako, ako poľskí imigranti, ktorých Jan Lewan okefoval.(13.1.2018)