Reklama

Reklama

Legendy kriminalistiky - Série 2 (2019) (série)


Dahlgren (S02E04)

(epizoda)
Dokumentární / Krimi
Česko, 2019, 30 min

Hrají:

Mirek Vaňura (moderátor)

Obsahy(1)

Dne 22. května 2013 došlo v Brně – Ivanovicích k vyvraždění rodiny Harokových – matky, otce a dvou synů, z nichž jeden byl nezletilý. Po několika vyšetřovacích verzích byl z vraždy podezřelý a později obžalovaný bratranec zavražděné ženy Kevin Dahlgren, který u rodiny dočasně bydlel. Vraždy se udály v rodinném domě Harokových postupně. Podle kriminalistů i soudu byly vraždy provedeny obzvlášť brutálním způsobem. Pachatel použil nože a u nejmladší oběti také kámen. Po dokonání vražd zabalil těla svých obětí do textilií, umístil je v garáži domu a minimálně tři ze čtyř těl se pokusil spálit a zahladit tak stopy. Dýmu z tohoto ohně si všimli sousedé a zavolali hasiče, kteří následně objevili oběti. K tomu došlo tehdy ve středu 22. května večer kolem desáté hodiny. V té době již podezřelý Kevin Dahlgren pravděpodobně nebyl v zemi. Česká republika měla od zatčení lhůtu 60 dnů, aby požádala o jeho vydání. V srpnu 2015 byl ale nakonec vydán ze Spojených států amerických k trestnímu stíhání do České republiky. Soudní proces u brněnského krajského soudu začal 31. května 2016. Kevin Dahlgren se stal prvním občanem Spojených států amerických, který byl vydán americkou justicí do Česka. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Smrt a čtyřnásobná vražda přátelské rodiny z Ivanovic rukou Kevina Dahlgrena – na tu si dobře pamatujeme asi všichni, protože je to ještě celkem „čerstvá událost“. Chladnokrevnost a surovost mladého Američana jej sice poslala na doživotí, ON však zvolil sebevraždu. Jediné pozitivum na celé této kauze vidím v tom, že USA svolila k jeho převozu a odpykání trestu v ČR. Jinak jedna velká tragédie… ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká verejno-právna televízia vyprodukovala projekt "Legendy kriminalistiky". Je to séria zhruba polhodinových dokumentárnych filmov, ktoré podávajú svedectvo o tých najšokujúcejších a najbrutálnejších zločinoch, čo sa odohrali v Českej republike. V poradí štvrtá epizóda z druhej série nesie názov "Dahlgren". Je to rekonštrukcia prípadu, ktorý sa odohral v Ivanoviciach pri Brne. Dvadsiateho druhého mája roku 2013 bola vo svojom dome zavraždená štvorčlenná rodina. Manželia Horákovci a ich dvaja synovia sa stali obeťami brutálneho trestného činu. Z tejto beštialnej štvornásobnej vraždy bol usvedčený ich príbuzný Kevin Dahlgren, ktorý k nim prišiel bývať zo Spojených štátov amerických. Po vražde ihneď odletel do USA. No vďaka rýchlej a precíznej práci českej polície bol vydaný naspäť do Českej republiky, aby tam bol súdený a aby si odpykal svoj trest. **** ()

Reklama

Jello Biafra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bez výhrady jeden z najdesivejších prípadov celého seriálu. Pohodová a v okolí obľúbená brnenská rodina Harokových skončila chladnokrvne zmasakrovaná ich rodinným príslušníkom z USA, ktorý k nim prišiel na návštevu. Následne utiekol na viedenský Schwechat a uletel domov. Nielen to, že dotyčný Kevin Dahlgren ich rozsekal a následne zapálil v sklepe, ale hlavne skutočnosť, že nemal žiadny motív pôsobí až hororovo. Prípad má však pozitíva v podobe profesionálnej práce českých kriminalistov a štátnej zástupkyne, ktorí v rekordne krátkom čase dosiahli toho, že psychopat Dahlgren bol už po vystúpení z lietadla vo Washingtone zatknutý FBI. Po úradných peripetiách skončil pred súdom a vyfasoval doživotný trest. Nakoniec spáchal sám nad sebou trest smrti vo valdickom lapáku - to je to druhé pozitívum. Tvorcom seriálu sa podarilo unikátne zachytiť celý smutný príbeh a v podstate celý diel pôsobí ako pomník zavraždeným. ()

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle zmrd měl shnít ve vězení, aby každý den před sebou viděl, co udělal. A taky, aby mu tam spoluvězni řádně vyčinili. Bohužel se mu podařilo ve Valdicích spáchat sebevraždu, tenhle hajzl měl trpět do konce svýho života. Mimořádně bestiální případ díky bleskurychlé spolupráci vyšetřovatelů a státní zástupkyně se podařil alespoň úspěšně dokončit. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama